Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2302, сегодня-0;    ответов: всего-2302, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня, чи зобов'язаний відділ кадрів записувати мені у трудову те що я працюю за суміщенням?
Автор вопроса: Михайло - 17-06-2021 12:29:20

Доброго дня! Згідно п. 2.14. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників № 58 зазначено, що запис про сумісництво вноситься за бажанням працівника й виконується за основним місцем роботи шляхом внесення відомостей окремим рядком. Ось ця вказівка "окремим рядком" зазвичай трактується так, що запис про роботу за сумісництвом має бути внесений лише після звільнення з неї на підставі відповідних наказів. Проте все ж таки на це прямо не вказує жоден нормативно-правовий акт - тому якщо Вам дуже потрібний запис про прийняття на роботу за сумісництвом, то Ви можете звернутися з таким проханням до роботодавця за основним місцем роботи, надавши йому копію наказу про прийняття на роботу за сумісництвом. Вам зобов'язані внести такий запис в разі Вашого бажання

Доброго дня. Чи обов'язково реєструвати ФОП чи юр.особу, щоб надавати послуги фотографа?
Автор вопроса: Ігор - 08-06-2021 14:34:41

Доброго дня! Якщо Ви постійно надаєте послуги фотографа за гроші це вважається підприємницькою діяльністю, яка має свій КВЕД 74.20«Діяльність у сфері фотографії», у тому числі рекламна фотозйомка. В такому разі реєстрація необхідна.

Добрий день Вам! Допоможіть розібратись у моєму питанні: я потерпіла сторона при ДТП, звернулась у страхову для отримання страхового відшкодування, однак, пройшло 90 днів, виплати нема, кажуть, що страхова от-от позбавиться ліцензії. Що нам робити? МТСБУ може замість страхової виплати? Чи куди звертитись??
Автор вопроса: Олеся - 02-06-2021 17:31:36

Доброго дня! Отримати компенсацію за ДТП від страховика, який втратив ліцензію або визнаний банкрутом, можна у суді або від об’єднання Моторне (транспортне) страхове бюро України. Для отримання страхової виплати необхідно подати в МТСБУ відповідні документи (перелік вказаний на їхньому сайті). Крім цього, компенсацію можна отримати від винуватця аварії шляхом звернення з відповідним позовом до суду.

Доброго рану! Я військовослужбовець за контрактом, підписав контракт в лютому цього року, я хочу взяти відпустку на 30 днів, а мені дають лише 27 чи правомірно це?
Автор вопроса: Артем - 28-05-2021 08:49:56

Доброго дня! Виходьте з того, що тривалість щорічної основної відпустки в році початку військової служби обчислюється з розрахунку 1/12 частини тривалості відпустки, на яку вони мають право, за кожний повний місяць служби до кінця календарного року. Ви маєте право на щорічку відпустку в 30 днів. От і порахуйте.

Чи можна приватизувати земельну ділянку після 1 липня 2021 року
Автор вопроса: Віктор - 25-05-2021 22:35:32

Доброго дня! Заборони на приватизацію після 1.07.2021 не встановлюється.

Здравствуйте, я раньше был клиентом приват банка, соответственно все персональные даные про меня в том числе паспортные у них есть, теперь когда я уже не пользуюсь приватбанком года 3 и позакрывал там все счета и карточки, у них всё равно остались мои конфинденциальные, персональные, паспортные даные и прочее, на мою просьбу удалить это всё с ихней базы они отказываются, законно ли это? как втаком случае защитить свои права и застваить удалить всё обо мне с ихних баз даных?
Автор вопроса: олег - 25-05-2021 13:47:26

Доброго дня! В судовому порядку.

Зрозумів. дякую.Тобто, можна проводити експертиз економічну, да?
Автор вопроса: Артем - 25-05-2021 12:59:55

Так

Добрий день, якщо я звільнився з військової служби і хочу відсудити невиплату військовою частиною належних мені виплат (приміром, індексації зп), то чи можна заявляти буде якусь економічну експертизу в суді чи перед судом щоб знати мені скільки положено коштів?
Автор вопроса: Артем - 25-05-2021 12:37:48

Доброго дня! Безумовно, Вам потрібно в позові зазначити суму яку Ви вимагаєте до відшкодуванні, яку потрібно документально підтвердити на стадії заявлення позову.

Дякую. Тобто, правильно я розумію: успадковане майно під час шлюбу підлягає поділу?
Автор вопроса: Юлія - 25-05-2021 12:35:53

Ні, не підлягає. Однак витрачені кошти на його покращення можуть бути відшкодовані.

