Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2039, сегодня-0;    ответов: всего-2039, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня!
Допоможіть у вирішенні такого питання - мені 27 років, і на днях прийшла повістка на проходження строкової служби, до цього не служив і не був на військовій кафедрі. Впритул до 27 років навчався і тому мав довідку. Чи правомірно діє військкомат, так як призов до 27 років, і як потрібно діяти в наявній ситуації?
Буду вдячний за вашу відповідь.
Автор вопроса: Валентин - 27-05-2020 22:17:27

Доброго дня! Враховуючи, що Вам вже виповнилось 27 років, призову на строкову військову службу Ви не підлягаєте. Напишіть з цього приводу заяву військовому комісару. 

Доброго дня, я з братом вступили у спадщину (1 кім. квартира), він нерезидент країни, тут не проживає , комунальні послуги не оплачує.Чи має він право заборонити мені поселити туди квартирантів, чи можу я його позбавити права на спадщину?Дякую.
Автор вопроса: Ольга - 27-05-2020 17:14:52

Доброго дня! Позбавити брата права на спадщину Ви не можете, оскільки він уже в неї (з Ваших слів) вступив. Спільне майно, яким є вказана квартира, використовується за погодженням всіх співвласників. Тому потрібно домовлятись. 

Доброго дня. Відомо, що зараз розпочнеться призов офіцерів. Мене повідомили з міської ради щоб я на сьогодні зявився у воєнкомат в районний центр, я не поїхав так як ніякої повістки не отримував взагалі тим більше особисто в руки. Також мені сказали що воєнкомати таких як я подають в розшук і буде проблема виїхати за кордон.
Отож, хотів би отримати пораду від Вас: По яких причинах воєнкомат може подати мене в розшук? Якщо може, то де таке можна перевірити чи подивитися, можливо є якийсь публічний реєстр? Чи можуть мене не випустити за кордон ?
Буду вдячний за відповідь.
Автор вопроса: Степан - 27-05-2020 16:37:37

Доброго дня! Вказана консультація не може бути надана на нашому сайті в форматі он-лайн консультацій, оскільки може бути розцінена як сприяння в ухиленні від виконання військового обов'язку.

Добрый вечер, подскажите - мой сосед из пневматической винтовки выстрелил в мою собаку и ранил ее. Его действию квалифицированны полицией как ч. 1 ст. 89 КоАПУ. Есть ли перспектива добиться в суде чтобы у него конфисковали, или изъяли винтовку, статья этого не предусматривает, но ведь это орудие правонарушения.
Автор вопроса: Дмитрий - 26-05-2020 18:25:08
Доброго дня! На жаль вказана Вами стаття КУпАП не передбачає вилучення 
та конфіскації предметів, з використанням яких здійснені протиправні дії.
Вказана Вами гвинтівна відноситься до пневматичної зброї в разі, якщо вона
має калібр понад 4,5 міліметра зі швидкістю польоту кулі понад 100
метрів за секунду. Якщо вона не відповідає вказаним показникам вона не
є зброєю і вилучити її не вдасться. В той же час, потрібно вивчати питання
наявності в діях Вашого сусіда кримінально карного правопорушення
- хуліганства. (ст.296 ч.4 КК України)

доброго дня,я медична сестра в лікаарні й на мене хочуть покласти матеріальну відповідальність наказом по лікарні, чи законно покладати на мене медичну сестру матеріальну відповідальність за майно у відділенні, якщо матеріальну відповідальність наскільки я ніби то чула має нести начальник відділення лікарні?
Автор вопроса: Ілона - 26-05-2020 16:24:04

Доброго дня! Якщо Вашої посадовох інструкцією (положенням про посаду) не передбачено таку матеріальну відповідальність, то в обов'язковому порядку Ви несете майнову відповідальність відповідно ст.130 КЗпП України - " Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків." У іншому випадку, відповідальність за все майно відділення Ви можете нести тільки уклавши з адміністрацією установи відовідний договір на підставі ст.135-1 КЗпП "підриємством, установою, організацією з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які займають посади або виконують роботи, безпосередньо зв'язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей."  Такий договір справа добровільна і Ви можете не погоджуватись на його укладення. 

Добрий день! Чи передбачено законом під час робочого дня ще якийсь час для відпочинку окрім обідньої перерви?
Автор вопроса: Саша - 26-05-2020 16:09:22

Доброго дня! Підняте Вами питання регулюється КЗпП України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08 і колективним договором. Якщо колективний договір не передбачає додаткових перерв, то КЗпП України прямо передбачає їх для окремих категорій працівників. Зокрема такі перерви надаються для годування дитини (ст.183 КЗпП), обігріву і відпочинку (ст.168 КЗпП), для працівників зі шкідливими умовами праці, тощо. 

