Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1553, сьогодні-0;    відповідей: усього-1553, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Чи існує термін придатності у позову котрий вже подано і він завис у суді ?Тобто чи може він припинити своє існування?
Автор запитання: Василь - 22-01-2019 15:38:27

Ні! Такого терміну законом не передбачено.

Доброго дня!У мого брата був дім, також окремо був великий кредит, задля стягнення якого банк подав на брата в суд. Брат помер. Чи можу я як наступний спадкоємець успадкувати цей дім так, щоб не успадкувати братів кредит? Чи існує термін придатності у позову котрий вже подано на брата при житті і він завис у суді так як брат помер?
Автор запитання: Василь - 22-01-2019 14:01:25

Доброго дня! Вам необхідно письмово повідомити банк про смерть позичальника і надати копію свідоцтва про смерть. Банк припиняє нарахування відсотків за кредитом з дня смерті позичальника. Сума заборгованості по кредиту фіксується на півроку до прийняття спадщини родичами.  Після прийняття спадщини кредит погашають спадкоємці: однією сумою або періодичними платежами, підписавши додаткову угоду з банком. Заборгованість за кредитом погашається спадкоємцями пропорційно і в межах вартості отриманого майна. Якщо спадкоємці відмовляються сплачувати кредит добровільно, банк має право звернутися до суду для стягнення майна, отриманого в спадщину. Спадкоємці не сплачують зобов'язання померлого родича, якщо відмовляються від отримання всієї спадщини.

Доброго дня.
Не один раз зверталася до Вас за допомогою. Дякую Вам. Я уже писала Вам по цьому питанню, але відповіді так і не одержала. Спробую ще раз. Працюю на підприємстві 30 років, із них 13 років і на даний час займаю посаду архівіста, 21 рік додатково веду громадську роботу скарбника у профспілковому комітеті. З березня 2019 року мене переводять на 0,5 ставки. Чи законні дії роботодавця.
Щиро дякую.


Автор запитання: Тетяна - 22-01-2019 10:15:38

Доброго дня! Частина 3 ст.32 КЗпП України дає право роботодавцю зі своєї ініціативи (в односторонньому порядку) установити працівникам неповний робочий час, змінювати їх режим роботи при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою. При цьому повинні бути дотримані певні умови - тільки внаслідок змін, що сталися в організації виробництва та праці. Крім того, особу повинні повідомити про даний факт за 2 місяці. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

Доброго дня. Прохання відповісти на питання.
На підприємстві був встановленний безконтактний алкотестер, при проходженні його, алкотестер показує червоний колір, тобто працівник в стані алкогольного сп'яніння. Але як захистити себе, працівник не пив, згідно ст. 28 Конституції України - Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Працівника відсторонюють від роботи та погрожують звільнити. Він відмовляється проходити мед.обстеження, бо не винен, це порушує його честь та гідність. Хто буде платити за обстеження та йому моральну шкоду?
дякую заздалегідь, за відповідь.
Автор запитання: Любов - 21-01-2019 10:37:47

Доброго дня! Для надання Вам відповіді, щодо законності встановлення даного пристрою потрібно мати інформацію на підставі якого наказу йогог встановлено, його сертифікацію,  що за підприємство, його статут, колективний договір і т.д. Якщо особа вважає, що вказаними діями адміністрації порушено її права, - захищати їх потрібно в судовому порядку. На моє особисте переконання, вказане тестування не може бути кваліфіковане як піддання особи дослідам. 

Здравствуйте!
Питання таке:
Мати є одинокою, з 3ю групою інвалідності, чи мають право забрати сина до армії. Якщо ні, то які дії мають бути, якщо в воєнкоматі дають відповідь, що це робоча група і не підходить під відстрочку. Дякую за відповідь!
Автор запитання: Сергій - 19-01-2019 23:33:22

Доброго дня! Згідно ст.17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу  1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. 2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:  1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством; 3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;   Таким чином, можливість надання вістрочки залежить від наявності у Вас статусу "Непрацездатної особи". "Непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого статтею 26 Закону України  Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1058-15 пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону; Виходячи з викладеного, - Ваш син має право на відстрочку від призову на в/с.

 

 

ПОдскажите, какую ответственность могут нести при ч. 5 статье 27 криминального кодекса?
Автор запитання: Никита - 19-01-2019 20:56:34

Доброго дня! Пособник у вчиненні злочину несе відповідальність за тією ж статтею КК України, що і виконавець злочину. Покарання призначається судом відповідно до ст.65 КК України. Призначаючи покарання,  у кожному конкретному  випадку  суди мають  дотримуватися  вимог  кримінального  закону  й  зобов'язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого  злочину,  дані  про  особу винного та обставини,  що пом'якшують і обтяжують покарання. 

був по догляду за престарілим який досяг 80 віку і протягом 1 місяця звернувся до служби зайнятості водночас являюсь членом ОСГ згідно довідки сільської ради. Мені відмовили в наданні СБ? Чи правомірні дії фахівців служби зайнятості? дякую
Автор запитання: Сергій - 17-01-2019 08:43:03

Здійснювати постійний догляд за особою, яка його потребує може лише особа, яка більше ніде не працює. Одночасна праця в ОСГ і оформлення на ПСД є недопустимим.

Доброго ранку!Чи можливе примусове стягнення з чоловіка(з котрим офіційно в шлюбі та не розведена, але спільно не проживаємо й не спілкуємось) матеріальних виплат на дітей?
Автор запитання: Ірина - 14-01-2019 08:45:35

Доброго дня! Так, можливо. Звертайтесь до суду з відповідним позовом.

Доброго дня! Чим передбачена кримінальна відповідальність або будь яка відповідальність за насилля в сім*ї?
Автор запитання: леся - 14-01-2019 08:43:16

Доброго дня! 11 січня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами", яким внесено доповнення до Кримінального кодексу України такими статтями: 91-1 (Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство); 126-1 (Домашнє насильство); 153 (Сексуальне насильство)  та 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників). 

 

 

Доброга дня! Згідно з Стаття 17 Закону про військову службу відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами надається призовникам, які мають:
1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір)
Я правильно розумію,якщо батьки на момент призову досягають пенсійного віку то син має право на відстрочку ?
Якщо так, то які документи потрібно надавати військомату ?
Автор запитання: Віктор - 11-01-2019 16:21:10

Доброго дня! Так, Ви розумєте вказане питання вірно. Потрібно подати відповідну заяву військовому комісарові з підтвердженням підстав для відстрочки. Такими документами будуть: Свідоцтво про народження призовника та паспорти його батьків.

Yandex.Metrika