Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1066, сьогодні-2;    відповідей: усього-1066, сьогодні-4


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Дякую за відповідь стосовно зборів резервістів .." Мій чоловік є УБД. На даний момент військомат проводить "оновлення інформації" (зі слів працівника військомату) для участі у зборах резервістів 2018. ".....Хотіла уточнити. Чоловік був призваний в першу хвилю мобілізації в березні 2014 року і демобілізувався через рік, в військовому квитку вказано ОР-1, що мабуть означає резерв першої черги. Контракт не підписував. Як і до АТО працює на підприємстві. Я так розумію, на нього поширюється дія вказаного Вами нормативного документу про наявність дитини до 3-х років і можливість відмовитися від проходження зборів? Дякую за допомогу.
Автор запитання: Елена - 05-02-2018 22:32:47

Доброго дня! Так, на Вашого чоловіка поширюється дія вказаної мною норми закону. На все добре!

Якщо людина працює в двох різних державних установах (основне місце роботи та за сумісництвом), то надання одночасно відпусток в обох установах є за її бажанням чи примусово? Дякую!
Автор запитання: Іван - 05-02-2018 17:42:36

Ваше питання не чітко сформульовано, що дає підстави для подвійного тлумачення. Можу сказали, що законодавство не містить положень для примусового надання відпусток в конкретний термін. В ЗУ "Про відпустки" http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80 містяться певні рекомендаційні моменти, щодо терміну надання відпусток, як то у ст.10 "Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.  Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну." Або "Щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року."

 

Доброго дня. Мій чоловік є УБД. На даний момент військомат проводить "оновлення інформації" (зі слів працівника військомату) для участі у зборах резервістів 2018. Ми поки що офіційної повістки не отримали, але хочу уточнити. Маємо 2-х дітей 9 років і 8 місяців. Чи є якісь законні підстави відмовитися від участі в зборах, враховуючи те, що я декретній відпустці? Якщо ні, чи потрібно у військомат надавати копію свідоцтва про народження другої дитини? Можливо такі випадки розглядаються індивідуально? Дякую.
Автор запитання: Елена - 05-02-2018 14:30:03

Доброго дня! Прошу уточнити, чи Ваш чоловік є резервістом, тобто проходить службу у військовому резерві, чи він просто військово-зобов'язаний. Якщо Ваш чоловік просто військово-зобов'язаний і не підписував контракту на службу в резерві, то відповідно ст.30 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"  http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/page4 , він, як особа яка має дітей віком до трьох років, має право на звільнення від проходження зборів. Тому, в разі надходження повістки для проходження зборів, рекомендую написати заяву до РВК, долучивши копію свідоцтва про народження дитини.

Спасибо Вам большое за ответ.Можно одно уточнение.Обязательно ли до уда делать экспертизу металлопластиковых окон или её будут делать в суде?
Автор запитання: Игорь Рифалов - 05-02-2018 12:56:10

Доброго дня! Можна і так і так. Ви, відповідно до вимог ст.106 КПК України, маєте право подати до суду висновок експерта складений на Ваше замовлення. Також, суд в порядку ст.ст.103-104 КПК України може призначити судову експертизу в ході розгляду справи.

при постановке на воинский учёт после срочной службы, в какой суме выплачиваются подьёмные?
Автор запитання: макар - 05-02-2018 10:16:31

Відповідь на Ваше звернення вже надавалась! Порядок нарахування усіх видів грошових виплат регламентується Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 №260. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0638-08Там багато цікавого, - раджу ознайомитись. Згідно п 38.7. даної Інструкції, Військовослужбовцям строкової військової служби та курсантам військових навчальних закладів, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, звільненим з військової служби (навчання), ВИПЛАЧУЄТЬСЯ грошова допомога в розмірі 8 посадових окладів. Зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без опіки батьків, – 12 посадових окладів.    Також, існує "ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги" затверджена наказом Міністра Оборони України http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0940-01, однак вона не передбачає такої допомоги.

Доброго дня. Я потрапила в аварію і знаходжусь вже 5 місяців на лікарняному. Я працюю бібліотекарем в районній бібліотеці від відділу культури і туризму районної держадміністрації. З Нового року бібліотеку передають в громаду, а відділ ліквідують. Мене не передають з всіма в громаду, бо я на лікарняному. Як мені не залишитись без роботи? Я мушу бути ще три місяці на лікарняному (потрібно розробляти коліно). Що мені робити, адже мою посаду можуть віддати іншому працівнику? Порадьте, як мені діяти в цій ситуації! Дякую.
Автор запитання: Наталія - 04-02-2018 18:00:51

