Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1810, сьогодні-0;    відповідей: усього-1810, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня!Мій син має повних 22 роки.Навчається на 4 курсі коледжу.Закінчує навчання 30 червня,(30.06 вручення дипломів)про що є наказ по коледжу та всі відповідні довідки надані до війскомату.3 червня сина та його однокурсників визвали до військомату для звірки документів.В цей же день провели медогляд та під пресингом примусили підписати повістку на 20 червня на відправку до армії.Комісар мотивує свої дії тим,що у них захист диплому 19 червня і більше занять не буде.Наскільки дії комісара правомірні та чи зможуть вони довести кримінальну відповідальність в разі неявки?Дуже хотілося б отримати відповідь.Дякую.
Автор запитання: Наталія - 07-06-2019 08:42:29

Доброго дня! На моє глибоке переконання, дії військового комісара однозначно не правомірні. До того часу, як Ваш син не втратить статус студента, (до моменту видачі наказу ректора "Про відрахування у зв'язку з завершенням навчання" чи якогось аналогічного по суті) він має право на відстрочку. Не явка на відправлення до війська у вказаний період не потягне реальної кримінальної відповідальності. (Його можуть викликати до слідчого і навіть завести кримінальне провадження, однак обвинувального вироку судом винесено не буде)

Доброго ранку!
Чи відноситься посада юристконсульту навчального закладу до зорово напружених робіт. Дякую
Автор запитання: Світлана - 06-06-2019 06:58:40

Доброго дня! Чіткого і вичерпного переліку спеціальностей з "Зорово напруженими роботами" законодавством не визначено. Згідно з п. 6.2.3. Додатку 4 до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України від 21 травня 2007р. N° 246, визначено поняття «зорово-напружені роботи», як такі, що пов’язані з безперервним спостереженням за екранами відеотерміналів (дисплеїв) менше 4 годин (за 8-годинну зміну).  Таким чином, якщо робота конкретного юристконсульта пов'язана з таким зоровим навантаженням - від відноситься до вказаної категорії.

Добрий день! якщо я, водій на підприємстві, визнаний судом винним у вчиненні ДТП під час робочого часу, то чи може страхова компанія котра виплатила страхові виплати потерпілому, напряму з мене судом стягувати ці кошти?(а не впорядку регресу,спочатку судом з підприємства, а підприємство потім судом з мене)
Автор запитання: Лідія - 05-06-2019 12:29:22

Доброго дня!

 

Згідно із ч.2 ст.1187 ЦК (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n5560) шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

 

Відповідно до ч.1 ст.1172 ЦК юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

 

З аналізу змісту гл. 82 ЦК вбачається, що законодавець розрізняє поняття «особа, яка завдала шкоду» та «особа, яка відповідає за шкоду». За наявності вини особи, яка завдала шкоду, особа, яка є відповідальною за шкоду, на підставі ч.1 ст.1191 ЦК набуває права зворотної вимоги (регресу) до винної особи в розмірі виплаченого відшкодування.

 

Виходячи з наведених норм права, шкода (у тому числі моральна), завдана внаслідок ДТП з вини водія, який виконував трудові обов’язки та на відповідній правовій підставі керував автомобілем, що належить роботодавцю, відшкодовується власником (володільцем) цього джерела підвищеної небезпеки, а не безпосередньо винним водієм.  А вже потім, в порядку регресу, підприємство стягує кошти з водія.

Доброго дня! Знову широ дякую Вам за можливість отримати консультацію.
Моя бабуся хоче оформити договір дарування приватизованих земельної ділянки та будинку, на мене, внука.
Відповідно до останніх змін Податкового кодексу України, родичі 1 та 2 ступеня спорідненості при даруванні сплачують такий же відсоток податку, як і при прийнятті спадщини. Ст. 174 ПКУ говорить,що родичі 1 та 2 ступеня спорідненості при прийнятті спадщини сплачують 0 ставку податку, а також нерухомсть не оцінюється (ст. 147.8 ПКУ). Скажіть, будь ласка, чи потрібно в такому випадку Дарувальнику оцінювати нерухоме майно та сплачувати держмито в розмірі 1% від оціночної вартості житла та земельної ділянки? Дякую.
Автор запитання: Андрій - 05-06-2019 09:28:04

Доброго дня!

