Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2937, сегодня-0;    ответов: всего-2937, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня пане Павло, підскажіть будь ласка чи має право юнак на перетин кордону у той календарний рік, коли йому виповнюється 18 років? якщо так то чи зможете його супроводити на кордоні?
Автор вопроса: Раїса - 26-11-2024 09:18:38

Доброго дня! Доки хлопцеві не виповнилося 18 років, він може без проблем перетинати кордон зі стандартними документами та з приписним. Навіть якщо сьогодні йому 17, а завтра день народження, хлопець може виїхати. Ніяких додаткових дозволів чи довідок від ТЦК та СП на кордоні не потрібно показувати, пояснюють у Державній прикордонній службі. «Жодних обмежень на виїзд і необхідності якихось додаткових документів до 18 років ніколи не було. І мені невідомо, щоб розглядали якісь зміни в цьому питанні. Змін до Правил перетину кордону станом на сьогодні немає», — зазначив Андрій Демченко, речник ДПСУ.

Доброго вечора, скажіть, будь ласка, я обмежено придатний, чи повинен я пройти влк до 4 лютого якщо маю бронь до квітня місяця і критичність підприємства не анульовано ? Дякую
Автор вопроса: Вадим - 25-11-2024 17:33:45

Доброго дня! 4 травня 2024 року набув чинності закон № 3621, яким фактично статус "обмежено придатний" був скасований. Цим же законом був передбачений термін 9 місяців, для того, щоб військовозобов'язані, які мають статус "обмежено придатний", пройшли повторне медичне освідчення військово-лікарських комісій і отримали один з актуальних статусів". Ця вимога не пов'язана з наявністю відстрочки.

Добрий вечір. Мій батько був військовослужбовцем та на жаль загинув боронячи нашу державу. Нас в сім'ї було 5 (батько, мати, я та 2 сестри, одна з них вийшла заміж) Маю питання чи маємо ми з сестрою право на виплати (ми повнолітні, більше 23 років, своїх сімей не маємо) Дякую за відповідь
Автор вопроса: Роман - 20-11-2024 17:13:23

Доброго дня! На жаль, - ні. Ви б мали право якби були непрацездатними і перебували на утриманні загиблого.

Доброго дня Павло, підскажіть будь ласка чи можу я як строковик який має після демобілізації рік відстрочки виїхати за кордон?
Автор вопроса: Ярослав - 19-11-2024 10:31:51

Доброго дня! Ні. Не зможете. 

Вітаю) Є велике бажання на авто змінити номерні знаки на дублікати, тому що користуюсь ними давно і вони мають дуже поганий вигляд. Якщо дублікати будуть відповідати ДСТУ, це буде легально? І якщо в мене будуть "на руках" і дублікати і оригінали, це можливо? Дякую!
Автор вопроса: Сергій - 09-11-2024 18:40:23

Доброго дня! Дублікати автомобільних нумерів абсолютно законно виготовляються ліцензійованими підприємствами за умови надання техпаспорту на авто. 

Скажіть будьласка, обмежено придатна особа має сама звернутися до тцк для переогляду на влк, чі лише за викликом з тцк?
Автор вопроса: Анатолій - 08-11-2024 20:37:31

Доброго дня! Закон не забороняє особі за власною ініціативою пройти ВЛК.

Оформлений ще старого зразка (2023 рік) акт постійного догляду за бабусею (86 років). ЛКК є, коннгюктивні порушення.
Чи є можливість подавати на відстрочку вже з новим актом? В бабусі є дочка, проте вже пенсійного віку (63року).
Автор вопроса: Сергій - 07-11-2024 09:26:12

Доброго дня! Якщо у Вас є встановлений постійний догляд - Ви маєте право на відстрочку. Для визначення можливості бажано вивчатит наявні у Вас документи.

Добрий день,
Моїй мамі 71 рік,
Чи рахується вона дієздатною особою, для підписання документів?
Автор вопроса: Віта - 30-10-2024 11:21:54

Доброго дня! Фізична особа може бути визнана недієздатною виключно судом, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Сам по собі похилий вік на дієздатність не впливає.

