Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-1220, сегодня-0;    ответов: всего-1220, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня! Дуже вдячна за відповідь від 23.05.18 стосовно банера для реклами.Скажіть будь ласка чи потрібно в такому разі відкривати підприємницьку дільність,чи головне укласти договір і сплатити податок на доходи фізичних осіб?Чи може підприємство укласти договір з фізичною особою? дякую.
Автор вопроса: Віра - 24-05-2018 15:06:54

Доброго дня! Відкривати ФОП не обов'язково. Однак, враховуйте, що у фізичної особи вище податкова ставка. Підприємство може укласти договір як з ФОП так і з фізичною особою.

Доброго дня!

Загальна площа будинку 263 м.кв.(Цокільні примещення і житлова площа)
Опалювальна житлова площа 172 кв. В цьому будинку проживає 3 сім"Ї : 1-ша сім"я - старі батьки(пенсйного віку); 2-га сім"я-( Я і мій чоловік);3-тя сім"я- мій син, його дружина і двоє малолітніх дітей. Разом 8 осіб. Зареєстровано -6 осіб. Я з чоловіком прописані в сільській місцевості. У мене запитання : Чи можемо ми розраховувати на субсидію. Якщо так,то чи потрібно включати в декларацію доходи не прописаних ум будинку осіб(мене і мого чоловіка).Буду вдячна за відповіль.
Автор вопроса: Ірина - 24-05-2018 15:01:18

Доброго дня! Відповідно до пункту 6 Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей).

Отже, відповідно до цього нововведення, з 1 травня 2018 року власники такої житлової площі повинні оплачувати послуги в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ЗУ «Про запобігання корупції» http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1700-18 членами сім’ї суб’єкта декларування визнаються особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Оскільки Ви проживаєте у будинку однією сім’єю та пов’язані спільним побутом, то вважаєтеся членами сім’ї, а отже Ваші доходи та доходи Вашого чоловіка необхідно включати до декларації.

Доброго дня! В мене така проблема. Мені 80 років і за рішенням суду мені присудили 1/2 частину будинки мого покійного чоловіка. але біда в тому, що там проживає жінка його сина і мене не пускають до житла. Що мені далі робити порадьте, мені нема де жити
Автор вопроса: Лідія Миколаївна - 24-05-2018 12:29:26

Доброго дня! По закону, Вам потрібно подати заяву до суду про вселення, однак цей шлях досить довгий. Спробуйте звернутися до місцевого дільничного інспектора чи начальника поліції.

Доброго дня,
Я проживаю в приватному будинку. Сусід, який проживає поряд займається перевезеннями (вантажними і надає послуги таксі). Практично кожного дня, біля свого приватного будинку (перед заїздом) він миє свої і не свої авто (4-7 шт), і вдень і вночі, завдаючи мені і моїй сім'ї незручності (шум від миючого обладнання, бруд з водою і миючими засобами, який тече дорогою). Особиста розмова задля мирного вирішення проблеми із сусідом нідочого не призвела. Підкажіть будь-ласка, чи є вирішення даної проблеми?
Наперед вдячний за відповідь.
Автор вопроса: Андрій - 24-05-2018 09:48:23

Доброго дня! Раджу подати скаргу до місцевої СЕС про вжиття заходів відповідно до статті 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/4004-12 та місцевої патрульної поліції щодо порушення вимог ПДР.

Доброго дня! Трудове законодавство передбачає надання відпустки по догляду за новонародженою дитиною терміном на 3 роки, з подальшим продовженням до 6 років. Якщо Ваша дружина оформила відпустку, не продовжила її, і не поверталась на підприємство 6 років, - вона скоріш за все вже звільнена.

Дякую за відповідь. З Вашого дозволу я конкретизую. основна проблема якраз полягає в тому, що наскільки нам відомо дружину не було звільнено з підприємства, оскільки воно фактично припинило діяльність через рік після того як вона пішла у відпустку, при цьому воно досі остаточно не ліквідовано, є в реєстрі як таке що перебуває в процесі припинення, фізично звернутись туди неможливо. Колишні колеги з якими вдалось вийти на зв'язок радять дружині відрахувати три роки після початку відпустки і самостійно зробити в трудовій запис про звільнення, але нам здається що це не вирішення питання. Зараз дружина збирається влаштовуватись на нову роботу і незрозуміло де і як випливе така ситуація. Дякую.
Автор вопроса: Олександр - 24-05-2018 08:28:43

Доброго дня! Користуючись відкритим сайтом, Ви питаєте мене чи можна вчинити підроблення запису в трудовій книжці? На все добре!

Буду дуже вдячний за підказку, дружина пішла у декретну відпустку, при цьому на роботі їй видали на руки трудову з печаткою без запису (є запис про прийом на роботу), з тих пір пройшло 6 років, сама юрособа перебуває в процесі припинення, фактично існує "на папері" але не ліквідована, дружина не працює, трудова на руках без запису про звільнення..Який статус дружини, адже фактично вона не була звільнена наскільки я розумію, як цю ситуацію повернути в правове русло? Дякую
Автор вопроса: Олександр - 23-05-2018 15:28:04

Доброго дня! Трудове законодавство передбачає надання відпустки по догляду за новонародженою дитиною терміном на 3 роки, з подальшим продовженням до 6 років. Якщо Ваша дружина оформила відпустку, не продовжила її, і не поверталась на підприємство 6 років, - вона скоріш за все вже звільнена.

Доброго дня! Потрібна консультація. Чи можу я ,як приватна особа ,встановити на своїй приватній території(знаходиться біля автодороги ) стаціонарну конструкцію банера і здавати її в оренду. Я не є приватним підприєсмцем.Буду вдячна. за консультацію
Автор вопроса: Віра - 23-05-2018 14:29:15

Доброго дня! Виходьте з того, що зі своїм майном Ви маєте право робити все, що не заборонено законом. На законодавчому рівні не заборонено встановлювати за своїй землі рекламні об'єкти. Однак. існують певні підзаконні акти, які видають місцеві органи влади у сфері благоустрою (в кожному місті вони різні) , які стосуються й розміщення обїєктів реклами, в т.ч. і на приватній території. Поцікавтесь у відділі благоустрою свого населеного пункту правилами розміщення зовнішньої реклами. Для забезпечення законності здачі в оренду рекламних площ потрібно укласти письмовий договір оренди і сплачувати податки з одержаного доходу.

