Он-Лайн консультации

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Он-Лайн консультации

   Вопросов: всего-2791, сегодня-0;    ответов: всего-2791, сегодня-0


Порядок
Есть ответ  
Опубликовано  
Ожидает ответа  
Опубликовано  
Доброго дня! проконсультуйте будь ласка, чи прямо передбачений чинним законодовством України обовязок дружини утримувати чоловіка??? дякую!
Автор вопроса: Роман - 25-04-2024 14:43:08

Доброго дня! Читайте ст.75 Сімейного кодексу України.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text "Право одного з подружжя на утримання"

1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.

4. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

5. Права на утримання не має той із подружжя, хто негідно поводився у шлюбних відносинах, а також той, хто став непрацездатним у зв'язку із вчиненням ним умисного кримінального правопорушення, якщо це встановлено судом.

"Без проходження ВЛК з військової служби не звільнять"
Тобто маючи групу інвалідності не можна буде звільнитися з військової служби?
Здається в новому законі є пункт про звільнення осіб з інвалідністю?
Автор вопроса: Михайло - 25-04-2024 03:17:57

Вас всерівно заствлять пройти ВЛК

Якщо звільнитися з ЗСУ маючи групу інвалідності (пов'язана з проходженням військової служби), надану 2023 року, чи направлять повторно на МСЕК?
Автор вопроса: Михайло - 24-04-2024 14:55:15

Без проходження ВЛК з військової служби не звільнять

Доброго дня. Маю дефіцитну ВОС. Чи є взагалі варіант працевлаштування де можуть забронювати? Чи це неможливо в принципі?
Автор вопроса: Василь - 23-04-2024 17:17:43

Доброго дня! Є варіант працевлаштування вчителем у школу.

Доброго дня, яка є можливість оскаржувати висновки ВЛК при наявності хронічної хвароби, якщо ВЛК дає заключення придатний, а перелік хвороб не передбачає придатність? Куди звертатися з приводу порушень. Вдячний за відповідь
Автор вопроса: Олег - 19-04-2024 11:50:54

Доброго дня! Коли йдеться про постанови ВЛК районного та міського рівня, можна звернутися до ВЛК обласного рівня з метою перегляду такого висновку. Щодо перегляду чи скасування постанов підпорядкованих ВЛК, то це мають робити ВЛК відповідних регіонів. А ЦВЛК переглядає постанови ВЛК будь-яких рівнів. Також рішення ВЛК можна оскаржити до суду.

Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи маю я право на відстрочку від призову згідно 10449, якщо вступив до університету в 2023 році, та здобуваю другу вищу освіту. Чи відстрочка буде ліквідована навіть для тих хто вже навчається? Дякую
Автор вопроса: Микола - 19-04-2024 11:46:14

Доброго дня! Якщо Ви здобуваєте другу вищу освіту того ж рівня (бакалавр/бакалавр, магістр/магістр) відстрочку не нададуть. (студентам відстрочку надають (перепідтверджують) раз на рік.)

Мені 23 повних років
Закінчив військову кафедру за спеціальністю 041300 (командир взводу БУК-М1, дефіцитна спеціальність)
Наразі військомат поставив ультиматум: або сам знаходжу частину і приношу відношення, або їду на навчання
Питання у тому, чи можуть вони мене мобілізувати взагалі?
Автор вопроса: Олег - 17-04-2024 15:48:51

Доброго дня! Ви являєтесь офіцером запасу. Офіцери запасу у військовий час підлягають мобілізації з обмеженнями, визначеними у ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію"  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text . Вікового обмеження по мобілізації  офіцерів запасу закон не містить. Обмеження щодо віку 27 (25) років чітко вказано стосуються призовників, а не офіцерів запасу. 

