Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1682, сьогодні-0;    відповідей: усього-1682, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня! Підскажіть будь ласка чи має право голова сільської ради як позивач вимагати відшкодування моральної шкоди в позові про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди і спростування недостовірної інформації.
Автор запитання: Вадим - 12-04-2019 14:08:53

Доброго дня! Не бачу в цьому ніяких перешкод.

Добрго дня, (доповнене запитання)
Приватний будинок (в т. числі і господарські будівлі із вказанням площі і т.д.) крім земельної ділянки, в якому проживає і прописаний тільки його власник вирішив подарувати близькому родичу через договір дарування. Договір дарування оформлено 04.1996 року. Через два місяця після цього 06.1996 року дарувальник отримує державний акт на право власності на земельну ділянку, на якій знаходяться садиба (будинок, город і т.д.). Запитання: чи правомірно оформлений державний акт на землю, на особу, яка подарувала своє майно? І як що так, тоді власнику (той хто отримав будинок) яким чином переоформити право на землю? Наперед вдячний за відповідь.
Автор запитання: Андрій - 10-04-2019 19:42:28

Доброго дня! Скоріш за все, власник будинку задовго до здійснення його дарування звернувся до органів місцевої влади з заявою про приватизацію землі. Дата отримання акту на землю не є датою набуття права власності. Право власності набувається з моменту його реєстрації в державному реєстрі. При цьому, дарувати можна тільки майно, що належить на праві власності. На час дарування, скоріш за все,  земля ще не була об'єктом права власності і не могла бути подарована. Переоформити право власності на землю можна виключно шляхом її відчудження власником на користь власника будинку. Якщо власник проти цього заперечує, як варіант, можна в судовому порядку встановити сервітут - право користування земельною ділянкою, в частині яка необхідна для обслуговування будинку. Оспорювати в судовому порядку факт приватизації запізно - давно збігли строки позовної давності.

Добрий день! У мене таке питання до Вас: якщо був суд відносно мене, я не знала взагалі що він є, рішення не отримувала. У ДВС уже знаходиться справа на виконанні. Чи можу я якимось чином зупинити виконавче провадження чи щось на зразок цього щоб зняли арешт з рахунків, бо я хочу оскаржувати в апеляції рішення. Дякую
Автор запитання: Олена - 10-04-2019 12:13:08

Доброго дня! Скоріш за все йде мова про рішення суду в цивільній справі, де Ви були відповідачем. Якщо допустити вищевказане, а також те, що Ви не були провідомлені про наявність вказаного судового слухання, то вочевидь суд виніс заочне рішення у справі, в порядку ст.280 ЦПК України. Відповідно до вказаної статті ЦПК, Суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1)відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з’явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.   Якщо ДВС розпочала виконання вказаного рішення суду - воно набрало законної сили. Однак таке рішення суду можна оскаржити двома шляхами.  Перший: на підставі ст.284 ЦПК України - 1. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. 2. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. 3. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. 4. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.   Відповідно до ст.286. ЦПК  Заява про перегляд заочного рішення повинна бути розглянута протягом п’ятнадцяти днів з дня її надходження. (на жаль, нині судами вказані строки у більшості випадків порушуються). У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.  Другий: Заочне рішення суду можна оскаржити в апеляційному порядку без звернення до суду 1 інстанції в порядку ст.284 ЦПК України.     Згідно ст. 354. ЦПК України "Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.  Тобто, разом з апеляційною скаргою потрібно подати клопотання про поновлення строків подачі апеляції. Також, перед апеляційним судом можна поставити питання про зупинення виконання рішення суду 1 інстанції, відповідно до ч.4 ст.359 УПК України.  Після винесення судом рішення про зупинення виконання рішення суду, необхідно в порядку ст.38 ЗУ "Про виконавче провадження" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19 негайно звернутись до ДВС з заявою про зупинення виконавчого провадження. В разі необхідності, наш офіс може надати Вам допомогу у підготовці вказаних документів, а також проконсультувати щодо порядку їх подачі та поводження в суді. Звертайтесь 067-7008820

 

Доброго дня.Підскажіть будь ласка чи не скасували строк зняття з війскового обліку по досягненню 45 річного віку. Дякую.
Автор запитання: андрей - 09-04-2019 17:09:55

Доброго дня! На даний час, виключення чоловіка з військового обліку за віком, наступає по досягненню 60 років.