Дякую за відповідь, щодо мобілізованого працівника 17.05.2018 р.
Але в мене є питання:
1.Як вручити, цитірую "Відділ кадрів повинен підготувати письмове повідомлення про можливе звільнення працівників та за два місяці до запланованого вивільнення персонально (під розпис) ознайомити кожного працівника з наказом про внесення змін в організацію виробництва і праці та вручити письмове повідомлення" повідомлення та ознайомити під розпис, данний працівник знаходиться в АТО,яким чином підприємство повинно його ознайомити?
дякую.
Автор вопроса: Любов - 23-05-2018 12:39:00

Доброго дня! Якщо працівника не було попереджено про заплановане звільнення, але відомо, в якій військовій частині та за якою адресою він проходить військову службу, роботодавець має надіслати працівнику два листи: рекомендований із повідомленням про вручення (або лист з оголошеною цінністю з описом вкладення та повідомленням про вручення) — на ім’я працівника до військової частини; з оголошеною цінністю з описом вкладення та позначкою «Вручити особисто» — на адресу проживання, вказану в особовій картці працівника (типова форма № П-2). У листі, направленому до військової частини, можна визначити дату звільнення з урахуванням часу, необхідного для пересилання поштового відправлення, отримання кореспонденції уповноваженою особою військової частини та передавання листа працівнику. Окремо варто зауважити: дата звільнення може бути перенесена на необхідну кількість днів, якщо строк між датою отримання працівником листа та запланованою датою звільнення становитиме менше двох місяців. Однак описаний спосіб повідомлення потребує встановлення точної дати отримання листа працівником. Попередньо таку інформацію можна отримати від самого працівника, якщо з ним є телефонний зв’язок. У подальшому (після отримання повідомлення про вручення листа уповноваженій особі військової частини) слід надіслати запит до військової частини щодо підтвердження дати вручення листа працівнику — із посиланням на час і дату вручення листа у повідомленні «Укрпошти».

Надходження роботодавцю повідомлення про вручення листа з позначкою «Вручити особисто» свідчитиме не лише про факт отримання необхідної інформації працівником особисто, а й про факт його перебування вдома, а не у військовій частині (демобілізація, увільнення з розташування військової частини, відпустка тощо). За умови належного інформування про заплановане звільнення у зв’язку із ліквідацією організації роботодавець матиме право звільнити працівника у період проходження ним військової служби.

Доброго дня! Підскажіть будласка, я вагітна і стою на обліку в районній полікліниці, на УЗД мене направляють обласну лікарню по направленню від лікаря генеколога. Чи платне буде таке УЗД?
Автор вопроса: Анна - 23-05-2018 09:59:05

Доброго дня!Відповідно до статті 35 Основ законодавства України про охорону здоровя http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2801-12/page2 Усі види медичної допомоги надаються безоплатно державними і комунальними закладами охорони здоров’я, з якими укладено договори про медичне обслуговування населення. На жаль, часто цим просто нехтують, а люди не борються за свої права.

В соцзабезі відмовили в субсидії,мотивуючи це отриманням великого доходу-помер батько і я отримав в спадок будинок і земельну ділянку .Я прописаний і завжди проживав в цьому будинку разом з батьками.Скажіть будь ласка ,чи мають вони право так вчиняти-додавати вартість спадку до доходів?
Автор вопроса: Василь - 22-05-2018 12:07:22

Доброго дня! Відповідно до ч.6 п.4 Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива>>, http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF «Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

Таким чином, отримання Вами нерухомості внаслідок спадкування буде підставою для відмови у призначенні субсидії.

Доброго дня!
Виникла необхідність відлучитись з роботи за сімейними обставинами на 1 день. Подала зранку заяву з проханням надати відпустку без збереження заробітної плати на 1 день в.о. директора через діловода, яка пообіцяла її зареєструвати та передати. Під кінець робочого дня мені повідомила діловод, що в.о. директора відмовив у проханні, аргументуючи, що є багато роботи, один із працівників відділу тимчасово виконує обов"язки начальника іншого відділу, а другий працівник їде на тиждень на територію установи. Лишаюсь я і начальник відділу. Наразі мені відомо, що нагальної роботи у відділі немає. На запитання діловоду, а яку саме роботу необхідно виконати, та знизала плечима (в.о. директора нічого не передав).
Я поцікавилась у діловода чи зареєстрована моя заява, та сказала, що так. А на питання, чи стоїть резолюція, відповіді не отримала. На прохання надати копію, відповіді не отримала.
Підкажіть, як бути у такій ситуації? Справді, є велика необхідність відлучитись на один день.
Автор вопроса: Діана - 21-05-2018 15:49:20

Доброго дня! У статті 25 Закону «Про відпустки» 

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80/page2 визначено беззаперечні обставини, за яких працiвниковi обов'язково за його заявою надається вiдпустка без збереження заробітної плати. Якщо Ви просите відпустку з обставин визначених даною нормою закону, - роботодавець не має права Вам відмовити у наданні відпустки. Якщо Ваша обставина не визначена в даній статті, - рiшення про надання вiдпустки належить до компетенцiї роботодавця (має право на відмову.

Доброго дня! Дякую Вам за цей відповіді. Питання таке. У гірському населеному пункті в державній установі (юридична особа публічного права) дружина працювала на 0,5 ставки за сумісництвом у прямому підпорядкуванні у свого чоловіка, який тимчасово виконував обовязки керівника. В цей період до підлеглої застосовувались заходи матеріального заохочення - премії та надбавка за складність та напруженість в роботі. Підлегла виконувала обовязки добросовісно, характер роботи вимагав виконання обовязків іноді у вихідні та позаробочий час. Результатами діяльності були наукові результати у вигляді співавторства у наукових і науково-популярних виданнях, успішна орнагізація науово-практичної конференції, написання наукових статей, тез, метаріалів конференцій. Чи можливо за таких умов довести реальний конфлікт інтересів у керівника до підлеглої? Дякую.
Автор вопроса: Андрій - 21-05-2018 09:21:30

Доброго дня! Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1700-18: Для визначення, реального конфлікту інтересів характерна наявність трьох об'єктивних компонентів:

Приватний інтерес; службове повноваження, представницьке повноваження;

Протиріччя між ними, що впливає на об'єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.

