Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2680, сегодня-0;    ответов: всего-2680, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
добрий день, я отримав умовний вирок за сзч, яким мене звільнили від покарання, що мені тепер робити? бо я не знаю звільнений чи ні, чи можна іти додому? що як правило відбувається після того як військовий отримує умовний вирок, він продовжує й надалі автоматично служити чи його автоматично звільняють?
Автор вопроса: петро - 01-12-2023 16:14:25

Військовослужбовець звільняється з військової служби у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі. Вам не призначено позбавлення волі, тому Ви маєте продовжити службу.

Підкажіть будь ласка чи можливий повторний перетин кордону з батьком інвалідом ?Якщо супроводжувач залишався довше за кордоном чим інвалід
Автор вопроса: Василь - 30-11-2023 19:27:41

Доброго вечора! Закон не забороняє повторний перетин кордону за вказаних Вами підстав. Інша справа в тому, що на превеликий жаль, підзаконними актами прикордоннику надано права на власний розсуд визначати чи має особам перетнути кордон, навіть за наявності законних підстав.

Доброго дня, підскажіть будь ласка, мій чоловік збирається звільнятися з армії, і потім отримувати після звільнення відстрочку на тій підставі що я маю 3 групу інвалідності і в мене в довідці МСЕК написано що я потребую постійного догляду, як мені сказали це по абзацу 10 статі 23 закону там де про відстрочки, і в мене є матір, але вона не працююча 40 років, бо не хоче, я з нею не дуже спілкуюсь але прописана зі мною в одній хаті. Чи потрібно буде ще йти в Совбез для оформлення чоловіком постійного догляду за мною чи цього що в мене є достатньо для того щоб йому дали відстрочку?
Автор вопроса: Ганна - 30-11-2023 14:43:01

Доброго дня! Так, Вам бажано буде оформити ПД.  

Я військовий, чи можу я виїхати за границю на 10діб?
Автор вопроса: Сергій - 29-11-2023 13:26:28

Доброго дня! За повідомленнями Міноборони, рішення щодо виїзду військовослужбовця за кордон ухвалюється в індивідуальному порядку. Першочергово, військовий має написати та подати рапорт на відпустку командиру військової частини. Додатково, у рапорті мають бути вказані: ● дати виїзду та повернення, ● місто та адреса перебування, ● тип транспорту та пункт пропуску, яким буде здійснюватися виїзд з України. 

Разом з рапортом військовослужбовець має надати документи, які будуть підтверджувати мету поїздки. Такими документами є свідоцтва про шлюб та народження дітей, а також посвідки про тимчасовий захист членів родини, які перебувають за кордоном. Тобто, законною підставою на виїзд – є зустріч з родиною, яка тимчасово виїхала з України. Законодавство дозволяє отримати додаткові дні до відпустки на дорогу. 

На підставі наданих документів командир військової частини має ухвалити рішення щодо дозволу на виїзд військовослужбовця. У разі схвалення такої відпустки, командиром має бути оформлений наказ, який надає право на виїзд. Крім цього, дозвіл на виїзд має бути вказаний у відпускному квитку.

У разі відмови на виїзд – оскаржити рішення майже неможливо.


 

Документи, необхідні військовому для виїзду за кордон до родини

 

Для того, щоб представники прикордонних служб випустили військовослужбовця з України, необхідно зібрати наступні документи:

● Дійсний закордонний паспорт;

● Документ, що посвідчує особу військового (військовий квиток, посвідчення офіцера тощо);

● Відпускний квиток, в якому обов’язково мають бути вказані місце перебування військовослужбовця під час відпустки та дозвіл на виїзд від уповноваженої особи;

●Витяг з наказу відповідної уповноваженої особи, що прийняла рішення про надання військовому відпустки та права на виїзд.