Чи можливо зараз подавати рапорт військовослужбовцям на звільнення за наявності інвалідності?Через який час можуть звільнити?
Автор вопроса: Михайло - 17-04-2024 10:05:45

Доброго дня! Оскільки відповідний закон ще не вступив в силу, підстави для подання такого рапорту відсутні. Подавайте через місяць. При цьому, чинним законодавством не передбачено чіткого строку, протягом якого командир зобов’язаний розглянути рапорт на звільнення та звільнити військовослужбовця. Але Інструкція з діловодства в Збройних Силах України містить положення, яке встановлює загальний 30 денний строк для виконання документів, в яких не зазначено строк виконання. Перебіг 30 денного строку розпочинається з моменту реєстрації документа у військовій частині, до якої він надійшов. Отже, за загальним правилом рапорт на звільнення має бути розглянутий командиром протягом 30 днів з моменту його реєстрації в стройовій частині. Розглянутим вважається рапорт той, по якому прийнято рішення та це рішення чи відповідь доведена до військовослужбовця належним чином. Відповідь на рапорт має містити рішення з посиланням на акти законодавства та роз’ясненням порядку оскарження. Якщо протягом 30 денного строку відповідь з рішенням по поданому рапорту відсутня, то варто написати рапорт з проханням надати відповідь безпосередньому командиру або направити рапорт командуванню вище, із зазначенням строку подання первинного рапорту.

Доброго дня
Питання по наданню відстрочки згідно правок по новому закону 10449. Є мама інвалід 2 група, батько пенсіонер і сестра, яка проживає на постійній основі за кордоном. Питання, згідно нових правок до закону, чи можлива відстрочка від мобілізації? Бо згідно діючої редакції закону така відстрочка можлива.
Дякую
Автор вопроса: Ярослав - 16-04-2024 11:30:58

Доброго дня! На моє переконання. що і після вступу в силу відповідних змін, з вказаних Вами підстав особа має право на відстрочку. При цьому, всеж-таки потрібно побачити опублікований закон.

Доброго дня.
Матір дружини має 2 групу інвалідності. Чи законом передбачена оформлення долгляду за нею для отримання відстрочки від мобілізації?
Автор вопроса: Юрій - 14-04-2024 22:56:35

Доброго дня! Наявність групи інвалідності прямо не вказує на необхідність надання особі постійного стороннього догляду. Такий висновок робиться при обстеженні особи.

Ні, я не про те, щоб післяопераційна реабілітація стала причиною не проходження ВЛК. А щоб ВЛК на основі реабілітації дозволило місяць відстрочки на час лікування?
Автор вопроса: Валентин - 14-04-2024 22:53:02

Спробуйте звернутись з письмовою заявою до ВЛК. При цьому, вказані Вами обставини не визначені як обов'язкові для відстрочення проходження ВЛК.

Скажіть будь ласка за новим законом про мобілізацію військовослужбовці які мають інвалідність зможуть звільнитися відразу після публікації закону,чи через місяць?
Які для цього потрібні документи?
Автор вопроса: Михайло - 14-04-2024 20:30:05

Доброго дня! Про це можна буде говорити підля публікації тексту закону.

Доброго дня!
Зробив операцію на гемороїдальних вузлах. Відновлення треба до місяця, так сказали в лікарні
Прийшла повістка про те, що треба пройти ВЛК в місцевому ТЦК. Які документи варто надати на ВЛК, щоб дали відстрочку хоча би на один місяць відновлення?
Був би вдячний за допомогу.
Автор вопроса: Валентин - 13-04-2024 18:36:08

Доброго дня! Необхідність реабілітації не є підставою для відмови в проходженні ВЛК, якщо така реабілітація не пов'язана з перебуванням в лікарняному закладі.

Доброго дня. Підскажіть будь ласка. Я строковик звільняюсь в травні по демобілізації яку підписав Президент. В військоматі видають повістки на рів вперед, але я бажаю піти вчитись. Якщо взяти бойову повістку на 25 рік а потім піти вчитись то повістка стає недійсна, я зможу отримати відстрочку? Це законно видавати повістки аж на 2025рік? Повістка ж не може діяти так довго?
Автор вопроса: Анатолій - 12-04-2024 11:05:15

Доброго дня! Нічого незаконного у видачі повістки немає, однак, за наявності підстав для відстрочки (вступ до ВНЗ), - одразу подавайте заяву про надання відстрочки, як студенту. Вам зобов'язані будуть надати відстрочку незалежно від повістки.

