Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2190, сьогодні-0;    відповідей: усього-2190, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня!Мого сина забрали на строкову службу в нацгвардію, в той же час він залишається прописаний зі мною й матір'ю в одній квартирі, й відповідно відбуваються і нарахування за комунальні послуги на відповідну кількість прописаних там людей. Підскажіть будь ласка чи є таке в законі десь статья така що зменшуються комунальні платежі якщо наприклад надати довідку ЖЕКу про те що син в армії(тобто не мешкає з нами) і відповідно буде менше комуналки нараховуватись?
Автор запитання: Дмитро - 24-11-2020 10:03:30

Доброго дня! Подайте до Жек письмову заяву про здійснення нарахувань виходячи із кількості фактично проживаючих осіб, до якої долучіть  довідку з РВК, що Ваш син перебуває на сроковій військовійслужбі. 

Добрый день. У меня умер отец, он получал военную пенсию, осталась мама, которая не работает и не пенсионного возраста, ей 56, пойти работать она не может , так как есть проблемы со здоровьем, вены на ногах, давление, но она не наблюдается у врача. Можно ли как-то переоформить папы пенсию на маму ? И что для этого нужно?
Автор запитання: Можно ли переоформить пенсию отца на маму - 22-11-2020 09:35:30

Доброго дня! Якщо Ваша мама не має власної пенсії, але за станом здоров'я не може працювати, вона не може одержувати пенсію покійного чоловіка. В той же час, вона м оже претендувати на одержання пенсії за втратою годувальника. Так, згідно зі ст.. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по 3 групі інвалідності, а у разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у ч.2 ст. 32 вказаного Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу. До непрацездатних членів сім’ї відноситься, зокрема, дружина, якщо вона є інвалідом або досягла пенсійного віку.

До заяви про призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника за померлого чоловіка слід надати: паспорт, документи про місце проживання, довідку про склад сім’ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з померлим годувальником; свідоцтво РАЦСу про смерть годувальника; документи про вік померлого годувальника сім’ї при відсутності таких даних у свідоцтві про смерть; документи про стаж померлого годувальника; довідку про заробітну плату за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07. 2000 (за умови підтвердження довідки первинними документами); довідку з місця проживання; довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера померлому годувальнику (подається, якщо особа, що звернулася із заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, має такий документ). У разі неможливості надати зазначені вище документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, чи можу я сам від себе подавати позови до суду у цивільному судочинстві і відписуватися по ним (алімети)? чи законодавсто передбачає виключно що адвокат це повинен робити?
Автор запитання: Артем - 19-11-2020 16:14:25

Доброго дня! Залучення адвоката для подання до суду позову не є обов'язковим.

Доброго дня. Чи можуть дві фізичні особи укласти між собою договір про надання послуг?
Автор запитання: Ігор - 19-11-2020 11:49:26

Доброго дня! Так, можуть.

Доброго дня! чи потрібно засвідчувати в нотаріусі договір оренди якогось обладнання, якщо дві сторони - це фіз особи?
Автор запитання: Володимир - 18-11-2020 15:15:53

Доброго дня! Це не обов'язково.

Підскажіть при ліквідації держ установи як юр.особа працівників звільняють. Утворюється нова структура не юр особа чи пацівників беруть по переводу чи по конкурсу?
Автор запитання: олена - 17-11-2020 16:42:10

Доброго дня! Однозначної відповіді на Ваше питання немає. 

Доброго дня.
Чи регламентується чимось кількість печаток на документі? Мається на увазі якшо одна людина проставляє наприклад два підписи на документі, то чи достатньо однієї печатки, чи треба ставити її 2 рази?
Автор запитання: Руслан - 17-11-2020 10:10:11

Доброго дня! На сьогодні, законодавство взагалі не передбачає обов'язкове завірення печатками підписів (за деяким виключенням, - нотаріуси, суд і певні інші державні органи). 

Доброго ранку. Проконсультуйте нас, будь ласка. у мене є 2 рідні сестри. 5 років тому померла матір, залишила нам великі ділянки землі. ми не звертались до нотаріуса протягом 6 місяців, думали що можна в будь-який момент переоформити землю, а виявляється що ні. знайомі сказали, що якщо поновлювати через суд строки, то мають бути поважні причини якісь, а в нас їх нема, з матір ю за однією апдресою ми не були зареєстровані. Чи є в нас шанс якось все-таки переоформити землю? Якщо ми будемо продовжувати нічого не робити, то у чию власність перейде ця земля???
Автор запитання: Лариса - 16-11-2020 10:26:18

Доброго дня! Рекомендую завернутися до юриста, який вивчить Ваші документи і дасть конкретну пораду. Може й знайдеться поважна причина для поновлення строку вступу у спадщину. Однозначно - "чекати у моря погоди" не варто. Земля може відійти громаді.

виписали мене за те що нібито не вітався та розмовляв не вічливо з медичною сестрою, вважаю що виписали предчасно бо я знаходжусь в недолікованому стані. То чи можуть виписати мене лише на підставі правил поведінки/внутрішнього розпорядку військового шпиталю при тому що я жодних законів україни не порушував?
Автор запитання: Михайло - 10-11-2020 14:16:38

Не повинні. Однак, для точної відповіді на Ваше питання потрібно вивчити зазначений мною наказ командира шпиталю, Вашу історію хвороби і мотивацію виписки.

Добрий день! Підскажіть будьласка, я лікуюсь в госпіталі і мене виписали передчасно з нього ніби то за порушення правил внутрішнього розпорядку які я в очі не бачив, хочя я й нічого протизаконного не робив. Наскільки законно так виписувати мене адже ж я законів україни не порушував(а вони посилаються на якісь правила внутрішні яких може і не існує на папері)?
Автор запитання: Михайло - 10-11-2020 12:04:52

Доброго дня! У Вашому питанню багато "невідомих". Ви точно не знаєте за що Вас виписали із шпиталю. Також, Ви не наводите ніяких даних, чому вважаєте, що виписано Вас передчасно. Внутрішній розпорядок любого військового шпиталю регламентується відповідним наказом командира шпиталю. Цей документ не є секретним і на Ваше проханням Вам зобов'язані його надати для ознайомлення. Також, командування шпиталем, на Ваше звернення (бажано письмове) зобов'язане надати відповідь з яких підстав Вас виписано із шпиталю.

Yandex.Metrika