Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2243, сьогодні-0;    відповідей: усього-2243, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня Павле! Я пішла минулоготижня до лікаря на прийом, він мені написав один дігноз, з часом пішла до іншого а він мені протилежний дігноз поставив. В мене є обгрунтовані підозри що перший лікар на відмашку пише діагнози наліво й направо.Чи може він понести відповідальність за те що без належних аналізів, досліджень й інших маніпуляцій які треба робити для діагностування й встановлення мого стану, написав мені в мою медичну картку необгрунтований діагноз?
Автор запитання: Таїсія - 23-09-2020 13:28:48

Доброго дня! Кримінальний кодекс України містить статтю 140, яка передбачає кримінальну відповідальність за Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого. Однак, відповідальність медичних працівників може бути не лише кримінальна, а й цивільно-правова, адміністративна та дисциплінарна. Під цивільно-правовою розуміється майнова відповідальність медичного працівника. Зокрема, у разі, якщо оплачена лікарська послуга була не надана або надана неналежним чином. В такому випадку пацієнт має право повернути сплачені кошти в судовому порядку, а також просити відшкодувати нанесену йому матеріальну та/або моральну шкоду. Адміністративна відповідальність, як правило, стосується керівників медичних закладів, а тому адміністративні стягнення накладаються у разі неправильного адміністрування медичного закладу. В свою чергу, дисциплінарна відповідальність - це відповідальність, яку застосовують до працівників керівники медичних закладів. Для притягнення до будь-якого виду відповідальності, насамперед потрібно довести факт невірного діагнозу чи призначення невірного лікування. 

 

добрый день!Я ФОП,арендую торговый павильон,пришли пожарники и требуют страховку на павильон.Вопрос;кто должен делать страховку,арендодатель то есть хозяин павильона или тот кто арендует павильон?
Автор запитання: Галина - 23-09-2020 08:59:49

Доброго дня! Насамперед щодо страхування. Якщо пожежники вимагають надати поліс, то мова може йти виключно про обов'язкове страхування, яке визначено законом. Статтею 7 ЗУ "Про страхування" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/85/96-%D0%B2%D1%80#Text визначено перелік видів обов'язкового страхування. Якщо Ви уважно ознайомитесь із вказаним переліком, то побачите, що страхування павільону не є обов'язковим.

Доброго дня, складась така ситуація. З відпустки по догляду за дитиною виходить основний працівник, але на неповний робочий день. Працівник якого прийняли строково буде залишатись. Розгладаємо створення нової посади для основного працівника на половину ставки, а строковий залишається. Чи можливий такий варіант?
Автор запитання: Марина - 22-09-2020 11:43:10

Доброго дня! Можливий, але за згодою особи, яка вийшла із відпустки.

Добридень, з якого віку обов'язковий призов хлопців до армії на строчку?
Автор запитання: Петро - 22-09-2020 09:29:19

Доброго дня! Згідно статті 15 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).  Однак, призов здійснюється ще й на підставі відповідного указу Президента України, в якому вік призовників може бути змінено в межах, встановлених законом.  На даний час, призов здійснюється на підставі Указу Президента України № 13/2020, згідно з яким призивають з 18 років. https://www.president.gov.ua/documents/132020-31825

Доброго дня, які права має мати-одиначка, яка знаходиться в декретній відпустці, при ліквідації установи? Дякую.
Автор запитання: Ольга - 21-09-2020 15:14:56

Законодавство забороняє звільняти одиноких матерів, яка мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, з ініціативи роботодавця (ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України). Як виняток, допускається звільнення роботодавцем одинокої матері у випадку повної ліквідації підприємства (тобто, коли підприємство остаточно припиняє свою діяльність та не має правонаступника). Однак, навіть у таких випадках роботодавець зобов’язаний забезпечити працевлаштування одинокої матері. Навіть у випадку закінчення строку дії трудового договору, роботодавець зобов’язаний працевлаштувати одиноку матір. При цьому, на період працевлаштування роботодавцем за одинокою матір’ю зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. Міністерство праці та соціальної політики України свого часу дало наступні роз’яснення у Листі № 39/06/186-10 від 01.03.2010 р.: роботодавець повинен попередити жінку, що після закінчення строкового трудового договору вона до роботи допущена не буде і на період пошуку підходящої роботи може перебувати вдома, а також про те, що вона повинна буде з’явитися на підприємстві, коли буде знайдена можливість її працевлаштувати для продовження роботи (в разі працевлаштування на цьому підприємстві) або для одержання трудової книжки і розрахунку по заробітній платі (у разі працевлаштування на іншому підприємстві). За наявності вказаного попередження жінка може продовжувати виконувати ту ж (або з її згоди – іншу) роботу у роботодавця до вирішення питання про її подальше працевлаштування. Одинока матір може бути звільнена протягом періоду пошуку для неї роботи, якщо вона відмовилася від запропонованої їй роботи без поважних причин. Нова робота, яку пропонує роботодавець, повинна відповідати спеціальності одинокої матері. При цьому, законодавство чітко не визначає, чи повинні зберігатися на новій роботі ті ж умови праці, зокрема і розмір заробітної плати. Отже, законодавство безапеляційно забороняє роботодавцям звільняти одиноких матерів з ініціативи роботодавця, при цьому передбачає лише два умовні винятки, коли звільнення допускається з обов’язковим працевлаштуванням одиноких матерів (повна ліквідація підприємства та закінчення строку дії трудового договору). Однак, як роботодавець має виконати вимогу обов’язкового працевлаштування одинокої матері, законодавство не уточнює. Це фактично приводить до того, що на практиці звільнити одиноку матір роботодавцям за власною ініціативою практично неможливо.  (При наданні відповіді використано матеріали сайту http://kmp.ua/ )

