Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2148, сьогодні-0;    відповідей: усього-2148, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрий день, працюю медсестрою у лікарні, пацієнт котрий пройшов курс лікування та вже виписаний, відмовляється залишати палату й лікувальний заклад, бо каже що він що не хоче додому. Мені начальство сказало роби що хочеш щоб він звільнив палату.Як правильно вчинити з точки зоку закону, поліцію викликати щоб пацієнта вигнали з палати?
Автор запитання: Марія - 17-09-2020 13:17:42

Доброго дня! Якщо виселення з палати виписаних пацієнтів входить до Ваших посадових обов'язків - викликайте поліцію.

Доброго вечора.Синові 24 роки. На роботу принесли повістку з військомату та припис роботодавцю відрядити його на проходження медичної комісії.У військовому квитку стоїть штамп "Знято з військового обліку" і районним і обласним військоматами.(за станом здоров.я)Які наші мають бути дії? Буду вдячна за відповідь.
Автор запитання: Лариса - 16-09-2020 20:05:10

Доброго дня! На жаль, я не можу дати відповідь на Ваше питання в форматі он-лайн консультацій. Мені потрібно побачити фото військового квитка, а також поспілкуватись з Вами телефоном. Для цього Ви можете замовити персональну консультацію за номером 067-7008820

Я з приводу нижчевказаної відповіді.Трошки прояснилась ситуація з декретом, я хочу залишитьсь в декреті до досягнення дитиною 6 років і на моє місце взяли дівчину, яка пропрацювавши певний час також іде в декрет,то чи можуть брати ще одну людину на мою посаду робити, з огляду на те що нас вже двоє в декреті?
Автор запитання: Аня - 15-09-2020 15:31:18

Можуть взяти ще одного працівника, однак посада всерівно залишається за Вами.

Доброго дня, я була в декреті 3 роки, й за мною зберігалось на роботі відпровідно робоче місце,але так як в мене дитина часто хворіє я залишаюсь на 4й рік декрету й взагалі хочу взяти всі 6 рокув декрету. Але мені на роботі сказали що після 3х років декрету за мною вже робоче місце на зберігається. Чи це законно, якщо ні то скільки може за мною зберігатись робоче місце поки я в декреті?
Автор запитання: Аня - 15-09-2020 10:28:31

Доброго дня! Вам сказали не правду. Місце за Вами має бути збережено.

Чинним законодавством не передбачено можливості укладення трудового договору без надання працівникові місця роботи або посади. У трудовому договорі обумовлюються найважливіші умови праці, зокрема, місце роботи (посада), розмір заробітної плати. Скорочення місця роботи (посади) призводить до припинення дії трудового договору, а отже - до звільнення працівника за пунктом 1 статті 40 КЗпП або до переведення його на інше місце роботи (ст. 32 КЗпП), тобто до зміни істотних умов праці. Якщо колишні істотні умови праці зберегти неможливо, продовження роботи в нових умовах відбувається лише за письмової згоди працівника. У разі його відмови продовжувати роботу в нових умовах, трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

Звільнення жінок, які мають дітей віком до шести років, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, відповідно до статті 184 КЗпП, не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Проте звільнення зазначених жінок можливе з інших підстав - з ініціативи працівника, за угодою сторін тощо.

Отже, жінкам, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, чинним законодавством гарантовано роботу на попередній посаді і збереження істотних умов праці згідно з трудовим договором.

Оскільки законодавство про працю гарантує збереження місця роботи (посади) за основним працівником на весь час перебування його у відпустці для догляду за дитиною, на його місце може бути прийнято іншого працівника лише на умовах строкового трудового договору, що укладається на період відпустки основного працівника. Про тимчасовий характер роботи обов’язково має бути зазначено в наказі про прийняття працівника на роботу.

У разі дострокового виходу на роботу або після закінчення відпустки для догляду за дитиною віком до шести років основного працівника, працівник, якого прийнято для заміщення основного працівника за строковим трудовим договором, підлягає звільненню за пунктом 2 статті 36 КЗпП (закінчення строку трудового договору).

 

“Довідник кадровика”, № 11 (41),

Доброго Дня! Дружина ФОП і має найманих працівників. Чи можу я, як чоловік оформитися по догляду за дитиною до 3-х років??? Дякую.
Автор запитання: Віталій - 14-09-2020 12:11:29

Доброго дня! аконодавство України говорить, що у декрет може йти не лише мати дитини, а й інші родичі. Згідно зі ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і ст.18 Закону України «Про відпустки», взяти декретну відпустку з догляду за дитиною можуть: мати, батько, дідусь, бабуся, опікун чи інші родичі. До того ж таку відпустку можна використовувати як повністю, так і частково. Тобто батько та мати можуть розділити її навпіл.