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка! У 2016 році я стала власником будинку , згідно договору довічного утримання . 2019 року моя утримувана (попередня власниця ) померла. Зараз я хочу продати даний будинок, але в ньому прописаний син померлої, який безвісти зниклий (заява про зникнення зареєстрована в поліції більше 3- років). В договорі про сина не було нічого вказано. Мені зараз потрібно звернутись в суд, для того щоб виписати його з будинку. Підскажіть, позов повинен бути про визнання особи безвісти зниклим чи про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням? Заздалегідь вдячна. З повагою Тамара Корнієнко
Автор вопроса: Тамара - 25-05-2020 19:55:11

Доброго дня! Вам потрібно податидо суду позов про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням. Визнання безвісно зниклим не обов'язкове. В разі необхідності такий позов може підготувати наш офіс.

Доброго дня. Чи можуть за борги по сплаті штрафу забрати квартиру? жити більше немає де
Автор вопроса: Руслан - 22-05-2020 14:25:51
Доброго дня! На даний час, виходячи із положень ст.55 ЗУ "Про виконавче провадження" і судової практики, забрати за борги єдине житло не можуть.
Доброго дня!До якого терміну у зв'язку з карантином не будуть знімати відсотки по кредитах і не потрібно вносити обовязкові платежі? У приваті говорать,що до кінця травня. Якщо я не внесу обовязковий платьж то 1-го червня знімуть подвійну суму відсотків,а по телебаченню говорили що ще 1 місяць після закінчення карантину. Дякую!
Автор вопроса: Олександр - 21-05-2020 23:11:35

Доброго дня! 7 березня, НБУ надав детальні рекомендації банкам щодо встановлення "кредитних канікул", а також тимчасово запровадив особливі правила застосування вимог Положення №351 "Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями".  Банки можуть звільнити клієнтів від повернення основної суми кредиту на час карантину. Тобто, сам термін виплати кредиту продовжується.  При цьому банки не припиняють нараховувати відсотки, адже паралельно вони нараховують відсотки за депозитами іншим клієнтам. Однак сплатити відсотки можна буде вже після карантину. Штрафи та пені на період карантину заборонені законом.  Також, у складних випадках, клієнтам може бути запропонована капіталізація відсоткових платежів. У НБУ зазначають, що капіталізація дозволить бізнесу залишатися ліквідним, а фізичним особам – підтримувати необхідний рівень поточного споживання. Підкреслюється, що порядок надання "канікул" залежатиме від конкретних випадків та домовленостей клієнту з банком. Звісно, банки діятимуть на власний розсуд. НБУ лише заохотив банки, для того щоб вони проводили реструктуризацію кредитів, оскільки законом не встановлено ніяких зобов'язань з даного приводу.

Доброго дня! Отриману в спадок від батька земельну ділянку я розділив на дві частини і через договір міни обміняв з сусідом одну частину і знову обєднав в одну-змінивши тим форму ділянки.Тепер в неї новий кадастровий номер -чи може дружина претендувати на це майно при розлученні,адже по факту воно отримане в спадок?
Автор вопроса: Василь - 19-05-2020 14:40:46

Доброго дня! Згідно статті 57 СК України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 , вказана Вами земельна ділянка не відноситься до спільного подружнього майна.

Доброго дня!Розчистив свою земельну ділянку від дерев і кущів,якими вона заросла,і хочу їх там спалити .Чи я маю на це право?А то зараз з тим спаленням трави одразу сусіди викликають поліцію і пожежників. Палити буду тільки дерево,ділянка далеко в полі,поруч немає будинків.
Автор вопроса: Василь - 19-05-2020 14:30:53

Доброго дня! Стаття 77-1 КУпАП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10 передбає адміністративну відповідальність за Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. Гілки являються залишком рослинності.

Доброго дня!
Маю прописку в Житомирській обл., але живу і планую найближчим часом прописатися в Києві.
Є у власності авто, яке формально знаходиться на постійній основі в Житомирській обл., де експлуатується моїм батьком. По тех паспорту реєстрація авто та номерні знаки Житомирської обл.
Після зміни прописки на м. Київ, чи потрібно міняти місце реєстрації авто та номерні знаки? Є можливість залишити без змін?
Дякую.
Автор вопроса: Богдан - 18-05-2020 11:36:57

Доброго дня! Законом не передбачено обов'язкову перереєстрацію авто у зв'язку зі зміною місця реєстрації проживання. 

