Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2412, сегодня-0;    ответов: всего-2412, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня. Мені прийшов лист з поліції, що проти мене порушили кримінальну справу за ухилення від мобілізації? Як таке можливо і що мені робити, якщо я навіть медкомісії не проходив? Це ж маячня якась
Автор вопроса: Микола - 23-06-2022 14:07:42

Доброго дня! Надішліть мені фото даного листа на пошту lawprotections@gmail.com

Доброго дня. Закінчую університет. Чи можуть мене призвати по мобілізації, якщо я не служив в армії і не маю військової кафедри? Мені 25 років
Автор вопроса: Олег - 19-06-2022 00:56:49

Доброго дня! Формально, Ви підпадаєте під четверту хвилю мобілізації. На даний час призивається третя. 

Добрий день! Я наразі знаходжусь на військовій службі. Питання: чи має право державний виконавець у цей військовий час стягувати з мене через мою зп борг (є борг в мене перед ТОВ і йде примусове виконання)? Якщо так, то чим це передбачено? а якщо ні, то скажіть, будь ласка, де зазначено про обмеження нічого не стягувати у військовий час. Дякую
Автор вопроса: Олександр - 17-06-2022 09:33:21

Доброго дня! Згідно Закону України "Про внесення змін до розділу ХІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Запкону України "Про виконавче провадження" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2129-20#Text " Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України: 

припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни Російської Федерації);

визначені цим Законом строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.


Підкажіть, чи має проходити мобілізація суто по хвилям?
Чи мають призивати всіх кого забажають в будь який момент, не прттримуючись хвиль призиву?
Автор вопроса: Олександр - 15-06-2022 23:29:32

Доброго дня! При мобілізації мають дотримуватись "хвиль", виходячи з того, які категрії військовозобов'язаних підлягають призову саме в даний час.

Якщо мати інвалід 2 групи, потребує операції, але в неї не прописано, що вона потребує постійного догляду у висновку комісії інвалідності. Чи нададуть мені довідку в соцзахисті, що я піклуюсь про неї? І як взагалі це можна оформити?
Автор вопроса: Сергій - 15-06-2022 22:55:53

Зверніться до відділу соц захисту, надавши всі наявні медичні документи і призначення. 

Стосовно догляду за мамою-інвалідом.
Чи потрібно для воєнкомату якісь додаткові документи, про догляд за мамою
Чи достатнбо, що ми проживаємо разом і мамині документи інвалідності і стан здоров'я?
Дякую
Автор вопроса: Сергій - 15-06-2022 11:19:28

Потрібна довідка від відділу соцзахисту населення про те, що Ви здійснюєте її догляд. 

Доброго дня.
Чи можуть мобілізувати, якщо є відстрочка від військової служби за сімейними обставинами? (Мати інвалід)
Автор вопроса: Сергій - 14-06-2022 21:04:37

Доброго дня! Якщо Ви доглядаєте за мамою-інвалідом Вас не призовуть по мобілізації.

Доброго вечора. Підкажіть будь ласка,я вже маю вищу освіту в Україні, мені надавалась відстрочка від проходження строкової служби коли я навчався. Зараз хочу вступити на навчання до Польщі і впевнений що вступлю. чи буде мені надаватись відстрочка від мобілізації?чи вона тільки раз надається, оскільки я вже маю вищу освіту.Чи це по типу скільки разів студент,стільки разів і відстрочка.
Дякую
Автор вопроса: Валерій - 06-06-2022 19:22:12

Доброго вечора! Закон не містить обмежень щодо попереденього навчання і наявності вищої освіти у студента. Якщо Ви вступите до ВНЗ, в т.ч. закордонного, це буде підставою для надання відстрочки. Виїхати за кордон може студент, який зарахований до іноземного ВНЗ. Для цього потрібно: * з’явитись до територіального центру місця комплектування за місцем своєї прописки, маючи довідку з закладу вищої освіти, який підтверджує факт здобування освіти та отримати відстрочку на період навчання, примітка про відстрочку вноситься у військово-обліковий документ; * Отримати дозвіл від керівника територіального центру місця комплектування на виїзд за кордон, на підставі відстрочки від мобілізації та довідки з навчального закладу.

