Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2243, сегодня-0;    ответов: всего-2243, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Здравствуйте Павел, если человек получил наслеедство, то его оформить можно в любом городе?и у кого?
Автор вопроса: Максим - 26-02-2021 13:50:42

Доброго дня! В нотаріуса, яким відкрита спадщина. Як правило, його юридисдикція за місцем знаходження основної частини нерухомого майна чи місця проживання спадкодавця. Якщо спадщина не відкривалась, - рекомендую взяти свідоцтво про смерть і звернутися до нотаріуса за місцем проживання спадкодавця.

Дякую. Мабуть ви змогли б додати, як переконати військомат у цьому питанні, або спрямувати до того, хто зможе допомогти? Бо в мене вже втрачено 1.5 місяці, але довести закон до діі я не можу, нажаль.
Автор вопроса: Сергій - 26-02-2021 12:34:10

Пришліть на пошту, вказану на сайті, фото штампа з військового квитка про "виключення з обліку". 

Дякую. То вирішальне питання - Чи повинен громадянин України ставати до війскового обліку, якщо у військовому квитку є відмітка про ВИКЛЮЧЕННЯ з обліку за досягненням максимального віку перебування у запасі?
Автор вопроса: Сергій - 25-02-2021 23:00:42

Ні

Доброго дня.

Дуже вибачаюсь за турбування.

Підкажить, будь ласка, хто та за якою адресою у Києві може допомогти стосовно вирішення питання про військовий облік.
У військовому квитку є відмітка про вилученя з запасу за досягненням максимального віку перебування у запасі.
Таким чином згідно законодавства був втрачений статус військовозобов'язаного.

Чи повинен громадянин України ставати до війскового обліку, якщо у дійсному законодавстві військовий облік стосується лише військовозобов'язаних та громадян України, не маючих такої відмітки?
Автор вопроса: Сергій - 25-02-2021 10:33:22

Доброго дня! Якщо у Вашому військовому квитку є відмітка про ВИКЛЮЧЕННЯ з обліку за досягненням максимального віку - Ви втратили статус військовозобов'язаного.

Дуже дякуб Вам, Павле Вікторовичу. Тоді в суді не буду оскаржувати, а можу я просити в суді розстрочку виконання судового наказу по моїй справі (борг за житлово-комунальні послуги)?
Автор вопроса: Сергій - 22-02-2021 15:58:55

Доброго дня! Зверніться до державного виконавця для узгодження розстрочки платежу.

Добрий ранок. Зорієнтуйте, будь ласка, мене в наступному питанні: з чоловіком розлучена, є заборгованість по аліментах на дитину в нього велика. Я планую їхати за кордон з дитиною. Мені сказали, що треба щоб без згоди батька вивезти дитину довідка від виконавця про наявність заборгованості зі сплати аліментів. Але така довідка дійсна місяць, якщо ми виїдемо, а назад повертатимемось і строк дії довідки спливе, то нічого страшного, чи треба иїхати і приїхати в межах строку дії довідки - 1 місяць?
Автор вопроса: Марія - 22-02-2021 10:51:30

Доброго дня! Головне виїхати у визначений час, а повертатись можна коли завгодно.

Добрий день! Допоможіть мені з проблемою: померла бабуся в мене, потім прийшло рішення суду на неї, Водоканал стягнув борг. Виходить ніхто не сказав суду, що відповідач вже померла, є вже рішення суду. чи можна його мені оскаржити якось (виходить ми зробили повірку у приватників, а потім безпосередньо у водоканалі, але не відразу поставили лічильники). є доцільність оскаржити чи подавати на реструктуризацію боргу? Дякую
Автор вопроса: Сергій - 19-02-2021 15:22:38

Доброго дня! В будь-якому разі доцільності оскарження рішення суду немає. 

Добрий ранок, мій покійний батько був військовослужбовцем,й я разом з ним і матір'ю жила на службовій квартирі, наразі матір виїхала з країни, я залишилась одна жити в службовій квартирі, але мене хочуть виселети мотивуючи тим що раз батько військовослужбовець вже помер то відповідно права проживати в службовій квартирі я як його донька не маю, підскажіть будь ласка чи дійсно діти й внуки померлих військовослужбовців не можуть жити в службовому житлі?
Автор вопроса: Ольга - 18-02-2021 09:01:46