Скажіть будь ласка коли було скасовано особливий період? Оскільки Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію" на данний час чинний. Дякую за відповідь
Автор вопроса: Олександр - 14-05-2020 12:48:05

 13 липня 2018-го року Верховний Суд У своєму листі до  начальника генштабу ЗСУ Віктора Муженка повідомив: «Верховний Суд, забезпечуючи єдність правозастосовної практики, дотримується правової позиції, згідно з якою особливий період в Україні діє». В той же час, держава в особі ВРУ та Президента України ніякого рішення з цього приводу не прийняла. Таким чином, на законодавчому рівні це питання досі не врегульовано. Крім того, КМУ не розроблено механізму відшкодування роботодавцям витрат на збереження оплати працівникам, які уклали контракт на службу у ЗСУ. Незважаючи на позицію ВС суди і далі по різному трактують факт наявності особливого періоду. На мою думку він також відсутній.

Добрий день. Я працюю на підприємстві, але минулого тижня підписав контракт на службу в арімї терміном на 3 роки. Скажіть будь ласка моє робоче місце буде зберігатися протягом 3 років і буде виплачуватися середній заробіток? Чи потрібно буде якось наказом на роботі переоформитися? Дякую
Автор вопроса: Олександр - 13-05-2020 12:11:17

Доброго дня! Згідно ст.119 КЗпП України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08 Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу""Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".  Таким чином, вказана норма застосовується під час дії особливого періоду. На даний час особливого періоду немає.

Дякую вам! Але мене цікавило все ж чи може суд застосувати певну позицію ВС в аналогічній справі, коли така позиція у ВС з'явилася рік назад, а моя справа почалася 2 роки назад, але ще слухається?
Автор вопроса: руслана - 13-05-2020 10:40:27

Так! Звісно може. Раджу наполягати на цьому.

Доброго дня! Мене цікавить чи мають право кредитодавці, чи колекторські служби, розсилати листи з написами чи печатками на конвертах типу "борг", "боржник" чи щось подібне, а також повідомляти про заборгованість рідних, колег, сусідів, роботодавця? Якщо у кредитодавців та колекторів такі права відсутні, то прошу надати посилання на відповідну статтю законодавства. Вдячний за відповідь. Андрій.
Автор вопроса: Андрій - 11-05-2020 19:21:01

Доброго дня! Виходьте основного принципу права "Дозволено все, що не заборонено законом". Все зазначене Вами не заборонено законом, а відповідно, дозволено. Якщо Ви вважаєте, що вказаними діями Вам спричинено шкоду, Ви маєте право на звернення до суду з позовом про її відшкодування, а також заборону певним особам вчиняти певні дії. 

Доброго дня! Якщо я працюю за суміщенням то чи маю я право на відпустку ще й за посадою яку суміщую? тобто на основній 24 дня і на тій що суміщую 24 і того =44?
Автор вопроса: Дмитро - 08-05-2020 18:08:48

Доброго дня! Так, Ви маєте право на підспустку і на посаді, на якій працюєте за сумісництвом. Однак рахувати 24+24=48 не можна. Ви можете взяти на одній посаді 24 і на другій 24. Можете одночасно, можете в різні часи. Однак це не дасть 48 по обом посадам одночасно.

доброго дня! А які тепер правила прописки . і тепер куди слід звертатися за пропискою? І що слід мати при собі? І чи вимагатимуть на місці звертатися до військкомату?
Автор вопроса: Віталій - 07-05-2020 17:03:59

Доброго дня! Враховуючи  широту Вашого питання, рекомендую ознайомитись з Правилами реєстрації місця проживання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF , які містять необхідну Вам інформацію.

Доброго дня! Підкажіть, якщо моя справа розглядалася 2 роки в суді 1 інстанції, а недавно вийшла нова позиція ВС у моїй справі. Чи потрібно її застосовувати буде судям? Чи непотрібно у звязку з тим що вона виникла значно пізніше, ніж я мій спір?
Автор вопроса: Руслана - 07-05-2020 13:22:46

Доброго дня! В Україні немає "Прецедентного права", тому суди по суті не зобов'язані суворо орієнтуватись на позицію ВС. Однак, виходячи з того, що суд вищого рівня може скасувати рішення суду нижчого рівня в порядку розгляду апеляційної чи касаційної скарги, до позиції ВС суди певним чином прислуховуються. Якщо Ваша справа ще судом не розглянута, Вам потрібно звертати увагу суду на певну позицію ВС в аналогічній справі.

Доброго дня, МАУ не хоче повертати кошти за авіа квиток на мою банківську карту, пропонує обмін на свій промокод який я брати не хочу. Чи правомірно впарювати мені промокод, якщо я не хочу більше літати їхніми "кукурузниками"? На що можна спиратись для того щоб змусити їх повернути мені кошти за квиток, шукати договір публічної оферти й надсилати їм претензію чи може є якість статті ЦКУ які в таких випадках прямо вказують на обов*язок повертати кошти?
Автор вопроса: Любов - 06-05-2020 11:58:07