Добрий день! У мене до Вас таке питання: скажіть, будь ласка, чи має право колишній чоловік (вже розлучені 2 роки) подавати на поділ майна (будинку) , якщо я цей будинок успадкувала, але вже будучи в шлюбі. І коли ми разом жили, то зробили там ремонт. Дякую!
Автор вопроса: Юлія - 25-05-2021 10:37:03

Доброго дня! Позов звісно подати Ваш колишній чоловік може. Однак, поділити майно в нього навряд чи вийде, якщо звісно вкладення в ремонт не були співрозмірні із загальною вартістю будинку. Скоріш за все, у найкращому для позивача випадку, суд присудить відшкодувати йому частину його витрат на ремонт.

Доброго ранку! Я перебував у відпустці, а потім захворів вже як більше місяця, проте від мене на роботі вимагають поки я хворію надати "проміжний лікарняний". Чи існує такий "проміжний лікарняний" якщо так то чим передбачено його законодавством?
Автор вопроса: Микола - 25-05-2021 09:57:08

Доброго дня! Такого офіційного поняття як "проміжний лікарняиний" законодавством не передбачено.

Здравствуйте.
Подскажите пожалуйста правомерны ли действия "Днепргазсбута"Мне подарили газ. плиту в газ службе расказали какие документы принести. Потом сказали, что нужно будеть менять счетчик потому что метролог сделал расчеты и у нас неправильная мощность счетчика -нужно менять на меньшую мощность. Мы ничего не меняли в проэкте, указаны все газ приборы 4 конвектора и 1 газ плита.
Для этого сделали новй эскиз куда вписали новый счетчик за который нужно будет заплатить.Стоимость эскиза, счетчика продувки газа ,сварочных работ 7800грн.Спасибо
Автор вопроса: Анастасия - 21-05-2021 12:08:14

Доброго дня! Раджу у вказаних Вами стосунках з газопостачальною компанією посилатися на ст.3 ЗУ "Про забепечення комерційного обліку природного газу" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3533-17#Text , згідно з якою, " Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів; інших джерел, не заборонених законодавством. 2. Побутові споживачі природного газу - фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу. Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів природного газу - фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України. "

Добрий день. Я хочу прописати дитину без згоди батька за своєю адресою,(він за кордоном, не хоче йти в консульство). Дитині 6 років. В який суд треба йти? Чи треба спочатку йти в ЦНАП і пояснювати їм що батько не дає згоди??
Автор вопроса: Олена - 20-05-2021 12:22:42

Доброго дня! Я вже Вам відповідав: Процедура прописки малолітніх дітей аналогічна процесу реєстрації місця проживання повнолітніх громадян, проте має ряд юридичних особливостей. Зокрема, прописка дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків (разом з матір’ю чи батьком, або за їх спільною адресою). Згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.

Згідно п.18 Постанови КМУ від 02.03.2016 року № 207 у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків. Дозвіл тата (мами) на прописку дитини в квартиру або будинок до другого з батьків не потрібен лише у випадку, якщо місце проживання дітей визначено відповідним рішенням суду або висновком органу опіки.

Якщо в свідоцтво про народження відомості про батька внесені зі слів матері, необхідно надати оригінал і копію виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про занесення інформації відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на виписку та прописку дитини за новою адресою.


  У випадку, якщо батько не згоден на зміну місця проживання дитини, необхідно:
  1. Звернутися до Центру надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) із заявою про реєстрацію місця проживання дитини. Якщо потрібно ще й зняти дитину з попереднього місця проживання, додається заява про зняття з реєстрації місця проживання дитини.
  2. Отримати відмову у знятті з місця проживання та реєстрації місця проживання дитини .
  3. Звернутися з позовом до суду.

Один із батьків, котрий не надає згоди на зняття та реєстрацію місця проживання дитини порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання. Відповідно до цивільного законодавства України місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них. Сімейним кодексом України передбачено, що місце проживання визначається за домовленістю батьків.

