Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1353, сьогодні-0;    відповідей: усього-1353, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
В чём разница между национальной гвардией украины и збройними силами украины?
Автор запитання: вася - 10-07-2018 11:21:15

Це два різних військових підрозділи. НГ - підпорядкована Міністру внутрішніх справ. ЗС - Міністру оборони.

Здравствуйте, подскажите пожалуйста. Сын приехал из мест лишения свободы проживать ко мне, я прописала его в своем доме. Прожив какое то время он уехал с сожительницей жить и работать в Киев, работал там не официально, взял какой то кредит. позвонила сожительница и сообщила, что сын умер от сердечного приступа, обещала привезти урну с прахом сына и свидетельство о смерти. Месяц от нее ни слуху ни духу, дозвониться не могу не берет трубку. А мне приходят на имя сына угрозы из банка, что нужно гасить кредит, иначе отберут имущество и у родственников. Сын к дому никакого отношения не имел только и того, что был прописан мною. Я обязана выплачивать кредит, мне 80 лет?
Автор запитання: Любовь 08.07.18 - 08-07-2018 04:07:08

Доброго дня! Якщо Ви не виступали поручителем по кредиту, чи Ваш будинок не був заставою у кредиті, - Ви не несете ніякої відповідальності за кредитними зобов'язаннями свого померлого сина. Також, звертаю на Вашу увагу, що в разі Вашого вступу у спадщину померлого сина, Ви набудете крім його майна ще його обов'язки.

Здравствуйте.Сложилась такая ситуация.Я торгую на рынке товарами.Меня буквально "достаёт"один негр,который торгует рядом.Он меня оскорбляет,обижает,угрожает мне,бросает на мою территорию мусор.Он невменяемый.Я вызывала милицию,руководство рынка -но он продолжает.Я знаю точно что он нелегал-приплачивает и живёт.Скажите куда можно пожаловаться на него чтобы его выдворилили из страны и отправили назад в Камерун.Он не только меня достал но и других,но что делать мы не знаем.Он слишком нагло ведет себя и открыто говорит что украинцы не нация а свиньи.Мне очень обидно и хочется наказать эту тварь.Извините.
Автор запитання: Мария - 07-07-2018 17:58:12

Доброго дня! Вказане питання віднесено законом до повноважень та обов'язків міграційної служби. Подайте відповідну заяву. Крім того, з приводу хуліганської поведінки та незаконного перебування на території країни - зверніться до дільничого і будьте "переконливими".

Доброго дня. Скажіть, будь ласка, нещодавно натрапив на інформацію в інтернеті, згідно якої усіх чоловіків призовного віку до 27 років, які не служили в армії, прикордонники не випускатимуть з країни. Скажіть, будь ласка, чи відповідає дійсності дана інформація, чи не порушує вона свободу людини на вільне пресування, закріплену міжнародним правом? Дякую
Автор запитання: Василь Миколайович - 07-07-2018 16:15:37

Доброго дня! Ця інформація не відповідає дійсності та суперечить Конституції України.

Доброго дня. Цікавить питання як призватись на контракт комісованому військовослужбовцю з інвалідністю, згідно нещодавно вступившого в дію закону №2397-VIII від 23.06.2018?
Автор запитання: Володимир - 06-07-2018 17:59:39

Доброго дня! Зверніться до РВК за місцем своєї реєстрації. В них повинні бути інструкції щодо вказаного питання. В любому випадку, Вам знову буде потрібно проходити ВЛК.

Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи має право заступник директора з виховної роботи займатися підприємницькою діяльністю.Дякую!
Автор запитання: Валентина - 06-07-2018 11:14:58
Доброго дня! Згідно зі ст. 50 ЦК України (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/435-15) право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю.

Обмеження права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності встановлюються Конституцією України та законом.

          Статтею ст.25 ЗУ «По запобігання корупції» передбачено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності суб’єктам на яких поширюється вказаний Закон.
Стаття 3 ЗУ «Про запобігання корупції» (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1700-18) називає суб’єктів стосовно яких діють вказані обмеження.
          Якщо вказана Вами особа підпадає під визначений перелік посад – займатися підприємницькою діяльність вона не має права.
Доброго дня скажіть будь-ласка. Хочу піти служити за контрактом В НГУ. але маю військовий квиток з відміткою не придатний. Зараз проблем з здоровям немаю. прогодити мед.огляд маю в поліклініці МВС. Чи можна з таким квитком служити без зняття статті??голова ВЛК силаэться на квиток і каже що стаття з нього автоматично переноситься що треба знімати статтю у військоматі чи є це законо??
Автор запитання: Антон - 05-07-2018 11:40:41

Доброго дня! Вам потрібно по новому пройти ВЛК. В разі встановлення Вашої придатності до несення військової служби - ВЛК видасть про це новий висновок. Зі старим висновком Вас не можуть направити на службу.