Добрий вечір. Я орендую житло в КИєві і працюю тут. Хочу голосувати у 2 турі у КИєві, хоча зареєстрована в іншій області. Куди мені звернутися та в які строки, які документи надати щоб проголосувати в Києві (бо ж запрошення прийде на адресу реєстрації, так як і в 1 турі). Дякую. І чи можгна змінити місце голосування лише на раз, тобто, щоб через 5 років запрошення прийшло знову на адресу реєстрації
Автор запитання: Наталі - 09-04-2019 16:22:32

Доброго дня! Для зміни місця голосування, необхідно подати заяву до відділення ведення реєстру виборців. Вони є у всіх районах, містах і міських районах. Як правило у місцевих адміністраціях та виконкомах міськрад. У заяві зазначаєте виборчу дільницю за якою хочете проголосувати. При собі необхідно мати: паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення військовослужбовця, військовий квиток), а також документи, що обгрунтовують зміну місця голосування; це може бути довідка з місця роботи, трудова книжка або трудовий договір, договір про оренду квартири, тощо. Заяву потрібно подати до 15.04.19 включно. Якщо Ви не встигнете це зробити до 15.04.19, тобто в термін більш як за п’ять днів до дня голосування, змінити місце голосування без зміни місця реєстрації можна через суд. Заяву про адміністративний позов можна подати до місцевого загального суду за місцем розташування виборчої комісії, – не пізніше як за два дні до голосування, тобто до 18 квітня включно. Дія по зміні місця голосування є разовою. Запрошення на наступні вибори прийде за місцем реєстрації.


 

 

 

Доброго дня! Підскажіть будь ласка чи потрібно сплачувати судовий збір на клопотання про залишення позовної заяви без руху про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди і спростування недостовірної інформації.
Автор запитання: Петро - 09-04-2019 10:53:44

Доброго дня! Питання сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3674-17  Підстави залишення позовної заяви без руху визначено в ст.185 ЦПК https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 "Залишення позовної заяви без руху, повернення заяви". Згідно вказаної статті, рішення про залишення позовної заяви без руху приймається суддею по власній ініціативі в разі подання позову  без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві. Тобто, законом не передбачено залишення позову без руху по ініціативі сторони.            

В той же час, ст.185 ЦПК передбачає повернення позову, в т.ч. за заявою позивача:   3) до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви; При цьому, судовий збір за подачу такої заяви не сплачується.

 

Добрый день.Можно ли управлять автомобилем с прицепом имея категорию В?
Автор запитання: Николай - 08-04-2019 21:42:27

Доброго дня! Питання права керування транспортним засобом з причепом регулюється Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340.  Водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії В дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження. і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів. До керування транспортними засобами категорій С1, С, D1 і D з причепами, повна маса яких становить більш як 750 кілограмів і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа перевищує 3500 кілограмів, а також зчепленими автобусами допускаються водії, які мають право на керування транспортними засобами категорій С1Е, СЕ, D1E і DE.

Подяка http://bug.org.ua/

в наказі про звільнення ст. 40, п.3. (раніше була догана).
Автор запитання: Зоряна - 08-04-2019 12:32:55

Я впевнений в тому, що неявка у військомат не може бути підставою для звільнення з роботи, в т.ч. на підставі ст. 40 КЗпП. Однак, переписку у подібному форматі не провожу. Ви можете замовити нашом офісу правове дослідження вказаного питання, з вивченням тексту наказу, яким було оголошено догану. 067-7008820

щодо питання про неявку чоловіка до військкомату і погрози звільнити:

підприємство посилається на ст. 47 Порядку організації та ведення військового обліку...
Кажуть що він не виконав наказ, тому підлягає звільненню
Автор запитання: Зоряна - 08-04-2019 12:14:05

При звільненні працівника в наказі потрібно посилатись на ст.КЗпП, а не на Порядок організації обліку ....

Доброго дня.
Підскажіть, як поновити працівника за рішенням суду, на підприємство, як що воно в ліквідації, праівників там немає. Заздалегідь вдячна!
Автор запитання: Любов - 05-04-2019 11:33:11

Доброго дня! Зверніться для виконання рішення суду до ліквідаційної комісії підприємства, чи суб'єкта який займається його ліквідвцією.

 

Yandex.Metrika