Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2190, сегодня-0;    ответов: всего-2190, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня!Мого сина забрали на строкову службу в нацгвардію, в той же час він залишається прописаний зі мною й матір'ю в одній квартирі, й відповідно відбуваються і нарахування за комунальні послуги на відповідну кількість прописаних там людей. Підскажіть будь ласка чи є таке в законі десь статья така що зменшуються комунальні платежі якщо наприклад надати довідку ЖЕКу про те що син в армії(тобто не мешкає з нами) і відповідно буде менше комуналки нараховуватись?
Автор вопроса: Дмитро - 24-11-2020 10:03:30

Доброго дня! Подайте до Жек письмову заяву про здійснення нарахувань виходячи із кількості фактично проживаючих осіб, до якої долучіть  довідку з РВК, що Ваш син перебуває на сроковій військовійслужбі. 

Добрый день. У меня умер отец, он получал военную пенсию, осталась мама, которая не работает и не пенсионного возраста, ей 56, пойти работать она не может , так как есть проблемы со здоровьем, вены на ногах, давление, но она не наблюдается у врача. Можно ли как-то переоформить папы пенсию на маму ? И что для этого нужно?
Автор вопроса: Можно ли переоформить пенсию отца на маму - 22-11-2020 09:35:30

Доброго дня! Якщо Ваша мама не має власної пенсії, але за станом здоров'я не може працювати, вона не може одержувати пенсію покійного чоловіка. В той же час, вона м оже претендувати на одержання пенсії за втратою годувальника. Так, згідно зі ст.. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по 3 групі інвалідності, а у разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у ч.2 ст. 32 вказаного Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу. До непрацездатних членів сім’ї відноситься, зокрема, дружина, якщо вона є інвалідом або досягла пенсійного віку.

До заяви про призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника за померлого чоловіка слід надати: паспорт, документи про місце проживання, довідку про склад сім’ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з померлим годувальником; свідоцтво РАЦСу про смерть годувальника; документи про вік померлого годувальника сім’ї при відсутності таких даних у свідоцтві про смерть; документи про стаж померлого годувальника; довідку про заробітну плату за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07. 2000 (за умови підтвердження довідки первинними документами); довідку з місця проживання; довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера померлому годувальнику (подається, якщо особа, що звернулася із заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, має такий документ). У разі неможливості надати зазначені вище документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, чи можу я сам від себе подавати позови до суду у цивільному судочинстві і відписуватися по ним (алімети)? чи законодавсто передбачає виключно що адвокат це повинен робити?
Автор вопроса: Артем - 19-11-2020 16:14:25

Доброго дня! Залучення адвоката для подання до суду позову не є обов'язковим.

Доброго дня. Чи можуть дві фізичні особи укласти між собою договір про надання послуг?
Автор вопроса: Ігор - 19-11-2020 11:49:26

Доброго дня! Так, можуть.

Доброго дня! чи потрібно засвідчувати в нотаріусі договір оренди якогось обладнання, якщо дві сторони - це фіз особи?
Автор вопроса: Володимир - 18-11-2020 15:15:53

Доброго дня! Це не обов'язково.

Підскажіть при ліквідації держ установи як юр.особа працівників звільняють. Утворюється нова структура не юр особа чи пацівників беруть по переводу чи по конкурсу?
Автор вопроса: олена - 17-11-2020 16:42:10

Доброго дня! Однозначної відповіді на Ваше питання немає. 

Доброго дня.
Чи регламентується чимось кількість печаток на документі? Мається на увазі якшо одна людина проставляє наприклад два підписи на документі, то чи достатньо однієї печатки, чи треба ставити її 2 рази?
Автор вопроса: Руслан - 17-11-2020 10:10:11

Доброго дня! На сьогодні, законодавство взагалі не передбачає обов'язкове завірення печатками підписів (за деяким виключенням, - нотаріуси, суд і певні інші державні органи). 

Доброго ранку. Проконсультуйте нас, будь ласка. у мене є 2 рідні сестри. 5 років тому померла матір, залишила нам великі ділянки землі. ми не звертались до нотаріуса протягом 6 місяців, думали що можна в будь-який момент переоформити землю, а виявляється що ні. знайомі сказали, що якщо поновлювати через суд строки, то мають бути поважні причини якісь, а в нас їх нема, з матір ю за однією апдресою ми не були зареєстровані. Чи є в нас шанс якось все-таки переоформити землю? Якщо ми будемо продовжувати нічого не робити, то у чию власність перейде ця земля???
Автор вопроса: Лариса - 16-11-2020 10:26:18

Доброго дня! Рекомендую завернутися до юриста, який вивчить Ваші документи і дасть конкретну пораду. Може й знайдеться поважна причина для поновлення строку вступу у спадщину. Однозначно - "чекати у моря погоди" не варто. Земля може відійти громаді.

виписали мене за те що нібито не вітався та розмовляв не вічливо з медичною сестрою, вважаю що виписали предчасно бо я знаходжусь в недолікованому стані. То чи можуть виписати мене лише на підставі правил поведінки/внутрішнього розпорядку військового шпиталю при тому що я жодних законів україни не порушував?
Автор вопроса: Михайло - 10-11-2020 14:16:38

Не повинні. Однак, для точної відповіді на Ваше питання потрібно вивчити зазначений мною наказ командира шпиталю, Вашу історію хвороби і мотивацію виписки.

