Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1929, сьогодні-0;    відповідей: усього-1929, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
У мене померла мама. Ще як була жива в сільській раді вона зробила заповіт на мого сина, тобто свого онука. Я згодна з її рішенням. У мами ще є один син .Підскажіть , будь ласка, які подальші дії мого сина, щоб прийняти спадщину та скільки це може коштувати.
Дякую.
Автор запитання: Доброго дня - 16-01-2020 08:53:57

Доброго дня! Раджу звернутись до нотаріуса за місцем мешкання. Він Вам детально все пояснить.

Доброго дня, в мене й моєї сім'ї згорів дім й іншого житла у нас немає, чи передбачена законодавством якась допомога від держави в таких випадках?
Автор запитання: Марія - 15-01-2020 13:55:39

Доброго дня! На загальнодержавному рівні прямо не передбачена допомога погорільцям. Однак, на рівні обласних рад приймаються програми щодо одноразової матеріальної допомоги особам, які потрапили у скрутне матеріальне становщите, в т.ч. і внаслідок пожежі. Раджу звернутись до відповідної за територіальністю обласної районної ради та адміністрації.

Дякую за відповідь про
відстрочку
Автор запитання: Альона - 14-01-2020 14:47:48

На все ДОБРЕ!

Добрий день. Підскажіть будь ласка , я інвалід третьої групи , працююю, син в цьому році закінчує навчання в університеті , проживаємо з ним у двох. Чи можуть дати йому відстрочку від призову до армії. Дякую.
Автор запитання: Альона - 14-01-2020 12:13:33

Доброго дня! Згідно зі ст.17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"  

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12 " Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають: непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

Згідно зі ст.1 ЗУ "Про загальнобов'язкове державне пенсійне страхування" непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого статтею 26 цього Закону пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону;

Таким чином, Ваш син має право на відстрочку від призову на військову службу.

Доброго дня! Підкажіть чи діє закон про достроковий вихід на пенсію для жінок у 55 років(за наявності трудового стажу 30р)?
коли можна подавати документи для призначення пенсії у 2020 р(дата мого народження-12 грудня 1965р)?
Автор запитання: Тетяна - 13-01-2020 14:49:08
Доброго дня! Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)» (№1086), яким подовжила термін дострокового виходу на пенсію для жінок. Законом внесено зміни до статті 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у яких йдеться про те, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
Згідно із запропонованими змінами, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 року (нині - до 1 січня 2016 року) або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Також у абзаці першому пункту 7-2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону встановлюється, що до 1 січня 2022 року (нині - до 1 січня 2015 року) право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
 
Доброго дня! В мене був суд по розподілу майна внаслідок розлучення. Потім чолові подав апеляцію й ось буде скоро судове засідання. В мене питання,якщо апеляція буде не на мою користь чи зможу я оскаржити апеляційне рішення ?(у касаційній інстанціїї чи як воно там називається)
Автор запитання: Олена - 13-01-2020 10:01:24

Доброго дня! Так, Ви зможете оскаржити судове рішення в касаційному порядку. Зауважу, що після винесення рішення судом апеляційної інстанції, воно одразу вступає в силу. Тому, при подачі касаційної скарги потрібно одночасно подавати клопотання про зупинення виконання рішення, яке оскаржується.

Добрий день! В жовтні цього року маю з'явитися у військкомат на медогляд. що треба проходити через кожні 5 років. Якщо я не з'явлюся, то які наслідки неявки? І чи військкомат має право притягнути до криміналу за неявку на медогляд у зазначений місяць і чи це буде правомірно з їхнього боку? І якщо з'явлюся тоді, коли буду виписуватися з місця проживання у зв'язку з новою пропискою. то які дії може застосувати військкомат та має право. якщо раніше не приходив? Я не призовник.
Автор запитання: Віктор - 11-01-2020 15:46:58

Доброго дня! Згідно зі ст. 210 КУпАП "Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу" Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах -

тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією ( ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є: обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно. 