Доброго дня! Раджу Вам почати з того, що подати до авіакомпанії офіційне (письмове) звернення про надання письмового підтвердження факту скасування рейсу і причини його скасування, а також про повернення коштів із зазначенням того, що більше не бажаєте користуватись послугами вказаної компанії. після одержання відповіді. В інтерв'ю УНІАН президент МАУ Євген Дихне зазначив - "У взаєминах з пасажирами у нас діють три опції. Перша – вони можуть протягом року перенести дату невиконаного перельоту по тому ж маршруту. Друга - якщо маршрут вже не актуальний, то пасажир може повернути вартість невикористаного квитка на іменний ваучер з додатковим бонусом до 25 відсотків вартості. Ваучер може бути використаний для оплати нового квитка або додаткової послуги на будь-якому регулярному рейсі МАУ в будь-якому класі обслуговування протягом року з моменту оформлення. Так сьогодні на ринку поводиться не тільки МАУ, але і багато інших перевізників, які опинилися в ідентичних обставинах, - British Airways, AirFrance, KLM, TAP та інші. Третя опція – повернути гроші за невиконаний переліт пізніше, коли у нас буде така можливість".  УНІАН: https://www.unian.ua/tourism/news/10953407-u-mau-poyasnili-koli-aviakompaniya-zmozhe-postupovo-povertati-groshi-za-skasuvani-reysi.html  Однак це не позбавляє Вас права звернутися до суду для стягнення коштів за квиток.

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи може викладач одночасно атестуватися на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та присвоєння педагогічного звання викладач - методист (педагогічний стаж - 17 років, має власні публікації, нагороджений дипломом I ступення, призові місця). Дякую.
Автор вопроса: Вікторія - 05-05-2020 12:31:40

Доброго дня! Я не фахівець у вказаному питанні, тому свою відповідь базую виключно на змісті листа Міністерства Освіти і Науки України від 14.04.2016 р. № 2/1-13-690-16 "Щодо окремих питань аттестації педагогічних працівників" (в мережі його легко найти). Так от, цитую "У разі надходження до атестаційної комісії подання керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою про присвоєння працівнику педагогічного звання атестаційна комісія, незалежно від строку проходження атестації такого працівника, має розглянути подання та прийняти відповідне рішення. Таке рішення може прийматися атестаційною комісією одночасно із присвоєнням працівнику кваліфікаційної категорії. За таких підстав вчителеві, якому за результатами атестації присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”, атестаційна комісія може одночасно присвоїти педагогічне звання “учитель-методист” за умови надходження до атестаційної комісії подання керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою про присвоєння йому педагогічного звання та відповідності працівника вимогам, встановленим пунктом 5.2 Типового положення".

 

я вибачаюсь, а не підскажете де можна прочитати(в якому законі це) про виплату лікарняного" в розмірі 50% від зарплати, за рахунок Фонду соціального страхування України?
Автор вопроса: Петро - 04-05-2020 15:10:40

Кокретний закон з цього приводу не принйято. Голова виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Дума офіційно озвучила вищевказану інформацію. Саме з її слів, 50-вісоткові виплати особам, що перебувають на обсервації під наглядок лікарів, будуть проводитись за рахунок Фонду.  Заставити підприємства і підприємців недержавного сектору виплачувати зарплата особам на обсервації ніхто не може, оскільки відсутній механізм повернення їм таких коштів. 

Доброго дня! Мене відправили на обсервацію, й виплачують тільки половину моєї зарплати, підскажіть будь ласка в законі написано в якому обсязі мені повинні виплачувати зарплату?
Автор вопроса: Петро - 04-05-2020 12:08:41

Доброго дня! По суті, Вам виплачують не зарплату, а "лікарняний" в розмірі 50% від Вашої зарплати, за рахунок Фонду соціального страхування України. Це законно.

Добрий день. Підскажіть, будь ласка, якщо я не проживаю в квартирі, а плата за комунальні послуги приходить. Жек відмовляє перерахунок робити. Як це оскаржити?
Автор вопроса: Анна - 03-05-2020 14:47:47

Доброго дня! Закон України № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06. 2004 року визначає (п. 6 ч.1 стаття 20), що споживач має право не сплачувати вартість послуг ЖКГ у період тимчасової відсутності при відповідному документальному оформленні. Обов’язково оплачується тільки квартплата та централізоване опалення. Одночасно, вказаний закон не надає  переліку послуг від яких можливо відмовитись.  Згідно з п. 3 постанови Кабінету Міністрів № 560 від 12 липня 2005 року «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій», розрахунковою одиницею для визначення тарифів на обслуговування житла є не кількість проживаючих, а один квадратний метр загальної площі будинку. І якщо людина приватизувала квартиру, то їй «у власність» відходить і частина місць загального користування та комунікацій. Тобто людина повиннна брати участь у їх утриманні.  За наступні: газ, воду, електрику і вивіз сміття — в спустілій квартирі можна не платити. Що для цього потрібно зробити? Газ. Звернутися із заявою в управління газового господарства і попросити опломбувати газовий вентиль. Це буде зроблено на наступний день після подачі заяви. Після закінчення необхідного терміну подається заява про распломбування. Обидві послуги платні. Так, і вам це зроблять, лише якщо немає заборгованості!     Вода. Дії аналогічні. Якщо в квартирі немає приладу обліку, введення питної води пломбується, а нарахування припиняються. Якщо лічильник є, потрібно звернутися у водоканал із заявою про те, що жити в квартирі тимчасово ніхто не буде. Пломбування у водоканалі безкоштовне, але борги доведеться погасити. Електроенергія платиться за лічільником. Сміття. Якщо в квартирі хтось прописаний, квитанцію принесуть в будь-якому випадку. 

