Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1163, сьогодні-0;    відповідей: усього-1163, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрый день. Я свободно владею турецким языком, недавно получил сертификат об успешном прохождении кратких языковых курсов при турецком посольстве на Украине. Высшего образования, ни иняза, ни другого у меня нет. Могу ли я выступать в качестве переводчика у нотариуса? Каким законом, или подзаконным актом это регулируется? Если можно дайте ссылку.
Автор запитання: Тамара - 19-04-2018 17:42:42

Доброго дня! Почитайте позицію Міністерства Юстиції з Вашого питання. https://www.just.gov.ua/online/consultation/view/896/

Доброго дня! Прошу Вашої допомоги у такому питанні. У липні 2011 року рішенням суду зобов’язано Пенсійний фонд здійснити перерахунок моєї пенсії згідно зі ст. 51, ч. 3 ст. 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796. Постановою суду апеляційної інстанції від червня 2014 року апеляційну скаргу Пенсійного фонду задоволено частково. Прийнято нову постанову.
Визнано дії Пенсійного фонду щодо відмови в перерахунку додаткової пенсії та підвищення за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірах, передбачених ст. ст. 39, 51 Закону України №796, протиправними, та зобов'язано Пенсійний фонду нарахувати та виплачувати мені додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірах, встановлених ст. 51 Закону України 796, та підвищення за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірах, встановлених ст. 39 Закону України №796,
Враховуючи те, що рішення суду апеляційної інстанції прийнято після 01.01.2013 воно не підлягає виконанню у порядку ПКМУ №440 від 03.09.2014.
Підкажіть будь-ласка, яким чином можна отримати кошти нараховані по рішенню суду.
Дякую!
Автор запитання: Анастасія Яківна - 19-04-2018 16:23:09

Доброго дня! Для надання Вам предметної відповіді потрібно вивчати рішення суду. Рекомендую звернутися до юриста у звичайному порядку.

Добрий день!Я офіцером запасу, 1959 року народження! Знятий з обліку за граничним віком. Працюю в училищі. Кадровик вимагає принести військовий квиток і дві фотографії для того щоб поставити на облік і на бронь. Поясніть буль-ласка чи законно це
Автор запитання: Едуард - 19-04-2018 15:52:28

Доброго дня! "Знятий з обліку" і "Виключений з обліку" - це різні правові поняття. Насамперед з'ясуйте це питання. Якщо Вас виключено з обліку - поновити можуть виключно за Вашим бажанням.

У відповідності до ст.121 ЗКУ, хочу отримати земельну ділянку сільськогосподарського призначення за межами села.Відповідно я повинен подати заявку до облгеокадастру чи РДА. Чи можуть ці 2 суб*єкта надати цю земельну ділянку та дозвіл на розробку землевпорядної документації без погодження з сільською радою? т.я. сільрада надає дозвіл на ділянки що знаходяться в межах села
Автор запитання: артем - 19-04-2018 15:04:37

Насамперед дізнайтесь у чиїй юрисдикції знаходиться земля, на якій Ви хочете одержати земельну діялнку. Після цього звертайтесь до відповідного органу з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту відведення.

доброго дня! чи є десь прописано те що, Київське КЕУ є відповідальним за будівлі котрі стоять у нього на балансі?
Автор запитання: панас - 18-04-2018 14:20:32

Доброго дня! Що таке Київське КЕУ - можу тільки гадати, але не буду цього робити. Однак, будь хто несе відповідальність за майно на яке має права. Згідно ст.5 ЗУ "Про власність" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/697-12  Власник, здійснюючи свої права, зобов'язаний не завдавати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати права та охоронювані
законом інтереси громадян, юридичних осіб і держави.

Доброго дня! проконсультуйте будь-ласка, працюю на державній службі, держслужбовець. В 2014 році ВЛК Західного регіону мене було визнано "непридатним до в/с в мирний, обмежено придатним у воєнний час". зараз же, відповідальна посадова особа з мобілізаційної роботи в моїй установі просить (в усній формі) мене пройти медичний огляд (у РВК самому взявши направлення) на предмет моєї придатності до військової служби, так як її потрібно "забронювати" мене. я в усній формі відмовився аргументувавши це тим, що мною у військомат, у свій час було, здано висновок ВЛК щодо моєї непридатності,і вказаний висновок є дійсним. Жодної письмової повістки з військомату мені ненадходило. Аргументує це тим що згідно "нових" правил бронювання, потрібно кожному співробітнику проходити "свіжий" медичний огляд. Чи правомірно це, якщо в мене у рішені ВЛК вищого рівня чітко вказано висновок стосовно моєї придатності? які є підстави та який порядок направлення мене на проходження ВЛК у описаному вище випадку?дякую
Автор запитання: Роман - 18-04-2018 12:38:15

Доброго дня! Відповідь на Ваше питання можна знайти в тексті "Положення про ВЛК Збройних сил України". http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/page2 Зокрема у розділі 3 "Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період". Так, ст.3.1. визначає, що "Медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.", а ніяк ні кадровича підприємства. Також, згідно ст.3.2. "Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів." Тобто, до 2019 року Вас ніхто не може направити на повторну ВЛК.

Доброго дня! чи є така стаття яка передбачає зняття частково премії з працівника , у випадку накладення на нього догани? (часткове мається на увазі, знімається лише та котра нараховується у зв*язку з святами,дня працівника якогось, а основна як нараховувалась до щомісячної плати так і нараховується)
Автор запитання: олеся - 18-04-2018 12:32:30

Доброго дня! Догана є одним із заходів стягнення (ст. 147 Кодексу законів про працю України ; КЗпП). Відповідно до статті 151 КЗпП протягом строку дії дисциплінарного стягнення до працівника не застосовуються заходи заохочення. Премія ж не належить до заходів заохочення. А належить вона до фонду заробітної плати. Порядок її виплати передбачений у колдоговорі, положенні про преміювання або трудовій угоді. Тож якщо у перелічених документах передбачено позбавлення працівника премії під час дії догани, то саме на цій підставі працівник може залишитись без премії. Або керівник може окремим наказом позбавити працівника преміювання за догану, в тому числі частково.

доброго дня. після смерті діда, мій батько прийняв спадщину. Але дідового автомобіля не захотів приймати. чи можна якось таки прийняти його в спадщину?
Автор запитання: Ігор - 18-04-2018 10:54:44

Доброго дня! Закон не передбачає часткового прийняття спадщини. Приймається або все, або нічого (відмова від спадщини). Розберіться, що відбулося у Вашому випадку, звернувшись до нотаріуса, який оформляв спадщину.

Чи може працівник працювати за сумісництвом, на одну роботу ходити,а на іншій вже 18 днів написана заява за власний рахунок, коли по закону не більше 15 днів, керівництво в курсі але нвічого не придпринімає, бо вони родичі. куди поскаржитись?
Автор запитання: Микола - 18-04-2018 10:07:28

Доброго дня! Рекомендую подати письмову скаргу теритріальному інспектору праці.

Доброго ранку! Підскажіть,за який термін повинна повідомляти про засідання сесії міська рада?
Автор запитання: інесса - 18-04-2018 09:28:52

Доброго дня! Відповідно ст.46 ч.10. ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80/page4  Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Yandex.Metrika