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, відстрочку для вчителів прибрали з закону 10449? Дякую.
Автор вопроса: Дмитро - 11-04-2024 17:09:39

Доброго дня! Призову на військову службу під час мобілізації на особливий період не підлягатимуть деякі педагоги та науковці (за основним місцем роботи). Зокрема, це стосується: науковців і викладачів, які мають науковий ступінь, і працюють у закладах вищої та фахової передвищої освіти або наукових установах і організаціях не менше ніж на 0,75 ставки; педагогів закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, які працюють не менше як на 0,75 ставки.

Добрий день! Таке питання: чи можлива відстрочка по мобілізації особі, яка доглядатиме людину старшу 80-років, при тому що жодних родичів в неї немає (дружина померла, дітей не було). Між доглядачем і 80 річним родинних звязків немає. Якщо так, то яка процедура отримання відповідних документів. Дякую
Автор вопроса: Андрій - 11-04-2024 12:06:32

Доброго дня! Зверніться до місцевого обргану опіки і піклування для встановлення постійного догляду за особою, якщо вона такий потребує. Процедура в кожному випадку має свою особливість. Обговорити Вашу можемуов телефонній консультації.

Гаразд, задам конкретніше)
В світлі нових штрафів за повістки і тд, навіть якщо не отримав її, хочуть прирівняти до того, що нібито отримав. От випишуть такий штраф, я не сплачу. Далі ж по ідеї виконавча. Якщо на рахунках коштів нема і я сам не сплачу, можуть ж накласти арешт на майно? Ну і далі виникло питання про конфіскацію/реалізацію майна для погашення боргу
Автор вопроса: Ігор - 10-04-2024 18:04:37

Арешт накласти можуть, однак продавати єдине житло для стягнення подібного штрафу не можна.

Доброго дня. Якщо я не сплачу штраф 17тис, то чи можуть конфіскувати мою квартиру?
Автор вопроса: Ігор - 10-04-2024 13:40:32

Доброго дня! Ні, не можуть. Але це коротка відповідь на коротке питання.

Вітаю. Чи може особа без педагогічної освіти бути педагогічним працівником коледжу тощо?
Автор вопроса: Дмитро - 10-04-2024 11:22:04

Доброго дня! Згідно ст.58 ЗУ "Про освіту" Особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за іншою спеціальністю та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника строком на один рік. Особи можуть продовжити працювати на відповідних посадах педагогічних працівників системи дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти після їх успішної атестації у порядку, визначеному законодавством.

 

Доброго дня. Дякую Вам за оперативну відповідь. Підскажіть, будь ласка, які потрібно документи мені зібрати для отримання відстрочки сина від мобілізації - Я інвалід 2 групи, працюю, проживаю з сином удвох, дітей більше немає, чоловіка немаю.
Автор вопроса: АЛЬОНА - 09-04-2024 15:01:08

Доброго дня! Потрібно подати письмову заяву про надання відстрочки, до якої долучити, копії паспортів з реєстрацією місця проживання, свідоцтво про народження сина, свідоцтво про інвалідність. Вказаний перелік не є вичерпним. 

Добрий день, маю таке питання, я був засуджений на 5 років за те що перевозив наркотики, але не сидів у тюрмі, а мені становили іспитовий термін 3 роки. У військоматі сказали що я не можу бути виключений з військового обліку через те що не сидів у тюрмі. Скажіть, чи можу я все таки бути звільнений та по якому закону чи статтями? Дякую.
Автор вопроса: Віталій - 09-04-2024 10:50:14

Доброго дня! Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» ( https://cutt.ly/LXKhTeQ) виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України – у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України – у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які: були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Ви були засуджені за злочин середньої тяжкості.