Доброго дня. Чи можуть зараз взяти кредит без твого відома, чи переоформити на себе твоє майно якимось чином? і якщо так, чи реально себе захистити? дякую
Автор вопроса: Руслан - 30-04-2020 10:02:29

Доброго дня! Законним шляхом такі дії вчинити не можливо. Злочинним, - безумовно можливо. Про запобігання цьому можна говорити розглядаючи конкретний випадок, враховуючи конкретні загрози. 

Добрый день! Подскажите, пожалуйста-могу я-бабушка,подать на алименты на зятя, который обещал,что будет регулярно давать деньги для ребёнка, а сам не выполняет обещанное,проведывает ребёнка раза 3-4 в год и соответственно и деньги даёт также и не в полном размере, как обязан. И живёт в одном часе езды от нас и никогда не звонит ребёнку или нам,чтоб поинтересоваться о нём-звонит только накануне приезда.Просто это всё длится уже почти 10 лет.А вообще за такое отношение можно его лишить родительских прав?Если да-то кто может подать заявление?Или всё-таки считается, что он выполняет родительские обязанности?
Автор вопроса: Ирина - 28-04-2020 18:55:10

Доброго дня! Подати заяву до суду про стягнення аліментів на утримання дитини, може той з батьків з ким дитина проживає, або законний представник дитини. Таким чином, Ви можете подати на аліменти лише в тому разі, якщо Ви визнані законним представником дитини. Якщо в дитини є мама - вона може подати до суду такий позов. Виходячи з викладених Вами обставин, позбавити батька прав на дитину не можливо.

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, я діючий військовослужбовець, але в мене смертельна хвороба, якщо все таки я доживу й оформлю пенсію, але проживу недовго, то чи зможе моя дружина її отримувати після моєї смерті? В разі якщо не доживу до формлення пенсії то чи може моя дружина потім оформити її на себе та отримувати?
Автор вопроса: Михайло - 21-04-2020 10:47:23

Доброго дня! Якщо Ви оформите пенсію, то Ваша дружина зможе її на себе переоформити лише якщо вона також є пенсіонером. При цьому, вона буде позбавлена власної пенсії. Якщо Ви не встигнете оформити пенсію - дружина її оформити не зможе. 

Добрый день. Подскажите пожалуйста!!! Хочу построить гараж так чтоб стена игла прям по себе, играть вместо забора. Можно ли так строить, а если нет, что за это грозит??? Заранее спасибо!!!
Автор вопроса: Анна - 14-04-2020 10:06:55

Доброго дня! Законом це прямо не заборонено. Однак потрібно розбиратись в кожній конкретній ситуації окремо. 

Доброго дня! Написала заяву про звільненя з роботи за угодою сторін. Керівник підприємства заяву не підписує і пропонує переписати заяву за власним бажанням. Правомірні ці дії.
Автор вопроса: Валентина - 10-04-2020 21:24:47

Доброго дня! Вказані дії явно незаконні. Рекомендую подати скаргу до інспекції праці, або, як привінтимний засіб, сказати директору, що подасте таку скаргу.

Доброго дня! чи передбачений штраф за відсутність документа. що посвідчує особу, до прикладу паспорта, на час карантину? А якщо іногородня людина в іншому місті живе. орендуючи квартиру, не має при собі паспорта, то чи можуть правоохоронці стягнути штраф? І як уникнути цього?
Автор вопроса: Сергій - 06-04-2020 16:58:07

Доброго дня! Закон не передбачає притягнення до адміністративної відповідальності за відсутність паспорта при особі. За поточний період карантина до адміністративної відповідальності полоцією не складено жодного адмінпротоколу саме за відсутність папорта в особи.

Доброго дня. Зараз шириться багато новин про те, що протокол за адмін правопорушення (зокрема за порушення карантину) не можуть скласти без двох свідків. Чи дійсно це так?
Автор вопроса: Руслан - 06-04-2020 12:31:04

Доброго дня! Законом не передбачено обов'язкове складання протоколу про адміністративне правопорушення в присутності 2-х свідків. Однак, факт відмови особи, стосовно якої складається такий протокол, від підписання протоколу, встановлюється із залученням 2-х свідків.