Добрий день! Підскажіть будьласка, я лікуюсь в госпіталі і мене виписали передчасно з нього ніби то за порушення правил внутрішнього розпорядку які я в очі не бачив, хочя я й нічого протизаконного не робив. Наскільки законно так виписувати мене адже ж я законів україни не порушував(а вони посилаються на якісь правила внутрішні яких може і не існує на папері)?
Автор вопроса: Михайло - 10-11-2020 12:04:52

Доброго дня! У Вашому питанню багато "невідомих". Ви точно не знаєте за що Вас виписали із шпиталю. Також, Ви не наводите ніяких даних, чому вважаєте, що виписано Вас передчасно. Внутрішній розпорядок любого військового шпиталю регламентується відповідним наказом командира шпиталю. Цей документ не є секретним і на Ваше проханням Вам зобов'язані його надати для ознайомлення. Також, командування шпиталем, на Ваше звернення (бажано письмове) зобов'язане надати відповідь з яких підстав Вас виписано із шпиталю.

Добрий день, мене забирають на строкову службу в нацгвардію, і паралельно я вчуся на заочці.Як регулюється законодавством питання відпускання мене на здачу сесії? це треба брати академвідпустку чи це домовлятися треба по місцю?
Автор вопроса: Вася - 10-11-2020 11:47:52

Доброго дня! У Положенні про проходження військової служби солдатами (матросами), сержантами і старшинами Збройних сил України визначено такі види відпусток для осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять строкову службу: основна відпустка, додаткова як заохочення, відпустка для лікування у зв’язку з хворобою і за сімейними обставинами. Відпустки для поїздки на екзаменаційну сесію для військовослужбовців строкової служби не передбачені. Тому, Ви будете вимушені брати академвідпустку.

Добрий день. Допоможіть розібратися в ситуації. Мого сина не приймають в садік. Причина відмови завідуючої в тому, що мій син не був зареєстрований в електронній черзі. Моєму сину 3 роки і 10 місяців. Хоча я як тільки вирішила, що моя дитина буде ходити в садок, то зареєструвала в тій черзі (10.10.1020 року я зареєструвала). За декілька годин після нашої реєстраці завідувачка закрила прийом дітей саме на ту групу де мав би бути мій син. В своє виправдання вона твердить, що група повністю укомплектована, хоча я знаю, що там ще є місця. Мій син абсолютно здоровий і причин не приймати його в садок абсолютно немає. Підкажіть, як можна вплинути на ту ситуацію.
Я інвалід 2 групи і можливо моя дитина має право на позачергове зарахування в садочок? Наперед щиро дякую.
Автор вопроса: Ольга - 06-11-2020 13:45:51

Доброго дня!  На даний час, в Україні діє електронна система подачі заяв до дитячого садка. В ідеалі, основною перевагою процедури оформлення дитини в садочок через інтернет є «прозорість» електронної черги. Після реєстрації батьки отримують вільний доступ до системи, бачать попередній порядковий номер (тобто кількість дітей, записаних на ту ж дату вступу) і мають можливість відслідковувати просування свого чада в списку на зарахування. Щоб зайняти електронну чергу в дитсадок, батьки повинні пройти on-line-реєстрацію на сайті, вибрати дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) і заповнити реєстраційну форму — заяву на зарахування дитини до садочка. При реєстрації необхідно вказати достовірну інформацію про дитину (П.І.Б., дата народження, серія та номер свідоцтва про народження, місце проживання, пільгова категорія) і батьків (паспортні та контактні дані, адреса проживання). При успішній реєстрації заявці буде присвоєно статус «Зареєстровано в черзі». Дата і час реєстрації не підлягають зміні за жодних обставин, тому вплинути на черговість зарахування в дитячий садок неможливо. Бажано систематично відстежувати повідомлення, що надходять на електронну пошту про зміну статусу щодо зарахування дитини до дитячого садка і стан черги. У випадку пропуска свого місця в електронній черзі можна втратити право на зарахування до садочка. 

Тепер щодо пільг: Існує дві основні групи пільг в дитячий садок — пільги по зарахуванню і пільги по оплаті. При цьому, прийом дітей пільгових категорій в дошкільні освітні установи відбувається в рамках квот — 20% від загальної кількості місць. Першочеговое право на зарахування до дитячого садочка мають:

 • діти з багатодітних сімей
 • діти з сімей вимушених переселенців
 • діти, батьки яких є інвалідами I групи
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
 • діти військовослужбовців, в тому числі учасників АТО, ООС
 • діти, що знаходяться під опікою або в прийомних сім’ях
 • діти одиноких батьків (виключно вдів, вдівців)
 • діти-інваліди, які не мають протипоказань до відвідування ДНЗ
 • діти, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (1, 2, 3 категорій)
 • діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою

Відповідно до чинного законодавства України деякі категорії осіб можуть бути повністю або частково  звільнені від плати за харчування дитини у дошкільних навчальних закладах. Отримати знижку на оплату садка можна звернувшись до завідуючої. Без подачі всіх необхідних документів про звільнення від плати або зменшення її розміру, пільги на дитсадок не надаються (п. 2.10 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах).

Пільгові умови оплати харчування в державних і комунальних садках надаються:

 • дітям-інвалідам та дітям з багатодітних сімей
 • сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування
 • дітям учасників антитерористичної операції
 • дітям, які відвідують установи (групи) компенсуючого, санаторного типу
 • дітям з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
 • Особисто Вам раджу стежити за електронною чергою. Якщо, на Вашу думку, вона не буде додержуватись - подайте скаргу власнику дитячого садку - до виконкому відповідної територіальної громади. 

Добрий вечір! Допоможіть розібратись в такому питанні. Є у мене земельна ділянка - для індивідуального садівництва (01.05). Мені потрібно змінии цільове призначенння на будівництво? Це можливо зробити, враховуючи, що у витягу із генерального плану міста, в якому знаходиться земля зазначено що це територія зелених насадженьзагального користування, інших зелених насаджень, в тому числі спецпризначення та знаходиться в межах історичного ареалу міста Вишгород - територія історико-культурного заповідника та охоронної зони історико-культурного заповідника??
Автор вопроса: Сергій - 05-11-2020 16:53:13

Доброго дня! На таке питання не можна надати відповідь у форматі он-лайн консультацій. Раджу звернутися до місцевих профільних фахівців.

