Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2785, сьогодні-0;    відповідей: усього-2785, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрий вечір.братові сказали з'явитись на воєнкоматі. Він офіцер запасу. Закінчив воєнну кафедру чи можуть його призвати на строкову службу? І ще чи можуть призвати чоловіка якщо він має вчену ступінь кандидат, доцент і викладає в ВНЗ і маємо дитину 1 рік?
Автор запитання: Уляна - 09-02-2017 19:23:05
Доброго дня! Згідно ст. 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу. (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/paran316#n316) Враховуючи вищевикладене, особи яким після завершення ВНЗ було присвоєно звання офіцерського складу, не підлягають призову на строкову військову службу. Крім того, цілком очевидно, так як дана особа має статус військовозобов’язаного, його цілком правомірно може бути призвано до військової служби під час мобілізації. Щодо Вашого чоловіка, зауважу, що Вами не конкретизовано надання відстрочки від якого виду служби Вас цікавить. Саме тому, згідно викладу Вами свого питання, приходимо до висновку, що Вас цыкавить призов саме на строкову службу. Зокрема, згыдо ч. 13 ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, - на весь період їх роботи за цією спеціальністю. Окрім того, згіднол ч. 2 ст. 17 даного Закону, відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду. Враховуючи вищевикладене, Ваш чоловік матиме право на відстрочку від призову на строкову військову службу.
Добрый день!Где можна найти форму для заполнения эл.декларацыи про доходы?
Автор запитання: Юля - 09-02-2017 17:47:06
Доброго дня! Для вирішення Вашого питання раджу ознайомитися з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0959-16
Здравствуйте. Помогите пожалуйста разобраться.. В браке была куплена квартира (зарегистрирована на мужа), в процессе развода вопрос о разделе имущества не поднимался, и теперь спустя 6 лет бывший муж также является собственником, но не прописан, а прописана я и несовершеннолетняя дочь, и проживаем мы с дочерью в данной квартире. Не останемся ли мы на улице, ведь формально мы не владельцы и пропустили срок подачи заявления о разделе имущества (3 года) ?
Автор запитання: Наталья - 09-02-2017 13:41:58
Доброго дня! Згідно ч. 2 ст. 72 Сімейного кодексу України, до вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки. Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності. Саме тому, строк позовної давності щодо пред’явлення вимог про розподіл майна після розірвання шлюбу слід обраховувати не з моменту розірвання шлюбу, а з того моменту коли Ви дізналися про порушення своїх прав. Для прикладу, шість років після розірвання шлюбу між вами існувала домовленість про порядок користування майном, або спір щодо нього не виникав, а в 2017 році – Ваш колишній чоловік став здійснювати перешкоди у користуванні майном. За таких обставин, строк позовної давності буде обчислюватися саме з 2017 року.
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи законно укладати договори про продаж або про іпотеку щодо спадкової квартири, якщо ще не пройшло 6 місяців з дня смерті власника, якщо я спадкоємець який проживав з власником?
Автор запитання: Олексій - 09-02-2017 12:07:49
Доброго дня! До моменту отримання свідоцтва про право на спадкове майно та його реєстрації розпоряджатися цим майном Ви не маєте права.
Доброго дня, шановний Павло Вікторович! Постановою Уряду « Деякі питання стипендіального забезпечення» яка набула чинності з 1 січня 2017 року, затверджено порядок призначення і виплати стипендії. Мій син навчається в інституті за кошти НБУ, їм повідомили що тим студентам, хто навчається за кошти НБУ, стипендія буде нараховуватись і виплачуватись в старих розмірах але рейтинг отримувачів буде формуватись за новими правилами. Чи правомірно це ? До цього часу студентам, які навчаються за кошти НБУ, нараховували стипендію в тих розмірах що були затверджені Урядом, за мінусом прибуткового податку та військового збору. Буду вдячна Вам за відповідь!

Автор запитання: Ольга - 08-02-2017 15:21:23
Доброго дня! Для вирішення Вашого питання Вам слід Порядок призначення і виплати стипендій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1050) та Розміри стипендій учнів професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, наукових установ державної та комунальної форми власності, а також переможців, призерів та учасників інтелектуальних змагань затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1047. Дані положення не містять ніяких виключень чи застережень для студентів які навчаються за кошти НБУ.
