Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2785, сьогодні-0;    відповідей: усього-2785, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Мені 23 повних років
Закінчив військову кафедру за спеціальністю 041300 (командир взводу БУК-М1, дефіцитна спеціальність)
Наразі військомат поставив ультиматум: або сам знаходжу частину і приношу відношення, або їду на навчання
Питання у тому, чи можуть вони мене мобілізувати взагалі?
Автор запитання: Олег - 17-04-2024 15:48:51

Доброго дня! Ви являєтесь офіцером запасу. Офіцери запасу у військовий час підлягають мобілізації з обмеженнями, визначеними у ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію"  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text . Вікового обмеження по мобілізації  офіцерів запасу закон не містить. Обмеження щодо віку 27 (25) років чітко вказано стосуються призовників, а не офіцерів запасу. 

Чи можливо зараз подавати рапорт військовослужбовцям на звільнення за наявності інвалідності?Через який час можуть звільнити?
Автор запитання: Михайло - 17-04-2024 10:05:45

Доброго дня! Оскільки відповідний закон ще не вступив в силу, підстави для подання такого рапорту відсутні. Подавайте через місяць. При цьому, чинним законодавством не передбачено чіткого строку, протягом якого командир зобов’язаний розглянути рапорт на звільнення та звільнити військовослужбовця. Але Інструкція з діловодства в Збройних Силах України містить положення, яке встановлює загальний 30 денний строк для виконання документів, в яких не зазначено строк виконання. Перебіг 30 денного строку розпочинається з моменту реєстрації документа у військовій частині, до якої він надійшов. Отже, за загальним правилом рапорт на звільнення має бути розглянутий командиром протягом 30 днів з моменту його реєстрації в стройовій частині. Розглянутим вважається рапорт той, по якому прийнято рішення та це рішення чи відповідь доведена до військовослужбовця належним чином. Відповідь на рапорт має містити рішення з посиланням на акти законодавства та роз’ясненням порядку оскарження. Якщо протягом 30 денного строку відповідь з рішенням по поданому рапорту відсутня, то варто написати рапорт з проханням надати відповідь безпосередньому командиру або направити рапорт командуванню вище, із зазначенням строку подання первинного рапорту.

Доброго дня
Питання по наданню відстрочки згідно правок по новому закону 10449. Є мама інвалід 2 група, батько пенсіонер і сестра, яка проживає на постійній основі за кордоном. Питання, згідно нових правок до закону, чи можлива відстрочка від мобілізації? Бо згідно діючої редакції закону така відстрочка можлива.
Дякую
Автор запитання: Ярослав - 16-04-2024 11:30:58

Доброго дня! На моє переконання. що і після вступу в силу відповідних змін, з вказаних Вами підстав особа має право на відстрочку. При цьому, всеж-таки потрібно побачити опублікований закон.

Доброго дня.
Матір дружини має 2 групу інвалідності. Чи законом передбачена оформлення долгляду за нею для отримання відстрочки від мобілізації?
Автор запитання: Юрій - 14-04-2024 22:56:35

Доброго дня! Наявність групи інвалідності прямо не вказує на необхідність надання особі постійного стороннього догляду. Такий висновок робиться при обстеженні особи.

Ні, я не про те, щоб післяопераційна реабілітація стала причиною не проходження ВЛК. А щоб ВЛК на основі реабілітації дозволило місяць відстрочки на час лікування?
Автор запитання: Валентин - 14-04-2024 22:53:02

Спробуйте звернутись з письмовою заявою до ВЛК. При цьому, вказані Вами обставини не визначені як обов'язкові для відстрочення проходження ВЛК.

Скажіть будь ласка за новим законом про мобілізацію військовослужбовці які мають інвалідність зможуть звільнитися відразу після публікації закону,чи через місяць?
Які для цього потрібні документи?
Автор запитання: Михайло - 14-04-2024 20:30:05

Доброго дня! Про це можна буде говорити підля публікації тексту закону.

Доброго дня!
Зробив операцію на гемороїдальних вузлах. Відновлення треба до місяця, так сказали в лікарні
Прийшла повістка про те, що треба пройти ВЛК в місцевому ТЦК. Які документи варто надати на ВЛК, щоб дали відстрочку хоча би на один місяць відновлення?
Був би вдячний за допомогу.
Автор запитання: Валентин - 13-04-2024 18:36:08

Доброго дня! Необхідність реабілітації не є підставою для відмови в проходженні ВЛК, якщо така реабілітація не пов'язана з перебуванням в лікарняному закладі.

Доброго дня. Підскажіть будь ласка. Я строковик звільняюсь в травні по демобілізації яку підписав Президент. В військоматі видають повістки на рів вперед, але я бажаю піти вчитись. Якщо взяти бойову повістку на 25 рік а потім піти вчитись то повістка стає недійсна, я зможу отримати відстрочку? Це законно видавати повістки аж на 2025рік? Повістка ж не може діяти так довго?
Автор запитання: Анатолій - 12-04-2024 11:05:15

Доброго дня! Нічого незаконного у видачі повістки немає, однак, за наявності підстав для відстрочки (вступ до ВНЗ), - одразу подавайте заяву про надання відстрочки, як студенту. Вам зобов'язані будуть надати відстрочку незалежно від повістки.

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, відстрочку для вчителів прибрали з закону 10449? Дякую.
Автор запитання: Дмитро - 11-04-2024 17:09:39

Доброго дня! Призову на військову службу під час мобілізації на особливий період не підлягатимуть деякі педагоги та науковці (за основним місцем роботи). Зокрема, це стосується: науковців і викладачів, які мають науковий ступінь, і працюють у закладах вищої та фахової передвищої освіти або наукових установах і організаціях не менше ніж на 0,75 ставки; педагогів закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, які працюють не менше як на 0,75 ставки.

Добрий день! Таке питання: чи можлива відстрочка по мобілізації особі, яка доглядатиме людину старшу 80-років, при тому що жодних родичів в неї немає (дружина померла, дітей не було). Між доглядачем і 80 річним родинних звязків немає. Якщо так, то яка процедура отримання відповідних документів. Дякую
Автор запитання: Андрій - 11-04-2024 12:06:32

Доброго дня! Зверніться до місцевого обргану опіки і піклування для встановлення постійного догляду за особою, якщо вона такий потребує. Процедура в кожному випадку має свою особливість. Обговорити Вашу можемуов телефонній консультації.

Yandex.Metrika