Добрий день! Я отримав бойову повістку на четвер, але в той же час завтра подаю оскарження рішення ВЛК до вищестоячої ВЛК, підскажіть будь ласка чи призупиняється дія бойової повістки на момент поки буде оскаржуватись рішення ВЛК?
Автор вопроса: Женя - 28-11-2023 10:41:56

Доброго дня! На жаль, в законі немає норми, яка передбачає автоматичне зупинення дії повістки, в разі оскарження рішення ВЛК до вищестоящої ВЛК.  

Добрий вечір, підскажіть будь ласка на яку статтю я можу посилатись при неяві по повістці через хворобу близького родича ?
Автор вопроса: Максим - 27-11-2023 17:05:50

Доброго дня! Статті, яка б це прямо передбачала, немає. Тут може бути задіяний комплексний захист прав, зміст якого залежить від певних оставин. 

Доброго дня! Служу по мобілізації в армії і є при цьому батьком 4х неповнолітніх дітей, але в розводі, допомагаю колишній дружині з дітьми на добросовісних засадах, тобто офіційно з мене аліменти не стягуються, я сам їм даю гроші, чув що можу звільнитись за цією підставою, підскажіть будь ласка які документи мені потрібно подати до рапорту щоб звільнитись з армії?
Автор вопроса: Роман - 27-11-2023 14:01:06

Доброго дня! Для звільнення на підставі ст.26 ЗУ "Про військовий обовязок і військову службу", Вам потрібно документально довести факт "утримання трьох і більше дітей до 18 років", тобто надати документи підтверджуючі постійне надання фінансового забезпечення дітей.

Доброго здоров'я.Я з початку війни в лавах ЗСУ.Після проходження ВЛК (обмежено придатний).Також нещодавно МСЕК дав 3-тю групу інвалідності на 2 роки.
Чи можливо звільнитися з армії,чи перевистися на службу за місцем проживання?
Автор вопроса: Михайло - 26-11-2023 23:51:02

Доброго дня! Згідно ст.26 п.б ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", Ви можете звільнитись за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби. 

Доброго дня! Мій зведений брат загинув пів року назад, чи є в мене можливість отримати відстрочку по факту загибелі мого зведеного брата?
Автор вопроса: Віталік - 23-11-2023 11:49:28

Доброго дня! Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають особи, повнорідний чи неповнорідний брат яких загинули... Якщо Ваш зведений брат є неповнорідним, Ви маєте право на звільнення від мобілізації.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/pro_mobilizatsijnu_pidgotovku_ta_mobilizatsiyu/statja-23.htm

 

Доброго ранку! Підскажіть будь ласка, мій син військовослужбовець строкової служби має батька інваліда ІІ групи з дитинства і відповідно він подав рапорт на звільнення зі служби за цією підставою як сказано в статі 26 закону про військовий обовязок так сказать за сімейними обставинами, але йому відмовили у звільненні типу через те що батько вже давно інвалід і ця обставина не вважається такою що "виникла"/"відбулись зміни сімейних обставин", питання чи дійсно мого сина не можуть звільнити з армії через це, якщо ні то чи можете ви оскаржити цю відмову:
Автор вопроса: Іванка - 23-11-2023 09:11:45

Доброго ранку! Відмова з вказаних підстав є незаконною і надуманою. Рекомендую оскаржувати її до суду і одночасно до вищестоящого командування. Наш офіс може підготувати Вам подібні скарги.

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо чоловік звільнявся зі служби на підставі 2ї групи інвалідності матері, потім повернувся на службу на прохання командування, командира замінили. Чи може він на цій підставі знову звільнитися та які потрібні документи? Дякую
Автор вопроса: Марина - 22-11-2023 09:25:10

Доброго дня! Так, можна знову звільнитись. Потрібно буде надати свідоцтва про народження військовослужбовця, паспорт батьків, медичний висновок медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

Доброго дня, ми з дружиною військовослужбовці, і в нас є дитина 10 років, але ця дитина від попереднього шлюбу, батько цієї дитини платить аліменти, чи можемо ми з дружиною звільнитися з військової служби за такої підстави?
Автор вопроса: Петро - 21-11-2023 13:21:42

Доброго дня! Один з Вас має право на звільнення за сімейними обставинами.