Отже, якщо між особами наявні протиріччя, що впливають на їх рішення, то підстави для реального конфлікту існують.

У разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів бажано звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства з питань запобігання корупції.

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, з розв'язанням такого питання.
У 1990 році навчалася з відривом від виробництва в обласному учбовому комбінаті Держкомстату УСРС ( строк навчання - 9 місяців),
що підтверджено свідоцтвом про отримання відповідної кваліфікації (запис про навчання у трудовій книжці відсутній). Коли до завершення навчання залишалось 3 місяці - працевлаштувалась. Чи зараховується до страхового стажу період навчання від його початку до моменту працевлаштування, себто 6 місяців? Дякую.
Автор вопроса: Людмила - 20-05-2018 19:04:25

Доброго дня! Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1058-15 Навчання у вищому навчальному закладі до 1 січня 2004 року зараховується до трудового стажу і автоматично стає страховим стажем. Тобто, 6 місяців Вашого навчання повинно бути зараховуються до страхового стажу.

Доброго дня ! Підскажіть будь-ласка! Постійно дзвонят з Дельта Банку та Погрожують колекторами аргументують це тим , що я нібито є гарантом по якомусь кридиту моєї родички яку я в своєму житті ніколи не бачив і вона живе в іншій частині країни, банк має мої дані так як я колись в них мав кридит і виришив , що я несу якусь відповідальність за неї.Що робити? Дякую.
Автор вопроса: Станіслав - 19-05-2018 13:24:23

Доброго дня! Почніть з офіційного письмового звернення до банку, в якому вимагайте надати Вам завірену копію договору, відповідно до якого Ви нібито взяли на себе певні фінансові зобов'язання. Не виключено, що цей документ підроблений (якщо він взагалі є). Далі, - залежно від одержаної інформації.

Доброго дня. Прошу Вас допомогти в такому питанні, працює жінка на підприємстві за сумісництвом за строковим договором до 31 травня, але вона пішла на лікарняний. Повинні її звільняти 31.05.18 р.,чи після закінчення лікарняного? Керівництво наполягає на звільненні 31.05. Якщо звільнення буде 31.05, повинні вони виплачувати гроші за лікарняний?
Їй повинні виплатити, відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’я з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-III
Дякую!
Автор вопроса: Любов - 18-05-2018 14:57:20

Доброго дня! Заборона звільнення працівника під час лікарняного закріплена у ст.40 КЗпП України http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page2 "Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу" - "Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації."  Пункт 5 даної статті викладено так "нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;"  В той же час, припинення строкового трудового договору не тотожнє розірванню трудового договору, тому дане обмеження не застосовується. Тому, гроші за лікарняний виплатять в межах дії трудового договору - тобто до 31.05.08

Доброго дня.
Прошу Вас надати інформацію щодо мобілізованого працівника. У 2014 році працівник був призваний на військову службу під час мобілізації, на особливий період, прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення. Підприємство ліквідується, банкрут, які дії кадрової служби? Що робити з мобілізованим працівником? Звільнивши цього працівника, роботодавець грубо поруше закон, згідно ст.119 КЗпП, але підприємство ліквідується...
Надайте будь ласка, відповідь.
Дякую!
Автор вопроса: Любов - 17-05-2018 16:59:14

Доброго дня! Стаття 119 КЗпП України регулює порядок поновлення на роботі під час виконання державних або громадських обов 'язків. У разі ліквідації підприємства застосовується ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page2

Згідно положень даної статті, «Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників; Звільнення з цієї підстави, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу. Відповідно до Гарантій працівників у разі ліквідації або реорганізації підприємства, установи,організації http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/n0017323-11 Відділ кадрів повинен підготувати письмове повідомлення про можливе звільнення працівників та за два   місяці   до   запланованого вивільнення персонально (під розпис) ознайомити кожного працівника з наказом про внесення змін в організацію виробництва і праці та вручити   письмове   повідомлення.  

Дякую за швидку та вичерпну відповідь!
Автор вопроса: Віра - 17-05-2018 13:29:56

На все добре!

Доброго дня дуже дякую за вичерпну відповідь щодо газової служби. Чи можете ви підготувати скаргу або звернення до львівгазу щодо моєї проблеми і яка буде вартість?
Автор вопроса: Оксана - 17-05-2018 12:52:10

Доброго дня! Можемо підготувати мотивоване звернення та надіслати його текст на Вашу електронну адресу чи Вайбер. Вартість 600 грн. деталі телефоном 0677008820

Доброго дня! Прошу дати пояснення до абзацу 17 пункту 16 Положення "Про порядок призначення житлових субсидій" №329 від 27.04.2018.Цитую:
-У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.


Зареєстрованих(фактично проживаючих)-мається на увазі зареєстрованих фактично проживаючих чи зареєстрованих або фактично проживаючих?
Дякую за відповідь.
Автор вопроса: Віра - 17-05-2018 11:12:44

Доброго дня!

Відповідно до абзацу 2 пункту 9 Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні, на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Відповідно до абзацу 3 пункту 9 Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

Тобто маються на увазі особи, котрі або зареєстровані в іншому місці і проживають там, або зареєстровані в приміщенні, щодо якого вирішується питання з надання субсидії, але фактично такі особи проживають в іншому місці.

Отож, аналізуючи вищевикладене, можна прийти до висновку, що під зареєстрованими (фактично проживаючими) особами законодавець розуміє осіб, котрі зареєстровані і осіб, котрі фактично проживають у даному приміщенні будучи в ньому не зареєстрованими.

