Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1867, сьогодні-0;    відповідей: усього-1867, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрий день,я живу на Франківщині,прожили з дружиною 9 років,зараз вона захотіла розлучення,забрала дітей( 8 і 5 років) і поіхала до батьків в Донецьку обл.Там подала на розлучення,майна спільнонажитого ми не маємо,так як проживали в батьків,дружина не працювала.На аліменти вона не подала і каже що не хоче,я ій перераховую кожного місяця 2000 грн.Але,чи можу я ,за місцем прописки, сам подати заяву на призначення на аліментів моїм дітям?
Автор запитання: Міша - 11-11-2019 13:31:17

Доброго дня! В разі відсутності спору, Ви не можете в судовому порядку встановити собі аліменти. Однак, ст.187 Сімейного кодексу України передбачено добровільний спосіб виконання матір’ю або батьком свого обов’язку утримувати дитину шляхом сплати аліментів. Так, один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Така заява може бути ним відкликана. На підставі заяви одного з батьків аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.
Також, Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплатиДоговір про сплату аліментів укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

а яким чином можна забезпечити таку доставку? силою ж не запхаєш людину до військкомату
Автор запитання: Марія - 11-11-2019 10:38:39

Силою і не можна. Потрібно вжити всіх законних засобів, як мінімум, спробувати вручити повістку.

Лікар-інтерн вирішив відмовитися від проходження інтернатури до кінця передбачуваного строку. Чи повинен він виплатити державі кошти(заробітня плата), що були виплачені йому під час проходження інтернатури
Автор запитання: Олександр - 11-11-2019 09:25:21

Доброго дня! Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих  медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів, затверджене наказом МОЗ № 291 від 19.09.96 прямо не регламентує підняте Вами питання. Очевидно, що відповідь на нього потрібно шукати в змісті трудового договору, що був укладеним інтерном із закладом, де він проходив інтернатуру.  

 
Доброго дня. Чи зобов'язані працівники ОСББ розносити повістки? В законі ж нічого про ОСББ не сказано
Автор запитання: Марія - 08-11-2019 17:56:49

Доброго дня! ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" містить наступне положення, - "Керівники підприємств, установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування та форми власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття військовозобов'язаних до визначених пунктів збору." Вказані обов'язки покладаються і на керівника ОСББ.

Доброго дня. Зараз в новинах мелькає інформація, що тепер при прийомі на роботу обов'язковою є наявність військового ідентифікацйного номера у військовому квитку, що без нього на роботу не приймуть. Пов'язують це з запуском реєстру військовозобов'язаних. Чи дійсно це так та чи законно це? Дякую
Автор запитання: Микола - 08-11-2019 09:25:36

Доброго дня! Згідно ст.24 КЗПП "Укладення трудового договору", " При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи."  Згідно ст.25 КЗПП, "При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством." Таким чином, вимагати при прийнятті на роботу будь-який документ, подання якого не передбачене законодавством не можна. Особисто я не знайшов норми, яка б передбачала обов'язковість подання при прицевлаштуванні такого номеру.

Добрый день. Подскажите пожалуйста могу ли я оформить соцпомощь если я нахожусь в декретном отпуске, а мой муж стоит в центре занятости?
Автор запитання: Анна - 07-11-2019 10:23:38

Доброго дня! В своєму питання Ви не вказуєте про яку саме соціальну допомогу йде мова. Допускаю, що Ваше питання стосується соціальної допомоги молозабезпеченим сім'ям. Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Прожитковий мінімум для сім’ї — визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України „Про прожитковий мінімум» для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення. Малозабезпечена сім’я — це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

Ця допомога призначається відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та Постанови Кабінету міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям». До складу сім’ї включаються: чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I — IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II груп або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом I групи і здійснює догляд за ним;  жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. Водночас  до складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні. 

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення (УСЗ, совбес) за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї, куди потрібно звернутися з відповідному звявою.  У сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають виконавчі органи сільських і селищних рад та здійснюють їх передачу відповідним органам соціального захисту населення. Зазначені виконавчі органи можуть визначати уповноважену особу для прийняття документів. 