Доброго дня! Ваше питання досить складне і без вивчення досконально всіх обставин забезпечення його сім'ї службовим житлом надати вірну відповідь не можливо. Однак, можу сказати, що багато що залежить від того скільки років Ваш покійний батько прослужив у військовій частині, чи помер будучи військовослужбовцем, чи був інвалідом і які мав пільги. Так, згідно статті 125 ЖК УРСР без надання іншого жилого приміщення у випадках, зазначених у статті 124 цього Кодексу, не може бути виселено: - інвалідів війни та інших інвалідів з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при захисті СРСР чи при виконанні інших обов`язків військової служби, або внаслідок захворювання, зв`язаного з перебуванням на фронті; учасників Великої Вітчизняної війни, які перебували у складі діючої армії; сім`ї військовослужбовців і партизанів, які загинули або пропали без вісти при захисті СРСР чи при виконанні інших обов`язків військової служби; сім`ї військовослужбовців; інвалідів з числа осіб рядового і начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ СРСР, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при виконанні службових обов`язків; - осіб, які працювали на підприємстві, установі, організації, що надали їм службове жиле приміщення, не менш як десять років; - осіб, звільнених у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації або за скороченням чисельності чи штату працівників. Оскільки в силу статті 125 ЖК УРСР деякі категорії громадян, які проживають у службових жилих приміщеннях, не підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення, при розгляді справ про виселення зі службових жилих приміщень необхідно з`ясовувати, чи користуються відповідачі зазначеною пільгою. Зокрема особи, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації, що надали їм жиле приміщення, не менше 10 років, користуються такою пільгою і в тому разі, коли цей стаж переривався.

Дякую, але ж як тоді це мені зробити, коли батьки продали хату в селі і дали мені гроші на покупку квартири (а офіційно договору дарування нема), але продали хату в селі і відразу купили ми квартиру
Автор вопроса: Олена - 17-02-2021 16:16:35

Доводити це шляхом подання до суду договору купівлі-продажу хати в селі, викликати батьків, та за наявності інших осіб, свідками, тощо.

Добрий день! Я хочу розлучатися з чоловіком, є спільна дитина 1 рік. Є квартира, яка була придбана суто за гроші моїх батьків, але ж виходить все буде ділитися пополам. Можливо мені якось оформити без згоди батька квартиру на дитину щоб вона не ділилась чи ні? Дуже дякую
Автор вопроса: Олена - 16-02-2021 10:50:36

Доброго дня! Якщо квартира придбана на Ваше ім'я, то можна в судовому порядку довести що вона була придбана на гроші, що були подарунком зробленим Вам батьками і тому не належить до спільної сімейної власності.

Добрий день! Було виставлено претензію військовій частині по відшкодуванню нею майнової шкоди, мені відповіді на неї не надали, чи існує якась відповідальність за ненадання відповіді на претензію?
Автор вопроса: Михайло - 15-02-2021 13:49:13

Доброго дня! Відповідальності за ненадання відповіді на претензію не існує.

Доброго дня! Я працевлаштований на українській товці, вона мене відряджає на роботу в польщу. Можуть мені там в Польщі (я б так хотів, чи можливо це) виплачувати зп чи обов'язково тільки в Україні? Це чимось передбачено? Наперед вдячний
Автор вопроса: Вадим - 11-02-2021 15:01:32

Доброго дня! Якщо Ви їдете у відрядження на підставі контракту, який укладається між підприємством на якому Ви працюєте (яке Вас направило у відрядження) і закордонною фірмою, то в стандартній схемі, зарплату Ви одержуєте від українського підприємства, якщо інше не оговорено в контракті між підприємствами. Контракт може передбачати оплату Вашої праці польською стороною.

Добрий день. Скажіть будь ласка підприємство направляє на навчання з "прозорро". Чи має право підприємство знімати з заробітної плати кошти, якщо я йду не по своїй волі,? Дякую
Автор вопроса: Ольга - 08-02-2021 13:13:47

Доброго дня! Виходьте з того загального принципу, що нікому не можуть нав'язувати будь-які платні послуги, в т.ч. професійне навчання. Запитайте, якою нормою закону керується керівництво підприємства в даному випадку.

Добрый день.Я плательщик алиментов.Как платить в ДВС за такие доходы как кешбек и проценты по депозиту.Заранее спасибо, с уважением
Автор вопроса: Михаил. - 07-02-2021 14:21:57

Доброго дня! Щоб не було в наступному непорозумінь, зверніться за роз'ясненням до державного виконавця, який веде Вашу справу.