В приватному будинку заг.площею280 м.кв(опалювальна 185м.кв) проживає три сім"ї (три покоління):Я і мій чоловік, мій батько , мама та мій син з дружиною і 2-ма малолітніми дітьми.Я з чоловіком прописана в сільському будинку( по місцю прописки субсидія не оформляється-будинок в селі не газифікований і прописані тільки ми удвох).
Запитання:
1.Чи може батько-пенсіонер претендувати на субсидію.
2. Чи потрібно включати в декларацію доходи мої і мого чоловіка.
Буду вдячна за консультацію.
Автор вопроса: Марта - 16-05-2018 14:04:26

Доброго дня! Відповідно до пункту 6 Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей).

Отже, відповідно до цього нововведення, з 1 травня 2018 року власники такої житлової площі повинні оплачувати послуги в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ЗУ «Про запобігання корупції» http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1700-18 членами сім’ї суб’єкта декларування визнаються особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Оскільки Ви проживаєте у будинку однією сім’єю та пов’язані спільним побутом, то вважаєтеся членами сім’ї, а отже Ваші доходи та доходи Вашого чоловіка необхідно включати до декларації.

Доброго дня! Дуже дякую Вам за вичерпні відповіді тих разів, коли до Вас звертався. В мене таке питання. На роботі мені пручили повістку прибути до військомату з питання: уточнення військово-облікових даних, проходження медичного оглядку та постановки на військовий облік. Я розписався на корінці повістки. Прибув у вказаний день та час. Працівник військомату зробив на повістці запис, що я прибув такого-то числа й розписався. Далі мені надали форму на проходження медичного обстеження. Медичне обстеження не пройшов, а продовжував перебувати на роботі. Якщо я правильно розумію, то до тих пір, допоки мене медкомісія не визнає придатним (або обмежено придатним) до військової служби, до тих пір мене на облік поставити немає законних підстав? У картці, що видали у військоматі для проходження медобстеження дата, коли це обстеження потрібно пройти не вказана. Яка відповідальність за непроходження медичного обстеження в даній ситуації? Дякую.
Автор вопроса: Андрій - 16-05-2018 12:19:29

Доброго дня! Відповідь на Ваше питання надана не буде, оскільки може бути розцінена як консультування з шляхів ухилення від постановки на військовий облік.

Я військовослужбовець. Отримав під лікаря направлення на лікування у шпиталі. Але начальник відмовів мені мотівуючі це тім що я на його думку часто хворію. Чі має він на це право і кули звертатись з цього приводу?
Автор вопроса: Андрій - 15-05-2018 23:06:56

Доброго дня!

Відповідно до ст.49 Конституції України http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80, кожен має право на охорону здоров'я. Статтею 11 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2011-12 закріплено право військовослужбовців на охорону здоров'я та медичну допомогу.

Турбота про збереження та зміцнення здоров'я військовослужбовців - обов'язок командирів (начальників). Відповідно до ст.19 цього закону Ви маєте право на оскарження неправомірних рішень та дій командирів (начальників) в порядку, передбаченому законами, статутами Збройних Сил України та іншими нормативно-правовими актами.

                    Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/548-14у розділ 6 (Збереження і зміцнення здоровя військовослужбовців) передбачено: «254. Військовослужбовці зобов'язані негайно повідомити про захворювання безпосередньому начальникові, який зобов'язаний направити хворого до медичного пункту частини.» 

Військовослужбовці мають право самостійно захистити порушені права під час проходження служби шляхом подання позову до суду і поданням скарги відповідній посадовій особі. Скарга подається безпосередньому командирові тієї особи, чиї дії оскаржуються.

Дії командира Ви можете оскаржити до: Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, органів досудового розслідування: прокуратури, органів Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України тощо.

 

Скажіть, будь ласка, якщо мною проводилися операції щодо продажу майна по довіреності. Тобто я представляла інтереси власників при оформленні документів щодо продажу майна і кошти за це надійшли мені на рахунок. Фактично це не мої доходи ,чи треба мені показувати їх як суттєві зміни в майновому стані в е-декларації?
Буду вдячна за оперативну відповідь
Автор вопроса: Ірина - 15-05-2018 16:19:58

Доброго дня! Відповідно до п.6.2 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0860-99 не визнаються доходами такі надходження від інших осіб, як сума надходжень за договором комісії, агентським та іншим аналогічним договором на користь комітента, принципала тощо.

Це означає, що отримані Вами кошти не є доходами, а тому декларуванню не підлягають.

Доброго вечора. Розясніть будь ласка таку ситуацію , в селі газова служба робила заміну старих мереж на нові . Вони провели центральну трубу і завели у вулиці в яких міг поміститись трактор . Мою вулицю пропустили хоча технічних перешкод не було і немає. І на сьогоднішній день змушують за свій кошт робити заміну труби а це 90метрів. Чи правомірність їхні дії ?
Автор вопроса: Оксана - 14-05-2018 18:57:55

Доброго дня! Відповідно до Постанови КМУ «Про внесення змін до Правил надання населенню послуг з газопостачання» від 2.03.15 http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/74-2015-%D0%BF Дії газової служби є неправомірними, адже у випадку відключення газопостачання з причин проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання, та проведення ремонтно-відновних робіт, споживач не сплачує за роботи з відновлення газопостачання. Такі роботи виконуються за рахунок газового господарства. Газопостачання повинні були відновити після повного закінчення робіт.

Здравствуйте, если есть возможность, проконсультируйте, пожалуйста. Человек был осужден к штрафу, штраф заплатил, с момента оплаты прошло два года. Есть ли сейчас возможность добиться чтобы информация о судимости была изъята из базы ИЦ, чтобы в их справках она не фигурировала. Каким нормативным актом это регулируется?
Автор вопроса: Михаил - 14-05-2018 17:34:02

Доброго дня! Згідно ст.89 КК України, "Такими, що не мають судимості, визнаються: *особи, засуджені до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони протягом рокуз дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину; особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину; * особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину; особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину." Таким чином, термін погашення Вашої судимості залежить від тяжкості злочину за який Вас засуджено та суми штрафу.