Здравствуйте.подскажите пожалуйста сложилась такая ситуация,отвезли документы в военкомат для прохождения комиссии и для получения военного билета допризывника,сказали ждать пока вызовут на комиссию а нам нужно выехать за границу на неопределенное время,что делать в такой ситуации ждать или ехать забирать документы?
Автор вопроса: Аня - 20-11-2023 08:51:49

Доброго дня! Якщо вказані документи необхідні для виїзду за кордон, - бажано забрати.

Доброго ранку!таке питання, я не отримав заробітну плату з бойових можливо щось зробити!? Але це було в початку цього року!
Автор вопроса: Іван - 20-11-2023 08:21:18

Доброго ранку! Якщо Ви не отримали заробітню платню, насамперед Вам потрібно документально встановити факт заборгованості перед Вами, тобто одержати з бухгалтерії відповідну довідку. Не виключено, що в процесі отримання даної довідки заборгованість буде ліквідовано. Якщо ні, - Ваш шлях до суду.

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи можуть мобілізувати батька, в якого син має інвалідність 1 групи (син має 23 роки, не розмовляє, має психічні розлади, потребує постійного догляду), але по догляду за ним оформлена мати? Чи зміниться щось, якщо переформити по догляду на батька?
Автор вопроса: Софія - 18-11-2023 17:35:38

Доброго дня! Якщо оформлена на ПД мати, батька можуть мобілізувати. В разі оформлення ПД на батька, - можна поборотися.

Дякую за відповідь. в наказі про прийняття в аспірантуру написано що прийнятий з відривом від виробництва та нараховуватиметься стипендія. Якщо з відривом то має бути на пів ставки, чи як правильно?
Автор вопроса: Олег - 17-11-2023 13:16:50

Це вже питання до бухгалтера підприємства.

Добрий день!
Які документи неохідно подати у військомат для отримання відстрочки ,якщо дружина інвалід 3 групи?
Автор вопроса: ІГОР - 17-11-2023 11:08:27

Доброго дня! Документи, перелік копій яких не є остаточний: *Свідоцтво про шлюб;  * Свідоцтво про інвалідність;  *Паспорти з пропискою, щоб було видно, що з Вами не проживають повнолітні родичі, які можуть доглядати Вашу дружину; Бажано мати інші документи, які підтверджують факт попередньовказаних обставин.

Доброго дня! Мені 21 рік я призовник, в армії не служив, підскажіть будь ласка чи відбувається зараз якась форма призову для осіб маючих статус "призовник"?
Автор вопроса: Саша - 16-11-2023 13:13:10

Доброго дня! Подібних Вам осіб на даний час беруть до ЗСУ виключно як добровольців.  

Добрий день. Підкажіть будь ласка. Я працюю на державній роботі в природоохоронній науковій організації, та поступив в аспірантуру по своїй спеціальності на державне місце. Чи маю я звільнятись з основного місця роботи на період навчання? Чи можна працювати та навчатися, так як обєктом моєї наукової роботи є моя державно робота?
Автор вопроса: Олег - 16-11-2023 09:30:44

Доброго дня! Це питання одночасно до керівництва ВНЗ і адміністрації за місцем Вашого трудової діяальності. Якщо їх обох це влаштовує, - немає проблем.

Доброго дня!У моєї дружини брат інвалід І групи, втратив матір, чи розповсюджується вимога про "відсутність інших осіб які можуть здійснити такий догляд" в аб.12 ст.23 закону про мобілізацію на мене, як на особу яка хоче оформити опікунство над цим братом сестри інвалідом І групи ?
Автор вопроса: Дмитро - 15-11-2023 12:29:23

Доброго дня! Раджу оформити "постійний догляд", опікунство Вам нічого не дасть.