 

Добрий день, працюю медсестрою у лікарні, пацієнт котрий пройшов курс лікування та вже виписаний, відмовляється залишати палату й лікувальний заклад, бо каже що він що не хоче додому. Мені начальство сказало роби що хочеш щоб він звільнив палату.Як правильно вчинити з точки зоку закону, поліцію викликати щоб пацієнта вигнали з палати?
Автор запитання: Марія - 17-09-2020 13:17:42

Доброго дня! Якщо виселення з палати виписаних пацієнтів входить до Ваших посадових обов'язків - викликайте поліцію.

Доброго вечора.Синові 24 роки. На роботу принесли повістку з військомату та припис роботодавцю відрядити його на проходження медичної комісії.У військовому квитку стоїть штамп "Знято з військового обліку" і районним і обласним військоматами.(за станом здоров.я)Які наші мають бути дії? Буду вдячна за відповідь.
Автор запитання: Лариса - 16-09-2020 20:05:10

Доброго дня! На жаль, я не можу дати відповідь на Ваше питання в форматі он-лайн консультацій. Мені потрібно побачити фото військового квитка, а також поспілкуватись з Вами телефоном. Для цього Ви можете замовити персональну консультацію за номером 067-7008820

Я з приводу нижчевказаної відповіді.Трошки прояснилась ситуація з декретом, я хочу залишитьсь в декреті до досягнення дитиною 6 років і на моє місце взяли дівчину, яка пропрацювавши певний час також іде в декрет,то чи можуть брати ще одну людину на мою посаду робити, з огляду на те що нас вже двоє в декреті?
Автор запитання: Аня - 15-09-2020 15:31:18

Можуть взяти ще одного працівника, однак посада всерівно залишається за Вами.

Доброго дня, я була в декреті 3 роки, й за мною зберігалось на роботі відпровідно робоче місце,але так як в мене дитина часто хворіє я залишаюсь на 4й рік декрету й взагалі хочу взяти всі 6 рокув декрету. Але мені на роботі сказали що після 3х років декрету за мною вже робоче місце на зберігається. Чи це законно, якщо ні то скільки може за мною зберігатись робоче місце поки я в декреті?
Автор запитання: Аня - 15-09-2020 10:28:31

Доброго дня! Вам сказали не правду. Місце за Вами має бути збережено.

Чинним законодавством не передбачено можливості укладення трудового договору без надання працівникові місця роботи або посади. У трудовому договорі обумовлюються найважливіші умови праці, зокрема, місце роботи (посада), розмір заробітної плати. Скорочення місця роботи (посади) призводить до припинення дії трудового договору, а отже - до звільнення працівника за пунктом 1 статті 40 КЗпП або до переведення його на інше місце роботи (ст. 32 КЗпП), тобто до зміни істотних умов праці. Якщо колишні істотні умови праці зберегти неможливо, продовження роботи в нових умовах відбувається лише за письмової згоди працівника. У разі його відмови продовжувати роботу в нових умовах, трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП.

Звільнення жінок, які мають дітей віком до шести років, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, відповідно до статті 184 КЗпП, не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Проте звільнення зазначених жінок можливе з інших підстав - з ініціативи працівника, за угодою сторін тощо.

Отже, жінкам, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, чинним законодавством гарантовано роботу на попередній посаді і збереження істотних умов праці згідно з трудовим договором.

Оскільки законодавство про працю гарантує збереження місця роботи (посади) за основним працівником на весь час перебування його у відпустці для догляду за дитиною, на його місце може бути прийнято іншого працівника лише на умовах строкового трудового договору, що укладається на період відпустки основного працівника. Про тимчасовий характер роботи обов’язково має бути зазначено в наказі про прийняття працівника на роботу.

У разі дострокового виходу на роботу або після закінчення відпустки для догляду за дитиною віком до шести років основного працівника, працівник, якого прийнято для заміщення основного працівника за строковим трудовим договором, підлягає звільненню за пунктом 2 статті 36 КЗпП (закінчення строку трудового договору).

 

“Довідник кадровика”, № 11 (41),

Доброго Дня! Дружина ФОП і має найманих працівників. Чи можу я, як чоловік оформитися по догляду за дитиною до 3-х років??? Дякую.
Автор запитання: Віталій - 14-09-2020 12:11:29

Доброго дня! аконодавство України говорить, що у декрет може йти не лише мати дитини, а й інші родичі. Згідно зі ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і ст.18 Закону України «Про відпустки», взяти декретну відпустку з догляду за дитиною можуть: мати, батько, дідусь, бабуся, опікун чи інші родичі. До того ж таку відпустку можна використовувати як повністю, так і частково. Тобто батько та мати можуть розділити її навпіл.

Yandex.Metrika