Доброго дня! Оплачувана відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в мене закінчилася. Оскільки дитина часто хворіє і немає більше кому її доглядати, я оформила неоплачувану відпустку по догляду за дитиною до 6 років. Є відповідне рішення ЛКК і довідка. Дохід чоловіка невеликий, тому наше домогосподарство отримувало субсидію на ЖКП. У зв’язку зі змінами до Порядку призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 27 квітня 2018 р. № 329), п.6 пп.3 позбавляє права на субсидії осіб без доходів, якщо вони не зареєстровані у службі зайнятості. У мене виникло питання, чи продовжать мені субсидію на зимовий період, а якщо продовжать, то який дохід, відповідно до пункту 12, мені будуть зараховувати – один прожитковий мінімум чи три? Адже доходу я не маю, але не можу стати на облік в центр зайнятості, бо офіційно числюся на підприємстві, від якого перебуваю у відпустці. Саме такий випадок чомусь чітко не прописаний у згаданому документі, тому й звертаюся до Вас за роз’ясненнями. Дякую!
Автор вопроса: Тетяна - 14-05-2018 11:21:49

Доброго дня! Досить цікаве питання. Правильніше буде звернутися за роз'ясненням до місцевого органу соцзахисту населення.

Доброго дня!Чоловік прописаний з батьками,а не зі мною.З ним ми не розлучені,але і разом не живемо вже деякий час.Чи повинна я декларувати його доходи,для отримання субсидій?

Автор вопроса: Наталія - 14-05-2018 09:36:53

Доброго дня! Формально, Ваш чоловік є членом Вашої сім'ї, хоч і не проживає разом. На мою думку, так як він прописаний у іншому місці і залишив сім'ю, його доходи декларувати не потрібно. Однак, я не виключаю, що в осіб, які будуть перевіряти законність виділення субсидій може бути інша думка.

Доброго дня!Допоможіть будь ласка у такому питанні.У приватному будинку(опалювальна площа 191,8 кв.м)власником якого є я, прописано 5 чоловік: моїбатько,мама-пенсіонери,та мій син,його дружина та двоє маленьких дітей.Я і мій чоловік прописані за іншою адресою,але проживаємо разом з батьками та сином. З 01 травня 2018 року починає діяти новий Порядок призначення житлових субсидій.Чи має батько,при отриманні субсидії зазначати у декларацію про доходи мене і мого чоловіка? Дякую.
Автор вопроса: Олена - 14-05-2018 08:36:24

Доброго дня! Не буду вдаватись у подробиці, але на мою думку потрібно. Відповідно до закону, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити орган соціального захисту населення про склад мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. Інформування органу соцзахисту про зміни, що сталися відбувається у встановлений Законом термін (один місяць), шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява та декларація. Якщо Ви не вкажите в декларації всіх мешканців - це можна трактувати як подання неправдивої інформації.

Доброго дня!Допоможіть будь ласка у такому питанні.У приватному будинку(опалювальна площа 191,8 кв.м)власником якого є я, прописано 5 чоловік: моїбатько,мама-пенсіонери,та мій син,його дружина та двоє маленьких дітей.Я і мій чоловік прописані за іншою адресою,але проживаємо разом з батьками та сином. З 01 травня 2018 року починає діяти новий Порядок призначення житлових субсидій.Чи має батько,при отриманні субсидії зазначати у декларацію про доходи мене і мого чоловіка? Ми ж окрема сім»я! Чи може я не правильно розумію.

з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

— особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
Буду вдячна за допомогу.
Автор вопроса: Олена - 11-05-2018 10:12:31

Добрий день! Згідно ст.3 Сімейного кодексу України, Ви визнаєтесь однією сім'єю, оскільки «Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2947-14

Батько повинен зазначити Вас та Вашого чоловіка у декларації для отримання субсидії, адже Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім'ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами,  відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальнихпослуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.            http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF/page

доброго дня підкажіть чи має моя сімя право на субсидію,оскільки квартира має 125м,в квартирі проживає 6 осіб-2 діток я з чоловыком та мoі батьки,у батькыв дохід -2 пенсіі та одна зарплпта,я сиджу дома по догляду за дитиною після 3х років-доходу немає бо працює лише чоловік.дякую
Автор вопроса: Ольга - 09-05-2018 12:30:13

Доброго дня! Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 329:

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-ta-viznannya-takoyu-sho-vtratila-chinnist-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-28-grudnya-2016-r-1022 З 1 травня 2018 року діє нове правило щодо нарахування субсидій: право на призначення субсидії втрачається, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Тобто, відповідно до Постанови, Ви втратили право на субсидію.

Павле Вікторовичу, дуже-дуже дякую Вам! тепер я спокійний. Дякую за розуміння і допомогу!!!
Автор вопроса: Олександр - 08-05-2018 10:38:51

На все добре!

добрий ранок. щиро вдячний Вам, що надали мені відповідь, показали що говорить Закон. Але хочу Вас востаннє запитати, бо заплутався... Поліція подала на мене позов, спирається на норми ЦК. позов про стягнення Майнової шкоди. Скажіть, якщо я на службовому авто при службі був, то чи є межа цивільно-правової відповідальності, я все повинен відшкодувати чи все ж в межах заробітку (просто там де межі заробітку йде мова про саме матеріальну відповідалтність, а не майнову). Дякую за розуміння.
Автор вопроса: Олександр - 08-05-2018 10:03:00

Ви самі знайшли рішення суду, який посилається в аналогічній ситуації на Трудовий кодекс, а не на норми ЦК. Норму ЦК потрібно було б застосовувати, якщо б Ви самовільно взяли авто і вчинили ДТП. Так як Ви спричинили пошкодження авто під час виконання службових обов'язків - застосовуються норми КЗпП. 