Добрий день. Через мою земельну ділянку проходять дроти леп. Яка відстань має бути від дротів до дерев? чим це обумовлено? дякую
Автор вопроса: Вадим - 05-02-2021 15:27:16

Доброго дня! Раджу ознайомитись з Правилами охорони електричних мереж.  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/209-97-%D0%BF#Text

Доброго ранку. Допоможіть будь ласка розібратися з наступним питанням. Мій син у військкоматі стояв на обліку так, як призовник строкової служби, але не служив так, як мав відстрочку. В лютому місяці 2020 року проходив медогляд при військкоматі. Тепер йому виповнилося 27 років, потрібен військовий квиток. У військкоматі затребували знову пройти медкомісію, щоб одержати військовий квиток. Чи законні дії військкомату? Щиро дякую.
Автор вопроса: Тетяна - 05-02-2021 08:16:33

Доброго дня! Вимоги військомату законні. Ваш син пройде медичну комісію, і в разі визнання придатним до військової служби, - його поставлять на відповідний облік. На строкову службу його не призовуть.

Добрий день! Допоможіть розібратись нам в такому питанні: хочемо купувати квартиру і вияснилось що будинок наш 4-поверховий хочуть будувати, але цільове призначення того будинку - для дачного будівництва... а виходить будуть-то квартири...чи варто купувати? можуть бути потім якісь суди і нас виселити коли напевне не по цільовому призначенні будується? є якась відповідальність за таке будівництво?
Автор вопроса: Ольга - 04-02-2021 15:04:29

Доброго дня! Напевне не варто інвестувати в будівлю, яка, виходячи з Вашої інформації, є досить сумнівною.

Добрий день! Підкажіть будь ласка як самому можна перевірити реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна (а саме будинку)?
Чи є якийсь сайт в публічному доступі, щоб перевірити правильність реєстраційного номера будинку?
Дякую.
Автор вопроса: Андрій - 04-02-2021 14:56:48

Доброго дня! Спробуйте скористатись Кабінетом електронних сервісів

https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1 

Доброго дня! Мені роботодаваць нарахував і виплатив зарплату більшою ніж мені положено й я її вже давно потратив, то чи законним є те що роботавець тепер вимагає від мене повернення помилково виплаченої суми? адже ж не я винен в тому що мені нарахуваали більше ніж треба, як в такому випадку правильно має відбуватись все це, з посадових осіб нехай стягують те що вони помилково вирішили мені нарахувать і виплатить чи як?
Автор вопроса: Павло - 04-02-2021 11:26:12

Доброго дня! Згідно ст.136 КЗпПУ, покриття шкоди працівниками у розмірі, що не перевищує середнього місячного заробітку, провадиться за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, керівниками підприємств, установ, організацій та їх заступниками — за розпорядженням вищестоящого у порядку підлеглості органу шляхом відрахування із заробітної плати працівника. Розпорядження власника або уповноваженого ним органу, або вищестоящого у порядку підлеглості органу має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди та звернено до виконання не раніше семи днів з дня повідомлення про це працівникові. Якщо працівник не згоден з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається у порядку, передбаченому законодавством. У решті випадків покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду. Стягнення з керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників матеріальної шкоди у судовому порядку провадиться за позовом вищестоящого у порядку підлеглості органу. Згідно ст.1215 ЦК України,  не підлягає поверненню, зокрема безпідставно набута заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача

У випадку, якщо роботодавець все ж утримав надмірно виплачені суми заробітної плати без згоди працівника, незважаючи на пропуск місячного терміну або на те, що помилка не є лічильною, працівник має право звернутися до суду у зв’язку з неправомірними діями роботодавця, який порушив норми чинного законодавства України.

Доброго дня, пане Павло!
Я оформляв Основний договір купівлі-продажу квартири на первинному ринку з будівельною компанією.
В Основному договорі вказано три ціни квартири: 1.) фактично оплачена вартість; 2.) ринкова вартість; 3.) балансова вартість.
Мені надали Основний договір і Витяг з Держ. реєстру реч. прав на нерухоме майно про реєстр. права власності.
І в цьому Витягу, вказана саме балансова вартість квартири (але не фактична і не ринкова).
Скажіть будь ласка: чи дійсно має вказуватись саме балансова вартість квартири при внесенні даних в Держ. реєстр?
Я просто не розумію, чому при внесенні даних в Держ. реєстр не вказується фактично оплачена вартість квартири (яка більша за балансову майже в два рази).
Наперед вдячний Вам за відповідь! З повагою, Павло.
Автор вопроса: Павло - 04-02-2021 04:13:43

Доброго дня! При проведенні реєстрації права власності на нерухоме майно, реєстратор керується двому основними норматиними актами: 1) Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1952-15#Text  2) Постановою Кабінету міністрів України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%BF#Text    Вказані документи не містять вимог щодо того, яку саме вартість потрібно зазначати при реєстрації як і взагалі про необхідність заявлення вартості.  

