Онлайн консультації

Пошук за ключовим словом раніше наданих консультацій

Онлайн консультації

   Запитань: усього-2002, сьогодні-0;    відповідей: усього-2002, сьогодні-0


Сортування
Є відповідь  
Опубліковано  
Чекає на відповідь  
Опубліковано  
Доброго дня.

Підкажіть, будь ласка, які документи необхідно надати в воєнкомат для відстрочки за сімейними обставинами?
(мати - одинока та інвалід 2-ї групи)

Дякую!
Автор запитання: Сергій - 23-02-2020 12:17:23

Доброго дня! Потрібно подати заяву про надання відстрочки. До неї долучити копії свого паспорту, паспорту матері, свідоцтва про інвалідність, підтвердження факту, що мати одинока (розлучення, смерть чоловіка, тощо).

Доброго дня. З серпня 1992р. працюю педагогом. В серпні 2020 буде 28 років безперервного стажу. Чи маю я право вийти на пільгову пенсію? Іще, якщо наприклад у мене було трохи більше ставки на протязі цих років, це буде зараховано додатково?
Мені 50 років.
Автор запитання: Ігор - 21-02-2020 19:07:05

Доброго дня! Питання права на пенсію за вислугу років працівників освіти та охорони здоров'я врегульовані: - Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”;   - Законом України  “Про пенсійне забезпечення”;  Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 року, тощо.         Пунктом “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” із змінами, внесеними згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який набрав чинності з 1 січня 2016 року передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я  після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 року, станом на 1 квітня 2015 — не менше 25 років та після цієї дати: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців; з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років;  Таким чином, Ви маєте право вийти на пенсію у вказаний строк.

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи входить в страховий стаж час перебування на обліку в Центрі зайнятості, а також чи потрібно робити запис в трудовій книжкі, бо мені сказали, що запис робиться за бажанням. Дякую.
Автор запитання: Ірина - 21-02-2020 11:23:48

Доброго дня! Страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або тільки нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Ці вимоги визначені ст. 21 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999р. № 1105-XIV (далі – Закон № 1105). До страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності необхідно враховувати період отримання допомоги по безробіттю за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону № 1105. Документальним підтвердженням даних, на підставі яких у даному випадку здійснюється обчислення страхового стажу – є записи в трудовій книжці працівника про призначення допомоги по безробіттю та її припинення або довідка центру зайнятості про періоди виплати допомоги по безробіттю. Вказані записи робити бажано.

чи є зараз особливий період?
Автор запитання: максим - 20-02-2020 11:58:35
Доброго дня! Відповідно до позиції адміністративного суду у справі №826/18425/15 дія особливого періоду обмежується строками встановленими для проведення мобілізації, або часом, протягом якого діє воєнний стан і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. В умовах відсутності рішення про оголошення війни або мобілізації чи закінчення строків, встановлених для проведення мобілізації, особливий період не діє. Отже, особливий період в Україні діяв з 18.03.2014 по 02.05.2014, з 07.05.2014 по 21.06.2014, з 24.07.2014 по 07.09.2014, 20.01.2015 по 22.08.2015. А починаючи, з 23.08.2015 р. особливий період не діє.
Доброго дня! Я прийшла працювати на нове робоче місце на підприємстві, проте пропрацювавши 3 місяці я дізналась що наш відділ не атестовано ,тобто не проведено атестацію робочих місць за умовами праці й я через це недоотримувала доплати за шкідливість. Чи передбачено десь в законі, протягом якого терміну з моменту створення відділу на підприємстві повинна проводитися атестація робочих місць за умовами праці й як довго вона повинна проводитися по терміну?
Автор запитання: Надія - 19-02-2020 17:02:12

Доброго дня! Основним нормативним документом, що регламентує підняте Вами питання, є "Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці" затверджений Постановою КМУ від 1.08.1992 року № 442.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/442-92-%D0%BF  Згідно даного Порядку, атестація робочих місць проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років. Тому, рекомендую звернутися до положень колективного договору, або до територіального відділення Державної служби України З питань праці.