Для отримання допомоги потрібно подати заяву, де дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’; довідка про склад сім’ї; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);довідка про наявність та розмір земельної частки (паю); довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (якщо є така особа в складі членів родини).

Потрібно зазначити, що в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім’ї аліменти.

Рішення про призначення соціальної допомоги або про відмову в її наданні приймається органом  соціального захисту населення протягом десяти календарних днів.

У разі прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги орган праці та соціального захисту населення письмово повідомляє про це уповноваженого представника сім’ї із зазначенням підстав відмови та порядку оскарження рішення.

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається на півроку і через шість місяців сім’я знову повинна підтвердити своє право на виплати.

Для призначення  соціальної  допомоги  на   наступний   строк  уповноважений  представник  сім’ї  подає  заяву  і  декларацію про  доходи та майно.  Довідка про склад сім’ї поновлюється лише у разі  змін  у  складі  сім’ї  або  у  разі,  коли  між поданням заяви на  призначення соціальної допомоги на наступний строк та  припиненням  виплати  раніше  призначеної  соціальної  допомоги  минуло  більше  календарного місяця.

У наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена у випадках коли:

—      працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги;

—       під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно;

—      особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї;

Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається органами соціального захисту населення на підставі обов’язкового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги;

—       у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

За наявності обставин, що зазначені вище (тобто умов коли допомога не призначається) державна соціальна допомога може бути призначена органом  соціального захисту населення на підставі рішень районних, держадміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій у разі, коли:

у складі сім’ї є інвалід;

у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); Крім осіб, які в установленму законом порядку визнані безробітними, та за інформацією центру зайнятості не порушуть вимоги законодавства про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню, осіб, які доглядають за дітьми до 6 років...

неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

Умови припинення виплати допомоги

Виплата    раніше    призначеної    соціальної   допомоги  припиняється:
— якщо сім’єю приховано або навмисно подано  недостовірні  дані  про її доходи та майновий стан,  що вплинули на встановлення права  на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були  надміру виплачені кошти, — з місяця, в якому виявлено порушення;
— у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин,  що унеможливлюють виплату  соціальної  допомоги  (зокрема,  смерть  одинокої  особи),  —  з  місяця,  що  настає  за місяцем,  в якому  відбулися зміни;
— за заявою уповноваженого представника сім’ї —  з  місяця,  що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Таким чином, у Вас є підстави для звернення з заявою про одержання соціальної допомоги. 

 

Чи законно те що в Ірпені не призначают виборів мера міста? Й з чим це пов*язано?
Автор запитання: Артем - 07-11-2019 09:22:07

Доброго дня! Ви напевне самі розумієте, що не законно. А з чим пов'язано, - напевне комусь це вигідно. 

Бабця померла в 2012 році Залишила мені заповіт на свій земельний пай До шести місяців в сільській раді була написана заява мною про прийняття спадщини і поштою відправлено до нотаріальноі контори І до сьогодні я по цьому питанні нічого не вирішував як мені зараз бути до кого звертатися? Дуже дякую
Автор запитання: Юрій - 06-11-2019 11:40:50

Доброго дня! Зверніться до нотаріуса, який відкривав спадщину і якому Ви подали заяву про вступ у спадщину.

доброго дня. На роботі видали наказ про необхідність з'явитися деких чоловіків до військкомату. Я не з'явився і тепер мене хочуть звільнити за це (не виконав наказ). Чи правомірно це?
Автор запитання: Іван - 06-11-2019 09:17:26

Доброго дня! Вважаю, що це неправомірно. Думаю, що Вас не звільнять. Я не бачу для цього законних підстав. Якщо звільнять - звертайтесь.

Доброго вечора. Я навчаюсь у коледжі на ОКР молодшого спеціаліста, в цьому ж коледжі здобув атестат про повну середню освіту. Якщо я заберу документи, або мене відрахують,чи зможу я поступати в університет на бакалавра за кошти бюджету, чи таке право я втрачу пішовши з коледжу? Дякую
Автор запитання: Борис - 05-11-2019 17:56:09

Доброго вечора! Згідно ст.4 ЗУ "Про вищу освіту" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18 Громадяни України, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Yandex.Metrika