До "рейдів":
тобто навіть якщо вони на місці вписують від руки ім'я і прізвище в повістку, то це всерівно законно?
Автор вопроса: Влад - 02-06-2022 22:04:54

Закон не забороняє цього

Доброго дня. Чи законні "рейди" військкомату вулицями, заправками тощо і вручення повісток таким чином?
Автор вопроса: Влад - 02-06-2022 11:52:22

Доброго дня. Закон не містить заборони щодо вказаних дій.

Добрий день.
Я був у відпустці коли мені на роботу принесли розпорядження військового комісара про необхідність з'явитися до військкомату до 15.05. відповідно я його вчасно не отримав

Сьогодні вийшов на роботу і мене повідомили про це, але в наказі не вказано терміну доки це треба зробити, просто констатація необхідності.

Так от питання: який цей термін згідно законодавства?
Автор вопроса: Віктор - 02-06-2022 10:29:37

Доброго дня! Законом не визначено вказаний термін. Потрібно з'являтись у термін, зазначений в повістці. Якщо його пропустили, - з'явитись пізніше, поясни вши причини неспоечасного прибуття.

Вітаю. Хотів уточнити при яких умовах неявка до військкомату є кримінальним, а в яких адмін правопорушенням. Не може знайти ствердної інформації. Дякую
Автор вопроса: Олег - 02-06-2022 09:28:04

Доброго дня! Відповідь на вказане питання не може бути надана, оскільки може трактуватись як консультування щодо ухилення від мобілізації. 

Доброго дня. задавав ще одне питання по військкомату, але не знаю чи дойшло до Вас, тому задам ще раз

Я не потребую госпіталізації, але є проблеми, які, як я вважаю, не дозволяють мені служити. Всунули бойову повістку і не хочуть слухати нічого про ці проблеми. Якщо я навіть спробую оскаржувати рішення ВЛК, як бути з повісткою? хай направляють у війська і продовжувати там доказувати вою правоту?
Автор вопроса: Ігор - 01-06-2022 14:22:32

Доброго вечора! У Вас 2 варіанти: 1) з'являтись за повісткою і продовжувати наполягати на направленні Вас на вищестоящу ВЛК; 2) оспорювати рішення ВЛК не з'являючись за повісткою, маючи поважну причину. 

Добрий день! Чи можна в нотаріусі оформити заповіт на те, що після моєї смерті мій документ на квартиру - свідоцтво про право власності, саме цей документ буде зберігатись у певної особи??
Автор вопроса: Наталія - 31-05-2022 13:04:56

Доброго дня! Ні, вказане розпорядження не може бути внесено в заповіт.

Доброго дня. У військкоматі пройшов ВЛК, яка визнала мене придатним і вже видали бойову повістку. Я не згідний з висновком, в мене є очевидні проблеми зі здоров'ям, на які ніхто не звертає уваги (часта практика зараз наскільки мені відомо)
яким чином мені оскаржити дане рішення якщо це можливо? і як бути з повісткою?
Автор вопроса: Ігор - 27-05-2022 16:44:59

Доброго дня! Для перегляду рішення особі раджу подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду. Якщо Ви потребуєте госпіталізації - на період перебування у стаціонарі у війська Вас не відправлять

Доброго дня. Підскажіть, будь ласка,чи має право людина ПРАЦЮВАТИ (не пенсіонер), яка отримує допомогу по догляду за особою внаслідок психічного розладу. Дякую.
Автор вопроса: Альона - 27-05-2022 09:41:09

Доброго дня! Законодавство не містить заборони такій особі працювати.

Добрий день. у липні минулого року я потрапив у ДТп, наразі я потерпілий, 3 група інвалідності через цю дтп. була відкрита кримінальна справа, але вияснилось що підозрюваний - інший учасник дтп недавно помер. чи відшкодує мені тепер страхова підозрюваного кошти за пошкоджену мою машину (там тотал) і за шкоду, спричинену здоров'ю? якщо так, то чи є якісь строки подачі заяви в страхову (я подавав лише повідомлення про настання дтп). і різницю між тим що не виплатить страхова можна якось із спадкоємців підозрюваного стягнути?
Автор вопроса: Владислав - 25-05-2022 14:55:18

Доброго дня! Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає страховику заяву про страхове відшкодування із відомостями та додатками, передбаченими статтею .35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".У відповідності до статті 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування, про що протягом 3-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення страховик зобов’язаний направити заявнику письмове повідомлення про прийняте рішення, та здійснити виплату.  Спадкоємці набувають у спадщину борги спадкодавця, - тому можете, в разі необхідності, звертатись до них з відповідним позовом.