Добрый вечер. Я вдова военного пенсионера, мне 58 лет, на данный момент не работаю. Имею ли я право подать документы до ПФ и перейти на пенсию мужа. Заранее спасибо , с уважением
Автор вопроса: елена - 02-11-2020 21:36:52

Доброго дня! Якщо на момент смерті Вашого чоловіка Ви мали власну пенсію, - маєте право перейти з неї на пенсію чоловіка.

Доброго дня Вам! У мене таке питання. Ми з чоловіком купили квартиру. Заплатили в нотаріусі 1% в пенсійний фонд. Я дізналась згодом що можна ці гроші назад повернути якщо це перше житло. Це житло є нашим першим. Тому хочу звернутиь до Пенсійного фонду. Питання в мене до Вас: до якого пенсійного фонду мені звернутись, я власник по договору (за місцем моєї прописки - а це Київська область чи в Київ, бо в Києві квартира знаходиться і нотаріус де ми все задокументували). Наперед вдячна за допомогу
Автор вопроса: Валентина - 29-10-2020 12:18:06

Доброго дня! Раджу звертатися до відділення ПФУ за місцем знаходження нерухомості.

Доброго дня Павел! Я працюю в районному суді. Але на даний момент я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до 6-ти років.Скажіть будь ласка при реорганізації суду (приєднання до іншого)чи мають право мене звільнити чи скоротити.Наперед дякую за відповідь.
Автор вопроса: Віра - 28-10-2020 10:29:46

Доброго дня! Ліквідація - це така форма припинення юридичної особи, при якій припиняються всі її права та обов’язки. У разі ліквідації вся чисельність працівників скорочується та весь штат працівників ліквідується. При реорганізації юридична особа також припиняється. Водночас, можливість для звільнення працівників у разі реорганізації підприємства, допускається тільки за умови скорочення штату або чисельності працівників. Право визначити чисельність і штат працівників належить тільки власникові або уповноваженому їм органу. У Вашому випадку мова йде про реорганізацію.

Відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).

Скорочення чисельності або штату працівників може бути зумовлене, зокрема, вдосконаленням виробництва, суміщенням професій, зменшенням обсягу виробництва продукції, перепрофілюванням підприємства, установи, організації (далі – підприємство) тощо.

Скорочення чисельності та скорочення штату — це різні поняття. Так, скорочення чисельності передбачає звільнення працівників, натомість скорочення штату — зменшення кількості або ліквідацію певних посад, спеціальностей, професій тощо. При цьому одночасно можуть вводитися інші посади, спеціальності, професії тощо, в результаті чого кількість працівників може і не зменшуватися, а в окремих випадках навіть збільшуватися.

Отже, при змінах в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган повинен додержуватися такого порядку дій:

1) якщо на підприємстві створена первинна профспілкова організація, власник або уповноважений ним орган має дотримуватися вимог частини третьої статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». У разі, якщо роботодавець планує звільнення працівників з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, установи, організації, він повинен завчасно, не пізніше як за три місяці до намічуваних звільнень надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень. Профспілки мають право вносити пропозиції органам державної влади, органам місцевого самоврядування, роботодавцям, їх об’єднанням про перенесення термінів, тимчасове припинення або скасування заходів, пов’язаних з вивільненням працівників, які є обов’язковими для розгляду. У випадку коли на підприємстві немає профспілки, зазначені питання бажано погоджувати з виборним представником від трудового колективу; слід отримати згоду від виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 Кодексу, щодо кожного працівника, крім випадків, коли така згода не вимагається. Подання власника або уповноваженого ним органу розглядається в порядку, передбаченому статтею 43 Кодексу;

2) Видати відповідний наказ про внесення змін в організацію виробництва і праці, в якому розкривається зміст цих змін, утворюються комісії з проведення ліквідації або реорганізації, яким доручається здійснити заходи, пов’язані з ліквідацією або реорганізацією підприємства;

3) Скласти і затвердити в установленому порядку новий штатний розпис;

4) Видати наказ, яким уповноважити відділ кадрів або інший відділ підприємства, на який покладено здійснення функції відділу кадрів (далі – відділ кадрів) провести необхідні заходи в зв’язку зі звільненням працівників (не пізніше ніж за два місяці до їх проведення), включаючи ознайомлення працівників з наказом під розпис та вручення письмового повідомлення про звільнення (Відділ кадрів повинен підготувати письмове повідомлення про можливе звільнення працівників та за два місяці до запланованого вивільнення персонально (під розпис) ознайомити кожного працівника з наказом про внесення змін в організацію виробництва і праці та вручити письмове повідомлення. Одночасно з попередженням пропонується працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організаціїПротягом двох місяців від дати попередження від працівників, істотні умови праці яких зміняться, доцільно отримати письмову заяву про згоду продовжувати роботу після зміни істотних умов праці або відмову від цього).

При цьому слід зазначити, що розірвання власником або уповноваженим ним органом трудового договору з працівником відповідно до пункту 1 статті 40 Кодексу, передбачає дотримання певних гарантій для працівника.

Виходячи із положень ст.179, 184 КЗпП, Вас не мають право звільнити. 

Доброго дня! На мене часто скидують не властиві медичній сестра роботу. Підскажіть будь ласка чи є згідно законодавства медична сестра посадовою особою?
Автор вопроса: Олена - 28-10-2020 09:36:54

Доброго дня! Медична сестра має посадові обов'язки і є посадовою особою. Примушення медсестри виконувати роботу, що не передбачена посадовими обов'язками, - незаконне!