Добрий день,чоловік, обмежено приватний, (хвороба з дитинства)
ВЛК проходив після 24 02 2022 року,
дані оновив в Резерв .
При перевірці документів, дали повістку і сказали знову пройти ВЛК.
Чи обов'язково потрібно проходити знову ВЛК, тому що обмежено придатних за законом вже немає?
Також перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3х років.
Чи маю право на відстрочку? Як оформити відстрочку?
Дякую
Автор вопроса: Богдан - 30-10-2024 09:25:56

Доброго дня! Сам по собі факт перебування у відпустці по догляду за дитиною не дає права на відстрочку, якщо звісно у Вас немає на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років, чи матір Вашої дитини відсутня через смерть, зникла безвісті, позбавлення батькеівських прав, в місцях позбавлення волі..., або ви самостійно виховуєте дитину за рішенням суду. Вимоги, щодо проходження ВЛК є законними. 

Доброго дня! Чоловікові призначили величезний штраф за несвоєчасне оновлення даних ТЦК. Чи можна його оскаржити або зменшити. Сплатити нереально. Дякую
Автор вопроса: Зіна - 28-10-2024 08:07:07

                   Доброго дня! Адміністративні штрафи за ст. 210-1 КУпАП можна оскаржити до суду, зменшивши чи навіть відмінивши.

            Основною підставою для оскарження є не повідомлення особи про розгляд її справи, оскільки це саме розповсюджене порушення прав.

            Незважаючи на те, що закон дозволив не складати адмінпротокол, вимога щодо повідомлення особи про розгляд адміністративної справи залишається. Згідно з положеннями ч. 5 ст. 258 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися за умови, що особа була належним чином повідомлена про дату і час прибуття до ТЦК і СП і заздалегідь не повідомила про будь-які поважні причини її неприбуття.

            Згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП людина повинна мати можливість під час розгляду справи про адміністративне правопорушення скористатися своїми фундаментальними правами - давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання. Тобто, якщо особа не була повідомлена про розгляд іі справи, - її права порушені, що є підставою для скасування штрафу.

            У великій кількості випадків суди при таких обставинах стають на бік скаржників.

            Є і інші підстави, як то - не зафіксовано на відео або фото, або будь-якими іншими засобами фіксації факт вчинення Вами адміністративного правопорушення, наприклад, факт відмови від підпису повістки; - неправильно кваліфіковано адміністративне правопорушення. - адміністративні штрафи за не оновлення даних особам, зареєстрованим на непідконтрольних Україні територіях; - порушено строки притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення, які за ст. 210-1 КУпАП зараз 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше 1 року з дня вчинення; - виписано штраф за ст. 210-1 КУпАП за ненадання даних, які і так мають бути доступні ТЦК з реєстрів.

            Кожен випадок потрібно розглядати окремо і боротись за свої права.

Хочу подякувати Вам за допомогу. Ви повернули батька дітям. ДЯКУЮ
Автор вопроса: Катерина - 10-10-2024 18:50:13

На все Добре!)

Добрий день. Підкажіть будь ласка: керівник видав указ на оповіщення працівників. Ми розписалися, проте не прибули на вказаний час до РТЦК. Тепер він просить профспілковий комітет притягнути нас до дисциплінарної відповідальності за невиконання наказу. Чи правомірні дії керівника?
Автор вопроса: Андрій - 26-09-2024 08:41:23

Доброго дня! Дисциплінарна відповідальність настає за допущені порушення трудової дисципліни, невиконання чи неналежне виконання трудових обов'язків. В даному випідку зазначені підстави не вбачаються.

Доброго дня!
У Резерв маю статус "Не на обліку", тому що в останній раз був у воєнкоматі у 2013му. Дані оновлено вчасно. Для оформлення бронювання від підприємства пішов ставати на облік у Бучанський ТЦК. Поставити на облік відмовились, мотивуючи відсутністю ВЛК, хоч це й протирічить постанові 560. Так як маю захворювання, через які, як я сподівався, мене знімуть з обліку, я погодився на проходження ВЛК. 16.08.24 я пройшов ВЛК з усіма потрібними дообстеженнями. Лікар ВЛК сказав брати талон у ТЦК на видачу ВОД, найближчій талон був на 27.08.24, і коли я прийшов по ньому - держслужбовці сказали що я даремно прийшов, ВОД ще не готовий, і раніше вересня готовий не буде. Сказали йти звідси і чекати на дзвінок. На поточний момент в мене немає ані ВОД, у Резерв статус так й не змінився, я все ще не на обліку, через що не можу оформити бронювання. Як вплинути на ТЦК, щоб вони взяли мене на облік та видали ВОД? Дякую за відповідь.
Автор вопроса: Денис - 25-09-2024 16:55:53

Доброго дня! На ТЦК у Вашій ситуації вплинути нереально. Єдине рекомендую, по можливості документувати Ваші стосунки з ТЦК для запобігання можливих подальших проблем в частині адміністративної відповідальності.