Доброго дня. Я тричі не з'яився до військкомату за викликом для уточнення облікових даних і проходження медкомісії (були на те причини). Тепер мені погрожують відкриттям кримінальної справи. Я розумію що порушив законодавство, хоч і були причина на то, але хіба не адміністративна відповідальність має наступати?
Автор вопроса: Микола - 25-05-2022 09:51:23

Доброго дня! Відповідь на Ваше питання не може бути надана у фоматі он-лайн консультації, оскільки може бути розцінена як сприяння в ухиленні від мобілізації.

Перепрошую Вас. Питання таке. Працюю вчителем на повну ставку. Чи потрібно писати заяву у військомат про надання відстрочки по мобілізації?
Автор вопроса: Валерій - 14-05-2022 19:30:56

Доброго дня! Раджу написати таку заяву з разі одержання повістки про виклик до ВК. До заяви долучіть документальне підтвердження того, що Ви працюєте вчителем в школі на повну ставку.

Добрий день. Зі мною, як вчителем було укладено трудовий договір терміном на один навчальний рік з 01.09.2021 р. по 06.06.2022 р. Підставою було визначено п.2 ст 22 Закону Україги "Про повну загальну середню освіту" №463-ІХ від 16.01.2020 р.
Чи правомірно укладений цей договір?
Автор вопроса: Анатолій - 13-05-2022 13:13:38

Доброго дня! Трудовий договір має бути укладений на мінімальний термін - 1 рік, а не 9 місяців.

Добрий день. Цікавить таке питання. Чи можу я як фізична особа укладати договора з організаціями але від мого імені (згідно довіреності) буде діяти мій брат, який має статус ФОП ?
Автор вопроса: Ігор - 06-05-2022 12:14:15

Доброго дня! Виступати на підставі доручення стороною у договорі від Вашого імені інша особа не може.  

Доброго дня... Чи мають право інспектори з паркування виписати штраф за стоянку під знаком 3.34?
Автор вопроса: Марян - 30-04-2022 13:34:04

Стаття 279-1. Розгляд справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису)

Доброго дня! Згідно ст.279-1 КУпАП, у разі якщо адміністративне правопорушення  "порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів" зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.... зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, на місці вчинення правопорушення). 

В Довідці записано:знятий з в/обліку за пп2 п5 ст37 ЗУ "Про ВО і ВС" від 0404.2006 р. Розьясніть,будьласка,що значить ця стаття. Придатний бо служби чи ні?
Автор вопроса: Наталія - 12-04-2022 22:11:39

Доброго дня! Цей запис не свідчить про непридатність до військової служби, а також виключення з військового обліку. Даним записом констатовано факт зняття з обліку в конкретному військовому комісаріаті. Після цього особа була зобовязана стати на облік в іншому РВК.

Доброго дня.
Мій син працює вчителем. Зараз там ведуться бойові дії . Добровільно пішов на розгрібання завалів після рашистської навали. Чи можуть його призвати по мобілізації.
Дякую.
Автор вопроса: Тетяна - 08-04-2022 09:03:54

Доброго дня! Ящо Ваш син працює у загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки, то він має право на звільнення від призову.

Доброго дня. Чи має право на відстрочку вчитель в цей час. Дякую.
Автор вопроса: Микола - 31-03-2022 16:17:41

Доброго дня! Так, має право, вчитель, який прауцює у загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Добрий день! я працював на підприємстів у період з 200 р по 2018 р. Однак, у звязку з мобілізацією пішов на військову службу, видали наказ про увільнення. Виплатили потім мені середній заробіток, але за один місяць у довідці ок-7 в мене не світиться стаж, пусто, тобто, не сплачені податки певне. це впливає на пенсію мені. питання: чи зобовязане було підприємство сплачувати за мене податки і збори коли я був увільнеений від роботи та проходив військову службу?
Автор вопроса: Ярослав - 17-02-2022 14:44:39

Доброго дня! За працівниками, покликаними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада й компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування й форми власності. Виплата таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 

Що стосується ПДФО, то в пп. 165.1.1 ПКУ з'явився новий підпункт "і", яким до неоподатковуваних доходів віднесені компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу за закликом під час мобілізації, на особливий період. Також в п. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ додана пропозиція, яким визначено, що ЄСВ не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу за закликом під час мобілізації, на особливий період.

