Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1353, сьогодні-0;    відповідей: усього-1353, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрый вечер!Мы с мужем разводимся,но прописаны в Харькове,а живем в Буче.Снимаем квартиру.В последнее время он с нами не живет,мы с дочкой живем отдельно.Вчера муж звонит и требует от меня оригинал свид-ва о браке и говорит что он будет писать иск в Харьков(но сам не поедет туда)и для этого суд требует оригиналы свид-ва о браке.Я говорю ему что без меня нас не разведут так как у нас несовершеннолетняя дочь.А он угрожает и говорит что если я ему не отдам у меня его заберут в судебном порядке.У меня вопрос:Так разве может быть,чтобы нас развели только по его заявлению без нас с дочерью.Могут ли у меня принудительно забрать оригинал документа.И как мне сделать так,чтобы я не пропустила суд,ведь он сказал что в заявлении укажет наш адрес прописки,а это в Харькове,там никто не живет и я не получу уведомление из суда.Посоветуйте пожалуйста как мне поступить?Я бы хотела участвовать в суде и тогда отвезти если нужно оригиналы документов лично?Заранее спасибо за ответ.
Автор запитання: Оксана - 16-08-2018 21:46:51

Доброго дня! Рекомендую зареєструвати Ваше і Вашої дитини місце проживання в Бучі. Це знімить багіто складнощів. Також, рекомендую самій подати позов до суду, але вже Ірпінського. Слідкувати за призначенням справ в Харківському суді можна на судовому сайті.

чи дійсно не підлягають призову на службу хлопці,які закінчили військову кафедру на платній основі?Чи є постанова з цього питання?
Автор запитання: Ніна - 16-08-2018 19:10:23

Доброго дня! Особи, які пройшли навчання на військовий кафедрі (ВК) і одержали офіцерське військове звання, не можуть бути призвані на строкову службу, оскільки навчання на ВК прирівнюється до проходження строкової військової служби. В той же час, вказані особи можуть бути призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, відповідно до ст.2 ч.6 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2232-12

доброго дня. в мене на роботі охорона постійно перевіряє вміст сумок працівників при вході і виході з роботи. чи правомірно це? дякую
Автор запитання: Ігор - 16-08-2018 17:13:58

Доброго дня!

Згідно ст. 264 КУпАП http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/80732-10 особистий огляд може провадитись уповноваженими на те посадовими особами Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, воєнізованої охорони, цивільної авіації, митних установ і органів прикордонної служби, а у випадках, прямо передбачених законами України, також і інших органів.

Огляд речей, ручної кладі, багажу, знарядь полювання і лову риби, добутої продукції, транспортних засобів та інших предметів здійснюється, як правило, у присутності особи, у власності (володінні) якої вони є. У невідкладних випадках зазначені речі, предмети може бути піддано оглядові з участю двох понятих під час відсутності власника (володільця).

Ця стаття передбачає також умови проведення такого огляду.

Очевидно, виходячи з того, що проводити огляди можуть тільки уповноважені особи зазначених в статті відомств, а також відомств, які зазначені в інших законах, то Державна служба охорони (ДСО), як підрозділ МВС України, керуючись ЗУ «Про охоронну діяльність» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/4616-17 , «Про Національну поліцію» zakon.rada.gov.ua/go/580-19 має такі повноваження.

Інші служби охорони (приватні) такого права не мають.

Але й ДСО не може просто так проводити огляди. Їхня діяльність керується Інструкцію про організацію службової діяльності органів поліції охорони під час виконання заходів з фізичної охорони об’єктів http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0989-17 .

Отож, огляди речей та особисті огляди можуть проводити лише уповноважені на те особи. Якщо охоронець - приватна охоронна фірма, не ДСО, не має статусу працівника поліції - то може лише запропонувати дочекатися когось, хто наділений правом проводити огляд. Навіть уповноважені особи ДСО можуть проводити огляд лише у передбачених законом випадках.

Однак, вищевказане стосується лише примусових дій по огляду.

