Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2680, сьогодні-0;    відповідей: усього-2680, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
добрий день, я отримав умовний вирок за сзч, яким мене звільнили від покарання, що мені тепер робити? бо я не знаю звільнений чи ні, чи можна іти додому? що як правило відбувається після того як військовий отримує умовний вирок, він продовжує й надалі автоматично служити чи його автоматично звільняють?
Автор запитання: петро - 01-12-2023 16:14:25

Військовослужбовець звільняється з військової служби у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі. Вам не призначено позбавлення волі, тому Ви маєте продовжити службу.

Підкажіть будь ласка чи можливий повторний перетин кордону з батьком інвалідом ?Якщо супроводжувач залишався довше за кордоном чим інвалід
Автор запитання: Василь - 30-11-2023 19:27:41

Доброго вечора! Закон не забороняє повторний перетин кордону за вказаних Вами підстав. Інша справа в тому, що на превеликий жаль, підзаконними актами прикордоннику надано права на власний розсуд визначати чи має особам перетнути кордон, навіть за наявності законних підстав.

Доброго дня, підскажіть будь ласка, мій чоловік збирається звільнятися з армії, і потім отримувати після звільнення відстрочку на тій підставі що я маю 3 групу інвалідності і в мене в довідці МСЕК написано що я потребую постійного догляду, як мені сказали це по абзацу 10 статі 23 закону там де про відстрочки, і в мене є матір, але вона не працююча 40 років, бо не хоче, я з нею не дуже спілкуюсь але прописана зі мною в одній хаті. Чи потрібно буде ще йти в Совбез для оформлення чоловіком постійного догляду за мною чи цього що в мене є достатньо для того щоб йому дали відстрочку?
Автор запитання: Ганна - 30-11-2023 14:43:01

Доброго дня! Так, Вам бажано буде оформити ПД.  

Я військовий, чи можу я виїхати за границю на 10діб?
Автор запитання: Сергій - 29-11-2023 13:26:28

Доброго дня! За повідомленнями Міноборони, рішення щодо виїзду військовослужбовця за кордон ухвалюється в індивідуальному порядку. Першочергово, військовий має написати та подати рапорт на відпустку командиру військової частини. Додатково, у рапорті мають бути вказані: ● дати виїзду та повернення, ● місто та адреса перебування, ● тип транспорту та пункт пропуску, яким буде здійснюватися виїзд з України. 

Разом з рапортом військовослужбовець має надати документи, які будуть підтверджувати мету поїздки. Такими документами є свідоцтва про шлюб та народження дітей, а також посвідки про тимчасовий захист членів родини, які перебувають за кордоном. Тобто, законною підставою на виїзд – є зустріч з родиною, яка тимчасово виїхала з України. Законодавство дозволяє отримати додаткові дні до відпустки на дорогу. 

На підставі наданих документів командир військової частини має ухвалити рішення щодо дозволу на виїзд військовослужбовця. У разі схвалення такої відпустки, командиром має бути оформлений наказ, який надає право на виїзд. Крім цього, дозвіл на виїзд має бути вказаний у відпускному квитку.

У разі відмови на виїзд – оскаржити рішення майже неможливо.


 

Документи, необхідні військовому для виїзду за кордон до родини

 

Для того, щоб представники прикордонних служб випустили військовослужбовця з України, необхідно зібрати наступні документи:

● Дійсний закордонний паспорт;

● Документ, що посвідчує особу військового (військовий квиток, посвідчення офіцера тощо);

● Відпускний квиток, в якому обов’язково мають бути вказані місце перебування військовослужбовця під час відпустки та дозвіл на виїзд від уповноваженої особи;

●Витяг з наказу відповідної уповноваженої особи, що прийняла рішення про надання військовому відпустки та права на виїзд.

Добрий день! Я отримав бойову повістку на четвер, але в той же час завтра подаю оскарження рішення ВЛК до вищестоячої ВЛК, підскажіть будь ласка чи призупиняється дія бойової повістки на момент поки буде оскаржуватись рішення ВЛК?
Автор запитання: Женя - 28-11-2023 10:41:56

Доброго дня! На жаль, в законі немає норми, яка передбачає автоматичне зупинення дії повістки, в разі оскарження рішення ВЛК до вищестоящої ВЛК.  

Добрий вечір, підскажіть будь ласка на яку статтю я можу посилатись при неяві по повістці через хворобу близького родича ?
Автор запитання: Максим - 27-11-2023 17:05:50

Доброго дня! Статті, яка б це прямо передбачала, немає. Тут може бути задіяний комплексний захист прав, зміст якого залежить від певних оставин. 

Доброго дня! Служу по мобілізації в армії і є при цьому батьком 4х неповнолітніх дітей, але в розводі, допомагаю колишній дружині з дітьми на добросовісних засадах, тобто офіційно з мене аліменти не стягуються, я сам їм даю гроші, чув що можу звільнитись за цією підставою, підскажіть будь ласка які документи мені потрібно подати до рапорту щоб звільнитись з армії?
Автор запитання: Роман - 27-11-2023 14:01:06

Доброго дня! Для звільнення на підставі ст.26 ЗУ "Про військовий обовязок і військову службу", Вам потрібно документально довести факт "утримання трьох і більше дітей до 18 років", тобто надати документи підтверджуючі постійне надання фінансового забезпечення дітей.

Доброго здоров'я.Я з початку війни в лавах ЗСУ.Після проходження ВЛК (обмежено придатний).Також нещодавно МСЕК дав 3-тю групу інвалідності на 2 роки.
Чи можливо звільнитися з армії,чи перевистися на службу за місцем проживання?
Автор запитання: Михайло - 26-11-2023 23:51:02

Доброго дня! Згідно ст.26 п.б ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", Ви можете звільнитись за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби. 

Доброго дня! Мій зведений брат загинув пів року назад, чи є в мене можливість отримати відстрочку по факту загибелі мого зведеного брата?
Автор запитання: Віталік - 23-11-2023 11:49:28

Доброго дня! Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають особи, повнорідний чи неповнорідний брат яких загинули... Якщо Ваш зведений брат є неповнорідним, Ви маєте право на звільнення від мобілізації.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/pro_mobilizatsijnu_pidgotovku_ta_mobilizatsiyu/statja-23.htm

 

Доброго ранку! Підскажіть будь ласка, мій син військовослужбовець строкової служби має батька інваліда ІІ групи з дитинства і відповідно він подав рапорт на звільнення зі служби за цією підставою як сказано в статі 26 закону про військовий обовязок так сказать за сімейними обставинами, але йому відмовили у звільненні типу через те що батько вже давно інвалід і ця обставина не вважається такою що "виникла"/"відбулись зміни сімейних обставин", питання чи дійсно мого сина не можуть звільнити з армії через це, якщо ні то чи можете ви оскаржити цю відмову:
Автор запитання: Іванка - 23-11-2023 09:11:45

Доброго ранку! Відмова з вказаних підстав є незаконною і надуманою. Рекомендую оскаржувати її до суду і одночасно до вищестоящого командування. Наш офіс може підготувати Вам подібні скарги.

Yandex.Metrika