Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-1553, сьогодні-0;    відповідей: усього-1553, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня! Як краще вчинити,аби змінити конфігурацію двох сусідніх земельних ділянок: є дві ділянки 10Х100 ,а ми хочемо зробити дві 20Х50.Земля с\г призначення,власників двоє.Який правочин вчинити,аби це було найдешевше?
Автор запитання: Василь - 11-01-2019 12:50:56

Доброго дня! Якщо це землі ОСГ  бачу наступний варінт: 1) кожен ділить свою земельну ділянку на дві розміром 10х50; 2) Робите відчудження один одному прилеглих земель (дарування, купвля-продаж)

добрий день чи мае поліцейський просити страховий поліс при остановці
Автор запитання: василь - 10-01-2019 17:46:07

Доброго дня! Згідно ст.2.1. ПДР Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

a)

посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б)

реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, Національної Гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — технічний талон);

в)

у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків та (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв — дозвіл, виданий уповноваженим органом МВС, а у разі встановлення проблискового маячка оранжевого кольору на великогабаритних та великовагових транспортних засобах — дозвіл, виданий уповноваженим підрозділом Національної поліції;

г)

на маршрутних транспортних засобах — схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, — документацію відповідно до вимог спеціальних правил;

ґ)

поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення);

д)

у разі встановлення на транспортному засобі розпізнавального знака Розпізнавальний знак  «Водій з інвалідністю»  документ, що підтверджує інвалідність водія або пасажира (крім водіїв з явними ознаками інвалідності або водіїв, які перевозять пасажирів з явними ознаками інвалідності) (підпункт додано 11.07.2018).

 При законній зупинці працівник поліції має право перевірити наявність вказаних документів. Однак, зупиняти транспортний засід саме з метою перевірки наявності страхового полісу поліцейський не може.

Доброго дня.В 1982 році я закінчила педагогічний інститут. Працюю уже 37 років в школі. Однією з обов'язкових дисциплін для дівчат була медико-санітарна підготовка. Після закінчення якої видали військовий квиток з присвоєнням кваліфікації медсестра цивільної оборони. Як я розумію, з обліку мене мали зняти ще 14 років тому. (2 черга, в армії не служила). Зараз на роботу з військомату прийшли анкети для заповнення. Директор стверджує, що я ще знаходжуся на військовому обліку, бо мені ще нема 60 років. Зараз мені 59.Чи правомірно це? Хіба нинішній закон має зворотну дію? І, якщо я підпишу цю анкету, я не даю згоду на поновлення мене на військовому обліку?
Автор запитання: Ірин - 10-01-2019 09:44:36

Доброго дня! Закон зворотньої сили не має. Вас вже повинні були виключити з військового обліку (дата виключення залежить від Вашого військового звання). Поновити на обліку можуть лише за Вашою заявою про поновлення на обліку.

Доброго ранку! Чи порушуються права пацієнта, якщо знімають на відео як він вчиняє неприйнятні речі в лікарні?
Автор запитання: Олег - 10-01-2019 09:29:00

Доброго дня! Якщо вказані дії не пов'язані з лікувальним процесом і є протиправними, - права такої особи не порушуються.

Доброго дня! Яка конкретна відповідальність передбачена за подання недостовірної інформації до щорічної деклараціїї про доходи?
Автор запитання: Тарас - 08-01-2019 14:22:46

Доброго дня! Зазначення в декларації за відомо недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність, зокрема: - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення), тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; - неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку; - нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів (ч.2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення); - подання завідомо недостовірних відомостей про майно на суму 100-250 мінімальних заробітних плат (ч.2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення); - за подання суб’єктом декларування за відомо недостовірних відомостей або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 366-1 Кримінального кодексу України); - набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-яких іншій особі – караються позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна (ст. 368-2 Кримінального кодексу України). Дисциплінарна відповідальність настає у разі подання за відомо недостовірних відомостей стосовно майна або іншого об’єкта декларування , що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму не менше 100 мінімальних заробітних плат. У декларанта є право подати виправлену декларацію один раз упродовж 7 календарних днів після подання відповідної декларації. Після цього строку декларант також може внести виправлення, але лише після повідомлення про це до НАЗК і отримання відповідного дозволу. При цьому подання виправленої декларації не звільняє від відповідальності за завідомо недостовірні відомості.