Доброго дня. Дуже дякую Вам за Вашу допомогу. Звертаюсь до Вас вже не один раз і щоразу отримую вичерпну відповідь на свої проблеми. Мого брата позбавили права керування автомобілем на рік ( забрали права)за водіння автомобілем в нетверезому стані був суд Він сплатив штраф. Скажіть, будь ласка , щоб повернути права через рік що потрібно зробити. Дякую.
Автор вопроса: Альона - 08-05-2018 08:47:37

Доброго дня! Відповідно згідно  ч.2 ст. 321 КУпАП  "після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, повертаються в установленому порядку вилучені в неї документи.  Згідно абз.3 р. 6 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення, http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1086-2008-%D0%BF затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  від 17 грудня 2008 р. N 1086 (в редакції 2015 року), у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом, тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві лише після проходження в установленому порядку позачергового медичного огляду щодо придатності до керування транспортним засобом та успішного складення в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії. При цьому, не можу не сказати, що постанова КМ суперечить КУпАП, який передбачає повернення прав без будь-яких іспитів і довідок.

Дякую за консультацію. Чекав її дуже. Вибачте, що знову турбую, але можна вибрати мені взагалі іншу позицію, що відповідно до ст. 132 КЗПП я буду нести шкоду у межахх заробітку, 2 000із зп у мене вже стянули.
( 127/22669/17). у цьому рішенні аналогічна ситуація. Дякую. Чекаю вашої відповіді.
Автор вопроса: Олександр - 07-05-2018 17:52:02

Доброго дня! Якщо Ви здійснили пошкодження майна саме під час виконання службових обов'язків, то вказані Вами рішення суду можна використовувати як аналогію, зокрема посилатись на п. 18 Постанови Пленуму ВСУ від 29 грудня 1992 року № 14 «Про судову практику у справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками»   "...під час заподіяння шкоди працівниками самовільним використанням у корисливих цілях технічних засобів підприємства (автомобілів, автокранів тощо) відповідальність має наставати за нормами не трудового, а цивільного права. У такому разі шкода відшкодовується в повному обсязі, включаючи й неотримані підприємством прибутки від використання зазначених технічних засобів..."  В разі виконання службових обов'язків - застосовується трудове законодавство. Зокрема, ст. 132 КЗпП України, "за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, крім працівників, що є посадовими особами, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку. Матеріальна відповідальність понад середній місячний заробіток допускається лише у випадках, зазначених у законодавстві."

Дякую Вам за допомогу.Здається ніяких порушень з боку санітарних норм немає,навіть скло у вікні матове.Але реконструкція зроблена без відповідного дозволу, Підскажіть яка може бути відповідальнясть?Дякую
Автор вопроса: Віра - 07-05-2018 15:44:14

Самовільне перепланування, переобладнання жилих будинків (квартир) або жилих приміщень тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою

· штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.)

Протоколи про адміністративне правопорушення складаються посадовими особами (майстрами, інженерами) балансоутримувача будинку. Розглядає справу адміністративна комісія при виконавчому комітеті.

Стаття 2701 Кримінального кодексу України

Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства (якщо незаконне перепланування призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей або майнову шкоду у великому розмірі)

· штраф від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Добрий день! !!! Скажіть будь ласка,моєму дідусеві 80 років,чи можу я оформити догляд за дідусем,ми проживаємо в одній області,але але в різних районах. З дідусем живе бабуся,і приписаний в хаті ще їхній син? Бо працівник соціальної служби відповіла, що я не маю такого права,оскільки проживаю і приписані в другому районі.
Автор вопроса: ОКСАНА - 07-05-2018 13:48:49

Доброго дня! Підняте Вами питання регулюється "Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги" , затвердженим Постановою КМУ №558 від 29.04.2004 року http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/558-2004-%D0%BF . Згідно вказаного Порядку, право на забезпечений державою Постійний сторонній догляд мають:   громадяни   похилого    віку,    інваліди,
діти-інваліди,  хворі,  які  не  здатні до самообслуговування і потребують  постійної   сторонньої   допомоги, які мають висновок ЛКК про необхідність такого догляду.
Людина, яка оформлюється, як особа, яка надаватиме такий догляд повинна бути непрацюючою та постійно перебувати поруч з особою, що підлягає догляду. Тому, вимоги працівника соціальної служби є законними.

чи має право забудовник змінювати генеральний план під час будівництва? тобто коли обіцяють одне, а будують інше. дякую
Автор вопроса: Ігор - 07-05-2018 09:55:57

Доброго дня! Будівельний генеральний план представляє собою план майданчика об'єкта, що будується або комплексу об'єктів , на який нанесені, крім існуючих і запроектованих об'єктів постійного призначення, тимчасові склади, обладнання, комунікації, необхідні для виробництва будівельно-монтажних робіт, а також тимчасові адміністративні та побутові будівлі. Призначення будгенплану полягає в науковій організація робіт на будівельному майданчику, яка повинна забезпечити: найкращі умови для праці робітників, максимальну механізацію процесів виконання будівельно-монтажних робіт, зниження витрат на тимчасові будівлі і споруди, виконання вимог техніки безпеки, охорони праці та протипожежних заходів. Якщо у Вашому питання мова йде про проект будівництва та упорядкування придомової території, то закон допускає їх зміни на стадії будівництва.

Доброго дня! У грудні 2016 р. я офіційно перерахувала через банк пайовий внесок за квартиру у новобудові, а право власності на квартиру зареєстровано лише у травні 2018 року, тобто фактична купівля була здійснена півтора року тому. Чи матиму я право на субсидію відповідно до пп. 4 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329)? Чи в таких випадках фізична особа двічі позбавляється права на субсидію – упродовж 12 місяців після оплати купівлі, а потім ще раз протягом 12 місяців після офіційного набуття (реєстрації) права власності? Дякую!
Автор вопроса: Ольга - 07-05-2018 09:50:50

Доброго дня! У вказаному Вами випадку, фактична купівля відбулась при укладенні основного договору купівлі-продажу, тобто в травні 2018 року. Саме з цього й потрібно виходити.