добрий день.підкажіть будь ласка-я пройшов ВЛК у 2020р повинно було діяти 5років.зараз вони мене викликають і вимагають знову пройти влк.на який документ мені зіслатись що ті хто проходив влк до 2022р дійсне 5років.а ті що проходять влк після введення військового стану потрібно проходити кожен рік.дякую.
Автор вопроса: Валерій - 13-11-2023 18:28:23

Доброго дня! Згідно з статтею 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Доброго дня! Підскажіть будь ласка які є підстави для звільненя з ЗСУ?
Автор вопроса: Тарас - 13-11-2023 09:26:46

Доброго дня! Всього законом передбачено 12 підстав звільнення за сімейними обставинами під час воєнного стану:

 • у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;
 • у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
 • у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
 • військовослужбовці-жінки — у зв’язку з вагітністю;
 • військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;
 • військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
 • перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.
Доброго дня!
Хто може виступати позивачем у суді, щодо примусового припинення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону?
Дякую.
Автор вопроса: Павло - 09-11-2023 13:47:09

Доброго дня! Позивачем має виступати в суді орган, який провів реєстрацію ГР. Громадське об’єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації в разі виявлення ознак порушення громадським об’єднанням вимог статей 36,37 Конституції України, статті 4 Закону України "Про громадські об’єднання", якими передбачено, що утворення і діяльність громадських об'єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, забороняються. Громадські об'єднання не можуть мати воєнізованих формувань. Заборона громадського об'єднання має наслідком припинення його діяльності у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". Справа про заборону громадського об'єднання розглядається у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. На практиці, подібні судові рішення приймались після проведення перевірок органами національної поліції, на підставі їх матеріалів, і за їх ініціативою органи, що здійснювали реєстрацію ГО, звертались як позивачі до суду. 

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи може мені яки жителю Подільського району, вручати повістку Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району міста Києва?
Автор вопроса: Михайло - 09-11-2023 10:54:54

Доброго дня! Так, це не суперечить закону.

Доброго дня, є група інвалідності, чи можуть мені якщо я за власним бажанням письмово попрошу зняти інвалідність?
Автор вопроса: Тарас - 07-11-2023 11:19:27

Доброго дня! Вказане рішення приймає МСЕК. Якщо Ви підтверджете факт видужання, МСЕК вказане може зробити своїм рішенням, після вивчення Вашої медичної документації і Вашої заяви.

Здравствуйте, нахожусь за границей, мне 39 у меня ребёнок 6 лет инвалид и поєтому меня по закону не могут мобилизировать. Хочу узнать можно ли сделать по выше указаной причине отсрочку без моего присутствия?
Автор вопроса: Василий - 07-11-2023 09:18:22

Доброго дня! Без Вашої присутності таке рішення прийнято не буде. Для отримання відстрочки відстрочки від мобілізації у воєнний час потрібно особисто з'явитись до ТЦК та пройти всі необхідні мобілізаційні процедури. 

Доброго ранку, допоможіть будь ласка, мені лікар написав діагноз заключення: стан після перенесеної спинальної травми з переломом L4,післятравматичною деформацією тіл TH12-L1, післятравматичним ретролістезом L5-S1 Iступеню, остеохондроз грудопоперекового відділу хребта з протрузією диска L3-4 (післятравматична), грижі Шморля в ТН11-L2,L4 (післятравматична). Чи підлягаю я з таким діагнозом мобілізації згідно законодавства?
Автор вопроса: Денис - 03-11-2023 09:25:07

Доброго дня! Згідно ст.64 Положення про ВЛК https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#top "визнаються непридатними до ВС особи, які мають хвороби хребта (дорсопатії) та їх наслідки М40-М54 (кіфоз і лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії, за умови значного порушення функцій. Саме з останнього будуть виходити при визначення Вашої придатності до ВС і відповідно можливості мобілізації.

