Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2002, сьогодні-0;    відповідей: усього-2002, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня!Проконсультуйте будь ласка стосовно питання по відшкодуванню збитків по ДТП.Згідно звіту про оцінку вартості(розміру) збитків заподіяних пошкодженням КТЗ ринкова вартість відновлювального ремонту авто складає 105940,88 грн.,значення коефіціента фізичного зносу:0,5097(виявлені сліди відновлювального ремонту складових частин кузова)Висновок звіту: вартість збитків заподіяних пошкодженням КТЗ становить 58227 грн. Страхова компанія компенсувала збитки згідно європротоколу 49000 (50000-1000 франшиза) Позивачем поданий позов на відшкодування різниці між ринковим відновлювальним ремонтом та виплатою страхової компанії.(105940,88-49000) на суму 56940,88грн посилаючись на ст.1166 ЦКУ,а також 3% річних у сумі2134,11 та інфляційні нарахування 5124,67 грн Чи є правомірним цей позов?Яку суму має відшкодувати винна в ДТП особа ? Фактична вартість збитків-це вартість збитків згідно висновку з урахуванням коефіці ентом фізичного зносу чи ринкова вартість відновлювального ремонту?Дякую.
Автор запитання: Віра - 17-02-2020 14:09:59

Доброго дня! За загальними правилами, що випливають з положень законодавства та судової практики, власнику пошкодженого транспортного засобу винна особа відшкодовуюєя витрати, пов’язані з його відновлювальним ремонтом з урахуванням зносу, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок ДТП. Цю суму дає експертиза, а не рахунок із СТО. Також підлягають відшкодуванню витрати, пов’язані з евакуацією транспортного засобу з місця ДТП до місця здійснення ремонту на території України чи до місця проживання власника або законного користувача транспортного засобу, який керував ним у момент ДТП. Розмір матеріальних збитків визначається у висновку експерта, який був запрошений страховиком або потерпілою особою у разі ненадання експерта страховиком або незгоди потерпілого з його висновком. Порядок визначення розміру матеріальних збитків, завданих пошкодженням колісного транспортного засобу, врегульовано Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції та Фонду державного майна України №142/5/2092 від 24 листопада 2003 року (далі – Методика). Розмір матеріального збитку визначається як сума вартості відновлювального ремонту з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу складників колісного транспортного засобу та величини втрати товарної вартості.

Необхідно враховувати також ту обставину, що відповідно до п. 32.7 ст. 32 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик не відшкодовує шкоду, пов’язану із «втратою товарного вигляду» транспортного засобу. На практиці страховики ототожнюють поняття «втрата товарної вартості», яке застосовується в Методиці, з поняттям «шкода, пов’язана з втратою товарного вигляду», наведеним у вищезгаданому Законі. Таке ототожнення дає їм підстави відмовлятись від відшкодування завданих потерпілій особі збитків в частині втрати товарної вартості. Тому запрошені страховиками експерти величину втрати товарної вартості ТЗ інколи навіть не визначають. Однак за Методикою розмір втрати товарної вартості (ВТВ) включається до суми матеріального збитку. Тому власник пошкодженого транспортного засобу має право на відшкодування завданих збитків і у цій частині, а тому з метою захисту своїх майнових прав може звернутися до суду з позовом про відшкодування ВТВ за рахунок особи, винної у настанні ДТП.

Доброго дня. У нас в лікарні медсестра зранку йшла по території лікарні на своє робоче місце. Підсковзнулася на вулиці, впала і дістала перелом. Чи можна вважати це виробничою травмою і якщо так, то як їй діяти?
Автор запитання: Руслан - 17-02-2020 13:17:13

Доброго дня! Вказаний Вами факт потрібно вважати нещасним випадком на виробництві. Розслідування такого випадку проводиться відповідно до затвердженого Постановою КМУ "Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/337-2019-%D0%BF

Доброго дня!
Помер чоловік на території Ізраїлю
Привезли тіло в Україні та поховали його тут
Але чоловік досі рахується в пенсійному фонді та отримує пенсію
Що робити в такому випадку?
Автор запитання: Кіра - 17-02-2020 09:53:29

Доброго дня! Потрібно повідомити відділення ПФУ про факт смерті. 

Добрий день! Відповідно до пункту 8 частини першої статті 46 Закону України про запобігання і протидію корупції не підлягають декларуванню наявні у суб’єкта декларування або членів його сім’ї грошові активи (у тому числі готівкові кошти), сукупна вартість яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. Що тут мається на увазі: грошові активи всіх членів сім’ї разом з декларантом сукупно не повинні перевищувати 50 ПМ чи грошові активи кожної особи окремо не повинні перевищувати 50 ПМ? Тобто якщо двоє осіб, то 25 і 25 чи 50 і 50 ПМ на кожного. Дякую.

