Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1737, сьогодні-0;    відповідей: усього-1737, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрий день. Якщо не підписувала договір про матеріальну відповідальність, чи можуть мене притягнути до відповідальності такої? Дякую
Автор запитання: Оля - 12-07-2019 12:44:36

Доброго дня! Ваше питання не конкретне. Відповідь на нього надати досить складно.

Добрый день! Очень рассчитываю на вашу консультацию.
Ситуация следующая: я подала в суд на алименты от бывшего мужа(подавала судовой приказ). Суд удовлетворил мои требования и присудил выплачивать 1/4 з/п или не менее 50% от прожиточного минимума на ребенка.
Бывший муж сообщил мне, что собирается подать на уменьшение алиментов, т.к. от первого брака у него есть еще 1 ребенок (16 лет).
В данный момент я нахожусь в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет(от другого мужа), получаю всего 860 грн. Так же получаю субсидию. Ребенок (на которого выплачиваются алименты) имеет ряд заболеваний (изменения в щитовидке, лимфоденопатия), но на диспансерном учете не состоит. На старшего алименты официально не выплачиваются (переводит деньги на карту Приватбанка). Бывший муж трудоустроен официально.
Подскажите, имеет ли смысл подготавливать "відзив на позовну заяву". Реально ли в моем случае оставить 1/4 от его зарплаты.
Заранее вам спасибо.
Автор запитання: Мария - 12-07-2019 08:39:55

Доброго дня!

Відповідно до ч.1 ст.192 СК України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#n987 розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Тобто, Ваш колишній чоловік має право звернутися до суду з вимогою щодо зменшення аліментів. У разі якщо він доведе, що неспроможний сплачувати суму визначену судом, сума аліментів буду зменшена.

У відповідності до ст. 178 ЦПК України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#n7367 Ви маєте право подавати відзив на позовну заяву, де викласти заперечення та свої аргументи проти позовної заяви.

Для більш змістовної відповіді та оцінки Вашої ситуації раджу звернутися за особистою консультацією, оскільки формат онлайн-консультації не надає можливості всебічного аналізу питання. Також бажано вивчити текст позову Вашого чоловіка.

По вопросу о прописке.
Бывшая жена приобрела недвижимость(квартиру)4 года назад. На эту жилплощадь захотела прописать ребенка, т.к. ребенок в тот момент нигде прописан не был. Согласие на прописку я не дал (не подписывал никакие документы, и нотариального документа не давал). Так же бывшая супруга не подавала на прописку через суд или опекунский совет. В решении суда о браке не внесена информация с кем будет проживать ребенок.
Дом в котором купила жена жилплощадь, на тот момент был кооперативным, со своим председателем и паспортисткой. Насколько я понял, она сумела как-то договорится с паспортисткой и сумела прописать ребенка, поставив за мня свою роспись.
Вопрос: если бывшая супруга так прописала ребенка есть ли за это ответственность? Насколько я понимаю это подделка документов. Возможно ли в судебном порядке наказать бывшую супругу? Если да, не истек ли срок давности? (произошло все 4 года назад, узнал обо всем на днях).
Спасибо за ответ!
Автор запитання: Дмитрий - 11-07-2019 12:23:53

В даній ситуації Ви не зможете ніяк "наказати" дружину. Це реалії.

Добрый вечер! Подскажите!
Ранее состоял в браке, с женой развелись 6 лет назад. От брака имеем совместную дочь 9 лет. На днях узнал, что моя бывшая жена прописала ребенка на свою жилпощадь 4 года назад. От меня никакого согласия на прописку ребенка она не получала (не составлялся ни нотариальный договор, не я ни подписывал согласия на прописку). Ранее ребенок не был нигде прописан. т.е. это его первая прописка.
Подскажите как можно законно наказать бывшую жену? Под какие статьи это подпадает? И не истек ли срок исковой давности?(прописан ребенок 4 года назад).
Спасибо за ответ!
Автор запитання: Дмитрий - 10-07-2019 19:12:19

Доброго дня! Взагалі не зрозумів за що Ви хочете "наказати" колишню дружину. Скажіть, цією дією спричинено шкоду чи порушено права дитини чи Ваші? Якщо так, то в чому полягає така шкода?