Доброго дня Павло! Чи можуть звільнити з ЗСУ мого чоловіка через те що його доньці ЛКК присвоєно групу інвалідність?
Автор вопроса: Оксана - 02-11-2023 16:03:12

Підставами для звільнення є одна з наступних обставин: утримання військовослужбовцем повнолітньої дитини, яка є особою з інвалідністю I чи II групивиховання військовослужбовцем дитини з інвалідністю віком до 18 роківвиховання військовослужбовцем дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність; 

Добрий день. Дружина інвалід 3-ї гупи. дві дочки студентки ВНЗ навчаються в м. Київ, крім того старша дочка проживає в Німеччині. чи маю право на відстрочку від мобілізації.
Автор вопроса: Ігор - 02-11-2023 12:08:57

Доброго дня! Якщо ви з дружиною проживаєте в Києві, скоріш за все, відстрочку Вам не нададуть, оскільки наявні дочки, які зобов'язані і мають можливість доглядати матір. 

Доброго ранку! Працюю експедитором, постійні скандали на складі, як на які статті закону треба посилатися в заяві на звільнення, щоб отримати на виході якісь виплати і можливість стати на біржу?
Автор вопроса: Віктор - 02-11-2023 07:53:10

Доброго ранку! Допомога   по   безробіттю  особам,  які  звільнилися  з останнього  місця  роботи за власним бажанням призначається відповідно до частин першої та другої статті 23 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Виплати починаєюься з 91-го календарного дня. В разі звільняння за згодою сторін, допомога   по   безробіттю  починає виплачуватись з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в в державній службі зайнятості.

 

доброго дня! військовослужбовець по мобілізації під час військової служби одружився з дівчиною яка має інвалідність ІІ групи, чи може він звільнитись з армії?
Автор вопроса: петро - 01-11-2023 14:54:01

Доброго дня! Так, це є підствою для звільнення з військової служби.

Доброго дня! Дитина інвалід першої групи, чи може чоловік, дружина і дитина всією сім'єю виїхати за кордон?
Автор вопроса: Марія - 30-10-2023 09:55:33

Доброго дня! Так, можуть. Потрібно мати свідоцтво про народження дитини і документальне підтвердження інвалідності дитини.

Добрий день! У мене 3 група інвалідності,є дві дочки , одній 22- також має 3 групу , друга дочка 20 років -студентка денноі форми навчання.Чи має мій чоловік право на вістрочку?
Автор вопроса: Галина - 25-10-2023 14:57:47

Доброго дня! На моє переконання, Ваш чоловік має право на відстрочку. Легше це буде доводити ТЦК якщо донька-студентка разом з Вами не проживає.  

Добрий день. Я був доглядальником батька згідно Постанови КМ №589, як за людиною, яка не спроможна до самопересування та самообслуговування. 13 жовтня батька не стало. В управлінні соцзахисту вимагають повернути соцдопомогу в розмірі 1503 грн. (із 2589) за жовтень. Чи правомірно це? Дякую.
Автор вопроса: Олександр - 23-10-2023 22:40:16

Доброго дня! Розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше 360 годин на місяць. Компенсація за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду виплачується фізичним особам - надавачам соціальних послуг, які не перебувають у трудових відносинах, не є фізичними особами - підприємцями, не провадять незалежної професійної діяльності (наукової, літературної, артистичної, художньої, освітньої або викладацької, а також медичної, юридичної практики, у тому числі адвокатської, нотаріальної діяльності тощо), не перебувають на обліку як безробітні та відповідно до тристороннього договору про надання соціальних послуг з догляду, що укладається у письмовій формі між фізичною особою - надавачем соціальних послуг з догляду, отримувачем соціальних послуг з догляду або його законним представником та структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міської ради міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних громад (далі - орган соціального захисту населення). Однією з істотних умов такого договору є кількість годин надання соціальних послуг з догляду на місяць. Виходячи з вимог закону, нарахування відбувається за відпрацьовані години, а не за календарний місяць.  