Доброго ранку! Живу в маленькому селищі, маю огород на відстані 2-3 км за межами населеного пункту. Наразі розпочинаються весняні роботи на огороді. Чи потрібно під час карантину одягати захисну маску, щоб дістатися (пішки або на велосипеді/мопеді) до свого огороду та постійно перебувати в масці, працюючи на огороді? Чи відноситься огород до громадського місця та чи можуть правоохоронні органи виписати штраф за перебування на власному городі під час карантину?
Автор вопроса: Олег - 06-04-2020 09:37:28
Доброго дня! Питання досить спірне. Особисто я вважаю, що по дорозі до місця проведення с/г робіт потрібно носити маску. Оскільки Ваш город не є публічним місцем, тому там її носити не обов'язково.
доброго дня! нашій сімї виплачувалась допомога як малозабезпеченій. Однак, управління соцзахисту тепер вимагає повернути величезну виплачену суму, почилаючись на те, що в мого чоловіка є друга зареєстрована на ньому машина. (п. 10 Порядку № 2500 Однак, цю машину чоловік давно продав людям по довіреності і не має до неї відношення, а соцзахист напевне перевірив по базам просто. Скажіть. є якісь шанси не повертати виплачену допомогу, бо вони в суд напевне підуть?
Автор вопроса: Ольга - 03-04-2020 15:05:51
Доброго дня! Продажа "за дорученням" не є належним відчуження майна. Тому, автомобіль продовжує перебувати у власності Вашого чоловіка, з усіма витікаючими наслідками.
доброго дня, я купила квиток на літак, а тепер чер з коронавірус виліт з україни ооий, якк мені повернути кошти за літак у звязку з тим що політ не відбудеться?
Автор вопроса: ліда - 31-03-2020 13:30:24

Доброго дня! Зверніться з письмовим зверненням про повернення коштів за квиток до авіакомпанії. В разі відмови - оскаржуйте її до суду.

Доброго дня!
Зараз в Україні карантин. Мене як і багатьох інших хвилює питання прав працівників.
Підкажіть, чи має законне право роботодавець добровільно-примусово відправити працівника у відпустку (не важливо яку: щорічна основна, додаткова, за власний рахунок)???
Працюю бухгалтером. Роботодавець акцентує увагу на зменшенні кількості замовлень, тобто об'єми роботи зменшились... Роботи практично немає. Кажуть писати заяву! Чи можу я відмовитись і виходити на роботу??? Байдуже є що робити чи немає... я на роботу прийшов!!!
Мене цікавить як в умовах карантину я можу залишитися працювати (поки не закрито підприємство остаточно!!!) І чи мають право мене скоротити????? На яких умовах????
Автор вопроса: Олег - 31-03-2020 09:53:31

Доброго дня! Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» на усій території України з 12.03.2020 встановлено карантин. На її виконання у більшості міст України запроваджено обмежувальні заходи з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції. Також Верховною Радою України було прийнято Закон № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (проект №3219). На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни у свій порядок роботи. Більшість робить це шляхом надання працівникам відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома) або встановлення режиму простою. При цьому, працівнику надається можливість отримати відпустку без збереження заробітної плати, строк якої відповідно до норм Закону № 530-IX не буде включено до загального терміну 15 днів, який обумовлений ст. 84 КЗпП. Однак надання відпустки без збереження заробітної плати може відбуватися виключно за згодою працівника. Роботодавець має право запровадити режим простою та призупинити виконання роботи працівниками на період карантину. За загальним правилом час простою оплачується на рівні 2/3 окладу (та це може бути збільшено за рішенням роботодавця). Водночас різне розуміння викликала норма ст. 113 КЗпП щодо оплати часу простою в умовах виробничої ситуації, що загрожує небезпекою життю працівника. За встановленим правилом, у разі простою з цих підстав має сплачуватись середньомісячний оклад. Вже сьогодні існують дві позиції стосовно розміру оплати під час простою у зв'язку з карантином. Так, 17.03.2020 Профспілка працівників освіти і науки України вказала на те, що час простою оплачується з розрахунку не нижче 2/3 окладу та лише рекомендує керівникам закладів освіти забезпечити оплату простою в розмірі середньомісячної заробітної плати на умовах Галузевої угоди. Натомість, Міністерство освіти і науки України в листі від 13.03.2020 вказує на те, що під час простою за працівниками зберігається середній заробіток та обґрунтовує такий висновок тим, що простій відбувається в умовах виробничої ситуації, що загрожує небезпекою життю працівника із посиланням на відповідну норму трудового законодавства. Звільнити Вас можуть на умовах скорочення штату.