 

 

Доброго дня. Працюю в органах місцевого самоврядування, маю двох дітей. Одному з діток у липні 2021 року випониться 15 років, чи маю я право у цьому році на додаткову відпустку (коли двоє дітей віком до 15 років)?
Автор вопроса: Олена - 03-02-2021 16:49:39

 Доброго дня! Згідно ст.19 ЗУ "Про відпустки" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#Text  "Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи"

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Враховуючи, що Вашому старшому сину виповнилось 15 років, - Ви не зможете одержати таку додаткову відпустку.

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка. Підкажіть, які права чи переваги має інвалід 3 групи при скороченні на роботі. При тому, що має спец освіту і досвід у тій роботі понад 15 років. Буду дуже вдячна за відповідь. Будьте здорові!
Автор вопроса: Світлана - 03-02-2021 09:35:01

Доброго дня! Згідно ст.42 КЗПП України, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;

2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;

3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;

4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;

5) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також особам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;

6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;

7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;

8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України;

9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

10) працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

Таким чином, переважне право на залишення на роботi пiд час звiльнення працiвникiв у зв'язку зi змiнами в органiзацiї виробництва i працi передбачене виключно для певних категорiй iнвалiдiв (iнвалiди вiйни; працiвники, що отримали на пiдприємствi, в установi, органiзацiї трудове калiцтво або професiйне захворювання).

Отже, чинним законодавством не передбачається надання переваги всiм категорiям iнвалiдiв перед iншими працiвниками пiдприємства, установи, органiзацiї.

Добрий день! У мене така проблема, надайте, будь ласка, консультацію. Моя жінка викладала французьку у школі французької (вона має посвідку на тимч. перебування в Україні, із США), але неофіційно була там працевлаштована. Школа почала затримувати виплату зп, а потім взагалі припинила, зараз є великий борг. Куди нам скаржитись? Ця школа не має дозволу на застосування праці іноземців, але і не укладала трудовий договір... на усних домовленостях все було. Куди скаржитись і чи є шанс якось "відвоювати" зароблені кошти?
Автор вопроса: Павло - 27-01-2021 13:19:50

Доброго дня! Стягнути заборгованість по заробітній платі, якщо особа не була офіційно працевлаштована майже неможливо. В той же час, стаття 232 Кодексу законів про працю України надає можливість звернення до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду з заявою про оформлення трудових відносин у разі виконання працівником роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи. Якщо Ви вважаєте свої права порушеними, для їх поновлення Ви маєте право звернутися до суду.

У разі встановлення факту  трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи, приймається рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, та про нарахування і сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

Крім того, при підтвердженні фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податків – на роботодавця накладаються фінансові санкції відповідно до статті 265 КЗпПУ у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення».

Тому, рекомендую повідомити адміністрацію закладу про своє бажання звернутися до суду з вищевказаних підстав і запропонувати вирішити проблему в позасудовому порядку.

Доброго дня. Чи може роботодавець змусити якимось чином пройти вакцинацію від ковіду?
Автор вопроса: Іван - 25-01-2021 14:48:42

Доброго дня! Законним шляхом - НІ.

Добрий ранок! У мене таке питання: чи можна мені щось будувати (будинок чи гараж) на земельній дідянці, де зверху проходять повітряні лінії електричних мереж? Законодавчо це якось врегульовано, є якісь норми, параметри.. Дякую!
Автор вопроса: Артем - 25-01-2021 11:29:49

 

Доброго дня! З метою забезпечення збереження і надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації, а також запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму Правилами охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету України від 04.03.97. №209 (далі-Правилами), передбачено встановлення відповідних охоронних зон електричних мереж.
При цьому п.5 зазначених Правил передбачено, що охоронні зони електричних мереж встановлюються:

 •  уздовж повітряних ЛЕП - у вигляді земельних ділянок та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхильного їх положення на відстань:
 •  
  • 2 метрів - для повітряних ліній напругою до 1 кВ;
  • 10 метрів - до 20 кВ;
  • 15 метрів - 35 кВ;
  • 20 метрів - 110 кВ;
  • 25 метрів - 150, 220 кВ;
  • 30 метрів - 330, 400, 500, +(-) 400 кВ;
  • 40 метрів - 750 кВ.
 • за периметром трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв - на відстані 3 метрів від огорожі або споруди;
 • уздовж підземних кабельних ЛЕП - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 метра;
 • уздовж підземних кабельних ЛЕП до 1 кВ, прокладених у містах під тротуарами - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайніх кабелів на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїжджої частини вулиці;
 • уздовж переходів повітряних ЛЕП через водоймища (ріки, водосховища тощо) - у вигляді повітряного простору над поверхнею водоймища, обмеженого вертикальними площинами, віддаленими по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань, передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ЛЕП, що проходять по суші.
Доброго дня. Під час оформлення спадщини мені було видано довідку про оплачення спадщини за земельну ділянку. Аграрна фірма після підписання договору зобов"язалась виплатити мені кошти згідно даної довідки протягом 2 тижнів, однак станом на сьогоднішній день немає коштів, а сама фірма ігнорує мої питання коли будуть гроші. Скажіть будь ласка агрофірму можна притягнути до відповідальності? Дякую.
Автор вопроса: Катерина - 24-01-2021 14:54:10

Доброго дня! Якщо договір, укладений між Вами і "Аграрною фірмою" передбачає вказане Вами відшкодування, - Ви можете стягнути ці кошти шляхом звернення до суду. 