Вітаю Павле! пдскажіть будь ласка, я вйськовослужбовець сержантського складу за контрактом, хочу паралельно працевлаштуватись й працювати в приватній фірмі,підскажіть буь ласка чи можна так по закону?
Автор вопроса: Олег - 27-10-2020 14:59:50

Доброго дня! Це заборонено ст.25 ЗУ "Про запобігання корупції". https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1700-18#Text

Доброго дня! Мій чоловік працює в школі (вчител англ. мови). Але працює неофіційно. Він іноземець, має посвідку тимч. проживання Йому вже декілька місяців затримують виплату заробітної плати. Як можна їх "змусити" заплатити відбовлену зарплату?
Автор вопроса: Юля - 27-10-2020 09:54:08

Доброго дня! Вашому чоловіку заробітна плата офіційно не нараховувалась, - тому стягнути її через суд не вийде.

Добрий ранок. В мене в сестри помер чоловік від ковіду. Він отримував пенсію. Їй ще півроку до пенсії. Чи має право вона ортримувати його пенсію, бо в нього вона вища була, ніж буде в неї?
Автор вопроса: Клавдія - 27-10-2020 09:51:56

Доброго дня! Якщо пенсія у дружини не була оформлена, - вона не зможе одержувати пенсію померлого чоловіка. Закон допускає лише перехід із однієї пенсії на іншу.

Добрый вечер!Я подавала иск о выдаче судебного наказа по алиментам но муж договорился что будет добровольно платить и через некоторое время прекратил платить и теперь отказывается содержать ребёнка.Исполнительное производство было закрыто.Мне нужно возобновить взыскание алиментов с мужа,нужно ли мне подавать иск снова или идти в исполнительную службу и писать заявление об открытии производства ссылаясь на суд наказ,выданный ранее?Заранее благодарю за ответ.
Автор вопроса: Анна - 26-10-2020 18:30:03

Доброго дня! Описова частина Вашого питання не зовсім зрозуміла. Як розуміти "чоловік домовився, що буде добровільно виплачувати аліменти"? З ким, на якій стадії, яким чином домовився і яким документом це оформлено? На якій підставі було закрито виконавче провадження? (читайте ст.39 ЗУ "Про виконавче провадження)  По суті у Вас 2 шляхи. Оскарження закриття виконавчого провадження (скоріш за все - ні) і повторне звернення до суду за видачею судового наказу. Врахуйте, що для звернення судового рішення до виконання стягувачу в першу чергу необхідно отримати в суді виконавчий документ. Так, відповідно до статті 348 Цивільного процесуального кодексу України за кожним рішенням місцевого суду, яке набрало законної сили або допущено до негайного виконання, за заявою особи, на користь якої постановлено рішення, тобто стягувача, видається один виконавчий лист.

Доброго дня!Скажіть будь ласка,чи може студент денного навчання (технікум),якому виповнилось 16 років ,під час проходження не оплачуваної практики на одному підприємстві, офіційно влаштуватись на роботу на друге підприємство. Чи є проходження практики перешкодою для оформлення трудового договору з студентом?Дякую.
Автор вопроса: Віра - 23-10-2020 10:44:45

Доброго дня! На мою думку, якщо адміністрація підприємства, на яке влаштовується студент за договором, не заперечує щодо проходження ним практики на іншому підприємстві, - проблем не має. Прямо законом таке поєднання не заборонено. Крім того, позицію, що робота за трудовим договором осiб, якi поєднують її з денною формою навчання, не є сумiсництвом, висловлено в листі Мінсоцполітики від 25.05.2015 р. №198/06/186-15. У ньому фактично процитовано ч. 3 п. 14 постанови Верховного Суду України від 24.12.1999 р. №13, у якій визначено, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Доброго вечора,можите розтлумачити порядок призову в армію. Сина сусідки нині забрали на призовний, підловили хлопця зранку, як ішов на роботу,повернули додому за дипломом і паспортом і додому в вечері не відпустили, він дзвонив мамі, казав що їх біля сотні в казармі є багато вісімнадцятирічних які там вже тижнями утримуються. Сину сусідки двадцять років буде в грудні, чи мали право його забирати і чи зможе він ще повернутися додому?
Автор вопроса: Оксана - 21-10-2020 22:42:35

Доброго дня! Згідно ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" і відповідного Указу Президента України, на даний час на строкову військову службу призивають чоловіків віком від 18 до 25 років. Якщо ВЛК визнає сина Вашої сусідки придатним до військової служби, його абсолютно законно можуть призвати.

Доброго дня! проконсультуйте будь ласка, продаю будинок, покупець запропонував варіант наступний, половину суми відразу, іншу половину протягом року частинами. як правильно це оформити юридично?? покупець має написати розписку (чи має це юридичну силу?)? чи це доцільно оформити у формі договору? який варіант тут самий оптимальний з урахуванням можливих ризиків? дякую!
Автор вопроса: Роман - 20-10-2020 15:57:33

Доброго дня! Вказаний Вами варіант є абсолютно допустимим. Однак, обов'язковою умовою такого договору повинен бути перехід права власності покупцеві тільки після сплати останнього платежу. Проект договору Ви можете замовити он-лайн у нашому офісі.

Доброго вечора, підкажіть будьласка,чула,що можна дитину з 14 років, після отримання ID-картки вписати в тех-паспорт і це буде рахуватися як водійський стаж, що дитина вчиться біля батька, і відповідно в 18 років можна здавати на права не на одну категорію а на дві чи більше. Розтлумачте чи то так,чи ні. Дякую
Автор вопроса: Леся - 19-10-2020 21:12:01

Доброго дня! Ні, це не так. Водійський стаж зараховується особі, яка має право на водіння транспортного засобу і здіснює його. До 18 років дитина не може одержати прав на водіння авто, а відповідно і стажу.