До кримінальної відповідальності може бути притягнута особа, яка пройшла ВЛК, визнана придатною для проходження військової служби і одержала повістку.

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як бути працівнику відділу кадрів з веденням військового обліку, подачі звітності і звірки з райвійськоматами відносно працівників, котрим на час прийняття постанов про продовження вікових рамок перебування на військовому обліку до 60 років вже було 40 і більше років і котрі повинні були бути знятими з військового обліку (в декого є відмітки про це в військових квитках, в декого немає, але майже всі працівники посилаються на норми діючого на той час законодавства і відмовляються вважати себе військовозобов'язаними а військомати навпаки).
Змінами від 27.03 та 22.07.14 року до ст. 28 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" не вказано механізм, яким повертати знятих з військового обліку громадян назад на облік.
Підкажіть, на сьгодні є якась ясність по цьому питанню чи ні і як бути кадровику між працівником і військоматом?
Автор запитання: Володимир - 10-01-2020 13:25:03

Доброго дня! Якщо Ви працівник відділу кадрів то логічно звернутися з вказаним питання до юриста Вашого підприємства. Якщо коротко: 1) законом даний механізм не врегульовано; 2) Згідно судової практики, якщо особа була виключена з обліку у зв'язку досягнення граничного віку перебування в запасі (відмітка у ВК) - поновити не можливо. Якщо особа підлягала виключенню з обліку, але не була виключена (будь-які причини) суди відмовіляють у виключенні з військового обліку. 

Добрый день!Помогите с следующим вопросом,хотим с мужем открыть ветеринарную аптеку.Можно ли получить лицензию без высшего образования ветеринарного, я имею образования -фельдшер ветеринарной медицины, буду и сама продавать товары.Сейчас же реализаций ветеринарных товаров не подпадает под лицензионную деятельность, и какие ещё нужны разрешения кроме регестраци флп, для открытия
Автор запитання: Инна - 09-01-2020 11:50:04

Доброго дня! Якщо стисло, то для відкриття ветеринарної аптеки потрібно : 

  • висновок СЕС щодо придатності приміщення та його обладнання;
  • ліцензію на даний вид діяльності (у перший раз вона видається на 5 років, а після вторинної перевірки має безстроковий період дії);
  • контракти зі спеціалізованими фірмами на виконання дезінсекції, дезінфекції та дератизації в профілактичних цілях;
  • дозвільний документ на розміщення;
  • договір, що підтверджують регулярний вивіз та утилізацію медичних відходів;
  • сертифікати якості на медикаменти, які реалізуються в даній точці продажів;
  • договір про здійснення дезінфекційної обробки систем вентиляції та кондиціонування.У разі, якщо планується відкрити ветаптеку як ІП (індивідуальний підприємець), знадобиться вищу або середню ветеринарну або фармацевтичну освіту, а крім цього — стаж 3 роки. Знадобиться також сертифікат фахівця.

У разі, якщо планується відкрити ветаптеку як ПП (приватний підприємець), потрібно мати вищу або середню ветеринарну або фармацевтичну освіту, а крім цього — стаж 3 роботи роки. Знадобиться також сертифікат фахівця.

Добрий день. Я лікар, маю свідоцтво на проведення передрейсового мед. огляду. Чи можу я укласти договір з підприємством і надавати послуги передрейсовий та післярейсовий медичний огляд водіїв? Дякую.
Автор запитання: Катерина - 03-01-2020 09:09:29

Доброго дня! Щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» (пункти 1.1., 1.4, 1.8 розділу ІІ Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2013 р. № 65/80).Відповідно до п. 3 Листа МОЗ України від 14 липня 2016 р. № 3.23-Г-5457/7765-зв проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів — це вид діяльності, що відповідно до чинного законодавства України потребує ліцензії на медичну практику, оскільки згідно з п. 15 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» медична практика є видом господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Таким чином, до укладення відповідного договору з АТП, Вам потрібно зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності та отримати ліцензію на ведення медичної практики.  

Yandex.Metrika