Доброго дня ! Школа э комунальною власністю громади . Директор закладу прийняв на роботу свою дружину на посаду СЕКРЕТАР- ДІЛОВОД. Чи суперечить таке прийняття законодавству України.Дякую.
Автор вопроса: Микола - 23-01-2021 12:46:36

Доброго дня! Законом України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» визначено правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень. Відповідно до абзацу першого частини першої статті 27 Закону № 1700 не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам особи, зазначені у підпунктах «а», «в» – «з» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону. Зокрема, до них належать особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови; міністри, інші відповідні керівники; державні службовці; посадові особи органів місцевого самоврядування.

Обмеження щодо спільної роботи близьких осіб не поширюється на керівників закладів освіти, оскільки вони не належать до категорії осіб, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме – посадових осіб юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини 1 статті 27 Закону.

В той же час, згідно ст.251 КЗпП України власник має право запроваджувати обмеження щодо спільної роботи на одному й тому самому підприємстві, в установі, організації осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри й діти подружжя), коли під час виконання трудових обов'язків вони безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один одному. У разі запровадження обмежень щодо спільної роботи родичів має бути видано відповідний наказ.

Доброго дня!
Мої батьки в селі планували приватизувати земельну ділянку на якій побудований житловий будинок зі всіма комунікаціями (там проживають більше 10 років). Після того як спеціаліст, який вимірював площу ділянки сказав що приватизувати не можливо, так як частина землі уже приватизована сусідами. Як вияснилось 7 років назад сусід приватизував свою землю, при цьому по його документації 4 м. землі забрав у батьків (виходить так що частина нашого будинку на території сусіда). Сусід за власний рахунок виправляти нічого не хоче. Як діяти в даній ситуації?
Автор вопроса: Богдан - 21-01-2021 14:04:54

Доброго дня! На жаль, ситуація майже безвихідна. Вирішується питання виключно через суд, а враховуючи, що приватизація відбулась 7 років тому, строки давності (звернення до суду) давно збігли і навряд чи судом будуть поновлені.

Доброго дня. Мій чоловік у вересні 2020 року звернувся до суду щодо перерахунку його пенсії пенсійним фондом. В листопаді 2020 року він померає. Рішення суду що задовольнив вимоги набрало законної сили після його сметрі. Підкажіть будь-ластка чи зобов'язатий пенсійний фонд виконати рішення суду і зробити перерахунок пенсії і як я можу отримати ці кошти. Гароно дякую за допомогу.
Автор вопроса: Олена Петрівна - 19-01-2021 13:17:58

Доброго дня! ПФ зобов'язаний виконати рішення суду і провести перерахунок. В той же час, кошти з пенсійного рахунку померлого є об'єктом спадщини і одержати їх зможуть тільки спадкоємці після оформлення спадщини.

Доброго дня! Порадьте як фахівець у даному питанні. Працюю у бібліотеці. До нас звернувся громадянин, дідусь покійної поетеси, з проханням перейменувати одну з наших бібліотек-філій на честь його онуки. Подав до нас офіційного листа від спілки письменників. Згідно ЗУ «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» питання стосовно перейменування належить до повноважень місцевої ради. Порадьте як бути. Чи писати відповідь спілці письменників, що це не наша компетенція вирішувати такі питання. Чи разом з їхнім листом робити подання на департамент культури чи одразу на міського голову з проханням перейменувати бібліотеку і потім вже міська рада на пленарному засіданні вирішить проведення громадського обговорення. Дякую заздалегідь за відповідь.
Автор вопроса: Олена - 19-01-2021 10:06:43

Доброго дня! Раджу направити звернення за належністю, - до відповідної місцевої ради, про що повідомити автора звернення.