Добрий день! я декілька днів купила житло, сплативши 1 % в ПФУ. Житло перше (думала сплачу, а потім через суд поверну 1 %). але декілька днів назад КМУ врегулював це питання і мені можна було б не платити цей збір, а нотаріус не сказав. Чи маю я право зараз повернути 1 % (звернувшись спочатку до пенсійного, а потім в суд) чи вже після постанови № 884 від 23.09.2020 р. цього не можна зробити?
Автор вопроса: Валентина - 13-10-2020 11:12:26

Доброго дня! Якщо Ви сплатили збір до ПФУ в той час, як уже вступила в силу норма, якою його було відмінено, - рекомендую звернутися до ПФУ з заявою про повернення платежу. В разі відмови - оскаржити її до суду.

Добрый день!Мой сын сейчас занимается приватизацией земли под домом в котором мы давно живём.Уже есть кадастровый номер,решение сельсовета- в общем осталось только подписать у гос.регистратора-но она сказала, что поступило им распоряжение-ТО,ЧТО СВЯЗАНО С ЗЕМЛЁЙ-ничего не подписывать до нового года.Действительно есть такое распоряжение или это что-то придуманное на месте?И можно ли подписать у другого гос.регистратора?Заранее спасибо.
Автор вопроса: Ирина - 08-10-2020 11:48:11

Доброго дня! Спробуйте відвідати іншого реєстратора. Якщо і той буде посилатись на якесь розпорядження, - дізнайтесь про нього більш детально. Мені про це не відомо.

Добрий день, з 21 по 24 серпня цього року (чотири календарних дні) я перебував на лікарняному із застудою і в цей же час пошкодив руку і в травмпункті мені відкрили ще один лікарняний (на лікарняному з травмпункту перебував з 22 по 24 серпня, тобто три календарних дні). Мені порадили здати на роботу обидва лікарняні і що тоді лікарняний мені оплатять в подвійному розмірі. Чи відповідає це дійсності?
Автор вопроса: Дмитро - 07-10-2020 15:43:31

Доброго дня! Я не згоден з Вашим порадником. У ситуації, що розглядається, маємо два листки непрацездатності на один календарний період. Незважаючи на те, що Ви маєте право на матеріальне забезпечення за кожним страховим випадком, спільний для обох лікарняних день має бути оплачено тільки один раз* (див. лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 р. № 5.2-32-924).


Доброго дня!!
Як правильно оформити покупку автомобіля, яка належить юридичній особі через МРЕО?
Які треба основні документи? В примітках тех паспорту вказано "Акт прийома-передачі"
Автор вопроса: Юлія - 07-10-2020 11:29:08

Доброго дня! Для переоформлення авто, яке перебуває на балансі юридичної осби необхідно складати акт пройому-передачі основних засобів (форма ОЗ-1, затверджена наказом Мінстату №352 від 29.12.95 https://blank.dtkt.ua/uk/blank/274 ) Оформлення можна провести шляхом укладення нотаріального договору купівлі-продажу чи безпосередньо в сервісному центрі МВС.

Доброго здоров'я павле! Я порапив в ДТП, а саме в неме врізалась автівка, поліцією скалдено протокол і все таке й подано в суд, але суд щось довго не розглядає, вже як 4 місяці лежить справа.Чи правда те що якщо суд по адміністративній справі(будь то ДТП чи оскарження протоколу ДАІшніка) протягом 2х місяців нерозглядає справу то вона вважається такою що не складена? якщо це так то підскажіть будь ласка де про це написано?
Автор вопроса: Василь - 01-10-2020 13:35:30

Доброго дня! Згідно ст.38 КУпАП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). 

 Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п’ятій цієї статті.

Тобто, якщо суд не розгляне справу про адміністративне правопорушення в 3-місячний строк з моменту вчинення правопорушення, - справа підлягатиме закриттю за збігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Доброго дня! Чи можна отримати кошти з банківського вкладу по довіренності після смерті вкладника? Довіреність засвідчена банком під час відкриття вклада і дійсна протягом 3-х років, (передбачає здійснення всіх банківських операцій). Вкладник- людина похилого віку, хворіє і хвилюється чи зможе дочка зняти кошти в разі раптової смерті, довіреність виписанна на дочку.
Автор вопроса: Ольга - 29-09-2020 09:51:05

Доброго дня! Отримання грошей за дорученням померлого є незаконним.

Спасибо большое за ответ.
Уточните, пожалуйста, обязательно ли проходить мед.комисию, когда положна отстрочка по с.о.?
Интерисуюсь, что бы понимать на сколько дней отпрашиваться с работы))
Автор вопроса: Сергей - 28-09-2020 16:21:35

Відстрочка за сімейними обставинами ніяк не пов'язана з проходженням ЛВК. Можуть як направити для її проходження так і не направляти.

Добрый день.
Подскажите, пожалуйста, какие нужно документы подготовить, что бы получить отстрочку от армии? (Мать - одинокая, инвалид 2й круппы).
И по закону, есть ли ещё такая отстрочка?
Спасибо!
Автор вопроса: Сергей - 28-09-2020 15:31:37

Доброго дня! Ви маєте право на відстрочку від призову на військову службу на підставі ст.17 ч.2 п.1 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу". Подайте на ім'я військового комісара заяву про надання відстрочки, до якої долучіть копію свого паспорта, копію паспорта матері, копію свідоцтва про свого народження, копію свідоцтва про інвалідність матері, а також документ, що підтверджує факт її одинокості. 

Добрый вечер. Подскажите имеет ли жена (страховой стаж 16 лет, не на пенсии, негде не работает) право на пенсию мужа (военного пенсионера) в случаи его смерти. Заранее спасибо.
Автор вопроса: Михаил - 25-09-2020 18:58:17

Доброго дня! Виходячи з вказаних Вами даних, я не бачу підстав для переоформлення на Вас пенсії Вашого чоловіка.