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, вирішити таку проблему. Я проживаю в приватному будинку. Нещодавно в будинку ми зробили дитячу кімнату і також із сонячної сторони встановили вікно в цю кімнату, яке виходить на подвір*я до сусіда. Сусід звернувся до нас із скаргами про те, що вікно встановлене не законно, і заважатиме його особистому життю. Скажіть, чи можна , щоб вікна виходили на подвір*я до сусідів? Чи потрібен мені дозвіл від сусіда?Дякую!
Автор вопроса: Віра - 06-05-2018 22:48:24

Доброго дня! Одержувати дозвіл сусідів потрібно лише у випадку, якщо реконструкція порушує їх права. Наприклад, внаслідок реконструкції відбувається порушення певних санітарних норм, тощо. Якщо проект реконструкції повністю відповідати всім будівельним правилам і нормам (ДБН "Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт") https://kga.gov.ua/files/doc/normy-derjavy/dbn/DBN-V23-2-2009-Zhytlovi-budynky-Rekonstrukcija-ta-kapitalnyj-remont.pdf

Для початку реконструкційних робіт необхідно одержати дозвіл інспекції державного архітектурно - будівельного контролю. Для одержання такого дозволу необхідно подати до відповідного територіального відділення держархбудконтролю заяву про надання дозволу на виконання будівельних робіт. Відповідно до Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0945-00

Виконання будівельних робіт без   вищезазначеного дозволу
забороняється. Виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання
дозволу або його завчасної перереєстрації, а також виконання не
зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним і
тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Доброго дня!04.05.18 р. мною було сформоване запитання,але я не бачу відповіді.Ви мені дасте відповідь на моє запитання?Дякую
Автор вопроса: Віра - 05-05-2018 13:04:51

Доброго дня! Відповідь на Ваше питання буде надана протягом дня!

чи можуть директора днз забрати в армію???
Автор вопроса: Ян - 03-05-2018 17:20:37

Доброго дня! Відповідно до ч.13,ст.17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»; http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/page2 «Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку: педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю .» ДНЗ – дошкільний навчальний заклад не відноситься до загальноосвітніх навчальних закладів, тому вказані підстави на директора ДНЗ не розповсюджуються.

Доброго дня! Я проживаю в селі і моя дитина ходить в 4 клас,після останнього дзвоника в них в школі є пришкільний табір. Мій чоловік працює в фірмі(чп) яка надає безкоштовну путівку в табір в іншому місці, директор школи говорить так, як нам фірма дає путівку, в шкільний табір ходити ми не будемо, бо мовляв не можно дитині двічі оздоровлюватись чи права в цій ситуації директор школи?
Автор вопроса: Анна - 03-05-2018 11:23:30

Доброго дня! Позиція директора школи є надуманою. Жодним нормативним актом, в т.ч. Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/375-17 не встановлено обмежень у оздоровлення дитини. Рекомендую подати письмову заяву директору, а в разі відмови, - ВИМАГАТИ ЇЇ У ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ з посиланням на норми закону.

Доброго дня.
Прошу Вас допомогти в такому питанні, якщо працівник вийшла з лікарняного по вагітності та пологам, то оформлює заяву йти в декретну відпустку до досягнення дитиною 3-років, але керівництво, в данному випадку вже ліквідатор, не підписує наказ. Що робити в данному випадку?
дякую, заздалегідь, за відповідь.
Автор вопроса: Любовь - 02-05-2018 15:42:38

Доброго дня! Відповідно до «Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, що має найманих працівників», затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 03.04.2012  № 16 http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0923-12 У випадку, якщо роботодавець відмовив підписати відповідний наказ, Ви маєте право звернутися зі скаргою за місцем реєстрації підприємства до робочого органу відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, чи до Територіальної державної інспекції з питань праці у вашій області, або до профспілки.

Добрий день!Підкажіть, будь ласка, мені у моїй ситуації. Я патрульний. на службовій машині було дтп під час служби, суд визнав мене винним. Тепер Департамент патрульної поліції подав на мене в суд (зробив свою експертизу, дописавши пошкодження, яких не було, є в мене фото, про відшкодування шкоди аж на 80 000 грн) Що мені робити? можу ж я заявити в суді про судову експертизу? і взагалі у ст 19 "Про Національну поліцію2 вказано, що держава відшкодовує таку шкоду?? Поширюється ця норма на мою ситуацію??
Автор вопроса: Олександр - 02-05-2018 11:55:16

Добрий день! Відповідно до ч.3 ст.19 Закону України «Про Національну поліцію» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/580-19 «Держава відшкодовує шкоду, завдану фізичній або юридичній особі рішеннями, дією чи бездіяльністю органу або підрозділу поліції, поліцейським під час здійснення ними своїх повноважень.»

В той же час, вимоги Департаменту ПП про стягнення з Вас коштів базуються на ст. 1191 ЦК України http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/435-15/page19 - «Особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом». Тобто, Департамент відшкодувавши спричинені Вами збитки, має право на стягнення їх з Вас в порядку регресу.

Якщо Ви не згодні з оцінкою спричинених Вами збитків, відповідно до ст.ст.43, 103 Цивільного процесуального кодексу України http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1618-15/page3 Ви маєте право заявити суду клопотання про призначення відповідної експертизи. Також, рекомендую подати клопотання про допит свідків, які б могли підтвердити реальний обсяг спричинених збитків.

Аліна
Доброго дня в мене дуже важливе питання я хочу перевестись з одного коледжу в інший на ту ж саму спеціальність тільки я навчаюсь в м.Вінниці а хочу перевестись м.Київ чи можливо таке і як це зробити????
Автор вопроса: Аліна - 01-05-2018 11:30:08

Доброго дня! Порядок переведення на інший факультет або до іншого навчального закладу регулюється затвердженим Наказом МОН України. «Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0427-96

Для переведення Вам потрібно отримати академічну довідку в деканаті. Там буде зазначено всі прослухані дисципліни й кількість кредитів ЄКТС, які Ви одержали. Цю довідку потрібно подати до деканату в той заклад, куди треба переводитися. Коли Ваша академрізниця менша за 20 кредитів (для студентів останнього року – 10), то далі рішення потрібно узгодити з керівництвом. Процедура узгодження на вигляд доволі проста: студент має звернутися до керівника свого вишу із заявою про переведення. Коли той дає згоду, то він направляє свою заяву до керівника ВНЗ, куди переводиться. Якщо Ви отримуєте обидва підписи, Вас можуть офіційно перевести. Уже в новому деканаті вам призначать час на усунення академрізниці: це роблять до початку нового семестру.