Добрий день!
Організація (ТОВ «Спожив Сервіс» Код ЄДРПОУ - 33939717), в якій офіційно працював в період 2006 -2008рр. при внесені мого трудового стажу до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування здійснила помилку в моєму ІПН, і як зараз вияснилось, даний стаж в реєстрі не відображається.
При звернені в ПФУ (було надано трудову книжку, де даний трудовий стаж наявний), мені було рекомендовано звернутися до даної організації для виправлення нею помилки. Але по суті даної організації не існує. Згідно даних Опендатабот вона в стані – зареєстрована, свідоцтво ПДВ анульовано, за Юр адресом відсутня, і контактів ніяких немає.
Що потрібно зробити щоб ПФУ зарахував мій трудовий стаж відповідно трудової книжки.
Дякую.
Автор вопроса: Богдан - 23-10-2023 13:48:19

Доброго дня! Трудовий стаж в частині роботи на підприємстві, яке вже не існує, можна підтверджувати за сукупністю документів: * Документи, які наявні у Вас і були видані вказаним підприємством (в том числі записи в трудовій книжці); * документами, наявніими у архіві. Офіційну відмову ПФУ можна оскаржити до суду.

Доброго дня, я в 2013 році розвівся і платив аліменти по рішенню суду, проте наразі дружина і дитина прийняли громадянство РФ, чи можу я через суд відмінити виплату аліментів,якщо так то скільки це у Вас буде коштувати?
Автор вопроса: Максим - 23-10-2023 10:21:28

Доброго дня! Вказане Вами не є підставою для звільнення Вас від сплати аліментів.

Трошки уточню своє питання, людина є обвинуваченою, і в суді зараз розглядають його справу, чи можуть його мобілізувати до того як суд винесе вирок?
Автор вопроса: Василь - 18-10-2023 11:41:23

Доброго дня! До вироку мобілізувати не можуть. Після вступу вироку в законну силу, якщо вирок не буде пов'язаний з реальним позбавленням волі, але особу визнано винним у вчиненні злочину, що не є тяжким, - можуть мобілізувати.

Доброго дня! Мій колега зараз під слідством, отримав статус обвинуваченого, питання чи можуть його мобілізувати підчас розгляду справи або після?
Автор вопроса: Василь - 18-10-2023 11:29:03

Доброго дня! До вироку мобілізувати не можуть. Після вступу вироку в законну силу, якщо вирок не буде пов'язаний з реальним позбавленням волі, але особу визнано винним у вчиненні злочину, що не є тяжким, - можуть мобілізувати.

Доброго дня, мій чоловік обмежено придатний, не бачить на одне око, і його мобілізували, зараз він проходить навчання і потім його відправляють на передову, підскажіть чи можна тут щось вдіяти щоб його з таким здоров'ям н6е відправляли на перед, а перевели в тилову частину чи ще якось?
Автор вопроса: Надія - 16-10-2023 14:01:48

Доброго дня! Рекомендую звертатись до медичної військової установи для одержання медичної допомоги і направлення на повторну військово-лікарську комісію. 

Вітаю. Невеличке доповнення: чи дадуть відстрочку другому сину на підставі "батько інвалід 2 групи"? Чи можуть сказати що хай перший (в якого бронь від підприємства) займається батьком? Дякую.
Автор вопроса: Олександр - 11-10-2023 13:27:52

Вітаю! Можуть і відмовити.(

Вітаю. Ситуація стандартна: батько інвалід 2гр пожиттєво, має сестру в іншому регіоні, двох синів, обидва військовозобов'язані. У першого сина є бронь від підприємства. Чи можуть надати бронь другому сину? Дякую.
Автор вопроса: Олександр - 10-10-2023 19:50:56

Доброго вечора! Бронь надається (забезпечується) підприємством, на якому особа працює. З того, що ви написали, підстав для ненадання броні не вбачаю. 