Доброго дня! Маємо данну с-цію: основний праціник виходить з відпустки по догляду за дитиною, для неї створюють нову посаду, строковий залишається на місці основного якою, дата наказів має бути одною? І яка має бути звітність в податкову. Дякую!
Автор вопроса: Марина - 25-09-2020 11:36:03

Доброго дня! Шановні підприємці! Наш сайт надає безкотовні он-лайн консультації для фізичних осіб. На все Добре!

Добрый день, если можете проконсультируйте пожалуйста - какие последствия наложения административного взыскания за административное правонарушение связанное с коррупцией (ст. 172-6 ч. 1 КУоАП). Можно ли после этого продолжать быть депутатом и баллотироваться снова?
Автор вопроса: Дмитрий - 24-09-2020 13:43:45

Доброго дня! Одним з наслідків притягнення особи до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення є звільнення з посади, яке відбувається за особливими правилами, що мають відмінності в залежності від категорії посадових осіб. Відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» дострокове припинення повноважень особи на виборній посаді, припинення повноважень посадової особи на посаді, звільнення, що здійснюється за рішенням Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, звільнення військової посадової особи з військової служби у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, пов'язане з порушенням обмежень, передбачених цим Законом, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених Конституцією і законами України.

Що стосується припинення повноважень депутатами, то законодавством передбачено підстави і порядок дострокового припинення повноважень як народних депутатів України, так і депутатів місцевих рад. Зокрема, відповідно до статті 4 Закону України «Про статус народного депутата України», повноваження народного депутата, серед іншого, припиняються достроково у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього. Відтак у разі притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, його повноваження можуть бути достроково припинені. Відповідно до статті 5 цього ж Закону рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата приймається у десятиденний строк за поданням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики, більшістю від конституційного складу Верховної Ради України. Щодо дострокового припинення повноважень народного депутата у зв’язку із притягненням його до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного адміністративного правопорушення слід зазначити, що механізм такого припинення законодавством не передбачений.

На відміну від народних депутатів відповідно до статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким депутата засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення, його повноваження місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради.

Стосовно ж сільського, селищного або міського голови, то відповідно до частини першої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження голови, вважаються достроково припиненими у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього, а також набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення. З таких підстав повноваження припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.

Відповідно до частини третьої статті 22 вказаного Закону про звільнення особи з посади у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, пов'язане з порушенням обмежень, передбачених цим Законом, керівник державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації у триденний строк письмово повідомляє суд, який постановив обвинувальний вирок або прийняв постанову про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, та спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань державної служби.

Таким чином забезпечується контроль за дотриманням положення законодавства щодо звільнення осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.

 

добрий день! В яких випадках можна перенести медогляд у військкоматі за власним вибором? Чи про це треба просити військкомат , скажімо якщо медогляд має проходити у листопаді, а перенести на грудень? Це можливо?
Автор вопроса: Павло - 23-09-2020 17:59:55

Доброго дня! Мені не відомо правову норму яка б дозволяла це зробити. Крім того, медогляд проводиться комісійно, для чого збираються різнопрофільні лікарі. Навряд чи можливо збирати комісію в окремі дати, які будуть зручні кожному з військовозобов'язаних.

Доброго дня Павле! Я пішла минулоготижня до лікаря на прийом, він мені написав один дігноз, з часом пішла до іншого а він мені протилежний дігноз поставив. В мене є обгрунтовані підозри що перший лікар на відмашку пише діагнози наліво й направо.Чи може він понести відповідальність за те що без належних аналізів, досліджень й інших маніпуляцій які треба робити для діагностування й встановлення мого стану, написав мені в мою медичну картку необгрунтований діагноз?
Автор вопроса: Таїсія - 23-09-2020 13:28:48

Доброго дня! Кримінальний кодекс України містить статтю 140, яка передбачає кримінальну відповідальність за Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого. Однак, відповідальність медичних працівників може бути не лише кримінальна, а й цивільно-правова, адміністративна та дисциплінарна. Під цивільно-правовою розуміється майнова відповідальність медичного працівника. Зокрема, у разі, якщо оплачена лікарська послуга була не надана або надана неналежним чином. В такому випадку пацієнт має право повернути сплачені кошти в судовому порядку, а також просити відшкодувати нанесену йому матеріальну та/або моральну шкоду. Адміністративна відповідальність, як правило, стосується керівників медичних закладів, а тому адміністративні стягнення накладаються у разі неправильного адміністрування медичного закладу. В свою чергу, дисциплінарна відповідальність - це відповідальність, яку застосовують до працівників керівники медичних закладів. Для притягнення до будь-якого виду відповідальності, насамперед потрібно довести факт невірного діагнозу чи призначення невірного лікування. 

 

добрый день!Я ФОП,арендую торговый павильон,пришли пожарники и требуют страховку на павильон.Вопрос;кто должен делать страховку,арендодатель то есть хозяин павильона или тот кто арендует павильон?
Автор вопроса: Галина - 23-09-2020 08:59:49

Доброго дня! Насамперед щодо страхування. Якщо пожежники вимагають надати поліс, то мова може йти виключно про обов'язкове страхування, яке визначено законом. Статтею 7 ЗУ "Про страхування" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/85/96-%D0%B2%D1%80#Text визначено перелік видів обов'язкового страхування. Якщо Ви уважно ознайомитесь із вказаним переліком, то побачите, що страхування павільону не є обов'язковим.

Доброго дня, складась така ситуація. З відпустки по догляду за дитиною виходить основний працівник, але на неповний робочий день. Працівник якого прийняли строково буде залишатись. Розгладаємо створення нової посади для основного працівника на половину ставки, а строковий залишається. Чи можливий такий варіант?
Автор вопроса: Марина - 22-09-2020 11:43:10

Доброго дня! Можливий, але за згодою особи, яка вийшла із відпустки.