 

В ощадбанку при переоформленні заробітньої картки, впарюють кредитну карту, чи законно це? що вимагати у працівників банку щоб довести що я не зобов*язаний оформляти собі кредитну картку?
Автор вопроса: Ігор - 30-03-2020 18:36:27

Доброго дня! Ви ні в якому разі не зобов'язані одержувати кредитну картку. Якщо працівник банку наполягатиме - висувайте зустрічну вимогу про надання нормативного документу який би це передбачав. Такого в природі не існує, оскільки кредит це договір, а любий договір  передбачає добровільне його укладення, якщо інше не передбачено законом чи рішенням суду. 

Доброго дня! В мене неповнолітня донька, котра зараз на час карантину залишається вдома сама й за якою потрібен догляд, сама я працюю молодшою медичною сестрою, чи маю я право в зв'язку з останніми подіями, карантином, введенням надзвичайного положення взяти відпустку в лікарні де працюю, зі збереженням чи без збереження заробітньої плати?
Автор вопроса: Марія - 23-03-2020 14:34:35

Доброго дня! Так, Ви маєте право взяти вказані Вами відпустки.

Доброго ранку! Підскажіть будь ласка який термін дії розписки, тобто протягом якого часу можна подати до суду по стягенню боргу по розписці?
Автор вопроса: Тарас - 19-03-2020 09:18:22

Доброго дня! Термін позовної давності 3 роки. Щодо розписки, - без її тексту не можливо надати Вам достовірну відповідь.

Доброго дня. Я - держслужбовець і подаю щорічно декларацію. Проживаю разом з дружиною. На зарплатну карточку моєї дружини її сестра, яка проживає за кордоном, надсилала кошти для матері, яка проживає окремо від нас та не належить до членів сім'ї. Чи потрібно мені вказувати в декларації ці кошти як дохід моєї дружини, адже фактично вони нашій сім'ї не належать. Дякую.
Автор вопроса: Віталій - 18-03-2020 11:37:30
Доброго дня! Так, потрібно.
Доброго дня. Проконсультуйте будь-ласка з такого питання. У звязку з короновірусом навчальні заклади(школи) закриті на карантин.
1) Чи повинні вчителі ходити на роботу?
2) Якщо вчителі лишаються дома то як нараховується заробітна плата 100 відсотків?
Дякую за відповідь.
Автор вопроса: Іван - 17-03-2020 13:27:34
Доброго дня! Вказане питання повинно бути визначене наказом МО, відповідного відділу освіти, директора школи. Вчителі не можуть просто не виходити на роботу, для цього повинні бути законні регламентовані підстави, як і підстави їх грошового утримання.
Доброго дня! Підкажіть, скільки часу займає переоформлення спадщини по заповіту? Треба 6 міс чекати чи можна відразу після смерті коли є заповіт починати переоформляти все?
Автор вопроса: Олена - 11-03-2020 15:47:57
Доброго дня! Потрібно чекати 6 місяців незалежно від наявного заповіту.
доброго дня. чи існує кримінальна відповідальність осіб, яким не виповнилося 14 років?
Автор вопроса: Зоряна - 11-03-2020 14:00:13
Доброго дня! Вказане питання регламентоване ст.22 КК України. Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність 1. Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. 2. Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (статті 115-117), посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави (статті 112, 348, 379, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (стаття 121, частина третя статей 345, 346, 350, 377, 398), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (стаття 122, частина друга статей 345, 346, 350, 377, 398), диверсію (стаття 113), бандитизм (стаття 257), терористичний акт (стаття 258), захоплення заручників (статті 147 і 349), зґвалтування (стаття 152), сексуальне насильство (стаття 153), крадіжку (стаття 185, частина перша статей 262, 308), грабіж (статті 186, 262, 308), розбій (стаття 187, частина третя статей 262, 308), вимагання (статті 189, 262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (частина друга статей 194, 347, 352, 378, частини друга та третя статті 399), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (стаття 277), угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна (стаття 278), незаконне заволодіння транспортним засобом (частини друга, третя статті 289), хуліганство (стаття 296).
Добрий день. Мому чоловіку, який працює директором 56 років,мав звання - солдат та у військовому квитку - прописано що знятий
з в/о.
Військомат вимагає поставити його на облік.Кадровик - моя подруга і каже що потібно чоловікові особисто прийти у військомат і тільки тоді береться на облік. Як правильно вчинити, тому що війс. комісар давить і на мою подругу- вона у розпачі.
Автор вопроса: Вікторія - 06-03-2020 09:14:36

Доброго дня! Вашого чолвіка повинні були виключити з військового обліку по виповненню 40 років. Саме "Виключити" , а не "зняти" - це різні речі. Якщо у військовому квитку Вашого чоловіка стоїть відмітка "Виключений з військового обліку у зв'язку з виповненням граничного віку перебування в запасі", чи з якимось подібним формуюванням, - його можуть поновити на обліку виключно за його письмовою заявою. Якщо він не виключений, а знятий з обліку, то ситуація складніша. Розписувати алгоритм дій в даному випадку на сайті не буду, оскільки це може бути кваліфіковано як сприятння ухиленню він військової служби, тощо. Ви можете замовити телефонну консультацію. 067-7008820   (з 07.03 по 19.03 - тільки на Вайбер за даним номером) На все добре.

