Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2039, сьогодні-0;    відповідей: усього-2039, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Добрий день. Скажіть будь ласка автомобіль являється рухомим чи нерухомим майном?
Автор запитання: Віктор - 23-01-2020 10:00:23

Згідно статті 181 ЦК України "Нерухомі та рухомі речі" До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Режим нерухомої речі може бути поширений законом на повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти, а також інші речі, права на які підлягають державній реєстрації.

2. Рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі.

Таким чином, автомобіль є рухомим майном.

Добридень, якщо суд виніс рішення по цивільній справі, то в який термін я повинен написати листа на виконавчу службу щоб відкрили виконавче провадження по моєму рішенню?
Автор запитання: Микола - 23-01-2020 09:09:28

Доброго дня! Для виконання судового рішення воно повинно бути не лише оголошено, а й вступити в законну силу. Для звернення судового рішення до виконання стягувачу в першу чергу необхідно отримати в суді виконавчий документ. Підставою для відкриття виконавчого провадження по виконанню судового рішення є пред’явлений до відповідного відділу державної виконавчої служби виконавчий документ разом із заявою стягувача про відкриття виконавчого провадження. При цьому стягувачу необхідно вирішити питання щодо місця виконання судового рішення. Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна. Право вибору місця виконання між кількома відділами державної виконавчої служби, які можуть вчиняти виконавчі дії по виконанню рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу.

У разі, якщо не закінчився строк пред’явлення виконавчого документу до виконання, для рішень місцевих та господарських судів це 3 роки, і цей документ відповідає вимогам, передбаченим статтею 19 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов’язаний у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа винести постанову про відкриття виконавчого провадження.

Заява може бути довільної форми?
Автор запитання: Ірина - 22-01-2020 13:49:26

Так. Звісно краще щоб її склав юрист.

Добрий день. В мене був тимчасовий доступ до речей. Я надала копії відповідних документів. Скажіть будь ласка яким нормативно-правовим актом можна керуватися, щоб слідчий повернув затрачений папір. Дякую.
Автор запитання: Ірина - 22-01-2020 13:04:07

Доброго дня! Згідно ст.165 ч.4 КПК України, "На вимогу володільця особою, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів. Таким чином, Ви не були зобов'язані здійснювати таке копіювання за власний рахунок. При цьому, Ви маєте право звернутися до слідчого органу із заявою про відшкодування понесених Вами витрат, а в разі відмови - заявити відповідний позов до суду.

Доброго ранку! Сусід попросив мене взяти участь в суді як позивач у цивільній справі замість нього. Чи дійсно я можу піти в суд як позивач замість нього (по довіреності чи що), чи в таких випадках піти замість мойого сусіда може тільки адвокат? (адвокатська монополія ж до кінця не скасована наче)
Автор запитання: Тарас - 22-01-2020 09:13:40

Доброго ранку! Дійсно, не будучи адвокатом, Ви не можете представляти інтереси позивача в суді.

Доброго дня! Якщо В цивільному провадженні вже закрито підготовче засідання й зараз відбувається розгляд справи по суті, але не були допитані свідки хоча їх необхідно допитати,не проведено експертизу (підробка документів позивачем), й власне сам підробний документ було подано після закриття підготовчого засідання, адвокат не зміг встановити істину документу й нормально його опрацювати.Чи можно клопотати вже під час розгляду справи по суті про проведення експертизи й допит свідків в даному випадку?
Автор запитання: Олена - 21-01-2020 16:28:07

Доброго дня! Суд може розглянути подібне клопотання, лише якщо Ви доведете поважну причину яка завадила це зробити на стадії підготовчого засідання.

 
Доброго дня ! Мій родич-громадянин України,офіційно працюючи в Ізраїлі,отримав травму, втратив око і отримав значні пошкодження голови. Наразі там проходить лікування і протезування за рахунок роботодавця. Опісля буде повертатись додому ,в Україну. Підскажіть,будь-ласка, як йому правильно оформити інвалідність і пенсію?Що потрібно зробити в Ізраїлі для отримання пенсії в Україні? Куди звернутися за детальною інформацією ? Дякую !
Автор запитання: Віктор - 21-01-2020 14:35:51

Доброго дня! Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, визначеного статтею 32 Закону. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством. Документом, який підтверджує встановлення інвалідності, є акт огляду медико-соціальної експертної комісії (далі – МСЕК) про визнання особи інвалідом.

Для більш детальної інформацій раджу звернутись до територіальної МСЕК та відділення Пенсійного фонду.

Доброго дня!Я - мама в декретній відпустці, на даний момент працюю за сумісництвом - офіційно ,за згодою організації з якої пішла в декрет, чи маю я право працювати ще на одній роботі на пів ставки офіційно?
Автор запитання: Вікторія - 19-01-2020 14:47:10

Доброго дня! За бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (частина восьма ст. 179 КЗпП).

Статтею 56 Кодексу визначено, що на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

При цьому чинним законодавством не встановлено, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві.

Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома.

Якщо жінка приступає до роботи на іншому підприємстві, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Слід зазначити, що робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою № 245 та Положенням № 43.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи не потрібна.

Відповідь надано завдячуючи матеріалам http://www.visnuk.com.ua/

Доброго дня ! Працюю вчителем сільської школи. Працюємо над створенням Опорного закладу користуючись Положення про опорний заклад освіти. Одною з вимог існування Опорного закладу є наявність філій, проте не вказана їх кількість. Запитання : Чи достатньо однієї філії для утворення Опорного закладу повної загальної середньої освіти ? Дякую.
Автор запитання: Микола - 18-01-2020 22:01:46

Доброго дня! Законодавство не містить обмеження щодо кількості необхідних філій для створення Опорного закладу.

Добрый день! Я врач-интерн, во время учебы был выбор или самой искать работу или же согласится на распределение по месту проживания, мое обучение подходит к концу и нужно будет выходить по месту распределения, но так как я недавно вышла замуж и мы с мужем проживаем в другой области, могу ли я согласно Порядка трудоустройства выпускников государственных высших медицинских (фармацевтических) учебных заведений, подготовка которых осуществлялась по государственному заказу, утвержденном приказом Министерства здравоохранения Украины от 25.12.1997 № 367, а именно пункта 9, не выходить по месту распределения, а получить справку относительно самостоятельного трудоустройства так как мой муж является действующим сотрудником МВД Украины? Просто в Облздраве, от ответа уходят аргументируя это так "закончите учебу, посмотрим".
Автор запитання: Мария - 17-01-2020 14:18:51

Доброго дня! Згідно п.9 "Порядку працевлаштування випускників вищіх медичних (фармацефтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням", затвердженого наказом МОЗ №357 від 26.12.97, розірвати угоду випускник має право, серед іншого, в разі служби чоловіком (дружиною) в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника. Рекомендую звернутися до обласного управління охорони здоров'я з письмовою заявою, до якої долучити підтвердження Вашого шлюбу та служби чоловіка у відповідному підрозділі МВС.

Yandex.Metrika