Якщо простіше - податки на такі випалти не нараховуються.

Добрий день. Якщо я визнаний потерпілим по ст. 345 КК України (я був поліцейським). Прийшла бумага що підозра є, направляють справу в суд. (під час служби мені були заподіяні легкі тілесні ушкодження певною особою). Так-от, питання: можна мені якось в процесі суду ічи потім якусь грошову компенсацію вимагати від винуватця за той випадок шо стався зі мною?
Автор вопроса: Тарас - 16-02-2022 11:10:13

Доброго дня! Ви маєте право заявити цивільний позов підозрюваного до початку судового розгялду справи, згідно ст.128 КПК України. 

Добрий вечір! я уклала ЦПД із замовником, я репетитор. Мене цікавить, чи потрібно мені або моєму замовнику по Договору сплачувати якість податки? Якщо так, то який їх розмір і хто повинен сплачувати: я як Виконавець чи Замовник?
Автор вопроса: Ірина - 15-02-2022 17:08:08

Доброго дня! Подватки сплачує той, хто одержує доход. Якщо Ви, як репетитор одержуєте доход від своїх уроків, - Вам потрібно сплачувати податок за ставкою в розмірі 18%.

Стсовно ремонту по гарантії
Продавець рекомендує звернутися напряму в авторизований сервісний центр (тіби то так швидше буде). Чи варто так робити? І якщо це безпечно, то чи зможу я претендувати на щось в майбутньому, якщо ремонт в цьому СЦ виявиться незадовільним
Автор вопроса: Іван - 10-02-2022 15:13:50

Ви можете і напряму звернутись до сервісного центру. Особливої різниці немає. 

Доброго дня. Хочу здати телефон по гарантї в магазин. Яким чином мені діяти, щоб все пройшло згідно закону?
Автор вопроса: Іван - 08-02-2022 11:49:02

Доброго дня! Згідно зі статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів, «Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його гарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром».

Для обміну або повернення належної якості покупцеві необхідно надати:  Товар (відсутній у вживанні, у непошкодженій заводській упаковці, що містить етикетку/паспорт/гарантійний талон). Товарний чек (накладну). Для обміну або повернення неналежної якості покупцеві необхідно надати: Товар. Товарний чек (накладну). Упаковку, в якій доставлявся товар. Виробничу етикетку/паспорт товару. За умовами повернення грошових коштів за товар належної якості, покупцеві необхідно виконати декілька дій: звернутися до продавця і написати заяву на повернення коштів. Як правило, в магазині є стандартний бланк повернення, в якому необхідно вказати персональні дані. повернути придбаний товар в цілій упаковці і з повною комплектацією, зазначеною в технічній документації (техпаспорті). надати квитанцію про покупку, товарний або касовий чек. 

Добрий день.Мені як голові первиної профспілкової організації надійшов лист колишнього члена профспілки(працював до 7.10.21) з проханням надати фінансовий звіт про використання коштів від 2019р. по теперішній час. Чи маю я надати йому такий звіт?
Автор вопроса: Іван - 07-02-2022 08:59:29

Доброго дня! На сайті надаються кнсультації виключно фізичним осорбам з їх приватних питань.

Доброго дня!
Я працюю майстром манікюра, та планую зареєструвати ФОП. Буде КВЕД 96.2 що в себе включає масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо. Буду працювати сама, тобто без найманих працівників.
У цьому випадку яка повинна бути група єдиного оподаткування перша чи друга?
Дякую
Автор вопроса: Ольга - 05-02-2022 17:12:29

Доброго дня! До платників єдиного податку, які відносяться до 1-ї групи, належать фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн (пп. 1 ст. 291 ПК).

До платників єдиного податку, які відносяться до 2-ї групи, згідно з пп. 2 ст. 291 ПК належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;обсяг доходу не перевищує 1 млн 500 тис. грн.