Доброго здоров'я! А тепер за час карантину як виглядає медогляд у військоматі? Чи треба буде проходити перевірку і здавати аналізи на коронавірус?
Автор запитання: Остап - 09-09-2020 21:06:26

Доброго дня! Вважаю, що з вказаним питанням Вам доцільніше звернутися безпосередньо до РВК, хоча б у телефонному форматі.

Доброго дня! Я жінка військовослужбовець по контракту,я є офіційно в шлюбі, в мене є дитина 4 роки, і при цьому мене в частині залучили до складу добового наряду.Чи правомірно таке, залучати жінок військовослужбовців в яких є малолітня дитина до чергування в добовому наряді?
Автор запитання: Ольга - 09-09-2020 15:52:09
Доброго дня! Статтею 267 Статуту внутрішньої служби визначено, що добовий наряд призначається для підтримання внутрішнього порядку, охорони особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, приміщень і майна військової частини (підрозділу), контролю за станом справ у підрозділах і своєчасного вжиття заходів для запобігання правопорушенням, а також для виконання інших обов'язків внутрішньої служби.
Статтею 269 зазначеного Статуту передбачено, що військовослужбовці-жінки, як правило, до складу добового наряду не призначаються. Військовослужбовців-жінок залежно від військового звання та посади можуть у разі потреби призначати з додержанням законодавства черговим фельдшером (санітарним інструктором), черговим штабу, їдальні, посильним, черговим чи днювальним жіночого гуртожитку. Військовослужбовці-жінки призначаються також на чергування за спеціальністю.
Таким чином, визначено вичерпний перелік добових нарядів до складу яких та в якості кого, можуть бути призначені військовослужбовці-жінки в разі потреби.
При цьому статтею 269 Статуту не передбачені обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок на чергування за спеціальністю.
Разом з тим, командир (начальник) військової частини уповноважений законом одноосібно приймати рішення в межах компетенції.

Стаття 10 Закону України «Про охорону дитинства» передбачає, що держава надає батькам допомогу у виконанні ними своїх обов’язків щодо виховання дітей. Така допомога серед іншого полягає у наданні додаткових трудових прав і пільг, особам, що мають дітей.

Кодекс законів про працю передбачає певні особливості залучення жінок до надурочних робіт, якими і є за своєю суттю добові наряди.

Так, стаття 176 КЗпП України передбачає заборону залучення жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні.

Крім того, відповідно до стаття 177 КЗпП жінки, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до надурочних робіт без їх згоди.

Отже, призначення до добового наряду жінок-військовослужбовців, що мають дітей мають свої особливості. При цьому варто врахувати, що у разі ненадання вищевказаних пільг, командування військової частини обмежує не тільки права жінки – військовослужбовця, як матері, а в першу чергу права дітей на соціальний захист, батьківську турботу та піклування, передбачені Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, СК України та Законом України «Про охорону дитинства».

Доброго дня ! Уважно прочитав Ваш коментар до запитання Автор запитання: Ольга - 30-08-2020 12:29:03.
З ваших слів , до уваги беруться лише показники зазначені Вами відповідно до трудового ЗУ. А якщо вчитель є пенсіонером – контрактником , то він і при рівних показниках залишиться на роботі, а молодого спеціаліста скоротять ? Виходить Пенсіонери працюватимуть, молодь-скоротити? Це так , чи ні ? Дякую !
Автор запитання: Василь - 03-09-2020 13:30:15

Доброго дня! Я надав відповідь виходячи із свого бачення питання і положень чинного законодавства. При цьому, вибачте, але я не вступаю в полеміку щодо своїх коментарів і справедливості законів. 

Доброго дня!
Мій родич брав споживчий кредит в Банку і у нього виникла заборгованість. Родич без мого відома указав мій номер контактного телефону, тепер співробітники Банку раз 10 в день мені телефонують і вимагають щоб я зобов’язала його погасити кредит.
Я проти щоб мені Банк постійно телефонував, як це можливо заборонити законим шляхом? Що порушує Банк відносно мене?
Автор запитання: Богдан - 03-09-2020 10:57:40

Доброго дня! Якщо Ви не являєтесь поручителем про кредиту, рекомендую подати до банку письмову заяву про виключення Вашого телефонного номеру з контактів, вказаних у кредитному договорі. Якщо це не подіє, - звертайтесь до поліції із заявою про незаконні дії працівників банку.

Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можуть мені відмовити в пенсійному фонді в прийманні довідки з місця навчання через те, що на ній немає кутового штампу. Довідка видана на офіційному бланку,але у навчальному закладі немає кутового штампу.
Автор запитання: Іван - 02-09-2020 01:46:35

Доброго дня! Починаючи з 19.07.2017 р. печатки та штампи не належить до обов’язкових реквізитів первинного документа. Тому така відмова буде незаконною.

Yandex.Metrika