Згідно із ч. 2 ст. 161 Сімейного кодексу України у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Доброго дня. Чи потрібно для гарантійного обміну мати коробку від товару?
Автор вопроса: Ігор - 19-05-2021 09:04:41

Доброго дня! Ст.8 п.10-11 ЗУ "Про захист прав соживачів" визначено, що "споживач має право пред'явити виробнику (продавцю) вимогу про безоплатне усунення недоліків товару після закінчення гарантійного строку. Ця вимога може бути пред'явлена протягом установленого строку служби, а якщо такий не встановлено - протягом десяти років, якщо в товарі було виявлено недоліки (істотні недоліки), допущені з вини виробника. Якщо цю вимогу не задоволено у строки, передбачені частиною дев'ятою цієї статті, споживач має право на свій вибір пред'явити виробникові (продавцеві) інші вимоги, відповідно до частини першої цієї статті. Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а щодо технічно складних побутових товарів - після пред’явлення розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.  Таким чином, в законі не зазначено обов'язкового надання коробки від товару.

До питання про НМДГ

"... за винятком норм адміністративного...."
Але за адмінправопорушення ніби 17грн? Чи я щось розумію неправильно?
Автор вопроса: Іван - 17-05-2021 14:33:34

При кваліфікації адміністративного правопорушення чи кримінального злочину використовується податкова соціальна пільга, а при визначенні покарання у вигляді штрафу використовується 17 гривень. 

доброго дня. Який зараз неоподатковуваний мінімум доходів громадян? 17 чи 850 грн?
Автор вопроса: Іван - 17-05-2021 13:06:24

Доброго дня! Неоподатковуваний мінімум доходів громадян або Мінімум доходів громадян, з якого не стягується податок — грошова сума розміром у 17 гривень, встановлена пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, яка застосовується при посиланнях на неоподаткований мінімум доходів громадян в інших законах, за винятком норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільгиЗ січня 2004 року при оподаткуванні замість поняття неоподатковуваний мінімум було введено поняття податкова соціальна пільга, яка розповсюджується лише на доходи громадян у формі заробітної плати і обмежена у використанні (використовується граничний показник доходу, для якого податкова соціальна пільга застосовується). Величина податкової соціальної пільги становила в: 2004 — 61,5 грн, 2005—131 грн, 2006—175 грн, 2007—200 грн, 2008—257,5 грн, 2009—302,5 грн, 2010—434,5 грн, 2011—470,5 грн, 2012—536,5 грн, 2013—573,5 грн, 2014—609 грн, 2015—609 грн, 2016—689 грн, 2017—800 грн, 2018—881 грн, 2019—960,5 грн. 2020—1051 грн.  з 1 січня 2021 року податкова соціальна пільга дорівнює 1135,0 грн.

Доброго вечора! Мене звільнено із військової служби за закінченням строку контракту. при звільненні не виплатили за відпустки, індексацію і звільнення моє неправомірне я вважаю. Можна в суді просити тоді виплатити середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні чи краще середній заробіток за час вимушеного прогулу (як краще) чи потрібно щось одне просити?
Автор вопроса: Вадим - 12-05-2021 16:32:43

Доброго дня! Для надання вірної відповіді на поставлене питання потрібно ретельно вивчити Вашу справу. Раджу звернутися до адвоката який практикує у подібних спорах. Практика свідчить, що економити на правовій допомозі не варто.

Доброго дня, підкажить який код по Класифікатору професій можно застосувати до працівника, який виконує роботи з косіння трави
Автор вопроса: Тетяна - 12-05-2021 10:28:33

Доброго дня! В класифікаторі професій відсутня професія "косар трави". Шукайте інші варіанти, як варіант "Озеленювач" код - 6113, код ЗКППТР - 15422.

Добрий день! Я військовослужбовець за контрактом, чув що є пенсія для військовослужбовців чоловіків по досягненню 55 років і вислузі в 25 років, підскажіть будь ласка чи дійсно передбачено законодавством така пенсія?
Автор вопроса: Петро - 12-05-2021 09:13:26

Доброго дня! Раджу ознайомитись із положеннями ст.12 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби..." https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12#Text

Величезне спасибі за консультацію про відстрочку від проходження сторокової служби. Віка Вам і здоров"я.
Автор вопроса: Дмитро - 11-05-2021 13:58:27

На все Добре!

Доброго дня. Проконсультуйте будь ласка. Мені 22 роки я зайнятий постійним доглядом за рідним дядьком - інвалід з психічним захворюванням, перебуваю на обліку в соціальному захисті та отримую кошти по догляду. У військоматі сказали, що згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від призову на строкову військову службу в мирний час я не звільняюся, а звільняюсь від призову на військову службу під час мобілізації. Дякую.
Автор вопроса: Дмитро - 11-05-2021 10:21:35

Доброго дня! Згідно ч.2 ст.17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" :

Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають: ...1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

Таким чином, якщо в особи, піклування за якою Ви здійснюєте, немає інших працездатних родичів, які згідно з законом зобов'язані її утримувати (дружина, повнолітні дочка, син, онуки)  - Ви маєте право на відстрочку від призову.