Доброго дня. Чи підлягає мобілізації мій син, проживаємо удвох, якщо я мама 51 рік, маю другу групу інвалідності і працюю.
Автор вопроса: АЛЬОНА - 05-04-2024 14:43:33

Доброго дня! Ваш син має право на відстрочку, якщо у Вас немає інших дітей і чоловіка. 

Доброго дня!
Проживаю з дружиною інвалідом 2-ої групи, в нас є дочка повнолітня, яка проживає закордоном.
Чи можливо мені виїхати з дружиною закордон як опікун? І що для цього потрібно?
Був би вдячний за відповідь.
Автор вопроса: Валентин - 04-04-2024 22:40:21

Доброго дня! Так, Ви маєте право виїхати за кордон супроводжуючи дружину. Як на мене, достатньо мати паспорти обох осіб, свідоцтво про інвалідність дружини, свідоцтво про шлюб. При цьому, хоч це нічим не передбачено, раджу звернутися з письмовою заявою до ТЦК. В рані необхідності, наш офіс може підготувати таку заяву он-лайн.

Чи можливо звільнитися з ЗСУ якщо отримав 3 групу інвалідності та втрату працездатності 45 вадсотків
Автор вопроса: Михайло - 03-04-2024 20:14:46

Доброго дня! Факт інвалідності не має визначального значення для звільнення. Визначальним є висновок ВЛК.

Доброго дня Павло, згідно ст.23 з-ну України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули на війні мають право на відстрочку. Питання: Якщо загинув рідний брат, відстрочкою можуть скористатися всі троє його синів і рідний брат ? Чи тільки хтось один з них ?
Автор вопроса: Володимир - 02-04-2024 19:13:01

Доброго дня! Я не бачив з цього приводу офіційного роз'яснення, однак вважаю, що всі без виключення близькі родичі мають право на відстрочку.

Добрий день, маю таке питання, чоловік хоче звільнитись з армії по догляду за батьком, він інвалід 3 група, знаю що для догляду потрібна довідка мсек, чи вплине на рішення мсек, те що батько лікувався в писхіатричій лікарні?
Автор вопроса: Анна - 01-04-2024 10:37:03

Доброго дня! На жаль, відповідь надати не зможу. Це питання медичне.

Чи по законодавству жінка пенсіонер зобов'язана утримувати чоловіка інваліда?
Автор вопроса: Кіготь - 27-03-2024 19:28:45

Згідно з Сімейним кодексом України (ст.75) «Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу». Враховуючи, що обидві вказані у Вашому питанні особи є непрацездатними, то вони зобов’язані матеріально підтримувати один одного, однак жоден з них не зобов’язаний утримувати іншого.

Мої шанування! Пане Павло, підскажіть будь ласка яка відповідальність передбачена законодавством для лікаря персонально та для ВЛК, за те, що вони "непридтному" чоловіку пишуть "придатний"?
Автор вопроса: Орися - 27-03-2024 09:53:50

Доброго дня! Як варіант, ст.ст.140, 366, 367 КК України.

Добрий вечір. Чи може чоловік стати опікуном чи піклувальником для дружини, вона інвалід 2 групи? І які для цього потрібні документи?
Автор вопроса: Володимир - 21-03-2024 20:57:19

Доброго дня! Офіційно оформлена опіка або піклування над непрацездатною людиною дозволяє захистити її інтереси та забезпечити гідні умови життя. Опікуни/піклувальники зобов’язані піклуватися про побут, харчування, особистої гігієни та стан здоров’я своїх підопічних.

Встановлення опіки/піклування над недієздатною фізичною особою

Відповідно до Цивільного кодексу України, опіка/піклування в Україні може встановлюватися над:

  • фізичними особами, які визнані недієздатними;
  • фізичними особами з обмеженою дієздатністю.

Оформити опіку/піклування можуть:

  • родичі, які проживають на одній території з особою, яка потребує опіки/піклування;
  • батьки, діти, брати та сестри особи, яка потребує опіки/піклування (незалежно від місця їх реєстрації);
  • територіальні органи опіки та піклування;
  • психіатричні медичні установи.