Добрий день. Цікавить Ваша думка. Мені на роботі директор адресував лист. Я його відписала, але внизу написала себе як виконавця. Сам лист підписав лише директор. Потім виявилась інформація була не достатньо правильною. Чи можуть мене як виконавця притягнути до відповідальності? Дякую
Автор вопроса: Наталя - 05-03-2020 13:50:06

Доброго дня! Теоретично можу допустити, що Вас може бути притягнуто директором до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання службових обов'язків, якщо підготовка даного листа відноситься до таких обов'язків і Ви є компетентною в даному питанні. По суті, моя відповідь як і Ваше питання, - "Ні про що", - ні конкретики ні розуміння проблеми.

Дякую за відповідь. Тобто гроші мені повертати не потрібно?
Автор вопроса: Ірина - 03-03-2020 12:05:11

Повертати не потрібно. Їх вирахують із наступних належних Вам виплат.

Доброго дня. Я пішла у відпустку, одна мене керівник викликав на 3 день відпустки на роботу. Я тепер не маю намір повертись у відпустку. Скажіть будь ласка я тепер маю повернути кошти (відпускні)? Дякую.
Автор вопроса: Ірина - 03-03-2020 11:47:09

Доброго дня! невикористана частина щорічної відпустки надається працівнику після закінчення дії причин, з яких його відкликано з відпустки, або за згодою сторін переноситься на інший період. Урахуйте: в загальному випадку ця частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. В разі, якщо працівника відкликали з відпустки, то його працю оплачують з урахуванням суми, що була нарахована за дні невикористаної відпустки. Тобто, фактично нараховану заробітну плату за період виходу з відпустки виплатять за вирахуванням одержаних відпускних за зазначений період.

Доброго дня! Одинока людина написала заповіт на племіника (квартира).Чи може бути оскаржений цей заповіт її рідною сестрою. Дякую!
Автор вопроса: Ольга - 02-03-2020 08:47:35

Доброго дня! Заповіт може бути оскаржено, однак перспективи його скасування судом не можна оцінити без вивчення матеріалів справи.

Доброго дня! Потрібна консультація з приводу щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці. Працюю на підприємстві з 2005 року бухгалтером(робота за компютером 8 годин).Чи маю я право на додаткову відпустку 4 дні ,якщо в колективному договорі не встановлено гарантію щодо встановлення працівникам таких відпусток.Якщо маю право,то чи зобовязано підприємство надати мені додаткову відпускту за весь період роботи,а це 15 років. Зір за ці 15 років реально погіршився. Яка відповідальність підприємства за не надання такої відпустки? Наперед дякую за відповідь.
Автор вопроса: Віра - 28-02-2020 13:05:33

Доброго дня! Щорічні додаткові відпустки окремим категоріям працівників, за особлимвий характер праців і тривалість прямо передбачені Законом України "Про відпустки". Пункт 1 частини 2 ст.8 вказаного закону передбачає обов'язкове надання таких відпусток окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, - тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України; Ось посимлання на вказану Постанову КМУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1290-97-%D0%BF  Для зазначених в Постанові спецальностей не потрібно, щоб надання таких відпусток передбачалось колективним договором.     Пункт 2 частини 1 статті 8 передбачає надання додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем - тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Відповідальність за ненадання відпустки може бути цивільною, адміністративною та кримінальною. 

І ще запитання про декларацію - а якщо пенсійний відмовляється надати мені її суму пенсії, а я не знаю її. То як бути?
Автор вопроса: Альона - 27-02-2020 11:32:33

Рекомендую надіслати письмовий запит до відповідного відділення ПФУ, з поясненням, що вказані дані потрібні для заповнення декларації і обов'язково добийтесь письмової відповіді, в т.ч. з відмовою. Це важливо насамперед для захисту на випадок притягнення до відповідальності за неправдиву інформацію в декларації.  І ще, як варіант, Ви як спадкоємець, зверніться до нотаріуса в якого відкрита спадщина. Попросіть зробити нотаріальний запит до ПФУ

Доброго дня. Я державний службовець, маю подати декларацію за 2019 рік. Я проживала разом зі своєю мамою - пенсіонеркою, яка померла в грудні 2019 р. Чи потрібно мені показувати в декларації її пенсію. Дякую.
Автор вопроса: Альона - 27-02-2020 10:41:10

Доброго дня! Так, потрібно, осікльки Ваша мама у 2019 році одержувала дохід.

Yandex.Metrika