Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2302, сьогодні-0;    відповідей: усього-2302, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня! Мій чоловік працює в школі (вчител англ. мови). Але працює неофіційно. Він іноземець, має посвідку тимч. проживання Йому вже декілька місяців затримують виплату заробітної плати. Як можна їх "змусити" заплатити відбовлену зарплату?
Автор запитання: Юля - 27-10-2020 09:54:08

Доброго дня! Вашому чоловіку заробітна плата офіційно не нараховувалась, - тому стягнути її через суд не вийде.

Добрий ранок. В мене в сестри помер чоловік від ковіду. Він отримував пенсію. Їй ще півроку до пенсії. Чи має право вона ортримувати його пенсію, бо в нього вона вища була, ніж буде в неї?
Автор запитання: Клавдія - 27-10-2020 09:51:56

Доброго дня! Якщо пенсія у дружини не була оформлена, - вона не зможе одержувати пенсію померлого чоловіка. Закон допускає лише перехід із однієї пенсії на іншу.

Добрый вечер!Я подавала иск о выдаче судебного наказа по алиментам но муж договорился что будет добровольно платить и через некоторое время прекратил платить и теперь отказывается содержать ребёнка.Исполнительное производство было закрыто.Мне нужно возобновить взыскание алиментов с мужа,нужно ли мне подавать иск снова или идти в исполнительную службу и писать заявление об открытии производства ссылаясь на суд наказ,выданный ранее?Заранее благодарю за ответ.
Автор запитання: Анна - 26-10-2020 18:30:03

Доброго дня! Описова частина Вашого питання не зовсім зрозуміла. Як розуміти "чоловік домовився, що буде добровільно виплачувати аліменти"? З ким, на якій стадії, яким чином домовився і яким документом це оформлено? На якій підставі було закрито виконавче провадження? (читайте ст.39 ЗУ "Про виконавче провадження)  По суті у Вас 2 шляхи. Оскарження закриття виконавчого провадження (скоріш за все - ні) і повторне звернення до суду за видачею судового наказу. Врахуйте, що для звернення судового рішення до виконання стягувачу в першу чергу необхідно отримати в суді виконавчий документ. Так, відповідно до статті 348 Цивільного процесуального кодексу України за кожним рішенням місцевого суду, яке набрало законної сили або допущено до негайного виконання, за заявою особи, на користь якої постановлено рішення, тобто стягувача, видається один виконавчий лист.

Доброго дня!Скажіть будь ласка,чи може студент денного навчання (технікум),якому виповнилось 16 років ,під час проходження не оплачуваної практики на одному підприємстві, офіційно влаштуватись на роботу на друге підприємство. Чи є проходження практики перешкодою для оформлення трудового договору з студентом?Дякую.
Автор запитання: Віра - 23-10-2020 10:44:45

Доброго дня! На мою думку, якщо адміністрація підприємства, на яке влаштовується студент за договором, не заперечує щодо проходження ним практики на іншому підприємстві, - проблем не має. Прямо законом таке поєднання не заборонено. Крім того, позицію, що робота за трудовим договором осiб, якi поєднують її з денною формою навчання, не є сумiсництвом, висловлено в листі Мінсоцполітики від 25.05.2015 р. №198/06/186-15. У ньому фактично процитовано ч. 3 п. 14 постанови Верховного Суду України від 24.12.1999 р. №13, у якій визначено, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Доброго вечора,можите розтлумачити порядок призову в армію. Сина сусідки нині забрали на призовний, підловили хлопця зранку, як ішов на роботу,повернули додому за дипломом і паспортом і додому в вечері не відпустили, він дзвонив мамі, казав що їх біля сотні в казармі є багато вісімнадцятирічних які там вже тижнями утримуються. Сину сусідки двадцять років буде в грудні, чи мали право його забирати і чи зможе він ще повернутися додому?
Автор запитання: Оксана - 21-10-2020 22:42:35

Доброго дня! Згідно ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" і відповідного Указу Президента України, на даний час на строкову військову службу призивають чоловіків віком від 18 до 25 років. Якщо ВЛК визнає сина Вашої сусідки придатним до військової служби, його абсолютно законно можуть призвати.