Добрий день! Зорієнтуйте, будь ласка, по законодавсту... Ми з чоловіком хочемо купувати квартиру1-кімнатну. Чи можна буде оформити право власності на неї порівну по 1/2? Чи однокімнатна тільки на когось одного реєструється із подружжя? Дякую
Автор вопроса: Олена - 18-01-2021 12:23:03

Доброго дня! Якщо ви перебуваєте в зареєстрованому шлюбі, то незалежно від того на кого буде оформлено договір купівлі-продажу, квартира буде вважатись спільною власністю подружжя. При цьому, ви можете укласти договір, в якому виступати покупцями будете вдвох.

Доброго дня. Чи може фізична особа (лікар) укласти договір з юридичною особою на надання послуг?
Автор вопроса: Вадим - 16-01-2021 10:10:25

Доброго дня! Для цього лікар має зареєструватись як ФОП.

Добрий день. Запитання: Є власник будинку та люди прописані там, власник дарує/продає будинок, чи мають якусь частку ті люди що прописані? Чи потрібна згода всіх жителів?
Автор вопроса: Арсен - 15-01-2021 09:17:12

Доброго дня! Факт реєстрації на житловій площі не надає зареєстрованій особі права власності на частку цієї площі. Згода зареєстрованих мешканців, власнику житла, для її його відчуження не потрібна. 

Доброго дня.
Чи модлива примусова вакцинація від якоїсь хвороби? Від того самого ковіду наприклад. Наскільки це законно?
Автор вопроса: Іван - 14-01-2021 16:06:42

Доброго дня! Законодавство України не допускає примусового вакцинування. 

Дуже дякую Вам за консультацію! Тоді спробуємо зробити так щоб ОСББ виявило ініціативу до власника землі про укладення договору оренди
Автор вопроса: Олена - 13-01-2021 17:17:18

На все Добре!

Дякую! А скажіть ще, будь ласка,таке. Якщо в нас є ОСББ. Статутом ОСББ передбачено, що на загальних зборах приймається рішення про зведення паркану. То можна в такому випадку без згоди власника землі спорудити цей забор?
Автор вопроса: Олена - 13-01-2021 15:15:15

Тільки якщо ОСББ вказану земельну ділянку орендує, чи має право користування нею на інших засадах.

Добрий день! Хто повинен давати дозвіл на спорудження огорожі навколо багатоквартирного будинку коли земля належить кооперативу, а сам будинок фізичній особі?
Автор вопроса: Олена - 13-01-2021 11:31:00

Доброго дня! Якщо відповісти просто, то зводити спорудження на землі має право власник землі.

Доброго дня. В нас на підприємстві охорона перевіряє сумки на вході/виході. Інколи і кишені. Чи правомірно це?
Автор вопроса: Ігор - 12-01-2021 13:08:22

Доброго дня! Законодавство України (ст. 34 Закону України «Про національну поліцію» та ст. 264 Кодексу про адміністративні правопорушення) дозволяє проведення огляду речей (кишень) виключно працівникам поліції. Навіть якщо працівники охорони на проходідній підозрюють особу у незаконному пронесенні речей, - самостійно проводити поверхневий огляд людини вони не в праві. Потрібно викликати поліцію.  При цьому, якщо Колективний договір підприємства, передбачає таку перевірку на вході на територію підприємства, - такий огляд буде законним.

Доброго дня. Якщо на підприємство прийшов адвокатський запит на отримання мого підпису, чи має право роботодавець надати документ з цим підписом?
Автор вопроса: Вадим - 12-01-2021 12:43:23

Доброго дня! Адвoкатський запит визначений закoнoдавствoм як письмoве звернення адвoката дo oргану державнoї влади, oргану мiсцевoгo самoврядування, їх пoсадoвих та службoвих осіб, пiдприємств, устанoв i oрганізацій незалежнo вiд фoрми власностi та пiдпорядкування, грoмадських oб’єднань прo надання інфoрмації, кoпій документiв, неoбхідних адвoкату для надання правoвої допoмоги клiєнту. Правo пoдавати адвoкатський запит передбачене Закoном України "Прo адвoкатуру та адвoкатську дiяльність" (далі по тексту - "Закон"). Цей Закoн надає адвoкату правo вимагати надання фактичнo будь-якoї iнфoрмації та дoкументів, крiм iнфoрмації (дoкументів) з oбмеженим дoступом. Відпoвідно до п. 7 ч. 1 ст. 20 Закону, адвoкат має правo збирати відoмості прo факти, щo мoжуть бути викoристані як дoкази.

Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" надає правo адвoкату отримувати на адвoкатський запит фактичнo будь-яку інформацiю та дoкументи, необхiдні адвoкату для надання правoвої допoмоги клієнту. Однак Закoн встановлює два винятки з цьoго правила. Пo-перше, адвокатський запит не може стoсуватися надання консультацiй та рoз’яснень полoжень законoдавства. Пo-друге, не пiдлягає наданню на адвoкатський запит iнформація з oбмеженим доступом та кoпії документів, в яких міститься iнформація з обмеженим доступом. Відповідно до положень Закону України «Про інформацію», документи, в яких мiститься інформацiя з обмеженим дoступом – це дoкументи з конфіденцiйною, таємною та службовoю інформацією. Конфiденційною є інформацiя про фізичну oсобу, а такoж інформацiя, доступ до якoї обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Кoнфіденційна iнформація може пoширюватися за бажанням (згодoю) відповідної oсоби у визначенoму нею пoрядку вiдповідно до передбачених нею умoв, а також в iнших випадках, визначених закoном. Інформацiєю про фiзичну осoбу (персoнальні данi) визнаються вiдомості чи сукупність вiдомостей про фiзичну особу, яка ідентифiкована або може бути кoнкретно iдентифікована.

Таким чином, iнформація з oбмеженим доступом та кoпії документів, в яких міститься iнформація з обмеженим доступом може не надаватись на адвокатський запит.

 

а на які статті я можу посилатись щодо вилучення історії хвороби за допомогою ухвали суду?
Автор вопроса: олена - 11-01-2021 13:37:25

Стаття 84 ЦПК "Витребування доказів"

1. Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Доброго дня,мені для суду потрібна історія хвороби мого діда яка в зберігається в архіві лікарні, на підставі яких документів може бути вилучена історія хвороби з архіву лікарні?
Автор вопроса: Олена - 11-01-2021 12:29:01

Доброго дня! На піставі ухвали суду.

Доброго дня . Районна рада передала школу ОТГ. Майно школи ОТГ прийняла. Рішення про прийняття школи , як Юридичної особи на баланс відсуднє. Наголошую, ОТГ не прийняла права Засновника. Колектив щоденно виконує свої обов’язки. Чи є це підставою для не нарахування зарплати колективу? Врешті решт : В кого затверджувати бюджет ?
Автор вопроса: Микола - 05-01-2021 13:24:12

Доброго дня! Місцева влада (ОТГ) в особі відповідної ради, зобов'язана затвердити бюджет для вказаного навчального закладу, на підставі чого й повинна нараховуватись заробітна плата вчителів та інші витрати для функціонування школи. З Вашого питання вбачається, що місцева влада прийняла на баланс не школу, як заклад, а її майно. Безумовно, в такій ситуації затвердження бюджету школи і будь-які нарахування не є законними.

Доброго вечора! Син навчався в університеті, 9 грудня його відрахували за власним бажанням, отримував пенсію по втраті годувальника. 15 грудня зареєструвався в ЦЗ як безробітний, призначена допомога. Але пенсійний фонд виплатив пенсію за грудень, і рахує його пенсіонером по 31.12 включно. Скажіть чи мав право тоді він реєструватись як безробітний в грудні, і чи його знімуть з реєстрації та змусять повернути кошти, виплачені ЦЗ. Якщо реєстрацію припинять, то коли можлива перереєстрація? Дякую!
Автор вопроса: Інна - 04-01-2021 22:46:13

Доброго дня! Безумовно, реєструватись як безробітний право мав. При цьому, частину грошей придеться повертати. Оскільки, якщо особа одержувала пенсію, то за цей період допомга від ЦЗ не є обгрунтованою.

Доброго дня. Чи можу я як фотограф публікувати фото своїх клієнтів в себе в соц мережах без їх згоди? Дякую
Автор вопроса: Іван - 30-12-2020 15:05:26

Доброго дня! Без попереднього дозволу клієнтів Ви не маєте права публікувати їх зображення в соцмережах, а також використовувати будь-яким іншим чином.

Доброго дня! Перед оформленням в нотаріуса договору куплі-продажі квартири було здійснено оплату збору до Пенсійного фонду, але виявилося, що 1/4 квартири знаходиться під арештом..Спочатку угода зависла (планувалося оперативно зняти арешт), а потім і не відбулася. Питання, чи можливо мені повернути збір до Пенсійного фонду, який мною був сплачений. Якщо так, підкажіть, будь ласка, яким чином.
Автор вопроса: Сергій - 30-12-2020 08:49:20

Доброго дня! Рекомендую звернутися до відповідного відділення ПФУ із заявою про повернення помилково перерахованих коштів. Тільки після відмови, - через суд.