Доброго ранку! Підскажіть будь ласочка, на мого кривдника складено адмін протокол за дрібне хуліганство, чи може мої інтереси в суді в такому випадку представляти прокурор?
Автор вопроса: Василина - 06-05-2021 09:15:19

Доброго дня! Закон передбачає обов'язкову участь прокурора в судовому розгляді справ про адміністративні правопорушення, виключно які пов'язані з корупційними діями. Ви, як потерпілий від дрібного хуліганства, маєте право самостійно підтримувати обвинувачення в суді, або залучити до цього адвоката.  

Доброго вечора, маю таке запитання, чи можна звільнятися з роботи перебуваючи на лікарняному? Ічи може роботодавець не виплачувати розрахункові? мотивуючи це тим що він за працівника платить податок.Зарплата на виробництвіє частково в конверті.
Автор вопроса: Леся - 05-05-2021 21:21:56

Доброго дня! Під час лікарняного звільнення працівника не допускається. При звільненні роботодавець зобов'язаний провести повний розрахунок.

Доброго дня! Я мати неповнолітнього сина. З батьком розлучена. Хочу подати на аліменти в суд. Але дитина не прописана. Можу я подати в суд без прописки дитини чи в суд треба прписка чи якийсь інший документ в уцьому роді. Дуже вдячна!
Автор вопроса: Аліса - 30-04-2021 11:57:52

Доброго дня! Вам потрібно подати до суду підтвердження факту проживання дитини саме з Вами. Такий факт може встановити і дати з цього приводу документальне підтвердження мвсцевий орган у справах дітей, куди і рекомендую Вам звернутись.

Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, чи можна мені як матері прописати свою дитину 7 р без згоди батька, бо він за кордоном знаходиться. Яким чином зараз це робиться? Дуже дякую
Автор вопроса: Олена - 29-04-2021 16:11:51

Доброго дня! Процедура прописки малолітніх дітей аналогічна процесу реєстрації місця проживання повнолітніх громадян, проте має ряд юридичних особливостей. Зокрема, прописка дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків (разом з матір’ю чи батьком, або за їх спільною адресою). Згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.

Згідно п.18 Постанови КМУ від 02.03.2016 року № 207 у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків. Дозвіл тата (мами) на прописку дитини в квартиру або будинок до другого з батьків не потрібен лише у випадку, якщо місце проживання дітей визначено відповідним рішенням суду або висновком органу опіки.

Якщо в свідоцтво про народження відомості про батька внесені зі слів матері, необхідно надати оригінал і копію виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про занесення інформації відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на виписку та прописку дитини за новою адресою.


  У випадку, якщо батько не згоден на зміну місця проживання дитини, необхідно:
  1. Звернутися до Центру надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) із заявою про реєстрацію місця проживання дитини. Якщо потрібно ще й зняти дитину з попереднього місця проживання, додається заява про зняття з реєстрації місця проживання дитини.
  2. Отримати відмову у знятті з місця проживання та реєстрації місця проживання дитини .
  3. Звернутися з позовом до суду.

Один із батьків, котрий не надає згоди на зняття та реєстрацію місця проживання дитини порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання. Відповідно до цивільного законодавства України місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них. Сімейним кодексом України передбачено, що місце проживання визначається за домовленістю батьків.

Згідно із ч. 2 ст. 161 Сімейного кодексу України у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Доброго вечора. Проконсультуйте будь-ласка з такого питання. У мене з сусідом який не є власником земельної ділянки, а арендує її виник конфлікт. Його собаки бігають по моєму городу, я зробив йому зауваження, йому не сподобалось. Також він через край мого городу виводить кіз на випасання.
1.Чи маю я законе право закрити цей прохід через мій город (загородити сіткою)?
2.Якщо він взяв 15 соток землі де випасає кіз і хоче провести туди воду (через мій город), чи може він це зробити без моєї згоди? Дякую
Автор вопроса: Микола - 28-04-2021 17:02:33

Доброго дня! 1) Якщо на Вашій ділянці не встановлено сервітут (право інших осіб нею користуватись) - Ви вправі загородити прохід; 2) Без Вашої згоди чи рішення суду провести комунакіції через Ваш город неможливо. 