Доброго дня! Чи підлягають мобілізації особи які мають погашену судимість?
Автор вопроса: Петро - 02-10-2023 12:54:27

Доброго дня! За даною підставою виключитись з військового обліку мають право лише особи, які раніше отримали обвинувальний вирок суду (засуджені) із санкцією у вигляді позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Добрий день. Підкажіть будь ласка чи є якась правова можливість висунути недовіру керівнику?
Автор вопроса: Іван - 28-09-2023 13:27:02

Доброго дня! Залежит від того, хто керівник за посадою і хто збирається висувати недовіру. В різних оставинах можуть існувати можливості.

Доброго вечора
Дружина 2 група інвалідності, має двох синів, одному 5 років, другому -18 (студент, контрактник, оплату в договорі на навчання зазначено батько). Чи може чоловік отримати відстрочку від мобілізації в такому випадку?
Автор вопроса: Ольга - 27-09-2023 19:06:24

Доброго дня! Я вважаю, що виходячи з інвалідності дружини, Ви маєте право на відстрочку, якщо Ви проживаєте однією сім'єю і відсутні інші особи, яка за законом зобов'язані її утримувати.

Доброго дня. Місяць тому отримали медичний висновок про дитину-інваліда до 18 років. Зараз оформлюємо посвідчення. В соцзахисті (звернулись 14.08.23р.) кажуть, що його оформлюють тільки після надходження першої виплати, яку ми ще не отримали. Чи можливо оформлення відстрочки, якщо є тільки завірена копія медичного висновку та ІПР чи тільки після отримання посвідчення?
Автор вопроса: Анна - 14-09-2023 16:06:48

Доброго дня! Суто формально, потрібно мати посвідчення. Але в разі крайної необхідності, подавайте документи всі які маєте. Якщо Вас поки що не викликають до ТЦК, чекайте на посвідчення.

Вітаю
Якщо я працюю з фірмою по цивільно-правовому договору, то чи подають мої дані в тцк?
Автор вопроса: Ігор - 12-09-2023 16:37:32

Доброго дня!При укладанні трудового договору з громадянином, на нього поширюються норми трудового законодавства, відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України, що передбачає подання відповідного військово-облікового документа. Щодо фізосіб, які виконують роботи або надають послуги за договорами цивільно- правового характеру (ЦПХ), то вони не підпадають під військовий облік на підприємстві, оскільки не є найманими працівниками, відповідно їх дані не надаються.

До питання зворотньої дії

А якщо заяву на відстрочку писав, але ніякої відмітки не ставили і ніякого документа не давали, лише на словах. Тоді відстрочки не буде?
Автор вопроса: Дмитро - 12-09-2023 09:26:37

Відмітка про відстрочку є в ТЦК і вона має діяти на весь навчальний рік.

Доброго дня!! мій батько інвалід війни 2 групи (пожиттєво), працездатний, одружений (моя рідна мати, без інвалідності, працездатна). я єдиний син (місце проживання зареєстровано окремо від батьків). Чи маю я право на відстрочку від мобілізації враховуючи останні зміни в законодавстві??? Дякую.
Автор вопроса: Роман - 11-09-2023 10:08:33

Доброго дня! Ні.

Маю маму з інвалідністю 1 групи ,безтерміновою. також є у сімї брат рідній та батько.
Питання - для того, аби виїхати за кордон - потрібно оформлювати акт догляду? чи буде достатньо - свідоцтва про народження, пенсійного посвідчення і одинакової прописки?
дякую!
Автор вопроса: Юрій - 08-09-2023 12:59:03

Для виїзду потрібно оформлювати догляд і виїздити тільки разом, супроводжуючи маму.  

Вітаю
Чи поширюється зворотня дія закону на анонсовані зміни стосовно призову студентів? Чи втратять відстрочку ті хто вже вчиться?
Автор вопроса: Дмитро - 08-09-2023 10:41:26

Доброго дня! Враховуючи, що відстрочка надається кожного року на один рік, то особам, які, згідно змін в законі її втрачають, відстрочка не буде надана на наступний рік. Відмінити вже надану відстрочку неможна.

Yandex.Metrika