На підприємстві повинна існувати певна внутрішнея інструкція, яка регламентує вказані дії, яка не можуть бути примусовими, а вчиняються на підставі домовленості між працівником і адміністрацією. Простою мовою, працівник погоджується на те, що йому прийдеться показати свою сумку, або заходити та виходити без неї.

 

добрий день.чи подає е-декларацію війсковослужбовець строкової служби якщо він є державним службовцем.
Автор запитання: Віктор - 16-08-2018 11:37:13

Доброго дня!

Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1700-18 , до осіб, за якими закріплено обов’язок подання е-декларацій належать: військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки;

Згідно цього положення, Ви звільняєтесь від подачі е-декларації.

Однак, в п.3 цієї статті закріплено обов’язок подачі е-декларації за державними службовцями.

Пряма вказівка в законодавстві на звільнення від подачі е-декларації держслужбовцю на час проходження ним строкової військової служби відсутня. Отже, незважаючи на статус військовослужбовця строкової служби, Вам необхідно подати е-декларацію, за період перебування на посаді держслужбовця.

Навіщо у заяві про шлюб вказувати інформацію про "Стосунок до військової служби"? ЧИ обов'язково це?
Автор запитання: Анатолій - 15-08-2018 20:29:06

Доброго дня!

Абзац дев’ятий пункту 9 розділу І Наказу Міністерства юстиції України Про затвердження Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0719-00 вказує, що органи державної реєстрації актів цивільного стану повідомляють районні (міські) військові комісаріати про державну реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені призовників і військовозобов’язаних, їх смерті, вилучення військово-облікових документів, пільгових посвідчень, а також про зміну прізвища, імені, по батькові та інших даних зазначених осіб.

Згідно пункту 25 глави 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, органи державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язані у семиденний строк після проведення державної реєстрації шлюбу військовозобов'язаних або призовників надіслати про це повідомлення районним (міським) військовим комісаріатам за місцем перебування таких осіб на військовому обліку.

Саме тому, у затвердженому Правилами державної реєстрації актів цивільного стану типової форми заяви про державну реєстрацію шлюбу наявна ця графа.

Законодавець не обґрунтовує вимогу вказувати інформацію про відношення до військової служби, однак обов’язок повідомляти військкомат про укладення шлюбу лежить на органах РАЦС. У той же час жоден нормативно-правовий не встановлює обов’язку особи заповнювати всі графи, проте орган РАЦСу може цю заяву не прийняти.

Доброго дня! Чи надається відстрочка від призову аспіранту вечірньої форми навчааня, а також заочної форми?
Автор запитання: Люда - 15-08-2018 16:56:07

Доброго дня!

Відповідно до ч. 8 ст. 17 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2232-12 відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Законодавець не встановлює обмежень за формою навчання. Отож, аспіранти та докторанти на період навчання мають відстрочку від призову на строкову військову службу.

Також, згідно ст. 30 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» аспіранти та докторанти звільняються від проходження зборів - в період екзаменаційних сесій.

Доброго дня. Чи є правові підстави оформлення водогону та каналізаційної системи (побудованої за кошти фізичної особи) у власність особі що його/їх збудувала? Якщо є, яким чином можливе оформлення. Дякую
Автор запитання: Остап - 15-08-2018 16:21:58

Доброго дня!

Якщо дані об’єкти знаходяться на земельній ділянці, яка належить Вам, та побудовані за Ваш рахунок, то дані об’єкти належать Вам на праві власності.

У іншому випадку, згідно ч.1 ст.4 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2269-19 , до об’єктів державної і комунальної власності, що підлягають приватизації, належать усі об’єкти права державної і комунальної власності, крім тих, приватизація яких прямо заборонена цим Законом та іншими законами України. Згідно ч.2 ст.4 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна» приватизації не підлягають об’єкти інженерної інфраструктури та благоустрою міст, інших населених пунктів, включаючи мережі, споруди, устаткування, які пов’язані з постачанням споживачам води, газу, тепла, а також відведенням і очищенням стічних вод.

Отож, у такому випадку, оформлення водогіну та каналізаційної системи у власність неможливо.