Чи правомірно призивати на збори тероборони вчителя під час занять. До речі, вчитель тільки один день як вийшов з лікарняного, бо хворів на ковід-19 (двобічне запалення легенів) та має ускладнення - тромбоз лівої ноги. Дякую)
Автор вопроса: Михайло - 27-04-2021 16:33:05

Доброго дня! Як мінімум за станом здоров'я Ви маєте право бути звільненим від призову на збори.

Добрий вечір! Я розлучена, маю дитину 8 років. Дитина не прописана зі мною, вона взагалі ніде не прописана. З батьком не спілкуємся. Чи треба його згода щоб приписати малу? Чи можна якось прописати дитину без згоди батька? На алімени не подавали. Дякую
Автор вопроса: Марина - 26-04-2021 17:20:14

Доброго дня! Процедура прописки малолітніх дітей аналогічна процесу реєстрації місця проживання повнолітніх громадян, проте має ряд юридичних особливостей. Зокрема, прописка дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків (разом з матір’ю чи батьком, або за їх спільною адресою). Згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.

Згідно п.18 Постанови КМУ від 02.03.2016 року № 207 у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків. Дозвіл тата (мами) на прописку дитини в квартиру або будинок до другого з батьків не потрібен лише у випадку, якщо місце проживання дітей визначено відповідним рішенням суду або висновком органу опіки.

Якщо в свідоцтво про народження відомості про батька внесені зі слів матері, необхідно надати оригінал і копію виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про занесення інформації відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на виписку та прописку дитини за новою адресою.


  У випадку, якщо батько не згоден на зміну місця проживання дитини, необхідно:
  1. Звернутися до Центру надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) із заявою про реєстрацію місця проживання дитини. Якщо потрібно ще й зняти дитину з попереднього місця проживання, додається заява про зняття з реєстрації місця проживання дитини.
  2. Отримати відмову у знятті з місця проживання та реєстрації місця проживання дитини .
  3. Звернутися з позовом до суду.

Один із батьків, котрий не надає згоди на зняття та реєстрацію місця проживання дитини порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання. Відповідно до цивільного законодавства України місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них. Сімейним кодексом України передбачено, що місце проживання визначається за домовленістю батьків.

Згідно із ч. 2 ст. 161 Сімейного кодексу України у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Зрозуміло. Дякую вам! А ви такими справами займаєтесь?
Автор вопроса: Людмила - 26-04-2021 11:22:52

Так. Займаюсь

Доброго дня Вам! У мене таке питання до Вас: я потрпила в ДТП, але я не винуватець. Оцінка страхової була раніше 45 000 грн., а зараз вже 33 000 грн. і франшизу страхова не хоче повертати. Можна якось додатково потім після виплати страховою відбити у винуватця ДТП цю різницю (типу мій ремонт буде дорожче ніж те що виплатить страхова). Дякую!
Автор вопроса: Людмила - 23-04-2021 12:02:31

Доброго дня! Ви маєте право вимагати у винуватця ДТП відшкодування решти спричинених збитків шляхом звернення до суду. 

Доброго дня. Я в 2014-15рр проходив в/с по мобілізації. Зараз, зайшовши в особистий кабінет на сайті ПФУ, дізнався, що строк служби не зарахований до страхового стажу. В ПФУ сказали, що так має бути.

Чи так це? І якщо ні, то як діяти?
Автор вопроса: Ігор - 22-04-2021 13:54:02

Доброго дня! Згідно ст.8 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Таким чином, відмова ПФУ є незаконною. Подайте офіційну заяву і одержавши на неї відмову оскаржуйте до суду. 

 

Добридень Вам! Я військовослужбовець, проходив із 2016 р. службу за контрактом. Мене звільнили, посилаючись на закінчення строку контракту ніби-то я не подавав рапорту на продовження, однак, напередодні звільнення я проходив ВЛК, в довідці ВЛК написано що я потребував стаціонарного обстеження. Однак, через 2дні після цієї довідки мене звільнили, а не направили в стаціонар. Чи правомірно таке звільнення, я рапорту на звільнення не писав, натомість, ще раніше писав рапорт на продовження контракту, однак, певне, його спеціально зареєстрували пізніше щоб послатись на те що я не вчасно звернувся з рапортом.
Автор вопроса: Вадим - 22-04-2021 11:12:59

Доброго дня! Якщо виходити виключно з наданої Вами інформації, Ваше звільнення виглядає незаконним, насамперед через звільнення під час виявлкеної хвороби. 