Добридень, з якого віку обов'язковий призов хлопців до армії на строчку?
Автор вопроса: Петро - 22-09-2020 09:29:19

Доброго дня! Згідно статті 15 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).  Однак, призов здійснюється ще й на підставі відповідного указу Президента України, в якому вік призовників може бути змінено в межах, встановлених законом.  На даний час, призов здійснюється на підставі Указу Президента України № 13/2020, згідно з яким призивають з 18 років. https://www.president.gov.ua/documents/132020-31825

Доброго дня, які права має мати-одиначка, яка знаходиться в декретній відпустці, при ліквідації установи? Дякую.
Автор вопроса: Ольга - 21-09-2020 15:14:56

Законодавство забороняє звільняти одиноких матерів, яка мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, з ініціативи роботодавця (ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України). Як виняток, допускається звільнення роботодавцем одинокої матері у випадку повної ліквідації підприємства (тобто, коли підприємство остаточно припиняє свою діяльність та не має правонаступника). Однак, навіть у таких випадках роботодавець зобов’язаний забезпечити працевлаштування одинокої матері. Навіть у випадку закінчення строку дії трудового договору, роботодавець зобов’язаний працевлаштувати одиноку матір. При цьому, на період працевлаштування роботодавцем за одинокою матір’ю зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. Міністерство праці та соціальної політики України свого часу дало наступні роз’яснення у Листі № 39/06/186-10 від 01.03.2010 р.: роботодавець повинен попередити жінку, що після закінчення строкового трудового договору вона до роботи допущена не буде і на період пошуку підходящої роботи може перебувати вдома, а також про те, що вона повинна буде з’явитися на підприємстві, коли буде знайдена можливість її працевлаштувати для продовження роботи (в разі працевлаштування на цьому підприємстві) або для одержання трудової книжки і розрахунку по заробітній платі (у разі працевлаштування на іншому підприємстві). За наявності вказаного попередження жінка може продовжувати виконувати ту ж (або з її згоди – іншу) роботу у роботодавця до вирішення питання про її подальше працевлаштування. Одинока матір може бути звільнена протягом періоду пошуку для неї роботи, якщо вона відмовилася від запропонованої їй роботи без поважних причин. Нова робота, яку пропонує роботодавець, повинна відповідати спеціальності одинокої матері. При цьому, законодавство чітко не визначає, чи повинні зберігатися на новій роботі ті ж умови праці, зокрема і розмір заробітної плати. Отже, законодавство безапеляційно забороняє роботодавцям звільняти одиноких матерів з ініціативи роботодавця, при цьому передбачає лише два умовні винятки, коли звільнення допускається з обов’язковим працевлаштуванням одиноких матерів (повна ліквідація підприємства та закінчення строку дії трудового договору). Однак, як роботодавець має виконати вимогу обов’язкового працевлаштування одинокої матері, законодавство не уточнює. Це фактично приводить до того, що на практиці звільнити одиноку матір роботодавцям за власною ініціативою практично неможливо.  (При наданні відповіді використано матеріали сайту http://kmp.ua/ )

 

Добрий день, працюю медсестрою у лікарні, пацієнт котрий пройшов курс лікування та вже виписаний, відмовляється залишати палату й лікувальний заклад, бо каже що він що не хоче додому. Мені начальство сказало роби що хочеш щоб він звільнив палату.Як правильно вчинити з точки зоку закону, поліцію викликати щоб пацієнта вигнали з палати?
Автор вопроса: Марія - 17-09-2020 13:17:42

Доброго дня! Якщо виселення з палати виписаних пацієнтів входить до Ваших посадових обов'язків - викликайте поліцію.

Доброго вечора.Синові 24 роки. На роботу принесли повістку з військомату та припис роботодавцю відрядити його на проходження медичної комісії.У військовому квитку стоїть штамп "Знято з військового обліку" і районним і обласним військоматами.(за станом здоров.я)Які наші мають бути дії? Буду вдячна за відповідь.
Автор вопроса: Лариса - 16-09-2020 20:05:10

Доброго дня! На жаль, я не можу дати відповідь на Ваше питання в форматі он-лайн консультацій. Мені потрібно побачити фото військового квитка, а також поспілкуватись з Вами телефоном. Для цього Ви можете замовити персональну консультацію за номером 067-7008820

Я з приводу нижчевказаної відповіді.Трошки прояснилась ситуація з декретом, я хочу залишитьсь в декреті до досягнення дитиною 6 років і на моє місце взяли дівчину, яка пропрацювавши певний час також іде в декрет,то чи можуть брати ще одну людину на мою посаду робити, з огляду на те що нас вже двоє в декреті?
Автор вопроса: Аня - 15-09-2020 15:31:18

Можуть взяти ще одного працівника, однак посада всерівно залишається за Вами.

Доброго дня, я була в декреті 3 роки, й за мною зберігалось на роботі відпровідно робоче місце,але так як в мене дитина часто хворіє я залишаюсь на 4й рік декрету й взагалі хочу взяти всі 6 рокув декрету. Але мені на роботі сказали що після 3х років декрету за мною вже робоче місце на зберігається. Чи це законно, якщо ні то скільки може за мною зберігатись робоче місце поки я в декреті?
Автор вопроса: Аня - 15-09-2020 10:28:31

Доброго дня! Вам сказали не правду. Місце за Вами має бути збережено.

