Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2440, сьогодні-0;    відповідей: усього-2440, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня пане Павло! П'ять років тому мені видалили жовчний міхур (тобто, була проведена холецистектомія).
Скажіть будь ласка: після такої операції я маю право бути визнаним непридатним під час мобілізації у воєнний час?
Чи можуть після такої операції (і відповідно втраченого органа) мене мобілізувати?
Наперед дякую Вам за відповідь.
Автор запитання: Петро - 13-08-2022 06:09:13

Доброго дня! Перелік громадян, що не підлягають призову, визначений в ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Не підпадають під мобілізацію військовозобов’язані, визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням з військового обліку. Висновок про непридатність до військової служби має право зробити тільки військово-лікарська комісія. 

Чинне законодавство передбачає цілий список хвороб, за наявності яких військовозобов'язаних чоловіків можуть тимчасово не взяти в армію або ж взагалі не будуть мобілізувати - у мирний та/або воєнний час. Про це йдеться в Положенні про військово-лікарську експертизу в ЗСУ

Згідно ст.54 вказаного Положення, наявність наступних хвороб: "хвороби печінки К70-К77 (алкогольна хвороба печінки, токсичне ураження печінки, печінкова недостатність; хронічні гепатити, фіброз та цироз); хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози К80-К87 (холецистит, холангіт, панкреатит та інші) зі значними порушеннями функцій" - є підставою для визнання особи непридатної до військової служби з виключенням з війскового облікеу, в т.ч. у військовий час.

Доброго дня. Чи можливо бути студентом денної форми навчання і одночасно працювати на повну ставку на роботі?
Автор запитання: Олег - 12-08-2022 18:06:32

Доброго дня! Трудовим законодавством не передбачено обмежень щодо поєднання студентами ВНЗ, у тому числі тими, які навчаються за денною (очною) формою навчання, роботи і навчання

Доброго дня. На присадибній ділянці матері, яка зараз приватизована є нерухоме майно(господарські будівлі) попереднього користувача ділянки. Документації на будівлі немає, і доступу до них також. Які дії можна застосувати: чи можна знести будівлі? Чи є правовий механізм користування ними, бо попередній власник не може оприділитися як бути і не дає відповіді. Дякую
Автор запитання: Юрій - 12-08-2022 08:39:14

Доброго дня! За відсутності домовленості із власником будівель, знести їх можна лише на підставі рішення суду.

Доброго дня. Наскільки безпечно зараз надавати скан копії паспорта комусь? Хочу записатись на онлайн-навчання і там є така вимога. Маю на увазі всякі кредити тощо
Автор запитання: Микола - 11-08-2022 22:24:06

Доброго дня! Напишіть від руки або надрукуйте на стакопії "надається на вимогу такого-то органу". Поставте дату.

Дякую. Але ж у попередніх консультаціях ви говорили що треба йти у відділ соцзахисту, а зараз пишете що до органу опіки і піклування? так до якого органу мені йти щоб отримати статус такий?
Автор запитання: Ігор - 09-08-2022 10:39:00

Органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є  районні,  районні  в  містах  Києві  та  Севастополі   державні адміністрації,  виконавчі  комітети  міських,  районних  у містах, сільських, селищних рад (п. 1.3 наказу Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства праці та соціальної політики України № 387/3680 від 26.05.1999 (далі – "Наказ № 387/3680 від 26.05.1999") (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0387-99#Text)).  

Добрий день Вам! У мене таке питання: я проходжу вже ВЛК, була повістка про уточнення даних і направили на ВЛК. Однак, я буду доглядати за мамою, бо її можуть визнати от-от інвалідом або особою, яка потребує стороннього догляду. Питання: якщо мені дадуть повістку мобілізаційне розпорядження (відправлять на навчання чи війну), то чи зможу я просити відстрочку на цій підставі? чи вже після отримання такої повістки не зможу? дякую. можливо мені наперед повідомити війсьомат що я будумати право на відстрочку?
Автор запитання: Ігор - 08-08-2022 13:01:38

Доброго дня! Право на звільнення від мобілізації, серед інших, мають особи зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду; Статус "особа, що здійснює постійний догляд", встановлює місцевий орган опіки і піклування, до якого рекомендую Вам звернутися за подальшим роз'ясненням Ваших дій. До одержання такого статусу Ви можете бути мобілізованим.

Доброго дня! У мене є син, останнє відоме місце його перебування - Маріупольське Сізо (він там відбував покарання декілька останніх років). Наразі, зв'язку з ним нема? Куди мені звернутись щоб дізнатись чи він живий? Там же тепер це Сізо це ДНР? Допоможіть будь-ласка. Дякую
Автор запитання: Володимир - 08-08-2022 09:26:51

Спробуйте звернутись до громадської приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яка працює:
понеділок - четвер з 9:00-13:00; 13:45-17:00
п'ятниця з 9:00-13:00; 13:45-16:00,
вихідні дні - субота, неділя
Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

Не зовсім мені зрозуміла Ваша відповідь: тобто, можна мамі і не оформляти інвалідність, а головне мені (незалежно від того є мати інвалідом чи ні) оформити постійний догляд занею, вірно?
При оформленні такого догляду на який строк нас випустять і які документи треба зібрати? Дуже дякую за Ваш професіоналізм
Автор запитання: Ігор - 03-08-2022 15:44:15

Вам потрібно почати з відвідування відділу соцзахисту, показати медичні документи матері і дізнатись, що потрібно для відповідного статусу і чи потрібно у Вашому випадку оформлювати інвалідність. Після одержання вілдповідного статусу будете з'ясовувати які документи потрібні, так як відбуваються зміни. 

Добрий день, я гр. України,40 років мені. У мене мати хвора на паркінсон, але інвалідності ніякої нема.Питання до Вам як до професіонала своєї справи: чи можна по такій хворобі матері інвалідність оформитиґ7 і , головне, питання, чи можна мені з нею виїхати буде за кордон для її лікування??
Автор запитання: Ігор - 03-08-2022 12:22:51

Доброго дня! Перше Ваше питання в компетенції лікарів. З приводу виїзду, факт інвалідності матері не дає Вам такого права. Для цього потрібно у відділі соціального захисту оформити Вас як особу, яка здійснює постійний сторонній догляд за мамою. Після цього, Ви разом зможете виїхати за кордон.   

Доброго дня! Я до війни приїхав до батьків Львів із Італії (останній рік там проживав), наразі в мене є право на перебування в Італії до 06.09.2022 р., є там прописка. Питання: можуть мене зараз випустити з України в Італію??
Автор запитання: Олег - 02-08-2022 09:57:44

Доброго дня! Якщо Ви громадянин України, віком 18-60 років, не маєте інвалідності, - Ви будете обмежені у виїзді за кордон.

Yandex.Metrika