Таким чином, якщо Ви не будете залучати найманих осіб і Ваш річний дохід не буде перевищувати 300 тис.гр. - 1 група.

Доброго дня Павле! Я військовослужбовець, і мене запрошують стати членом громадськогї організації, проте я чув що військовослужбовці не могуть бути членами і очолювати громадські організації, чи це так згідно закону?
Автор вопроса: михайло - 04-02-2022 16:43:23

Доброго дня! Згідно ст.5 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" - "Вйськовослужбовці мають право створювати свої громадські об'єднання відповідно до законодавства України. Військовослужбовці не можуть бути членами будь-яких політичних партій або організацій чи рухів. Організація військовослужбовцями страйків і участь в їх проведенні не допускається". Зверніть увагу "свої громадські об'єднання". Тобто, громадські об'єднання військовослужбовців без політичних ознак.

Доброго здоров'я! В мене таке запитання: я служив по контракту на військовій службі. спочатку на 2 роки контракт, потім 6 міс, потім ще 2 рази по 6 місяців. Тобто, календарна вислуга в мене 5 років і 6 місяців, пільгова - 3 роки і 8 місяців. Чи маю я право на отриання при звільненні за заявою коменсацію за невикористане речове майно за нормою № 4 (парадна форма)?? кажуть, що її не компенсовують, бо короткострокові контракти..але чи правда це? в загальному то в мене ж є 5 років. Хочу знати як по юридичному чи маю я право на компенсацію за невидану парадну форму (це наказ Міноборони від 29.04.2016 № 232, там прописано про речове майно). Дуже дякую.
Автор вопроса: Олексій - 03-02-2022 14:54:42

Доброго дня! На мою думку Вам відмовлено обгрунтовано, оскільки у примітці до норми №4 вказаного наказу зазначено: "Військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, а також військовослужбовці, які підписали короткострокові контракти або до закінчення особливого періоду, речовим майном за цією нормою не забезпечуються, за винятком військовослужбовців Збройних Сил України, які проходять службу в апараті Міністерства оборони України, Генеральному штабі Збройних Сил України, органах військового управління Збройних Сил України, командуваннях видів Збройних Сил України."

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як правильно здійснювати оплату праці працівникам при заміщенні тимчасово відсутніх педагогічних працівників (відсторенених від роботи з 08.11.21 р.), яке триває більше двох місяців, а заміна продовжується далі. Дякую.
Автор вопроса: Галина - 27-01-2022 11:51:35

Доброго дня! Вибачте, на сайті даються консультації фізичним особам з особистих питань.

Доброго дня, мій брат інвалід І групи проте йому відмовляють в працевлаштуванні оскільки нібито законодавством заборонено брати людей з такою групою. Підскажіть будь ласка як по закону чи можуть право брати на роботу інваліда І групи?
Автор вопроса: Василина - 25-01-2022 16:19:14

Доброго дня! Закон не містить прямої заборони у прийнятті на роботу інваліда 1 групи. Річ у тому, що робоче місце має відповідати вимогам для роботи такої особи.

Доброго дня ВАМ! Я в лісі викрав 3 куба лісу, мене зловили і відкрили мені 246 ККУ. Наклали арешт на трактор, яким я перевози ліс. І тепер вже є підозра і в суді буде розглядатись. Чи зможу я повністю уникнути кримінальної відповідальності, щоб справу закрили, якщо я щиро розкаявся, повернув викрадене і лісгосп офіційно напише і скаже що претензій до мене не має? Чи що в такому разі мені можуть присудити?
Автор вопроса: Олексій - 25-01-2022 13:32:38

Доброго дня! Виходячи із вказаного Вами, я думаю, що справу не закриють, а направлять до суду для розгляду по суті. Якщо вказаний злочин Вами не вчинено повторно, за попередньою групою осіб, або у заповіднику, або на територіях при об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - судом, скоріш за все,  буде призначено покарання у вигляді штрафу.  

Доброго дня!
Таке питання: Подавали до ЦНАП Васильківської міськ ради пакет документів для затвердження проекту землеустрою, а саме:
- Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства
- Заява, витяг з ДЗК, рішення сільради, висновок екстериторіальності.
Відмовили винесення на засідання міськ ради з аргументом – відсутній висновок архітектури.
Скажіть будь ласка чи взагалі потрібен висновок архітектури, якщо в проекті землеустрою чітко зазначено «для ведення особистого селянського господарства»?
Автор вопроса: Богдан - 18-01-2022 09:45:40

Доброго дня! Для приватизації земельної ділянки для ведення ОСГ, без зміни цільового призначення, на моє переконання. погодження з відділом архітектури не потрібне.