Підкажить, якщо працівник проходить медогляд від військомату у свій вихідний день ( для подальшого залучення у військові збори) за графіком ( працює через день), чи повинні цей день оплачувати по середньому?
Автор вопроса: Тетяна - 21-04-2021 14:17:41

Доброго дня! На час проходження медичного обстеження за направленням  військкомату за особами зберігаються місце роботи (посади) і середня зарплата (ч. 2 ст. 21 Закону про військовий обов’язок).  Згідно з п. 2.18 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. №  455особам, які проходять обстеження в лікувально-профілактичних закладах за направленням військкоматів, видають довідку довільної форми, засвідчену підписом завідувача відділенням і печаткою лікувально-профілактичного закладу. Тож ця довідка разом із повісткою і буде підставою для того, щоб відпустити працівника з роботи та оплатити час його відсутності в розмірі середнього заробітку у зв’язку з проходженням медобстеження.  При цьому, питання оплата витраченого часу на проходження ВЛК працівником у свій вихідний законодавчо не регламентоване. Якщо при відвідуванні РВК робочий день працівнику в табелі робочого часу ставлять "8" і це чітко визначено в законі,  то табелювання у вихідний день є не зовсім логічним. Таким чином, конкретної відповіді в мене немає. До речі і судової практики з цього питання я також не знайшов.

 

Доброго дня! Якщо мене роботодавець відправляє у відпустку за власний рахунок через локдаун. виходить не буде сплачуватись за мене єсв. Чи буде потім для пенсії рахуватись цей час перебування у відпустці? типу чи буде для пенсії зараховаий цей стаж?
Автор вопроса: Наталія - 19-04-2021 15:32:12

Доброго дня! Введення локдауну не є підставою для примусового відправлення праціників у відпустку без збереження заробітної плати. Така відпустка допускається виключно за заявою працівника і на строк не більше 2 неділь. Час перебування у законній відпустці входить до страхового стажу. 

Дякую. Дтині 6 років. Так я так і не зрозуміла: зможе це визначення місця проживання дитини допогти в тому щоб дитину літом на відпочинок вивезти без згоди батька? Дякую
Автор вопроса: Ірина - 19-04-2021 14:41:33

Ще раз повідомляю, що з вказаного Вами питання потрібно звертатись до місцевого органу у справах дітей. Вони правомочні вирішити Вашу проблему. 

Добрий день! Проконсультуйте мене, будь ласка. Я розлучена, маю дитину. Батько дитини фактично за кордоном наразі і не дає дозволу на вивезення дитини за кордон для відпочинку. Яким чином мені можна законно вивезти дитину за кордон? (Аліментів не платить, я навіть не подавала на них), чула що є якась фішка типу встановити місце проживання дитини. Яким чином це робиться? і чи може допомогти нам? Дякую
Автор вопроса: Ірина - 19-04-2021 10:40:48

Доброго дня!  Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу України (далі - СК України), місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання.Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування.  Зверніться до місцевого органу у справах дітей із заявою.

Перелік та зразки необхідних документів

 

Відповідно до пункту 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 для розв'язання спору, що виник між батьками, щодо визначення місця проживання дитини, один з батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини:

 


  • заяву;
  • копію паспорта;
  • довідку з місця реєстрації (проживання);
  • копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності);
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку з місця навчання, виховання дитини;
  • довідку про сплату аліментів (у разі наявності). 

 

А також подайте позов про стягнення аліментів. Наш офіс може такий позов підготувати

Доброго дня. Неодноразово зверталася до вас за допомогою, і завжди ви допомагали мені, за що щиро дякую. Ось знову у мене до вас велике прохання надати роз'яснення по такому питанню. У мене є пай, в зв'язку з лікуванням я за два роки наперед взяла пайові гроші ,тобто за 2020 та 2021 рік. У цьому році на пай дають надбавку в розмірі 1,5 тисячі. На моє звернення , про отримання цієї надбавки, було відмовлено, так як мені повідомили, що уже за 2021 рік у мене були отримані кошти за пай і ця надбавка мені не положена. Чи правомірно мені відмовили?
Щиро дякую.
Автор вопроса: Тетяна - 16-04-2021 14:51:21

Доброго дня! Що означає "взяла пайові гроші"? Хто "дає надбавку"? Скоріш за все мова йде про орендатова Вашої землі? Якщо так, питання повинно регулюватись положенням договору оренди.