Доброго дня! Спрямуйте у правильному руслі. Чи мають право працівники бібліотеки отримати 8000 грн? КВЕД 91 є у переліку. Питання в тому, чи це стосується тільки тих, хто був на простої, просто як система бачить, що люди не працювали ніде в ЄСВ звітах не вказується це. Вони отримували 2/3. Чи це стосується тих, хто не працюватиме на час локдауну у січні? Але ми працюватимемо без відвідувачів і працювали на час карантину теж у режимі онлайн. Я розумію з закону, що на допомогу мають право, всі працівники бібліотеки, які навіть працювали, а це адміністрація закладу, тому що звіти ніхто не відміняв і потрібно було працювати. То чи можна подавати заявку на допомогу працівникам які під час карантину працювали , зарплата місячна менша за 30000 грн, єсв сплачувалось, Квед є у переліку на надання допомги. Дякую за відповідь. Боїмося перевірок, які потім піднімуть накази і подивляться хто працював, а хто був на простої.
Автор вопроса: Ольга - 29-12-2020 20:33:45

Доброго дня! Рекомендую одержати роз'яснення з відповідного юридичного відділу управління, до якого належить Ваша бібліотека. Насамперед, з метою перестраховки від наслідків можливих перевірок.

Доброго дня, мене центр пробації направив на виконання суспільно - корисних робіт, однак підприємство мені відмовило. Скажіть будь ласка чи підприємство буде нести за це відповідальність?
Автор вопроса: Вадим - 28-12-2020 10:29:09

Доброго дня! Без досканолого вивчення ситуації відповідь на Ваше питання надати неможливо. Не зрозуміло підстав з яких було відмовлено Вам у виконанні робіт.  Взагалі, місцеві органи влади, на підставі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 30-1, 321(1)-321(3) Кодексу України про адміністративні правопорушення, наказу Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5 «Про затвердження Порядку виконання  адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно-корисних робіт», приймають рішення про порядок направлення громадян на вказані Вами роботи. Ознайомтесь з відповідним нормативним документом Вашого місцевого органу влади.

Доброго дня! В моєї сестри виникла слідуюча проблема.Біля її будинку не має криниці по воду їй доводиться ходити за 150м. при цьому перетинати дорогу яка проходить через село і сполучає два сусідніх райцентри і спускатись із схилу до криниці. І от декілька місяців тому автодорівці цей схил огородили металевим відбійником. Зараз їй приходиться через нього перелазити,щоб дістатись до криниці. Вона вже зверталась до старости села і до голови ОТГ вони сказали,що поки що нічим допомоготи не можуть так,як відбійник ще незданий в експлуатацію.Порадьте будь-ласка куди ще їй звернутися щоб зробили вільний доступ до води і їй не доводилось долати перешкод!Дякую.
Автор вопроса: Олег - 20-12-2020 20:57:47

Доброго дня! Вказане питання дійсно потрібно адресовувати представникам органів місцевої влади.

Доброго дня. Я подала позов до суду про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням (особа повнолітня і права на житло не має, лише прописана). Зараз виникла необхідність продати даний будинок. Рішення по справі ще нема. Чи можна на стадії розгляду справи змінити позивача (в разі продажу будинку) на нового власника? Чи потрібно буде повторно подавати позов? Дякую наперед за відповідь!
Автор вопроса: Олена - 17-12-2020 23:15:13

Доброго дня! Після переоформлення права власності на житло, рекомендую подати до суду заяву про залучення до справи правонаступника позивача, відповідно ст.55 ЦПК України.

Доброго дня! У 2011 році були придбані металопластикові вікна, документи, що це підтверджують, збереглись. Так як будинок був недобудований, проживати почали нещодавно. Вікна виявились дуже холодними, постійний конденсат та тягне холодом з вікон. Обстеження тепловізором показало, що найбільш холодні склопакети. При -5 на вулиці різниця між кімнатною температурою та температурою склопакетів складає понад 10 градусів. Так, в кімнаті 18, температура склопакету в різних місцях від 3 до 8. Переглянув будівельні норми для теплової ізоляції будівель (ДБН В 2.6-31:2006, були чинні на момент придбання вікон), там вікна мають мати опір теплопередачі не менше 0,75, по факту ж склопакети ледь дотягують до 0,3. Гарантійний талон є на 10 років, термін вже добігає до кінця. В такій ситуації необхідна дороговартісна заміна склопакетів на більш енергоефективні. Або заміна вікон, але роздовбувати стіни та відкоси я не хочу. Прошу поради, що робити. Звертатись до продавця з претензією чи ще кудисть?
Автор вопроса: Андрій - 15-12-2020 15:52:51

Доброго дня! Для того, щоб звернутися до продавця з претензією, чи до суду, Вам потрібно мати договір, на підставі якого Вам було виготовлено вікна, підтвердження сплати за них, а також висновок експерта про нвяність істотних недоліків. В разі відсутності цих документів, залишиться просто міняти склопакети. 

Yandex.Metrika