На роль потенційних опікунів/піклувальників можуть претендувати тільки повнолітні громадяни з повною дієздатністю. Вони мають пройти медичний огляд і спеціальні підготовчі курси.

Як оформити опіку та  піклування

Перед тим, як оформлювати опіку/піклування, необхідно довести, що людина потребує вашого повного піклування. Тобто визнання особи недієздатною потребує перевірки юридичних та медичних критеріїв. До них належить наявність у неї психічних розладів, нездатність контролювати свої дії та неможливість об’єктивно оцінювати свої вчинки.

Отже, щоб встановити опіку/піклування над особою, яка цього потребує, необхідно:

  • Звернутися до місцевого органу опіки та піклування і отримати рішення про можливість призначення опікуна/піклувальника особі.
    • Подати заяву до суду за місцем проживання особи над якою встановлюється опіка/піклування, або за місцем проживання потенційного опікуна/піклувальника.
    • У заяві про визнання фізичної особи недієздатною/обмежено дієздатною, мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
    • До заяви мають бути додані докази на підтвердження психічного стану: довідка про стан здоров’я та виписка з історії хвороби.

Суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною/обмежено дієздатною, встановлює над нею відповідно опіку/піклування і за поданням органу опіки та піклування призначає їй опікуна/піклувальника. Рішення суду після набрання ним законної сили суд надсилає органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.

Важливо! Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначає суд, але цей термін не може перевищувати двох років. Фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.

Оформлення постійного догляду над непрацездатними особами та особами похилого віку

Процедура встановлення постійного догляду оформляється простіше за опікунство та піклування, адже немає необхідності в судовому порядку визнавати людину недієздатною.

Оформлення постійного догляду мають право отримати особи, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть самотужки забезпечувати побутове самообслуговування.

За ким можна здійснювати догляд

Догляд здійснюється за:

  • особами з інвалідністю I чи ІІ  групи ( крім тих, хто потребує допомоги внаслідок психічного розладу);
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • тими, хто досяг 80-річного віку;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

Зверніть увагу! Якщо догляду потребує дієздатна особа, яка усвідомлює свої дії, але у зв’язку зі станом здоров’я потребує стороннього догляду, в такому випадку потрібна обов’язкова згода про отримання догляду. Тому йдеться про людину літнього віку/пенсіонера/ку з когнітивними порушеннями, він/вона також має написати заяву про те, аби йому/їй призначили особу, яка буде здійснювати постійний догляд.

Оформити догляд над  вказаною вище категорією осіб може фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг, особа з числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Для оформлення постійного догляду за особою, яка його потребує, потрібно звернутися до органу опіки та піклування і надати наступний перелік документів:

  • заяву про те, що особа хоче здійснювати постійний догляд за особою, яка потребує догляду;
  • копії паспорту особи, яка буде здійснювати догляд, та особи, щодо якої буде здійснюватися догляд;
  • медичну довідку особи, яка буде здійснювати догляд;
  • довідку щодо реєстрації місця проживання;
  • документи щодо права власності на майно або право користування ним;
  • довідку лікарської комісії, яка підтверджує те, що особа потребує постійного стороннього догляду іншої особи.

Які документи підтверджують потребу в догляді

  • Для громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень — висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
  • Для осіб з інвалідністю — копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • Для невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, — висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді — за формою, затвердженою МОЗ.
Добрий день. Чи підлягає мобілізації чоловік в якого дружина має 2 групу інвалідності? І вони проживають з батьками дружини.
Автор вопроса: Ольга - 21-03-2024 10:21:38

Доброго дня! Згідно з чинним на даний час ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" , - Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати; При цьому, згідно статті 198 Сімейного кодексу України, - " Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати." 

        Таким чином, якщо батьки дружини не мають можливості надавати допомогу повнолітній дочці (через інвалідність, похилий вік, тощо) та за відсутності повнолітніх дітей, вказаний чоловік має право на відстрочку від призову.