Доброго дня! Маю намір позбутися українського громадянства (отримав громадянство Польщі). Який є порядок позбавлення українського громадянства? Чи можливо прискорити цю процедуру, бо є можливість стати державним службовцем у Польщі.
Автор вопроса: Олег - 14-04-2021 06:14:39

Доброго дня! 

Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік. Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.
Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України (стаття 18 Закону України «Про громадянство України»).
Після отримання повідомлення про припинення громадянства України закордонна дипломатична установа у тижневий строк повідомляє заявника про прийняте рішення Президента України, вилучає проїзні документи громадянина України та видає довідку про припинення громадянства України.

Строк виконання рішень Президента України з питань громадянства не повинен перевищувати 1 місяць. У разі неотримання особою, громадянство якої було припинено, відповідної довідки та неповернення до установи проїзних документів громадянина України протягом визначеного терміну, закордонна дипломатична установа вживає заходів щодо визнання паспортного документа недійсним.

Доброго дня! Цікавить таке питання. Під час зорічної основної відпустки захворіла. Так як зараз немає бланків лікарняних дали довідку. Принесла у бухгалтерію копію,сказали що я овинна принести оригінал. І я хотіла написати заяву на продовження відпустки,а мені відмовили, сказали що довідка не є підставою для продовження відпустки. тільки коли буде надано лікарняний лист тоді оплатять і можна буде перенести відпустку. як так?
Автор вопроса: Олеся - 09-04-2021 15:28:27

Доброго дня! На жаль, в бухгалтерії Вам вірно сказали, оскільки потрібен саме лікарняний. Наскільки мені відомо, зараз у багатьох лікарнях не мають бланків лікаряних і видають довідки, які не являються належним документом.

Доброго вечора. Дякую за попередню відповідь (Іван). Але у мене виникло два питання. У 2011р. мені виповнилось 40 років (рядовий)-це граничний вік перебування у запасі та у військовому резерві (згідно існуючого на той час закону). Військовозабовязаний виключається з військового обліку по досягнені граничного віку. З 2014 році граничний вік підняли (до 60р.) і у звазку з мобілізацією всіх направили на ВЛК. У 2016 я пройшов ВЛК-непридатний у мирний час і обмежено придатний у військовий час. 1.Питання, чи поповинен був війскомат остаточно виключити мене з військового обліку? Оскільки в резерв зараховуються придатні до військової служби. 2.Якщо це так, то які можуть бути повістки не військовозабовязаному? Дякую
Автор вопроса: Іван - 08-04-2021 10:27:28

Доброго дня! Ви абсолютно праві і Вас були зобов'язані виключити з військового обліку по досягненню 40-річного віку. Однак, якщо цього не було зроблено (у Вас відсутній запис у військовому квитку чи копія наказу ВК), то на превеликий жаль, виходячи із судової практики (суди стали на сторону військоматів) Ви продовжуєте мати статус військовозобов'язаного.

Доброго вечора!Будь ласа дайте пораду як можна вплинути на мого сусіда.який працює шофером на автобусі по перевезенню працівників підприємства.Справа в тому,що автобус на якому він працює цілодобово перебуває біля його будинку(навпроти мого будинку),але дуже часто(особливо у вихідні дні) він паркує свій автобус з моєї сторони (біля мого паркану) майже на проїзжій частині і залишає його там на пів дня,деколи і на цілий день,чим створює перешкоди для руху інших трансортних засобів. Коли я попросила його не ставити автобус біля мого дворогосподарства,то у відповідь почула нецензурну лайку,та те,що атобус стоїть не на моїй території і мої претензії безпідставні.Я думала,щоб звернутись до нац.поліції,але не знаю на які нормативні документи можу посилатись для того,щоб притягнути його до відповідальності.Буду дуже вдячна за допомогу.
Автор вопроса: Віра - 08-04-2021 00:29:38

Доброго дня! Однозначно потрібно звертатись до поліції. Просто телефонуйте і заявляйте про те, що на дорозі всупереч ПДР припарковане авто, яке заважає проїзду транспорту і загрожує безпеці людей створенням аварійних ситуацій.

Доброго вечора. Скажіть будь-ласка, чи не порушує військомат закон? Мені 49 років, рядовий, у 2016 по повістці пройшов медогляд - непридатний до військової служби. Тепер військомат знову носить повістки на збори тер. оборони. Якщо людина за станом здоровя не може приймати участь у сборах, то чи не порушує військомат мої права?
Автор вопроса: Іван - 06-04-2021 19:11:17

Доброго дня! Військомат має право спочатку направити Вас для повторного проходження ВЛК і тільки після висновку ВЛК про придатність чи непридатність до ВС вирішувати питання про Вашу участь у зборах.