Доброго дня, підскажіть будь ласка якщо дитині 20 років, то чи зможе вона отримати виплату за загибель батька?
Автор вопроса: Ліда - 17-09-2024 16:21:51

Доброго дня! Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Тому, на жаль, ні.

Добрий день. Я є обраний голова профспілки на держ підприємстві понад 6 років.На данй момент керівник установи відсутній, а є тимчасово виконуючий обовязки. З міністрерства надійшов лист , що на посаду потрібна людина із стажем на керівній посада 5 років. Чи можу я подавати свою кандидатуру?
Автор вопроса: Іван - 09-09-2024 10:12:25

Доброго дня! Якщл загалом, то посада Голови профспільки не є керівною посадою на підприємстві. Для остаточного вирішення Вашого питання, раджу звернутися до відповідного міністерства для предметного роз'яснення.

Добрий день, хотів запитати якщо оформити опікунство над людиною, але після цього шукаємо можливість віддати в заклади опіки, то опікуном буду вважатись я чи заклад опіки? І якщо заклад опіки, то чи є інші варіанти по закладах?
Автор вопроса: Ігор - 04-09-2024 09:48:16

Дорого дня! Після поміщення недієздатної особи до спеціального закладу опкунство переходить до вказаного закладу. "І якщо заклад опіки, то чи є інші варіанти по закладах?" - птання не зрозуміле.

Вітаю. Маю діючу відстрочку. Для вклеювання vin-коду в військовий квиток в ТЦК вимагають пройти ВЛК, мотивуючи це тим, що останній раз проходив ще в школі. Чи законно це?
Автор вопроса: Роман - 29-08-2024 22:27:45

Доброго дня! Я не знаю правової норми, яка б зобов'язувала особу пройти ВЛК для вклеювання vin-коду. В той же час, незважаючи на наявну відстрочку, Ви залишаєтесь військовозобов"язаним. ТЦК має законне право на направлення військовозобов'язаного на проходження ВЛК.

Вітаю
Чи можуть позабирати в людей бронь, якщо зменшиться кількість військовозобов'язаних на фірмі. Умовно якщо зараз є 100 людей і 50 заброньовані, якщо інші 50 звільняться. Чи просто наступного разу бронь не продовжать?
Автор вопроса: Ігор - 28-08-2024 16:04:12

Доброго дня! Скоріш за все, якщо підприємство не повідомить в ТЦК про звільнення заброньованих, то просто наступного разу не продовжать.

Добрий день,
Я, мати, перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3х років...зараз дитинці 1 рік...
Чи Залишається чинним можливість оформити догляд за дитиною батьку? (Підкажіть будь ласка, статтю). Управління соц захисту відмовляється передавати декрет. запропонувало в індивідуальному порядку найняти няню. (А це не дешево)
Моя робота в школі. Всі зароблені кошти підуть на няню. Чоловік теж в школі працює, син постійно у нього на руках. Я за станом здоров'я не маю можливості сина носити на руках.
Прошу,Підкажіть будь ласка
Автор вопроса: Олена - 23-08-2024 18:56:02

Така відмова є незаконною. Подайте письмову заяву і вимагайте письмової відмови, якщо не погоджуються. Повідомте, що будете оскаржувати відмову до суду і вищестоящого органу.

Добрий день,
Я, мати, перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3х років...зараз дитинці 1 рік...
Чи Залишається чинним можливість оформити догляд за дитиною батьку? (Підкажіть будь ласка, статтю). Управління соціального захисту відмовляється передавати декрет навіть бабусі...
Автор вопроса: Олена - 23-08-2024 12:18:35

Доброго лня! Піти в відпустку для догляду за дитиною можуть як мама, так і будь-який інший родич, який фактично доглядає за малюком. Це може бути тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків (стаття 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП України) і стаття 18 Закону України «Про відпустки»). 