Ще раз доброго дня! Уточнюю своє питання:я додам
- до суду усі необхідні документи, а саме копії свідоцтва про шлюб, рішення про розірвання шлюбу, копію свідоцтва про народження, копію свого паспорту та коду, та довідки з місця реєстрації.
- а чоловіку відправлю копії свідоцтва про шлюб, рішення про розірвання шлюбу, копію свідоцтва про народження (тобто не всі копії).

Не хочу САМА видавати колишньому чоловіку копії своїх документів. Наскільки я зрозуміла, якщо він захоче зможе їх взяти сам(якщо вони йому знадобляться).

Хочу написати так:
Додатки:
1) копія свідоцтва про шлюб;
2)рішення про розірвання шлюбу;
3)копію свідоцтва про народження;
4) копії паспорта та картки платника податків заявника /лише для суду/;
5)довідки про реєстрацію місця проживання (2)/лише для суду/;
6)копія заяви з додатками.

Так буде вірно? Дякую Вам за відповідь!
Автор запитання: Оленка - 10-07-2019 13:07:37

Згідно статті 177 ЦПК України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 "Документи, що додаються до позовної заяви" - "1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб." "2. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду."   Таким чином, Ви зобов'язані надати суду примірники заяви з додатками до кожної, в кількості відповідної кількості учасників процесу. Ці документи надаються суду, а суд їх направляє сторонам. Вам особисто не потрібно нічого надсилати Вашого чоловіку.

Вибачаюсь. Прогледів. Написане вище стосується позовного провадження.

Судовий наказ про стягнення аліментів є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог відповідно до п.4 ч.1 ст.161 ЦПК

  • про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;
  • про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Якщо Ваша ситуація відповідає вказаним вимогам - можете подати до суду заяву про видачу судового наказу. В такому разі до заяви Ви додаєте: 1. Копія власного паспорта. 2. Копія паспорта боржника. 3 Копія свідоцтва про шлюб між сторонами (рішення суду про розлучення) 4. Копія свідоцтва про народження дитини.  Все це в 1 примірнику. Боржнику нічого надсилати не потрібно.

Доброго дня! Дуже важлива Ваша консультація.
Я збираюся подати на аліменти судовим наказом. Наскільки мені відомо, я повинна додати до заяви Додатки (копію свого паспорту, ідентифікаційний код і довідку з місця реєстрації мого і дитини). Чи можна надати дані документи тільки для суду? (В заяленні вкажу, "лише для суду").
Дуже не хочу щоб копії даних документів були у колишнього чоловіка
Автор запитання: Оленка - 10-07-2019 11:41:36

Доброго дня! Вся річ в тому, що Ваш чоловік має право ознайомитись з усіма документами, які будуть подані Вами до суду і зробити з них фотокопії.

Доброго дня! Підскажіть будь ласка чи є такий Указ згідно якого в Адміністрацію Президента можна ходити в шортах?
Автор запитання: Тарас - 10-07-2019 09:05:12

Доброго дня!

На сьогоднішній день, указ, який би містив положення про рекомендації щодо зовнішнього вигляду співробітників та відвідувачів Адміністрації (офісу) Президента України у офіційних електронних джерелах у відкритому доступі немає.

