Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1066, сьогодні-2;    відповідей: усього-1066, сьогодні-4


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрий день! Підскажіть будь ласка яка відповідальність від мінімальної до максимальної передбачена за ненадання відповіді на адвокатський запит?
Автор запитання: Мар*ян - 02-02-2018 09:53:43

Доброго дня! Згідно ст.212-3 КУпАП http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page15 Неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"-  тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Доброго дня! 20 квітня 2018р. мені виповниться 60 років. За скільки днів до цього я можу подавати свої документи в Пенсійний фонд, згідно чинного законодавства Заздалегідь вдячний за відповідь,
Автор запитання: Йосип - 01-02-2018 20:36:46

Доброго дня! Вам, як майбутньому пенсіонеру, раджу почитати ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/page  З приводу Вашого запитання скажу наступне, Ви можете подати свої документи до територіального відділення ПФУ заздалегідь (за місяць, півтора), а гроші будуть Вам нараховуватись з моменту настання пенсійного віку. Закон допускає безвтратне 3-х місячне пропущення строку звернення. Тобто, якщо особисто Ви звернетесь до ПФУ після 20.04.18, але не пізніше 19.07.18, Вам нарахують пенсію з 20.04.18 року. Якщо пізніше, - з моменту звернення.

добрый день!Скажите могу ли я подать в суд без адвоката или теперь по новым правилам это должен делать только адвокат?Я собираюсь подать в суд с целью защиты своих интересов.
Автор запитання: Ирина - 01-02-2018 18:34:58

Доброго дня! Особисто Ви, діючи в своїх власних інтересах, можете приймати участь в суді будь-якої інстанції. Мова йде про представництво іншою особою. Тобто, представляти Ваші інтереси в суді 1 інстанції до кінця цього року може і особа без "адвокатської ліцензії". В апеляційній і касаційній інстанціях - виключно адвокат.

Здравствуйте.Я заказал мет.пласт окна,мне их доставили,установили,но потом я увидел недостатки выполненных работ,рамы кривые,поцарапанные,стёкла некачественные,я переписывался по вайберу с исполнителем-они сказали что ничего исправлять не будут,затем я отправил заявление-претензию на их адрес,мне вернулась претензия.Как мне поступить?Посоветуйте пож-ста какими правами я обладаю?Спасибо.
Автор запитання: Игорь Рифалов - 01-02-2018 18:15:06

Доброго дня! В разі відмови особи замінити поставлений Вам неякісний товар, фактично єдиним законним способом захисту Ваших прав, є звернення до суду з відповідним позовом. Суть позову залежатиме від умов договору який Ви уклали та від Вашіх вимог до постачальника. Рекомендую звернутись до професійного юриста для складання судового позову.

але в мене не субсидія, а саме пільги УБД.
Автор запитання: Ігор - 01-02-2018 16:08:24

Відповідно до пункту 5 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3551-12/paran195#n195) Учасникам бойових дій (статті 56) надаються такі пільги:

75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).

Дана пільга надається за фактичним місцем проживання особи.

Тобто оформити знижку на плату комунальними послугами відразу за двома адресами не передбачено законом.

Я вже третій сужусь з сусідом. В минулому році, в грудні, ми подали апеляцію на рішення суду. Від мого імені до суду ходила дочка, вона не юрист, але добре знає закони. Однак до засідання в апеляційному суді її не допустили, кажуть щось про адвокатську монополію. Поясніть
Автор запитання: Ірина - 01-02-2018 15:18:05

Доброго дня! Якщо Ваша дочка добре знає закони, вона повинна знати про внесені зміни до Конституції України, адже то є Основний закон. Поясню Вам, згідно з абз. 1 пп. 11 п. 16-1 (впроваджений 30.09.2016 р.) Розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції, представництво виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01.01.2017 р., в судах апеляційної інстанції – з 01.01.2018 р., в судах першої інстанції – з 01.01.2019 р. Тобто представництво інтересів особи в суді апеляційної інстанції з початку 2018 року може здійснювати виключно адвокат.

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи враховується стаж приватному підприєцю, якщо він пенсіонер і чи може тути перераховано йому пенсію. Дякую.
Автор запитання: Ольга - 01-02-2018 15:10:38

Доброго дня!

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/paran430#n430) страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1058-15/paran671#n671) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.

Отже, якщо особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та сплачує щомісяця відповідного розміру страхові внески, то в такому разі страховий стаж зараховується. Крім того у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжує працювати їй повинно бути перераховано пенсію, відповідно до вищезазначеної норми.

Дружина має заповняти едекларацію, я надав довідку про доходи, більше майна в мене немає. Що ще потрібно від мене для подання дружиною е декларації?
Автор запитання: Іван - 01-02-2018 14:57:23

Доброго дня!

Перелік інформації, який зазначається в декларації зазначений в статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1700-18/paran446#n446). Раджу Вам детально ознайомитись з даною нормою.

Крім того, раджу ознайомитись з затвердженим Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції щодо «Роз’ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» (http://kmoas.gov.ua/sites/default/files/rozyasnenya_nabu_po_zapovnennyu_el._deklaraciyi.pdf)

доброго дня. я учасник бойових дій, оформив собі пільги по комунальних послугах. якщо я проживаю за адресою відмінною від адреси офОРМЛЕННя ПІЛЬГ, чи можу я оформити пільги ще і там? цікавить конкретно утримання будинку
Автор запитання: Ігор - 01-02-2018 11:22:00

Доброго дня! Як я уже відповідав попередньому дописувачеві, відповідно до п. 6 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF/page), субсидія призначається уповноваженому власнику, співвласнику житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок ЖКП за місцем реєстрації.  Простіше кажучи, субсидію можна оформити тільки на ту людину яка зареєстрована і проживає в цьому будинку та її іменем сплачуються всі необхідні комунальні платежі.

Добрий день підкажіть будь ласка, я працюю на державному підприємстві і є опікуном дитини інваліда, мене залучають до додаткової роботи без моєї згоди (на державних підприємствах це рахується нормою). Яка стаття України захищає мої права як опікуна і чи може бути в мене скорочений день за рахунок підприємства?
Автор запитання: Віталій - 01-02-2018 06:42:44

Доброго дня! Згідно ст. 56 КЗпП України   (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/322-08/paran373#n373 ), «За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Рекомендую подати відповідну заяву керівнику Вашого підприємства.

Yandex.Metrika