Добрий день. Скажіть будь ласка чи можна застрахувати незавершене будівництво?
Автор запитання: Олег - 19-02-2020 14:39:25

Доброго дня! Інформація з сайту страхової компанії "Провідна" https://www.providna.ua/corp/biznes-maino:   

На страхування приймаються (при страхуванні майна):
- будинки, споруди, окремі приміщення;
- внутрішнє й зовнішнє оздоблення приміщень, включаючи вбудоване інженерне обладнання й комунікації;
- виробниче, технологічне, торговельне, офісне обладнання й побутова техніка;
- меблі, інвентар, предмети інтер’єру;
- товарно-матеріальні цінності;
- об’єкти незавершеного будівництва;
- інше майно;

Добрий день. Я чула, що згідно нового закону "Про працю", якщо людина не використає відпустку, то вона пропадає, скажіть будь ласка це правда? Дякую
Автор запитання: Вікторія - 18-02-2020 09:50:14

Доброго дня! Новий закон "Про працю" ще не прийнятий. До його проекту ще буде внесено багато змін і правок. Тому, не бачу сенсу обговорювати не чинний закон. 

Доброго вечора, підкажіть будь ласка, людям яким вісімдесят і більше років, має бути якась доплата до пенсії і чи то одноразова допомога, чи якась постійна доплата кожен місяць. Яка сума такої доплати,від чого нараховується? Моїй бабусі 84 роки і 39 років стажу з заводу Львівприлад, контролером, але були і роки роботи за станком.
Автор запитання: Леся - 17-02-2020 19:58:53

Доброго дня! Наприкінці 2019 року прем'єр-міністр України Олексій Гончачук повідомив, що у 2020 році пенсіонери віком від 80 років будуть отримувати надбавку у сумі 670 грн. В січня 2020 року таких доплат не було. Фахівці Пенсійного фонду заявляють, що їм про такі доплати нічого не відомо. Особисто я не знайшов чинної норми, яка б регламентувала такі виплати. Як пояснило Мінсоцполітики у відповіді на запит журналістів (дані із публікації https://wz.lviv.ua/news/405672-de-moi-670-hryven-do-pensii), законопроект яким передбачено такі виплати прийнятий лише в першому читанні, до того ж вказані доплати стосуватимуться не всіх пенсіонерів віком від 80 років, а лише одиноких.

Дуже гарно дякую за оперативну відповідь.Хочу доповнити своє питання.Згідно висновку у вартість збитків не включена втрата товарної вартості,оскільки оцінюваний КТЗ раніше був аварійно пошкоджений.Чи правильно я зрозуміла,що фактично нанесені збитки,які мають відшкодовуватись згідно висновку це не ринкова вартість відновлювального ремонту,яка складає 105940,88 а саме сума з врахуванням коефіціенту фізичного зносу. Суд першої інстанції прийняв рішення про відшкодування потерпілому суми 9227,89 (58227,89(збитки згідно висновку з врахуванням КФЗ -49000(відшкодування страхової компанії).Але потерпілий подав апеляцію і хоче відшкодування саме з різниці ринкового відновлювального ремонту без врахування КФЗ і відшкодуванням страхової компанії в сумі 56940,88 (105940,88-49000).Чи є його вимоги законними ? Буду дуже вдячна за відповідь.
Автор запитання: Віра - 17-02-2020 15:34:07

Згідно існуючої судової практики, коефіцієнт зносу враховується при визначенні суми збитків, що підлягає відшкодуванню.

До питання про травму

Навіть якщо це сталося ще не в робочий час? Вона зранку йшла на роботу
Автор запитання: Руслан - 17-02-2020 15:09:04

Я вважаю, що це не має особливого значення, оскільки нещасний випадок відбувся на території підприємства під час приходу на робоче місце. При цьому важливо знати дані розслідування. Можливо падіння відбулось через недодержання адміністрацією закладу правил утримання території під час ожеледиці, тощо.

Yandex.Metrika