Автор запитання: Ігор - 16-02-2020 23:42:58

Доброго дня! Мова йде про сукупну суму. 25 і 25

Доброго здоров'я! Ситуація слідуюча, колишній чоловік платить мені аліменти на двох дітей, хоча одній дитині він не є біологічним батьком. І от того року він подав до суду на анулювання батьківства і в червні 2019р. Вступила в силу постанова, що він не є батьком.На той момент він проходив строкову службу. Я носила до виконавчої це рішення щоб вони зняли аліменти на цю дитину і він їх не платив але мені сказали,що це він має вирішувати це питання. І от так як ві на службі і зробити цього не міг то ці кошти приходять і до цого часу. А зараз він найняв адвоката який його представляє в суді так,як він і досі несе службу. І мені прийшов виклик на суд де він хоче повернути кошти, які були як там написано:" незаконно мною отримані". Так от запитання, чи так це є? Так, як я не мала ніякої змоги від них відмовитися!? І ще там вимагають щоб я надала копію нового свідоцтва про народження цієї дитини. Чи повинна я це робити чи ні,які мої дії? Дякую!!!
Автор запитання: Ірина - 15-02-2020 23:23:23

Доброго дня! Той факт, що очоловік не є біологічним батьком дитини не звільняє його автоматично від сплати призначених судом аліментів. Поки рішення суду про призначення аліментів не змінено (скасовано) сплата аліментів є законною.

Доброго дня, я під час проходження строкової служби в армії отримав онкологію й в мене є про це довідка, чи можу я претендувати на якусь грошову виплату у зв'язку з цим згідно закону?
Автор запитання: Сашко - 14-02-2020 14:33:26

Доброго дня! Згідно зі ст.15 ч.2 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Доброго дня. Скажiть будласкс, Чи зможу я оформити спадщину пiсля 1- го березня?
Автор запитання: Анна - 14-02-2020 13:36:13

Доброго дня! Так, зможете.

Доброго дня! Я давно вже не живу ді своїм чоловіком. Хочу розлучитись. Однак, в силу зайнятості на роботі не маю часу цим займатись. Я прописана в Бучі. Чи візметесь Ви займятись моїм питанням "під ключ". Потрібно розлучитись і подумати про позбавлення чолвіка батьківських прав.
Автор запитання: Оксана - 13-02-2020 12:18:11

Доброго дня! Я можу в стислі строки підготувати і подати позов про розлучення до суду і представляти Вас у суді. Особисто бути присутньою в судових засіданнях Вам не потрібно. Щодо позову про позбавлення батьківських прав, пропоную зустрітись і обговорити вказане питання окремо.

Полиция составила на меня админпротокол по ст.130. Дело направили в суд. Я вину не признавал,поскольку выпил всего бокал пива. Есть ли у меня шансы избежать лишения прав?
Автор запитання: Игорь - 12-02-2020 14:11:23

Доброго дня! Ваша ситуація не безвихідна. Однак, говорити про тактику захисту і давати будь-які прогнози можна тільки після вивчення матеріалів справи. Можу взятись за Ваш захист в суді. Телефонуйте 067-7008820 Маю виграні справи вказаної категорії.

Доброго дня!Відповідно до пункту 8 частини першої статті 46 Закону України про запобігання і протидію корупції в електронній декларації зазначаються грошові активи суб’єкта декларування та членів його сім’ї на останній день звітного періоду, зокрема готівкові кошти. Чи потрібно вказувати у розділі «Грошові активи» готівкові кошти суб’єкта декларування та члена його сім’ї, якщо вони були заощаджені (у сумі понад 50 ПМ кожним) протягом останніх трьох років із заробітної плати, яка вже була задекларована у розділі «Доходи». Тобто ці кошти вже були задекларовані як доходи у вигляді заробітної плати у 2018–2020 рр. Дякую!
Автор запитання: Ігор - 09-02-2020 23:50:18

Доброго дня! У розділі 12 «Грошові активи» декларації відображаються наявні грошові активи суб’єкта декларування та членів його сім’ї. До таких активів відносяться: готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам, а також активи у дорогоцінних (банківських) металах, якщо їх сумарна вартість станом на 31 грудня звітного періоду перевищує 50 ПМ (2017 рік – 80 000 грн., 2018 рік – 88 100 грн.) (пункт 48 Роз’яснення). У разі перевищення цього порогу зазначаються всі наявні грошові активи окремо незалежно від розміру (грошові активи, у тому числі передані іншим особам, кошти, розміщені на банківських рахунках, тощо). На мою думку (чисто суб'єктивне бачення, оскільки в питаннях декларування думок безліч) не має значення що вказані кошти були заощаджені. Потрібно декларувати їх як наявні.

Yandex.Metrika