Для того щоб оформити відпустку для догляду за дитиною батько, дід, баба або інший родич, який фактично доглядатиме за дитиною, повинен надати за місцем своєї роботи такі документи: – заяву про надання відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; – копію свідоцтва про народження дитини; – довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати); – документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною. (Для прикладу, бабуся з боку матері може підтвердити родинний зв’язок з онуком такими документами: – власний паспорт;  – паспорт доньки (матері дитини);– свідоцтво про народження доньки (матері дитини); – свідоцтво про народження дитини (онука); – свідоцтво про укладення шлюбу доньки (матері дитини) у разі зміни прізвища) Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Частиною сьомою статті 179 КЗпП України передбачено, що відпустка для догляду за дитиною може повністю або частинами використовуватися батьком дитини, бабусею, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною. Також правом на зазначену відпустку може скористатися особа, яка усиновила дитину чи взяла її під опіку, один із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

 

Добрий день,я вступив на денну форму на магістратуру на базі бакалавра до університету. До якого тцк мені подавати заяву на відстрочку до тцк де я стою на обліку,чи до тцк за місцем розташування університету.(на обліку в кам'янці подільському,а університет знаходиться в хмельницькому).дякую
Автор вопроса: Коля - 19-08-2024 18:32:00

Доброго дня! До ЦТК де Ви на обліку.

Доброго дня, підскажіть будь ласка, якщо по виконавчому провадженню на моє майно накладено арешт в зв'язку з наявністю заборгованості по судовому рішенню з розділу майна в шлюбі, чи можу я з такими боргами перетнути кордон?
Автор вопроса: Олег - 19-08-2024 09:23:51

Доброго дня! Якщо у зв'язку з викладеними обставинами судом не прийнято рішення про заборону Вам виїзду за кордон, - можете перетинати, якщо звісно немає інших заборон з інших підстав.

Вітаю! Які наслідки, якщо є бронювання, і підтягнеться "автоматична" відстрочка, яку анонсують у Резерв . Що буде діяти бронь\відстрочка? Чи можна перебувати у такому статусі, що є і то, й інше? Які наслідки для військовозабов'язаного та роботодавця, що забронював. Дякую!
Автор вопроса: Олександр - 14-08-2024 17:31:36

Доброго дня! Якщо є бронювання, відстрочка не має оформлятись. Чи вона "підтягнеться" в Резерв+ можна тільки гадати. Але якщо буде оформлені одночасно бронь і відстрочка, то все буде чинним до можливого анулювання.

Вітаю. Якщо я заброньований на фірмі, я ж можу влаштуватися ще десь на роботу по сумісництву без шкоди для себе? Щоб бронь не анулювали
Автор вопроса: Ігор - 13-08-2024 10:37:30

Д

Доброго дня! Бронь з такого приводу анулювати не можуть. Головне, щоб проти роботи за суміцництвом не заперечувало підприємство, яке Вас забронювало. Бронювання зовнішнього сумісника не заборонено чинним законодавством. Це підтвердило й Мінекономіки в листі від 20.03.2023 р. № 2704-22/11985-07, зазначивши, що бронювання працівника, який працює за сумісництвом, не заборонено Порядком № 76. Тож, у разі наявності укладеного встановленим порядком трудового договору (контракту) між підприємством та працівником його бронювання на період мобілізації та на воєнний час здійснюють відповідно до Порядку № 76.

Доброго дня. Мене забронювали на підприємстві. Чи можуть анулювати бронювання у випадку якщо виявиться, що квота перевищена? Бронювали через дію
Автор вопроса: Руслан - 12-08-2024 18:30:09

Доброго дня! Не виключено, що можуть.

якщо я маю право на відстрочку але не оформив її чи можуть мене на роботі забронювати,на разі оформити відстрочку проблематично.дякую
Автор вопроса: Ігор - 11-08-2024 09:23:52

Якщо Ви не обормили відстрочку, маючи на неї право, Ви не втрачаєте право бути заброньовані за місцем роботи.