Я військовослужбовець жінка,ходж х у добові наряди за спеціальністю,скільки я мовипов відпочивати після наряду?чи повинна я ходити у добовий наряд по штабу
Автор запитання: Наталія - 15-08-2018 13:32:09

Доброго дня!

Відповідно до п. 269 ЗУ «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/548-14 у п.269 передбачено, що військовослужбовці-жінки, як правило, до складу добового наряду не призначаються. Військовослужбовців-жінок залежно від військового звання та посади можуть у разі потреби призначати з додержанням законодавства черговим фельдшером (санітарним інструктором), черговим штабу, їдальні, посильним, черговим чи днювальним жіночого гуртожитку. Військовослужбовці-жінки призначаються також на чергування за спеціальністю.

У даному випадку «як правило» не означає заборони на призначення жінок до складу добового наряду.

Відповідно до положень цього пункту, Вас можуть призначити у добовий наряд по штабу.

Відповідно до п. 283 ЗУ «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», у ніч напередодні заступання в наряд підрозділи та особи, призначені в добовий наряд, звільняються від усіх занять і робіт.   Офіцерам,   військовослужбовцям   військової   служби за контрактом надається час для відпочинку та підготовки до наряду.
         Відповідно по п. 284
у день заступання в наряд у години, зазначені   в розпорядку дня, особовому складові надається не менше 3 годин для підготовки до несення служби і не менше однієї години для відпочинку (сну).

Відповідно до п.293 ЗУ «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» Черговому частини та його помічникові по черзі, черговим рот, черговим парку, контрольно-пропускного пункту та черговому їдальні,   черговому   фельдшерові   (санітарному інструкторові), черговому штабу військової частини дозволяється відпочивати лежачи (спати) за час чергування по 4 години кожному у визначений командиром військової частини час, без взуття, не   скидаючи спорядження й не роздягаючись. Вільній зміні днювальних по черзі та сигналістові  дозволяється відпочивати лежачи (спати), роздягаючись, тільки в час від відбою до підйому. 

            У Статуті внутрішньої служби Збройних Сил України і інших нормативно-правових актах не закріплено положення, яке б чітко визначало час, який відводиться на відпочинок військовослужбовцям після добового наряду.

Доброго дня. У мене недавно помер чоловік. У нього є посвідчення учасника бойових дій. І він получав більшу пенсію . Так як я його дружина після його смерті я можу оформити на себе щоби мати доплату до своєї. Дякую
Автор запитання: Марія - 15-08-2018 11:56:44

Доброго дня!

Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2262-12, передбачено право на пенсію в разі втрати годувальника, яке мають непрацездатні члени сімей осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні.

Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається: непрацездатним дітям; непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування.

Відповідно до ст. 61 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суми пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв’язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім’ї, які належать до осіб, що забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. Проте батьки і дружина (чоловік), а також члени сім’ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання цих сум і в тому разі, якщо вони не належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника.

         У чинному законодавстві не передбачено інших випадків, коли Ви у даній ситуації маєте право на отримання пенсії свого померлого чоловіка, крім отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника та недоодержаної пенсії померлого чоловіка.

Добрый день!Обращаюсь по следующему вопросу: я будучи студентом второго курса, точнее окончив второй курс отчислился с университета, потом востановился но узнал что потерял отсрочку от срочной службы(на тот момент в ст.17 ЗУ про ВО I ВС была ч.10). на данный момент окончил бакалавра на стационаре, и сейчас поступил на магистра, на дневную форму обучения. Можете ли мне подготовить документ, адвокатский документ в котором будут ссылки на действующие нормы с мотивационной частью для использования .превентивной меры в спорах с сотрудниками РВК, и какая цена будет данного документа?
Автор запитання: Николай - 14-08-2018 13:53:29

Доброго дня! Я можу підготувати звернення в будь-якій формі (заява, пояснення, заперечення) від Вашого імені на адресу військового комісара. Воно буде вмотивоване і грунтуватись на положеннях закону. Вартість 600 грн.

Yandex.Metrika