Чи має право на відстрочку від призову допризивник що навчається у аспірантурі на заочній формі згідно ст17 п.8
Автор запитання: Сергій - 08-01-2019 11:56:50

Доброго дня! Має право. Закон зазначає "...в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва."

Доброго дня!
Я військовозобов'язаний (36 років, не служив), маю на руках безстрокову ДОВІДКУ, що видана мені у 2008 році з причини відсутності на той момент бланків військових білетів. Перебуваю на військовому обліку у держ. установі, яка пропонує мені звернутись до військомату для заміни цієї ДОВІДКИ на військовий білет(тимчасове посвідчення). Звідси запитання.
Якими нормативно-правовими документами та головне, де я можу прочитати процедуру заміни безстрокової ДОВІДКИ (що є повноцінним замінником військового білету) на військовий білет(тимчасове посвідчення)?
І чи можу я, з правової точки зору, скласти офіційну відмову від "походів" у військомат з причин можливої відсутності затверджених процедур заміни старих документів, зокрема ДОВІДОК на нові?
І взагалі, чи існують постанови, роспорядження тощо про те що такі ДОВІДКИ вже не є військовими документами?
Автор запитання: Костянтин - 04-01-2019 22:19:22

Доброго дня! Я не знайшов у вільному доступі нормативного документу, який би чітко регламентував порядок заміни довідки на в/б чи посвідчення та взагалі статсу таких довідок. Ви можете відмовитись ходити до РВК на вимогу відділу кадрів підприємства на якому працюєте, однак на можете відмовитись від прибуття на виклик РВК.

Доброго дня! у мене виникло таке питання. я мати яка виховує одна дитину, не одружена і ніколи не була одружена, від дитини і мене батько дитини відмовився як тільки взнав що я вагітна. я маю право на соціальну відпустку на роботі? я працюю викладачем в ліцеї. якщо так то які мені потрібно надати документи до бухгалтерії щоб мені її надали. і друге питання, чи маю я право на якусь допомогу від держави? якщо так то куди і з чим мені звертатись. гарно дякую. з св'ятами!
Автор запитання: Зоя - 04-01-2019 12:26:03

Доброго дня! «Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному з прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

Для пiдтвердження права на таку вiдпустку в цьому разi роботодавцю має бути пред'явлено будь-який офiцiйно складений, оформлений та засвiдчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовiрнiстю пiдтверджується вiдсутнiсть участi батька у вихованнi дитини. Зокрема, одним з таких документiв, наприклад, може бути: рiшення суду про позбавлення вiдповiдача батькiвських прав; ухвала суду або постанова слiдчого про розшук вiдповiдача у справi за позовом про стягнення алiментiв; акт, складений соцiально-побутовою комiсiєю, створеною первинною профспiлковою органiзацiєю чи будь-якою iншою комiсiєю, утвореною на пiдприємствi, в установi, органiзацiї, або акт дослiдження комiтетом самоорганiзацiї населення, в якому зi слiв сусiдiв (за наявностi їхнiх пiдписiв в актi) пiдтверджується факт вiдсутностi участi батька у вихованнi дитини; довiдка зi школи про те, що батько не бере участi у вихованнi дитини (не спiлкується з учителями, не забирає дитину додому, не бере участi в батькiвських зборах) тощо. Тобто для отримання додаткової соцiальної вiдпустки розлучена жiнка, крiм заяви про надання цiєї вiдпустки, копiй свiдоцтва про народження дитини та розiрвання шлюбу, має подати роботодавцю один з названих або будь-який iнший документ, що пiдтверджує вiдсутнiсть участi батька у вихованнi дитини. Достовiрнiсть документа щодо вiдсутностi участi батька у вихованнi дитини визначає роботодавець.

Друг закінчив університет і був прописаний в гуртожитку,зараз він повинен виписуватись із гуртожитку і так само із воєнкомату,але кажуть що зразу воєнкомат дає повістку в армію,як обійти це?
Автор запитання: Александр - 01-01-2019 11:38:59

Ваше питання не коректне, тому відповідь на нього не надається. 

Доброго вечора!
Підкажіть будь ласка які вимоги щодо транспортування вантажним автотранспортом аміачної селітри. Чим це регулюєтся? Особливо цікавлять дозвола і вимоги щодо перевезення! В яких законах можна це почитати?
Дякую!
Автор запитання: Олександр - 28-12-2018 19:27:57

Доброго дня! Ваше питання носить комерційний характер і не розглядається нами в порядку надання безкоштовних консультацій.

Yandex.Metrika