Добрий вечір. У 2015 році мого чоловіка визнали непридатним з виключенням з військового обліку(сукупність статей 43б,39б,13б) про що у військовому квитку є запис з гербовою печаткою та підписом воєнкома. В резерві чомусь статус на обліку і немає відомостей про виключення. На словах кажуть проходити влк, зміни в резерв не вносять. Чоловік прауює вчителем і має право на відстрочку, але ж він не військовозобовязаний. Чи повинен проходити влк чи подавати документи на відстрочку? Я розумію що в резерві має бути запис про влк(непридатність ) і виключення, так як дані в резерв мали вноситися з його особової картки як і запис у військовий квиток. Дякую
Автор вопроса: СВІТЛАНА - 03-08-2024 20:58:14

Доброго вечора! Якщо є запис у ВК про виключення з військового обліку, Ваш чоловік є невійськовозобов'язаним. На жаль, досить часто ТЦК не звертає на це увагу і вимагає від особи проходження ВЛК. Резерв+ містить інформацію, джерелом якої є саме ТЦК, які вважаючть, що закон має зворотню дію. Вам потрібно зробити вибір: доводити, що чоловік не є військовозобов'язаним, або займатись оформленням відстрочки. 

Доброго ранку. Роз'яснить будь-ласка таку ситуацію. У зв'язку з окупацією південних областей, ЗЗСО знаходяться на простої. Питання:
1.Яка процедура виходу ЗЗСО з простою?
2.Чи можуть мобілізувати вчителя під час процедури виходу з простою?
Дякую за відповідь.
Автор вопроса: Іван - 31-07-2024 08:01:47

Доброго дня! Чинне законодавство не встановлює процедуру, за якою припиняють простій і виводять працівника на роботу. Якщо чинники, які заважали роботодавцю надати працівнику роботу, зникли і є необхідність та можливість припинити простій та вивести працівників на роботу, видаєтьві відповідний наказ. Перебуваючи в простої вчитель не вважається звільненим і має право на відстрочку від мобілізації.

Чи можна робити і відстрочку і бронювання одночасно?
Автор вопроса: Алекс - 27-07-2024 00:49:16

ні

Доброго дня пане Павло, підскажіть будь ласка згідно якого закону ті хто ще у 2000 роки були зняті з обліку по хворобі вважаються знову військовозобовязаними та такими що автоматично вносяться в реєстр військовозобовязаних?
Автор вопроса: Олег - 24-07-2024 15:51:36

Доброго дня! Основними законами, що регулюють правовідносини в згаданій сфері є ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text та ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text. Тепер, щодо Вашого питання. Насамперед, Ви плутаєте два різних поняття "Зняття з обліку" і "Виключення з обліку". Невійськовозобов'язаними є особи, які були ВИКЛЮЧЕНІ з військового обліку чи за станом здоров'я чи за віком. Для підтвердження такого факту у військовому квитку має бути відповідний запис. При цьому, ЗНЯТТЯ з військового обліку не змінює статус військовозобов'язаного. 

Таке питання- чи маю право на відстрочку?
Батько інвалід 2 групи
Мати пенсіонер.
Мати не забов'язана утримувати свого чоловіка, тому що сама непрацездатна.
Я єдиний син.
Автор вопроса: александр - 23-07-2024 12:18:45

Доброго дня! Так, маєте право на відстрочку.

Доброго дня. Прошу надати консультацію стосовно того як можна отримати дозвіл на відвідування онучки, якщо мама забороняє бабусі бачитись з онукою. Батько дівчинки загинув на війні,з жінкою був розлучений,в шлюбі народилася дівчинка, мама одружилася з іншим чоловіком.Зараз у дівчинки з боку батька залишилася бабуся і тітка, але мама забороняє відвідувати її.Дякую.
Автор вопроса: Віра - 19-07-2024 16:14:41

Доброго дня! Згідно з ч.1 ст. 257 Сімейного кодексу України, "баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Відповідно ч. 2 ст. 257 Сімейного кодексу України батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків. Ваше питання може бути вирішено за домовленістю з мамою дитини, або зверненням до органу опіки і піклування, або в суді. Раджу звернутится до правника для складання позову і представництво вас в суді.

Чи маю право оформити відстрочку, якщо в мене не змінене приписне на військовий в 27 років?
І як краще діяти в такому випадку?
Автор вопроса: Сергій - 18-07-2024 01:03:39

Доброго дня! Вказані Вами обставини не мають вплинути на одержання відстрочки за умови законних прав на неї. Зверніться до ТЦК в порядку визначеному ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" та Постанови КМУ №560.

Теща (мати дружини) має 2 групу інвалідності (безстроково).
Я -чоловік 40 років, обмежено придатний (плоскостопіє з артрозом 3го ступеня).
Двоє неповнолітніх дітей,
Чи м а ю право на відстрочку?
Автор вопроса: Віта - 16-07-2024 14:42:30

Доброго дня! На жаль, - ні.