Чинним законодавством не передбачено можливості укладення трудового договору без надання працівникові місця роботи або посади. У трудовому договорі обумовлюються найважливіші умови праці, зокрема, місце роботи (посада), розмір заробітної плати. Скорочення місця роботи (посади) призводить до припинення дії трудового договору, а отже - до звільнення працівника за пунктом 1 статті 40 КЗпП або до переведення його на інше місце роботи (ст. 32 КЗпП), тобто до зміни істотних умов праці. Якщо колишні істотні умови праці зберегти неможливо, продовження роботи в нових умовах відбувається лише за письмової згоди працівника. У разі його відмови продовжувати роботу в нових умовах, трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

Звільнення жінок, які мають дітей віком до шести років, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, відповідно до статті 184 КЗпП, не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Проте звільнення зазначених жінок можливе з інших підстав - з ініціативи працівника, за угодою сторін тощо.

Отже, жінкам, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, чинним законодавством гарантовано роботу на попередній посаді і збереження істотних умов праці згідно з трудовим договором.

Оскільки законодавство про працю гарантує збереження місця роботи (посади) за основним працівником на весь час перебування його у відпустці для догляду за дитиною, на його місце може бути прийнято іншого працівника лише на умовах строкового трудового договору, що укладається на період відпустки основного працівника. Про тимчасовий характер роботи обов’язково має бути зазначено в наказі про прийняття працівника на роботу.

У разі дострокового виходу на роботу або після закінчення відпустки для догляду за дитиною віком до шести років основного працівника, працівник, якого прийнято для заміщення основного працівника за строковим трудовим договором, підлягає звільненню за пунктом 2 статті 36 КЗпП (закінчення строку трудового договору).

 

“Довідник кадровика”, № 11 (41),

Доброго Дня! Дружина ФОП і має найманих працівників. Чи можу я, як чоловік оформитися по догляду за дитиною до 3-х років??? Дякую.
Автор вопроса: Віталій - 14-09-2020 12:11:29

Доброго дня! аконодавство України говорить, що у декрет може йти не лише мати дитини, а й інші родичі. Згідно зі ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і ст.18 Закону України «Про відпустки», взяти декретну відпустку з догляду за дитиною можуть: мати, батько, дідусь, бабуся, опікун чи інші родичі. До того ж таку відпустку можна використовувати як повністю, так і частково. Тобто батько та мати можуть розділити її навпіл.

Доброго здоров'я! А тепер за час карантину як виглядає медогляд у військоматі? Чи треба буде проходити перевірку і здавати аналізи на коронавірус?
Автор вопроса: Остап - 09-09-2020 21:06:26

Доброго дня! Вважаю, що з вказаним питанням Вам доцільніше звернутися безпосередньо до РВК, хоча б у телефонному форматі.

Доброго дня! Я жінка військовослужбовець по контракту,я є офіційно в шлюбі, в мене є дитина 4 роки, і при цьому мене в частині залучили до складу добового наряду.Чи правомірно таке, залучати жінок військовослужбовців в яких є малолітня дитина до чергування в добовому наряді?
Автор вопроса: Ольга - 09-09-2020 15:52:09
Доброго дня! Статтею 267 Статуту внутрішньої служби визначено, що добовий наряд призначається для підтримання внутрішнього порядку, охорони особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, приміщень і майна військової частини (підрозділу), контролю за станом справ у підрозділах і своєчасного вжиття заходів для запобігання правопорушенням, а також для виконання інших обов'язків внутрішньої служби.
Статтею 269 зазначеного Статуту передбачено, що військовослужбовці-жінки, як правило, до складу добового наряду не призначаються. Військовослужбовців-жінок залежно від військового звання та посади можуть у разі потреби призначати з додержанням законодавства черговим фельдшером (санітарним інструктором), черговим штабу, їдальні, посильним, черговим чи днювальним жіночого гуртожитку. Військовослужбовці-жінки призначаються також на чергування за спеціальністю.
Таким чином, визначено вичерпний перелік добових нарядів до складу яких та в якості кого, можуть бути призначені військовослужбовці-жінки в разі потреби.
При цьому статтею 269 Статуту не передбачені обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок на чергування за спеціальністю.
Разом з тим, командир (начальник) військової частини уповноважений законом одноосібно приймати рішення в межах компетенції.

Стаття 10 Закону України «Про охорону дитинства» передбачає, що держава надає батькам допомогу у виконанні ними своїх обов’язків щодо виховання дітей. Така допомога серед іншого полягає у наданні додаткових трудових прав і пільг, особам, що мають дітей.

Кодекс законів про працю передбачає певні особливості залучення жінок до надурочних робіт, якими і є за своєю суттю добові наряди.

Так, стаття 176 КЗпП України передбачає заборону залучення жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні.

Крім того, відповідно до стаття 177 КЗпП жінки, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до надурочних робіт без їх згоди.

Отже, призначення до добового наряду жінок-військовослужбовців, що мають дітей мають свої особливості. При цьому варто врахувати, що у разі ненадання вищевказаних пільг, командування військової частини обмежує не тільки права жінки – військовослужбовця, як матері, а в першу чергу права дітей на соціальний захист, батьківську турботу та піклування, передбачені Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, СК України та Законом України «Про охорону дитинства».

Доброго дня ! Уважно прочитав Ваш коментар до запитання Автор запитання: Ольга - 30-08-2020 12:29:03.
З ваших слів , до уваги беруться лише показники зазначені Вами відповідно до трудового ЗУ. А якщо вчитель є пенсіонером – контрактником , то він і при рівних показниках залишиться на роботі, а молодого спеціаліста скоротять ? Виходить Пенсіонери працюватимуть, молодь-скоротити? Це так , чи ні ? Дякую !
Автор вопроса: Василь - 03-09-2020 13:30:15

Доброго дня! Я надав відповідь виходячи із свого бачення питання і положень чинного законодавства. При цьому, вибачте, але я не вступаю в полеміку щодо своїх коментарів і справедливості законів. 

Yandex.Metrika