Доброго вечора, чи може мати претендувати на частку квартири,в який вона не прописана, а ще позбавлена батьківського права.у квартирі прописані діти,дідо помер,вони лишилися вдвох. Квартира не приватизована.
Автор вопроса: Іра - 17-01-2022 22:08:49

Доброго дня! Не може.

Доброго дня, поясніть будь ласка, порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг учасникам бойовиюх дій затверджені міністерством оборони України.Бо нам сказали працівники жек,що пільги відмінили. Дякую.
Автор вопроса: Іра - 14-01-2022 15:50:39

Доброго дня! Мені нічого не відомо про відміну пільг. Рекомендую звернутися до відповідного органу (ЖЕК) з письмовою заявою про надання пільг і одержати мотивовану письмову відповідь. 

Доброго дня, я замовила в інтеренеті зимові рукавички для дитини, мені їх прислали на нову пошту, перед оплатою товару при отриманні у відділенні нової пошти подивилася їх і ніби то вони влаштовували-оплатила й пішла додому. Вдома дитина розплакалася бо рукавички не схожі на ті що на картинці в інтернеті. Чи можу я повернути окрім грошей за ці рукавички ще і гроші за доставку цих рукавичок?
Автор вопроса: Оленка - 12-01-2022 12:27:40

Доброго дня! Покупець має право розірвати укладений через інтернет договір і повернути товар протягом 14-ти днів з моменту одержання товару. Після закінчення цього терміну повернення можливе тільки за гарантією. Це правило поширюється на непродовольчі товари належної якості за умови, що вони не використовувалися і зберегли товарний вигляд, споживчі властивості та ярлики. Також у покупця має бути наявний розрахунковий документ (чек).

В інтересах споживачів Кабмін України затвердив «Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)». Тому повернути продукцію і отримати назад свої гроші можна далеко не за всі групи товарів. До списку «неповернення» потрапили всі продовольчі товари (їжа, напої, алкоголь, тютюнові вироби), ліки, медичні інструменти, прилади та апарати, предмети санітарної гігієни. Також обміну та поверненню не підлягають деякі непродовольчі товари: постільна та натільна білизна, косметика, парфумерія, товари для новонароджених, ювелірні вироби, друкована продукція та інше.

Добрий день! Цікавить питання, скільки часу педагогічний працівник може бути відсторонений від роботи, якщо відсторонений з 08 листопада 2021 р. і станом на 10.01.22 р. відмовляється від щеплення проти COVID-19. Дякую.
Автор вопроса: Галина - 10-01-2022 11:06:52

Доброго дня! Згідно ст.12 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб", працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до: зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. 

Термін відсторонення законом не встановлено. 

Доброго дня. Я фотограф і мене цікавить наступне питання. Чи може третя сторона використовувати мої роботи в своїх цілях без мого дозволу? Тобто якщо фото їй скинув мій клієнт?
Автор вопроса: Ігор - 05-01-2022 17:03:17

Доброго дня! За стандартним договором про надання послуг, фотограф надає послуги: знімає, редагує, виготовляє фотографії та передає їх замовнику.  При цьому, право на фізичний об’єкт (передані фотокартки) та авторські права існують незалежно один від одного. Передача фотографій, чи у надрукованому чи в електронному вигляді, не означає, що клієнт отримав авторські права на них. Такі права клієнт набуває лише в разі, якщо це передбачається договором. Якщо договором з клієнтом не передбачено перехід до нього авторських прав на фото, - останній не має права  без окремого дозволу фотографа редвгувати фото або використовувати його з комерційною метою: в рекламі, на обкладинці власної книги чи навіть для ілюстрації в журналі, а також передавати з вищевказаною метою іншим особам.  Таким чином, треті особи без Вашого дозволу не мають права використовувати створені Вами фотозображення.