Добрий день. Сьогодні мій чоловік пішов подавати заяву про відстрочку від мобілізації (підстава - у мене друга група інвалідності з дитинства). У ТЦК документи не прийняли і не зареєстрували, але відправляють на ВЛК. Причина відмови в реєстрації документів - що у 2017 він не пройшов плановий ВЛК, але повістки на це ВЛК не було. Заява на відстрочку була складена адвокатом згідно постанови 560. Чи правомірні такі дії?
Автор вопроса: Ольга - 15-07-2024 12:32:26

Ні. Такі дії однозначно неправомірні. Не приймати заяву не мали права.

Добрий день.Чи можна пред'являти заккордонний паспорт як докуменп ,що посвідчує особу, представникам ТЦК?

Автор вопроса: Антон - 15-07-2024 11:00:55

Доброго дня! Закордонний паспорт, як і водійські права, належним чином посвідчують особу. Тобто, якщо Ви пред'являєте ЗП під час встановлення особи, - це повнійстю допустимо. 

Чи чожуть відправити мобілізаційне розпорядження поштою?
Автор вопроса: Ната - 13-07-2024 15:28:47

Доброго дня! Ні. Законом це не передбачено.

Є Батько Інвалід 2-ї групи і сестра закордоном, як довести що вона не може здійснювати догляд
Автор вопроса: Степан - 12-07-2024 12:30:46

Доводьте, що вона не має такої можливості у зв'язку з постійним проживанням за кордоном, або власним фізичним станом.

Прокоментуйте будь ласка,відповідно до змін правил військового обліку кму від 7 червня якщо переїхавши жити в інше місто ,при постановці на облік за місцем прибуття,я автоматично знімають з обліку за попереднім місцем проживання? "ЗМІНИ,
що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560" пункт81 Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.”;
Автор вопроса: Ігор - 11-07-2024 18:18:43

Вибачте, але я не займаюсь коментуванням.

Перезайшов в Резерв з двох різних банків. Ситуація та ж, в згенерованому еВОД на місці номеру телефону і дати уточнення даних - прочерк. Паперовий ВОД нового зразка з штрихкодом отримав в кінці червня,в ТЦК надавав дані про мобільний номер при оформленні документу.... Я просто не розумію чи виконана норма про оновлення даних в такому випадку, чи знову йти в тцк з такою дивною ситуацією. Дякую
Автор вопроса: Богдан - 10-07-2024 22:24:06

На жаль, правова норма, яка б дозводила надати Вам чітку відповідь відсутня. На моє переконання, Ви дані оновили. Для перестраховки можете відвідати ТЦК і оновити дані офлайн.

Добрий вечір. Батько інвалід І групи (по МСЕК потребує постійного догляду), мати пенсіонер (63 роки), я єдиний син. Як правильно оформити відстрочку? По якому пункті? 13 чи 9? Дякую
Автор вопроса: Роман - 10-07-2024 20:51:50

Можете посилатись на обидва пункти ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію".

Добрий день! Ппідкажіть, будь ласка!
У чоловіка мати-інвалід ІІ групи (догляду не потребує). Батько-пенсіонер. Є двоє братів. Один служить.
Чи має право на відстрочку чоловік?
Зібрали такі документи
- копії паспортів матері й чоловіка
- копії кодів
- копія довідки МСЕК
- копія пенсійного по інвалідності матері
- копії свідоцт про народження усіх трьох синів
- копія пенсійного батька
- заява матері, що немає інших осіб зобов'язаних за законом утримувати
- заява матері про вибір сина на утримання (догляд) за додатком 15
Копії та заяви завірені нотаріусом
Закон не передбачає спільне проживання інваліда та військовозобов'язаного, здійснення догляду тощо. Чи не так?
Автор вопроса: Альона - 10-07-2024 15:28:29

Доброго дня! Так, за вказаних Вами даних чоловік має право на відстрочку. Закон не передбачає спільного проживання, однак якщо чоловік і опікувана проживають в різних містах, - може виникнути питання щодо надання відстрочки. Документи перевірте на відповідність Постанові 560 КМУ.