Згідно зі ст. 719 Цивільного кодексу http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3547 договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Відповідно до пп. а п. 3 ст. 3 Декрету про державне мито http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/7-93 ставка державного мита за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, встановлено у розмірі 1% суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн.).

Пунктом 5 розділу V Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита № 811 http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1623-12 визначено, що при обчисленні суми державного мита за посвідчення договорів відчуження фізичними особами житлових будинків, квартир або їх частин, кімнат, садових (дачних) будинків, інших об'єктів нерухомості вартість таких договорів приймається виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості такого майна.

      Статтею 3 3У «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2658-14  встановлено, що оцінка майна, майнових прав — це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в ст. 9 цього, і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності.

Методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах з оцінки майна: положеннях) оцінки майна, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, методиках та інших нормативно-правових актах, які розробляються з урахуванням вимог положень і затверджуються Кабінетом Міністрів України або Фондом державного майна України (абзац перший ст. 9 ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» ).

Таким чином, оціночну вартість нерухомого майна для обчислення суми державного мита за посвідчення договорів відчуження фізичними особами об'єктів нерухомості (в тому числі при даруванні) визначають суб'єкти оціночної діяльності — суб'єкти господарювання, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача.

Доброго дня. Мені прийшов штраф з Польші рекомендованим листом. Якщо я не сплачу його що буде?
Автор запитання: Олег - 04-06-2019 15:49:58

Доброго дня! Я не фахівець з права Польщі, тому не можу надати відповідь на Ваше питання.

Добрий день! Особа з інвалідністю, не позбавлена дієздатності, є власником житла і проживає в ньому разом з матір'ю. Чи може власник житла приписати в будинку посторонню людину без згоди матері а потім через певний час виписати цю особу без її згоди?
Автор запитання: Олег - 04-06-2019 11:05:20

Доброго дня! Власник житла, який не був позбавлений судом дієздатності, вправі вчинити вказані Вами дії.

Доброго дня. Проконсультуйте будь-ласка з такого питання. Сусідка вже років 6 взагалі не прибирає город - буряни вище колін, насіння летить на мій город і сіється. Чи існують вимоги, санітарні норми утримання городу, на що я можу посилатися вимагаючи від неї прибрати город? Дуже дякую за відповідь.
Автор запитання: Іван - 04-06-2019 07:31:59

Доброго дня! Існує стаття 52 КУПАП "Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель", яка містить наступні положення : "Псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рекомендую звернутись до місцевої державної інспекції у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель з відповідною заявою.

Дякую за відповідь про індексацію відпускних
Автор запитання: Альона - 03-06-2019 08:53:31

На все Добре!

Добрый день,подскажите пожалуйста. Мой бывший муж уехал в Польшу на заработки, планирует там остаться. Имеет долг по клиентам, платить отказывается. Как его "достать". Спасибо.
Автор запитання: Марина - 30-05-2019 17:00:19

Доброго дня! На жаль, я не можу надати відповідь на Ваше питання, оскільки воно сформульовано не достатньо зрозуміло.

Здравствуйте!
Я студент 4-го курса университета. У меня отсрочка от призыва до 30-го июня. Я сам с Херсона, но живу в Киеве и прописан в общежитии. Приписан в Печерском военкомате.
Меня университет заставляет выписываться с общежития для обходного листа и только тогда я получу диплом. По сути, это формальность, так как я поступаю на магистратуру и обратно буду вписываться.
Я начал заниматься этими всеми делами,поехал в военкомат, там меня заставили проходить мед комиссию, я прошел, потом сказали,чтобы я донес им мед.характеристмку и форму ф-17
Я эту форму несколько дней назад заказывал, сегодня пришел в наш военный кабинет в универе, они сказали,что ещё 21 мая отправили,но я сомневаюсь,что дойдет.
А мне на 5 июня уже повестку выписали.А в военном кабинете не хотят ещё раз выписывать ф-17
Насколько законно заставлять проходить мед комиссию того, у кого отсрочка? Что делать,если я приду 5-го а формы ф-17 у военкомате не будет?
Автор запитання: Василь - 30-05-2019 09:54:41

Доброго дня!

Відповідно до ч.10 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12) громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.

У вашому випадку довідка ф-17 є обов’язковою для підтвердження Вашого права на відстрочку у зв’язку з навчанням, тому у випадку не надходження вказаної довідки до комісаріата Вам необхідно звернутися ще раз до Вашого університету з проханням надати таку довідку .

Yandex.Metrika