В громадському транспорті іноді чіпляються агресивні пасажири з вимогою поступитися місцем. Погрожують, хапають за руки і одяг, можуть застосувати фізичну силу. Чи можна захищатися газовим балончиком в таких випадках?
Автор вопроса: Сергій - 04-04-2021 18:50:41

Доброго дня! В громадському транспорті використовувати газовий балончик я Вам не раджу. Ви можете зашкодити іншим пассажирам і наразитись на серйозні неприємності, в т.ч. кримінального характеру.

Доброго дня! Я вже звертався у військову частину і отримав відмови. Є якість строки на оскарження таких відмов в суді?
Автор вопроса: Олександр - 02-04-2021 12:47:11

3 роки

Доброго дня Вам! Допоможіть мені, будь ласка, з'ясувати такі питання. Я проходив військову службу за контрактом у 2016-2020 р., у 2015 р - призваний на мобілізацію. У грудні 2020 р. мене звільнено. Чи можу я через суд отримати матеріальну допомогу за переміщення із однієї військової части в іншу (у 2016 р. у мене було переміщення)? Також компенсацію за невикористане речове майно (парадну форму)? Також матеріальну допомогу для вирішення соціально -побутових питань? та індексацію грошового забезпечення?? Дякую. Чекатиму вашої відповіді
Автор вопроса: Олександр - 01-04-2021 16:26:32

Доброго дня! Для звернення до суду Вам потрібно письмово звернутися до відповідної військової частини, яка, на Вашу думку, зобов'язана здійснити Вам виплати. Тільки одержавши відмову можна буде її оскаржити до суду.

Добрий ранок. Підкажіть: суддя відкрив все-таки провадження у справі, але Позивач ще трохи раніше помер. Що тепер робити? Писати про припинення провадження у справі?
Автор вопроса: Василь - 30-03-2021 10:40:05

Доброго дня! Заявляйте клопотання про закриття провадження у справі.

Отримала в спадок пай, у матері ще є діти, що дають відмову від спадка. Один громадянин Росії, нотаріус затребував переклад паспорта, який має бути переклад? Він переслав на Україну копію свого паспорта, засвідчити нотаріально ми не зможемо.
Автор вопроса: Віта - 29-03-2021 15:34:04

Доброго дня! Вам залишаеться просити брата, щоб зробив в Росії переклад, засвідчив копію з перекладом і надіслав Вам. В Україні Ви копію його паспорта не маючи оригінала ніяк не засвідчите. 

Так, ця справа направлена до суду за ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство), а взагалі чи є десь визначено в законі скільки потрібно щоб було допитано свідків в суді для встановлення певного факту?
Автор вопроса: Марія - 25-03-2021 14:22:21

Ні. Не визначено.

Доброго дня. Мене збила машина і тепер винуватець ДТП оплачує моє лікування. Але хоче розписку про отримання мною коштів на лікування.
Яким чином оформити це, щоб я потім не залишився винним йому?
Автор вопроса: Ігор - 25-03-2021 11:55:57

Доброго дня! Для того, щоб не залишитися винним, зазначте в розписці фразу, що особа яка передає кошти робить це добровільно, з метою усунення наслідків, викликаних його винною поведенкою і вказана сума не підлягає поверненню і не ставить особу, яка одержує кошти в будь-яку залежність від особи, яка кошти надає. 

Доброго ранку! В суді вже пів року розглядаюсть протокол складений поліцейським по дрібному хуліганстві, де я є потерпіла, разів 5 вже було засідання, й суддя все тяне резину як будто домовилась з хуліганом на якого був складений протокол й переносить продовження розгляду справи весь час на іншу дату, я вже й 4х свідків привела,яких в суді допитали, а судді все мало.
Скільки по закону потрібно щоб було допитано свідків в суді (для встановлення факту) для того щоб суддя прийняла рішення в судовому засідання по розгляду протоколу складеному по дрібному хуліганстві?
Автор вопроса: Марія - 25-03-2021 09:18:20

Доброго дня! Якщо справа направлена до суду за ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство) то термін, протягом якого особу можуть притягнути до відповідальності становить 3 місяці з дати складання протоколу. Можливо хтось умсино затягує розгляд справи для її подальшого закриття за збігом строків притягнення до адмінінстративної відповідальності.

Yandex.Metrika