Доброго дня! проконсультуйте будь ласка, продаю будинок, покупець запропонував варіант наступний, половину суми відразу, іншу половину протягом року частинами. як правильно це оформити юридично?? покупець має написати розписку (чи має це юридичну силу?)? чи це доцільно оформити у формі договору? який варіант тут самий оптимальний з урахуванням можливих ризиків? дякую!
Автор запитання: Роман - 20-10-2020 15:57:33

Доброго дня! Вказаний Вами варіант є абсолютно допустимим. Однак, обов'язковою умовою такого договору повинен бути перехід права власності покупцеві тільки після сплати останнього платежу. Проект договору Ви можете замовити он-лайн у нашому офісі.

Доброго вечора, підкажіть будьласка,чула,що можна дитину з 14 років, після отримання ID-картки вписати в тех-паспорт і це буде рахуватися як водійський стаж, що дитина вчиться біля батька, і відповідно в 18 років можна здавати на права не на одну категорію а на дві чи більше. Розтлумачте чи то так,чи ні. Дякую
Автор запитання: Леся - 19-10-2020 21:12:01

Доброго дня! Ні, це не так. Водійський стаж зараховується особі, яка має право на водіння транспортного засобу і здіснює його. До 18 років дитина не може одержати прав на водіння авто, а відповідно і стажу.

Добрий день! я декілька днів купила житло, сплативши 1 % в ПФУ. Житло перше (думала сплачу, а потім через суд поверну 1 %). але декілька днів назад КМУ врегулював це питання і мені можна було б не платити цей збір, а нотаріус не сказав. Чи маю я право зараз повернути 1 % (звернувшись спочатку до пенсійного, а потім в суд) чи вже після постанови № 884 від 23.09.2020 р. цього не можна зробити?
Автор запитання: Валентина - 13-10-2020 11:12:26

Доброго дня! Якщо Ви сплатили збір до ПФУ в той час, як уже вступила в силу норма, якою його було відмінено, - рекомендую звернутися до ПФУ з заявою про повернення платежу. В разі відмови - оскаржити її до суду.

Добрый день!Мой сын сейчас занимается приватизацией земли под домом в котором мы давно живём.Уже есть кадастровый номер,решение сельсовета- в общем осталось только подписать у гос.регистратора-но она сказала, что поступило им распоряжение-ТО,ЧТО СВЯЗАНО С ЗЕМЛЁЙ-ничего не подписывать до нового года.Действительно есть такое распоряжение или это что-то придуманное на месте?И можно ли подписать у другого гос.регистратора?Заранее спасибо.
Автор запитання: Ирина - 08-10-2020 11:48:11

Доброго дня! Спробуйте відвідати іншого реєстратора. Якщо і той буде посилатись на якесь розпорядження, - дізнайтесь про нього більш детально. Мені про це не відомо.

Добрий день, з 21 по 24 серпня цього року (чотири календарних дні) я перебував на лікарняному із застудою і в цей же час пошкодив руку і в травмпункті мені відкрили ще один лікарняний (на лікарняному з травмпункту перебував з 22 по 24 серпня, тобто три календарних дні). Мені порадили здати на роботу обидва лікарняні і що тоді лікарняний мені оплатять в подвійному розмірі. Чи відповідає це дійсності?
Автор запитання: Дмитро - 07-10-2020 15:43:31

Доброго дня! Я не згоден з Вашим порадником. У ситуації, що розглядається, маємо два листки непрацездатності на один календарний період. Незважаючи на те, що Ви маєте право на матеріальне забезпечення за кожним страховим випадком, спільний для обох лікарняних день має бути оплачено тільки один раз* (див. лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 р. № 5.2-32-924).


Yandex.Metrika