Доброго ранку, я півтора місяці назад отримав висновок влк і хочу його оскаржити бо він не правдивий, підскажіть чи ще не запізно його оскаржувати?
Автор вопроса: Олег - 21-03-2024 09:01:37

Доброго дня! Термін оскарження висновку ВЛК до суду складає 6 місяців з моменту, коли особа дізналась про порушення своїх прав (фактично з моменту одержання на руки висновку). Оскарження до вищестоящої ВЛК, згідно з п.3.2. глави 3 Наказу 402, здійснюється в строки, визначені ЗУ "Про звернення громадян" (1 місяць). 

Якщо спочатку відбулось оскарження до вищестоящої ВЛК, то подальше оскарження до суду можливе в строк 3 міс. з дня одержання відповіді про наслідки розгляду заяви.

 

Добрий день. Я проживав з батьками в одній квартирі. Кожний з нас був співласником по 1/3 частині. Мама померла в 2016 році. Ми з батьком подали заяви до державного нотаріуса на протязі 6 місяців. Батько відмовився від маміної частини на мою користь. Свідоцтва я не отримував. В жовтні 2023 р. помер батько. Чи можна подати заяву до приватного нотаріуса? Дякую.
Автор вопроса: Олександр - 11-03-2024 21:00:40

Доброго дня! Оформити спадщину можна як у державного так і у приватного нотаріуса за місцем відкриття спадщини. 

Доброго дня. Я офіцер запасу, мати інвалід другої групи.Постійного догляду не потребує. Чи зможу виїхати за кордон, супроводжуючи матір? У нас спільне місце реєстрації. Дякую
Автор вопроса: 777 - 09-03-2024 13:53:05

Відповідно до “Правил перетинання державного кордону”, військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років можуть супроводжувати за кордон дружину, батьків та дітей, якщо вони мають I або II групу інвалідності. Для того, щоб військовозобов'язаний чоловік міг супроводжувати родича за кордон, він має мати при собі: 1. Закордонні паспорти (свій, та особи з інвалідністю); 2. Документ, що підтверджує родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, витяг з демографічного реєстру про реєстрацію за однією адресою тощо); 3. Документи, що підтверджують інвалідність родича, якому необхідний супровід. Зокрема, це можуть бути: – посвідчення інвалідності із зазначенням групи інвалідності; – пенсійне посвідчення із зазначенням групи інвалідності;  При цьому, наявність вказаних документів не дають гарантію віїзду, оскільки остаточне рішення про дозвіл на виїзд, приймає прикордонник безпосередньо на кордоні.

 

Доброго вечора! Маю більше 30 років безперервного педагогічного стажу. Раніше отримувала пенсію по інвалідності. Зараз виходжу на пенсію за віком. Чи маю я право на отримання одноразвої грошової допомоги у розмірі 10 пенсій? Дякую.
Автор вопроса: Вікторія - 08-03-2024 20:46:14

Доброго дня! Відповідно вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (п. 7.1 Прикінцевих положень), педагогічні працівники, які працювали на посадах, щоі дають право на пенсію за вислугу років, та виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги у розмірі їх 10 місячних пенсій станом на день її призначення. Законодавство не ставить право особи на отримання такої допомоги в залежність від того чи мала вказана особу іншу пенсію до оформлення нею пенсії за віком. (Постанова Верховного Суду від 02 березня 2020 року № 175/4084/16-а(2-а/175/86/16)

Добрий день. Як сформувати лист в ТЦК з проханням про надання відстрочки у звязку із навчанням в аспірантурі? Які документи потрібно додати?
Автор вопроса: Арсен - 05-03-2024 09:38:56

Доброго дня! Раджу підготувати письмову заяву, до якої долучити засвідчені копії наступних документів: *Паспорта громадянина України; * Військового квитка (приписного); та документальне підтвердження факту навчання в аспірантурі. В заяві пошліться на відповідну статтю закону.