Здравствуйте. Есть вопрос по поводу призыва офицеров запаса, которые прошли военную кафедру в университете, но не отслужили. Интересует в частности, могут ли призвать такого человека не по его військово-обліковій спеціальності (ВОС). В частности являюсь офицером боевого управления авиацией, могут ли отправить в пехоту, или флот. Большое спасибо за ответ.
Автор вопроса: Дмитрий - 30-04-2018 05:36:44

Доброго дня! Порядок проходження військової служби офіцерами запасу регулюється Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 року, Указом Президента України від 10.12.2008 року «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» та Наказом Міністерства оборони України від 10.04.2009 року № 170 «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».  Виходячи з положень вказаних нормативних актів, можна прийти до висновку, що офіцера запасу при призові на в/с призначають на посаду відповідно його спеціальності, а в разі відсутності відповідної посади проводять перенавчання.

 

доброго дня, якщо я навчаюсь в університеті на магістра і працюю по спеціальності, на державній службі. і у мене повинна бути виробнича практика, мені сказали що на роботі я повинна брати відпустку і проходити практику безкоштовно навіть якщо в цій же установі. Чи можу я це якось обійти тому що я не працюю ще рік і не можу взяти оплачувану відпустку на місяць
Автор вопроса: Яна - 26-04-2018 16:07:13

Доброго дня! На період проходження практики Вас можуть табелювати на роботі лише коли Ви "проходите практику" на місці своєї основної діляності і в повній мірі виконуєте посадові обов'язки. Оплачувана відпустка на період проходження практики ЗУ "Про відпустки" http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80 не передбачена. Що стосується щорічної оплачуваної відпустки, то згідно ст.10 вищевказаного закону  "Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві."

Доброго дня!В мене на роботі така ситуація: я працюю в сільській раді, в нас є такий працівник який не ходить на роботу, але голова сільської ради не реагує, так як то, її родичка і вона ще паралельно працює в агрофірмі на повній ставкці і в сільській раді на 0,5.На мої скарги вона сказала, що та написала заяву за власний рахунок, але на роботу вже не ходить вже цілий місяць, а зарплата капає. Куди скаржитися?
Автор вопроса: Катя - 26-04-2018 10:34:00

Доброго дня! В описаній Вами ситуації вбачаються ознаки корупційного правопорушення і розкрадання бюджетних коштів. Зверніться до територіального підрозділу поліції з заявою.

чи мав право сусід, без рішення зборов осбб, забрати собі поркомісце в дворі? (стоїть обмежувач)
Автор вопроса: Олег - 26-04-2018 09:23:18

Доброго дня! Вказана особа не мала права відділяти собі парковочне місце без погодження з власником (користувачем) земельної ділянки.  Якщо власник (користувач) землі ОСББ - потрібно погоджувати з ним.

Проходив службу в зсу мобілізованим 4ї хвилі у 92 бригаді. Офіцер. Спеціальність травматолог. Маю дитину півтора року. Чи можуть мене призвати на прохожження військових зборів в іншу бигаду. Та чи взагалі враховуючи вузьку спеціалізацію чи можуть призиати в військові частини а не в військові госпіталі або військовомедичну аквдемію.
Автор вопроса: Вадим - 25-04-2018 13:32:38

Доброго дня! Якщо Ви не є резервістом, відповідно до ст.30 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", як особа, яка має дитину віком до 3-х років, Ви маєте праву на звільнення від військових зборів.

1. Від проходження зборів звільняються (крім резервістів):  1) працівники Збройних Сил України та інших військових формувань; 2) працівники підприємств, установ і організацій цивільної авіації, які безпосередньо забезпечують перевезення, обслуговування та ремонт повітряних суден і аеродромної техніки; 3) плавучий склад суден морського і річкового транспорту та суден рибної промисловості в період навігації; 4) особи, які працюють у сільському господарстві, а також зайняті на підприємствах з ремонту сільськогосподарської техніки, - в період посівних і збиральних робіт, за винятком перевірочних зборів; 5) науково-педагогічні (педагогічні) працівники вищих, професійно-технічних і середніх навчальних закладів - в період, коли у цих закладах проводяться заняття; 6) студенти вищих навчальних закладів з денною і вечірньою формами навчання - на весь строк навчання, а студенти вищих навчальних закладів із заочною формою навчання і такі, що здають іспити екстерном, а також аспіранти та докторанти - в період екзаменаційних сесій; 7) військовозобов'язані-жінки, за винятком перевірочних зборів; 8) особи, звільнені з військової служби, - протягом року після звільнення в запас, за винятком перевірочних зборів; 9) військовозобов'язані, які мають дітей віком до трьох років або трьох і більше дітей віком до 16 років; 10) військовозобов'язані - у зв'язку з депутатською діяльністю; 11) військовозобов'язані, заброньовані за органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та воєнний час; 11-1) військовозобов'язані, які уклали контракт про перебування у резерві служби цивільного захисту, - з метою підготовки резерву служби цивільного захисту; 12) студенти, які навчаються у вищих і середніх духовних навчальних закладах; 13) священнослужителі, які займають посаду в одній з релігійних організацій, що діє за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку; 14) кандидати в народні депутати України, зареєстровані в установленому порядку, за їх заявою - до дня опублікування результатів виборів включно.

2. В окремих випадках, за наявності інших поважних причин і подання військовозобов'язаними відповідних документів, рішення про звільнення від проходження зборів приймається районним (міським) військовим комісаріатом, де вони перебувають на військовому обліку.

3. Резервісти звільняються від проходження навчальних та перевірочних зборів у порядку, встановленому положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві.

 

 

Yandex.Metrika