Для отримання більш детальної інформації з приводу вказаного питання раджу звернутися до Офісу (адміністрації) Президента України з відповідним звернення для роз’яснення даного питання у порядку встановленому ЗУ «Про доступ до публічної інформації» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2939-17)

Доброго ранку. Поясніть будь-ласка таку ситуацію з точки зору закону. Сусід у власному дворі влаштував "лісопилку". Пиляє і рубає дрова не для власних потреб, а на продаж. Машини привозять колоди-гупають, бензопила-гарчить, рубають-стукають. Відпочити в таких умова досить складно. Чи правомірні дії сусіда з точки зору закону. Дякую за відповідь.
Автор запитання: Іван - 10-07-2019 08:01:10

Доброго дня!

            По-перше, Відповідно до Додатку №4  до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом                                 Міністерства охорони   здоров'я України від 19.06.96 р. N 173 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0379-96) заводи   лісопильні,   фанерні   та   деталей   дерев'яних стандартних будівель відносять до класу ІV. Санітарно - захисна зона 100 м.
 

            По-друге, деревообробне виробництво повинно відповідати вимогам Правил охорони праці в деревообробній промисловості затв. Наказом Держнаглядохоронпраці України 31.01.2005 20 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0306-05 )

            По-третє, вказана діяльність підлягає державній реєстрації юридичної особи у порядку визначному законодавством України в залежності від обраної організаційно-правової форми.

            Отож, враховуючи вищевикладені положення, тільки у разі дотримання вказаних норм законодавства діяльність вашого сусіда буде законною.

Доброго дня.Прошу вашої поради.Я керуючи автомобілем ,в населеному пункті,здійснив дтп з легковим автомобілем,який був припаркованим на узбіччі і виїхав передімною на головну.Тілесних ушкоджень ніхто не отримав,про те ,водій легкового авто,надав неправдиві покази,мовляв він не виїзжав,а їхав попереду і хотів повернути ліворуч.На мене склали протокол,що я порушив правила дорожнього руху 14.6.і матеріали направили до суду.В постанові я написав,що вини не визнаю і правил пдр не порушував. Як мені діяти далі?Можливо можна провести ще якісь експертизи,що б довести,що він дійсно був припаркований і я його не обганяв.Моя швидкість становила 50км.це зафіксовано GPRS.
Автор запитання: Володимир - 09-07-2019 13:29:58

Доброго дня! Рекомендую шукати свідків пригоди і наполягати на їх допиті під час розгляду судом адміністративної справи. Не виключаю, що певна технічна експертиза могла б підтвердити Вашу позицію відносно іншого авто, однак суд не буде чекати на її проведення, оскільки обмежений процесуальними строками.

Спасибо за ваш ответ. но В ст. 19 Закона об отпусках законодатель установил право работающей одинокой матери на получение дополнительного отпуска на детей. «Расшифровать», кого следует считать одинокой для целей предоставления допотпуска на детей, попытался Минсоцполитики в своих письмах от 25.02.2015 г. № 76/13/116-15, от 04.10.2010 г. № 306/13/116-10, от 05.08.2016 г. № 438/13/116-16, от 14.04.2008 г. № 235/0/15-08/13.Это:1) женщина, не состоящая в браке и в свидетельстве о рождении ребенка которой отсутствует запись об отце ребенка или запись об отце сделана в установленном порядке по указанию матери;2) вдова;3) разведенная женщина, воспитывающая ребенка без отца;4) женщина, которая родила ребенка, не находясь в зарегистрированном браке, и при этом отец признал ребенка;5) женщина, которая вышла замуж повторно, но ее ребенок в возрасте до 18 лет новым мужем не усыновлен.

Согласно вышенаписанному, п.5 я имею статус одинокая мать, несмотря на то что вышла замуж.
Автор запитання: Елена - 05-07-2019 16:19:40

Доброго дня! Незважаючи на Вашу впевненість, - дане питання залишається спірним, оскільки на законодавчому рівні не врегульовано. Вказані Вами листи не сприймаються всіми роботодавцями і Ваше звернення за консультацією лишній раз це підтверджує. Вам залишається звернутись з офіційною заявою до свого роботодавця і в разі відмови - оскаржити її до суду.

Yandex.Metrika