Доброго дня пане Павло, підскажіть будь ласка, яка відповідальність буде для матері інваліда яка повернулась іззі кордону в Україну раніше ніж її син який супроводжував і яка відповідальність її сина який супроводжував коли він повернеться в Україну?
Автор вопроса: Марина - 21-02-2024 12:18:13

Доброго дня! Відповідь - НІЯКОІ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

щодо виїду 9 річної дитини за кордон, трошки уточнюю, зараз щоб бабуся з дитиною закордон виїхати достатньо довіреності 1 з батьків? Чи від 2-х потрібно
Автор вопроса: Олена - 15-02-2024 16:48:23

Доброго дня! Так, виїзд за кордон дитини без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків (батька або матері) можливий у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб. Для уточнення інформації щодо перетину кордону з дитиною можна звернутися до Державної прикордонної служби України0 800 218 808 або 1598 (багатоканальний номер для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого та мобільного зв'язку на території України); +38 (044) 527-63-63 (міський номер для дзвінків із України та із-за кордону, згідно з тарифами відповідного оператора зв’язку).

Зараз щоб 9 річну дитину закордон вивести достатньо довіреності 1 з батьків? Чи від 2-х потрібно
Автор вопроса: Олена - 15-02-2024 16:44:36

Доброго дня! Так, виїзд за кордон дитини без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків (батька або матері) можливий у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб. Для уточнення інформації щодо перетину кордону з дитиною можна звернутися до Державної прикордонної служби України0 800 218 808 або 1598 (багатоканальний номер для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого та мобільного зв'язку на території України); +38 (044) 527-63-63 (міський номер для дзвінків із України та із-за кордону, згідно з тарифами відповідного оператора зв’язку).

Добрий день! Чи можуть мого внука якому 20 років пропустити на кордоні разом зі мною, його бабусею,як супроводжуючого в мене, в мене 2 група, є довідка мсек та акт втановлення факту догляду?
Автор вопроса: Надія - 14-02-2024 15:51:25

Доброго дня! Якщо у Вашого онука оформлений за Вами догляд, Ви разом можете виїхати за кордон. 

Доброго дня, підскажіть будь ласка, ми з чоловіком в шлюбі, у нас є спільна дитина, і ще 2 дитини від мого попереднього шлюбу. Я написала заяву про відмову від аліментів які платить мій колишній чоловік, і бухгалтерія на роботі не нараховує їх, чи є це підставою для звільнення з арміх мого нинішнього чоловіка, так як він утримує 3х дітей малих?
Автор вопроса: Люба - 14-02-2024 11:26:08

Доброго дня! Підстави для звільнення військовослужбовця з військової служби викладені у ст.26 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу". Щодо Вашої ситуації, то у даній статті зазначено наступну підставу, "наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років".  Якщо для звільнення від мобілізації закон передбачає "утримання 3-х і більше дітей віком до 18 років", що підпадає під Вашу ситуацію, то для звільнення з військової служби потрібно, як мінімум, усиновлення Ваших дітей. 

Доброго дня. Чи може тцк принести повістку на відправку на роботу? Чи спочатку мають викликати в тцк і вже там вручати?
Автор вопроса: Ігор - 13-02-2024 09:36:47

Доброго дня! Закон допускає вручення повісток на роботі. 

Скажіть будь ласка чи може звільнитися військовий з інвалідністю за новим проектом закону про мобілізацію?
Автор вопроса: Михайло - 11-02-2024 00:13:27

За "проектом" нічого не відбувається. Дочекаємося прийняття прийняття закону. Крім того, військовослужбовець звільняється зі служби на підставі ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу". Для звільнення має значення не інвалідність а висновок ВЛК.

Доброго дня. У мене до вас таке питання . Мій чоловік пішов на пенсію у 55 років за шкідливі умови праці. Зараз йому 56. Чи може він бути мобілізованим.
Дякую. Гарного дня.
Автор вопроса: Тетяна - 09-02-2024 11:24:39

Доброго дня! Наведені Вами дані щодо Вашого чоловіка не вказують на те, що він має право на відстрочку і що його не можуть мобілізувати. 