Доброго дня! Відповідно п.5 ч.1 статті 40 КЗпП "трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні."  Однак, вихід на роботу хоча б на один день перериває цей строк. І надалі чотиримісячний строк повинен обчислюватися знову. Підсумовуватися періоди нез'явлення на роботу тривалістю менш як чотири місяці не можуть. Джерело: http://www.kadrovik.ua/content/yakshcho-prats-vnik-znakhoditsya-na-l-karnyanomu-b-lshe-4-kh-m-syats-v 

Питання про приватизацію землі. Моя мама живе у будинку на дві сім'ї. Цього року вирішила приватизувати ділянку землі біля своєї половини будинку. Землевпорядник каже, що без сусіда моя мама не може приватизувати свою ділянку. Що вони обоє мають одночасно робити приватизацію. А, справа в тому, що сусід не має такого бажання. Чи правомірно це? Дякую.
Автор запитання: Лариса - 02-02-2018 20:20:21

Доброго дня! Якщо будинок розділений і кожний із господарів є одноосібним власником своєї частини будинку як окремої інвентарної одиниці, тобто має окремий документ на право власності і його частина будинку зареєстрована як окреме домоволодіння і має свій технічний паспорт, то приватизація земельної ділянки здійснюється таким власником одноосібно в порядку, передбаченому ст. 123 ЗК України. Власник домоволодіння звертається до сільської ради із заявою про надання дозволу на розробку проекту землевідведення. Після цього розробляється проект землевідведення, який затверджується рішенням сесії сільської ради про безкоштовну передачу у власність громадянину земельної ділянки. Якщо ж будинок належить двом господарям на праві спільної сумісної або часткової власності, тобто техпаспорт на нього один, документ на право власності теж один, але в них перераховані всі власники, можливо, із зазначенням ідеальних часток кожного з них), то приватизація земельної ділянки може бути здійснена лише за згодою всіх співвласників. Якщо в даній ситуації хтось не хоче здійснювати приватизацію, будинок потрібно поділити шляхом укладення угоди, в при відсутності порозуміння в судовому порядку. Після такого поділу кожний з власників може подавати заяву на приватизацію земельної ділянки самостійно.

Добрий вечір! Підкажіть будь ласка,чи можу я використати зараз літню відпустку,працюю вчителем,вагітна? а також переатестовуююсь цього року,захист в кінці березня.
Автор запитання: Уляна - 02-02-2018 19:04:25

Доброго дня! Можете. Згідно п. 1 ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки, перед відпусткою по вагітності та пологах або після неї жінці за її бажанням надається щорічна відпустка в зручний для неї час, у т. ч. і відпустка повної тривалості до настання 6-місячного терміну безперервної роботи на підприємстві.

Здравствуйте! Мне скоро на дембель, наслышан что есть выплаты какие то при выходе на дембель срочникам.Подскажите пожалуйста в каких размерах выплачиваются и от чего зависит размер выплат?
Автор запитання: Макар - 02-02-2018 14:17:11

Доброго дня! Порядок нарахування усіх видів грошових виплат регламентується Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 №260. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0638-08Там багато цікавого, - раджу ознайомитись.

Згідно п 38.7. даної Інструкції, Військовослужбовцям строкової військової служби та курсантам військових навчальних закладів, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, звільненим з військової служби (навчання), ВИПЛАЧУЄТЬСЯ грошова допомога в розмірі 8 посадових окладів. Зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без опіки батьків, – 12 посадових окладів.
НЕ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ: військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби у зв’язку із засудженням до позбавлення волі чи обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання. курсантам, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань: відрахованим з військових навчальних закладів до досягнення призовного віку; які проходять підготовку на посади офіцерського складу, у разі дострокового припинення (розірвання) контракту через небажання продовжувати навчання, через недисциплінованість, у разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах офіцерського складу після закінчення навчання. вихованцям військових оркестрів, у тому числі тим, які займають перед звільненням посади музикантів.

 

 
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, при подачі позовної заяви про визнання права власності на спадкове майно(домоволодіння) чи обов'язково ще потрібно додавати звіт про технічний стан будинку, якщо вже є технічний паспорт та довідка про оцінку майна?
Автор запитання: Діана - 02-02-2018 12:23:29

Доброго дня! Згідно ст.177 ЦПК України http://kodeksy.com.ua/tsivil_nij_protsesual_nij_kodeks_ukraini/statja-177.htm частина 5. "Позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів)."  Тобто, якщо в процесі потрібно доводити, що таке майно існує, - акт інвентаризації потрібно долучати.  Згідно судової практики, при відсутності спору щодо існування майна чи його цілостності та відповідності ТП, суди приймають рішення у подібних справах і без акту інвентаризації технічного стану об'єкту.  

Yandex.Metrika