Здравствуйте.У нас в городе создали комунальное предприятие "муниципальная полиция".Подскажите пожалуйста какие у них права?Ведь это не правоохранительный орган,а предприятие города как Жэк или Зеленбуд.Имеют ли они права применять спецсредства или составлять протоколы например за торговлю в неустановленных местах?Спасибо за ответ.
Автор запитання: Игорь - 08-02-2017 14:49:48
Доброго дня! Муніципальна поліція являються юридичною особою комунальної форми власності, жодного відношення до поліції, як органу внутрішніх справ вони не мають. Конкретний перелік повноважень, КП визначається статутом підприємства, з яким я і раджу Вам ознайомитися.
Доброго дня Я військовослужбовець служби за контрактом поступив в Львів в сухопутну академію ім.Сагайдачного
Хочу звільнитись мені моя частина дає відношення а юристи в академії кажуть що потрібно платити гроші за (зарплату харчування проживання )чи правда це??? Дякую
Автор запитання: Міша - 08-02-2017 14:10:02
Доброго дня! Суть Вашого питання не є зрозумілим, адже так зване «відношення» видається в тому випадку, якщо здійснюється переміщення військовослужбовця. Звільнення з військової служби служби за контрактом регулюється Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008.
Доброго дня! В кінці грудні 2016 року я звернулась до пенсійного фонду із заявою про призначення мені пенсії за вислугою років так як працювала в сфері охорони здоров’я та відповідно мала необхідний стаж. На початку січня 2017 року пенсійний фонд відмовив у призначенні пенсії за вислугу років мотивуючи в тому числі і тим що до загального стажу не може бути включений спец. стаж з 1987 по 1996 рік, так як при звільненні у 1996 році запис завірений печаткою з назвою „УРСР”. Чи правомірні дії пенсійного фонду?
Дякую за допомогу.
Автор запитання: Світлана Іванівна - 08-02-2017 11:00:50
Доброго дня! Згідно п. 4.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 N 58 у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів. За таких умов, вважаю, що якщо на момент Вашого звільнення для даного підприємства діючою назвою, а відповідно й печаткою, було найменування яке містило в собі «УРСР», дані відмітки не є недійсними. За таких умов, дії працівників ПФУ підлягають оскарженню. Однак для надання Вам більш детальної інформації з цього приводу необхідно ознайомитися з повним текстом відмови.
Добрий день . Моєму синові у липні буде 17 років і у нього поганий зір очей .Лікар окуліст не хоче його переобстежити,каже що термін переобстеження закінчився,треба чекати осінні.Чи має він на це право.Дякую за відповідь.
Автор запитання: Люба . - 08-02-2017 10:35:32
Доброго дня! Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України затвердженого Наказом Міністра оборони України 14.08.2008 N 402 не встановлює права здійснювати переогляд призовників в будь – який час, окрім проведення чергового призову, однак і заборони здійснювати такі дії також не передбачає. Саме тому, Ви матиме змогу клопотати перед військовим комісаріатом про проведення повторного ВЛК чи переогляду для засвідчення реального стану здоров’я. Якщо Ви не погоджуєтесь з винесеним щодо Вас первинним висновком ВЛК Ви можете його оскаржити до вищестоящих ВЛК чи до суду.
я являюсь опікуном неповнолітньої дитини!чи маю я право виїхати за кордон терміном на 6 місяців?
Автор запитання: люба - 07-02-2017 23:23:28
Доброго дня! Закон не містить заборони виїзду за кордон осіб, які здійснюють опіку чи піклування. Однак, необхідно враховувати той факт, що на період тимчасової відсутності опікуна, особу над якою встановлено опіку необхідно забезпечити всім необхідним для здійснення нею своїх майнових та немайнових прав. З метою урегулювання даного питання, раджу звернутися безпосередньо до органу опіки і піклування. Як варіант, може бути прийнято рішення про призначення тимчасового опікуна чи помічника, що замінить опікуна на період його відсутності. Крім того, якщо існує необхідність довготривалої поїздки за кордон, можливий варіант відмовитись від здійснення опіки.
Yandex.Metrika