Доброго вечора.Мого чоловіка мобілізували,якщо ми розлучимось і він стане опікун дитини,можна буде його звільнити чи ні?
Автор вопроса: Ліна - 08-02-2024 17:32:13

Доброго дня! Для звільнення з військової служби факту розлучення недостатньо. Він має набути статус особи, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років. За наявності матері дитини це досить складно.

Доброго дня! Отримав дозвіл від Дмс для виїзду за кордон на постійне місце проживання,Наступне знятися с військового обліку в тцк
Як все правильно зробити ?
Хлопець 22 роки
Автор вопроса: Діма - 08-02-2024 15:39:41

Доброго дня! Звертайтесь до ТЦК з письмовою заявою про зняття з обліку. 

Доброго дня. Проходжу влк. Маю відстрочку до кінця червня. Якщо мені зараз вручать повістку на відправку в червні чи можу я якось відстояти себе чи відмовитися без наслідків. Чи як діяти в такій ситуації?

І цікавить чи можуть після закінчення строку відстрочки прислати додому/на роботу одразу повістку на відправку?
Дякую
Автор вопроса: Іван - 08-02-2024 13:35:46

Доброго дня! Так, Вам можуть вручити повістку і зараз на червень і безпосередньо в червні. За наявності обставин, що дають право на відстрочку, зможете знову таку одержати.

Доброго ранку. Чоловіку на роботу прийшла повістка для уточнення даних. В назначенний час він прійшов до воєнкомату, пройшов ВЛК і йому одразу вручили повістку на відправлення і повідомлення на роботу про звільнення з місця роботи із збреженням місця. На данних момент у чоловіка діюча броня ще 4 місяці. Повістка на відправлення виписана на 4 місяці вперед, числом відразу після закКрім тогоінчення броні. Всі документи були надані на місці, броня була показана. Чоловік казав, що якщо броня не буде подовжена, то він сам прийде до воєнкомату, але повістку все одно виписали. Чи правомірні дії воєнкомату в данному випадку? Можуть вони при діючій броні вручати повістку на відправлення на 4 місяці вперед? Чи можна оскаржити дії воєнкомату або анулювати повістку?
Автор вопроса: Світлана - 07-02-2024 09:48:56

Доброго дня! На жаль, дії ТЦК по врученню повістки не порушують вимоги закону. В той же час, повідомлення на роботу "Про звільнення зі збереженням місяця..." не є законним, оскільки бронь може бути продовжена без погодження з ТЦК. Крім того, Ваш чоловік теретично може влаштуватись на іншу роботу, яка дасть право на відстрочку. Крім того, за 4 місяці стан його здоров'я може змінитись.

Доброго вечора. Маю право на відстрочку до червня.
Прийшло розпорядження на роботу явитись для уточнення даних. Чи можуть наперед вручити повістку про явку на мобілізацію наперед?
Автор вопроса: Іван - 06-02-2024 18:44:42

Доброго вечора! Виключити таку можливість не можна.

Доброго дня.Я батько неповнолітньої дитини.Дружина, з якою я знаходжусь в офіційному шлюбі виїхала за кордон.Дитина знаходиться зі мною.Чи підлягаю я мобілізації?
Автор вопроса: Вадим - 05-02-2024 08:15:47

Доброго дня! Вам нададуть відстрочку, якщо Ви доведете ТЦК, що самостійно виховуєте дитину віком до 18 років; Для цього Вам буде необхідно докласти певні зусилля, до чого рекомендую залучити кваліфікованого фахівця.

Доброго дня, я біологічний батько 3х дітей, в шлюбі не перебуваю, одна дитина зі мною проживає, плачу не офіційно аліменти через укрпошту з вказанням що це аліменти, і діти записані на материне прізвище, помилково напевно), чи є в мене в такому разі відстрочка?
Автор вопроса: Олег - 02-02-2024 14:31:06

Доброго дня! Для одержання відстрочки Вам потрібно документально підтвердити батьківство і факт утримання дітей. Питання такого доведення індивідуальне для кожного випадку.

Yandex.Metrika