Доброго дня цікавить наступне запитання: мій батько в 2014 році проходив ВЛК і був визнаний непридатним до військової служби, у військовому квитку йому записали знятий з військового обліку за станом здоров'я. Я розумію що правильно мало б бути написано "виключений з військового обліку", але тим не менш маємо те що маємо враховуючи компетенцію працівників ТЦК. Так от питання в наступному: яким чином йому діяти зараз? варто йому йти оновлювати дані чи він все ж таки рахується з обліку виключеним і хвилюватися немає за що? Дякую
Автор вопроса: Дмитро - 10-07-2024 08:34:28

Доброго дня! Ви маєте рацію, запис має бути саме "Виключений з обліку" щоб особа вважалась не військовозобов'язаною. Як правило, при виключенні з обліку у військовому квитку роблять два записи на різних сторінках, - "Знятий з обліку" і "Виключений з обліку". Варто чи ні, - питання не до мене. Якщо особа виключена, - то в разі реєстрації в Реєстр+ має висвітитись запис про виключення з обліку.

Добрий вечір. Батько інвалід І групи (по МСЕК потребує постійного догляду), мати пенсіонер (63 роки), я єдиний син. Як правильно оформити відстрочку? Дякую
Автор вопроса: Роман - 09-07-2024 23:07:01

Доброго дня! Подавайте заяву, відповідно до Постанови КМУ №560.

Вітаю
Прочитав в новинах що роботодавець має відправити поштою повістку якщо працівник у віжпустці. Чи правда це? Бо не зміг знайти посилання на нормативку
Автор вопроса: Ігор - 09-07-2024 14:53:07

Доброго дня! Я теж такої норми не читав.

Доброго дня. ВИКЛЮЧЕНИЙ з військогового обліку в січні 2014 року пункт 34 в військовому квитку (за досягненням граничного віку) тоді було 40 років , зараз 50. Чи потрібно онолювати дані. Дякую.
Автор вопроса: Василь - 09-07-2024 09:12:12

Доброго дня! Особисто я вважаю, що за таких обставин Ви втратили статус військовозобов'язаного і оновлювати дані не обов'язково, оскільки це мають робити саме військовозобов'язані.

Доброго дня, в червні отримав в ТЦК ВОД нового зразка, але в електронному ВОД який генерує резерв є лише ВОС та адреса. І що саме головне немає даних про дату уточнення даних та номера телефону. Чи вважається що я оновив дані, чи варто піти ще в ЦНАП,і там оновити?
Автор вопроса: Богдан - 09-07-2024 08:27:17

Доброго дня! Дата уточнення даних маэ автоматично згенеруватись. Якщо вхід здійснено через банківський застосунок, - то реєструється телефон, який Вами заявленов банківській установі. Спробуйте ще раз оновити дані через Резерв+.

Раніше запитував.Чи можу я офіційно влаштуватися на роботу збронюванням в хмельницькому стоячи на обліку в іншому районі в межах однієї області?проживаю в селі ,але то не хмельницький район,а кам'янецький.що робити з обліком?
Автор вопроса: Ігор - 08-07-2024 17:47:56

Все залежить від позиції роботодавця. Але, на мою думку, на даний час роботодавець не візьме на роботу без постановки на облік в ТЦК за місцем роботи. Далі виникне проблема в бронюванні, без взяття на облік за місцем знаходження роботодавця. 

Чи можу я офіційно влаштуватися на роботу збронюванням в хмельницькому стоячи на обліку в іншому місті?що робити з обліком?
Автор вопроса: Iгор - 07-07-2024 11:00:01

Вас не візьмуть на постійну роботу без постановлення на облік в цьому регіоні.

Доброго дня!
Також цікавить питання постанови 560.
Як прописували нижче, що по ній потрібно брати АКТ для відстрочки. Але ж насправді АКТ необхідний в тому випадку, якщо є хтось ще в сім'ї, хто міг би доглядати, але не може (для цього акт і виносять). Чому всі трактують, що він необхідний? Якщо в прописаному іде двокрапка і перелік доведення документів, для іншої особи, яка не зможе здійснити догляд?
Подібна ситуація з батьком - інвалід і хто може доглядати немає.
Дякую!
Автор вопроса: Андрій - 04-07-2024 14:48:53

Доброго дня!  Я також вважаю, що по п.13 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" АКТ не є обов'язковим. Особа, яка потребує догляду подає заяву в якій зазначає особу, яка надає їй догляд і інші, передбачені законом особи відсутні. 

Yandex.Metrika