По предидущему вопросу я так и не понял как я могу обжаловать и кому, то что меня забрали больным в армию несмотря на то что этого нельзя было делать? Какой механизм отмены висновку влк?
Автор запитання: Максим - 05-07-2018 11:35:29

Відповідно до п. 10 частини 4 статті 2 Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08) , постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у Центральній ВЛК або у судовому порядку. Термін для подачі документів на перегляд ВЛК вищого рангу законодавчо не встановлений, але доцільно подавати заяву в найкоротші терміни з моменту отримання документів на руки.

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2747-15).  Згідно зі ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Тобто в адміністративних судах можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Ч.4. ст.122 КАС України передбачає якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

Разом з тим, пропущений з поважних причин процесуальний строк може бути поновлений судом.

Здравствуйте! На момент призыва ю у меня были болезни которые запрещали мне служить в армии,но меня забрали.Сейчас я лечусь в госпитале, лечу осложнения от этих болезней которые обострились в армии, и меня хотят списывать. Подскажите как я могу обжаловать и кому, то что меня забрали больным в армию несмотря на то что этого нельзя было делать? ведь утраченое время и здоровье уже не вернуть, то хотя бы наказать сотрудников которые допустили такое, что б не было больше таких пострадавших ребят как я
Автор запитання: Максим - 04-07-2018 14:29:34

Доброго дня!

Якщо Вас було призвано на військову службу, то логічно допустити, що ВЛК визнано Вас придатних до проходження в/с.  Якщо призив відбувся без проходження ВЛК, що виглядає маловірогідним, - посадові особи військового комісаріату вчинили посадовий злочин.

Але, виходимо з того, що ВЛК все ж таки проводилась і визнала Вас придатним. Згідно п. 1.1 Положення «Про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України» медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров’я і фізичного розвитку громадян на момент огляду з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

Якщо Ви не були згоді з висновком ВЛК районного військового комісаріату, - Ви мали право його оскаржити, а також пройти ВЛК вищестоящого рівня. (Оскаржувати рішення працівників військового комісаріату можна двома способами — через судові органи або адміністративним шляхом.)

У випадку, якщо військово-лікарська комісія у своєму висновку приховала, або не звернула увагу на наявність у Вас хвороби, яка згідно Розкладу хвороб станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби Положення «Про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08 визначає Вас непридатним для військової служби, такий висновок не відповідає вимогам закону і підлягає скасуванню.

Доброго дня!

Чи може бути позивачем або відповідачем у суді громадська організація, що не має статусу юридичної особи?

Дякую за пояснення!
Автор запитання: Богдан - 04-07-2018 10:10:20

Доброго дня!

Відповідно до ч. 2 ст. 48 ЦПК http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1618-15/ позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Відповідно до статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2747-15 позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб’єкти владних повноважень.

Тобто до переліку осіб, які мають право виступати позивачем в адміністративній справі не входять громадські об’єднання без статусу юридичної особи.

Нині у законодавстві однозначної відповіді на питання чи можуть громадські об’єднання без статусу юридичної особи, в тому числі і їх відокремлені підрозділи, звертатись до суду за захистом своїх прав, немає.

Законодавець, декларуючи наявність у громадських об'єднань - не юридичних осіб права на захист у матеріально-правовому розумінні, не надає їм права на захист у процесуальному розумінні, а Закон України «Про громадські об'єднання» не надає громадській організації без статусу юридичної особи права звернення до суду.

У ч.5 ст. 1 ЗУ «Про громадські об¢єднання» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4572-17 громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Стаття 21 ЗУ «Про громадські об¢єднання» перелічує права, у яких Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства;

Про наявність такого права у громадської організації особи, що не має статусу юридичної особи не йдеться.

Отож, керуючи викладеним, громадська організація без статусу юридичної особи не може виступати стороною в справі, проте, такою стороною можуть виступати її члени/керівники.

Yandex.Metrika