Добрий день!
Прошу роз'яснити порядок закріплення та обліку основних засобів у бюджетній установі з штатом понад 200 осіб. Особливо турбує закріплення коп'ютерної техніки, мобільних телефонів та фотоапаратів. Хто має бути матеріально-відповідальною особою щодо цих основних засобів: кожен з користувачів, керівники відповідних підрозділів (де використовують техніку) чи хтось один в установі, який і здійснює контроль та облік?
Дякую!
Автор вопроса: Іван Сологуб - 05-01-2022 09:19:14

Доброго ранку! Ми надаємо безкоштовні он-лайн консультації виключно для фізичних осіб, з питань, що не стосуються підприємницької діяльності, тим більш щодо організації діяльності бюджетних установ.

Добрий день! Скажіть будь-ласка, на який нормативний документ я маю посилатися, щоб довести, що вже знятий з військового обліку?
У грудні 2013р. виповнилося повних 40 років, мав "білий" білет - "не годен в мирное время, годен к нестроевой в военное время". Дякую! З святами!
Автор вопроса: Дмитро - 29-12-2021 10:32:32

Доброго дня! Посилатися можна на запис у військовому квитку про ВИКЛЮЧЕННЯ з обліку. Зняття і виключення - це різні речі.  

Доброго дня! Маємо пропозицію земельної ділянки та недобудованого будинку, продавець має лише акт права власності на земельну ділянку. Якщо купити в нього ділянку, яка процедура подальшого оформлення цієї недобудови?
Автор вопроса: Микола - 29-12-2021 10:29:46

Доброго дня! Оптимально оформляти як побудований особисто Вами об'єкт.

Добрий вечір! Якщо складено протоколи по купапу по ст 124 по двох водія? то суд обєднує в одне слухання цю загальну справу чи буде по кожному винуватці суд по ст 124 купапу?
Автор вопроса: Олег - 23-12-2021 16:59:41

Скоріш за все будуть розглянуті окремо.

Добрий вечір Вам! Зорієнтуйте, будь ласка, по такому моєму питанню: було ДТП в мене ще у вересні (швидка йшла на розворот і втаранилась в мене). Спочатку відкрили кримінал, бо потерпілі були, а потім направили на складення все-таки адмін матеріалів. Склали на мене протокол по п.3.2 ПДР і також на водія швидкої що він не пересвідчився в безпечності маневру. Скажіть, якщо буде суд і все це вистоїть на суді (або по мені закриють справу, бо вже 3 міс пройшло), чи зможе страхова швидкої мені виплати страхове відшкодування? чи тільки частково бо типу зясується що обидва водії порушили? чи взагалі по закону нічого не виплатить (у випадку якщо по нас обох по закінченню строків не визнає суд винним). дякую
Автор вопроса: Олег - 23-12-2021 16:20:06

Доброго дня! Якщо умови Вашого страхового договору допускать виплату страхового відшкодувння при настанні страхового випадку при порушенні ПДР - така виплата буде проведена.

Добрий день. Я проживаю у власному домі, раніше зі мною проживала дочка та зять, які через сімейні свари я вигнала, вони приписані в моєму будинку. На територій подвір'я зять збудував гараж, який закрив і я не маю доступу до нього. Земельна ділянка приватизована, я власник. Чи можу я розпоряджатися гаражем без відома зятя? Які права в нього є на цей гараж?
Автор вопроса: Ірина - 14-12-2021 15:24:58

Доброго дня! Якщо вказаний Вами гараж офіційно оформлений і внесений в реєстр прав власності на нерухоме майно, - він є власність особи, на яку він зареєстрований. Якщо право власності не оформлено, - особа яка його збудувала має право на будівельні матеріали, з яких він побудований. Особисто Ви не маєте на право власності ні права користування даний об'єктом.  

Дякую. Я це знаю. Але в ЦНАПІ посилаються на новий (із 1 грудня )ЗУ "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні", де зазначено що хоч і сама дитина має право подавати заяву, але треба все-таки згода двох батьків. Чи це неправильно?
Автор вопроса: Олег - 13-12-2021 16:50:18

Доброго дня! Згідно ст.18 Закону України "Про надання публічних послуг..", на який посилаються працівники ЦНАП,  

7. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників чи одного з них, крім випадку, передбаченого статтею 15 цього Закону.

Таким чином, згоди одного з батьків достатньо.

 
Yandex.Metrika